Tallinna Keskraamatukogus avati raamatukogude teema-aasta linnapea ettelugemisega

Tallinna Keskraamatukogus avasid raamatukogude aasta Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Kaarel Oja, lugedes ette katkendeid raamatutest, mis olid eelmisel aastal enim laenutatud Eestis. Ettelugemine oli osa suuremast üleriigilisest aktsioonist, millega kutsutakse kõiki üles raamatukogusid ja nendes leiduvat avastama, lugema ning teema-aasta tegemistest aktiivselt osa võtma.

Mihhail Kõlvart luges kohtumisel noortega ette katkendi Mudlumi teosest „Mitte ainult minu tädi Ellen”. Järgnenud vestluses rääkis linnapea muuhulgas oma lemmikraamatust, Mihhail Bulgakovi „Meistrist ja Margaritast”, ja kutsus kõiki raamatukogusid külastama: „

Selleks, et inimestel oleks ühine kultuuri- ja väärtusruum, tuleb lugeda raamatuid. Raamatukogud pakuvad selle jaoks suurepärast kirjanduse valikut ja e-raamatukogudest saab lugemist laenata ka kodust lahkumata.” Kaarel Oja luges meeleolukal kohtumisel Tallinna Reaalkooli 1. klassi õpilastega ette katkendi Piret Raua raamatust „Tobias ja teine B”.

Raamatukogude aastal tähistab Tallinna Keskraamatukogu paljusid nii raamatukogu enda kui kirjandusega laiemalt seotud tähtpäevasid, millest oodatakse kõiki huvilisi osa saama. Juba 31. jaanuaril saab 10-aastaseks e-raamatukogu ELLU, mis pakub lugemiseks laia valikut kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. ELLU sünnipäeva puhul toimub Tallinna Keskraamatukogu Facebookis põnev mäng, kus saab võita auhindu. Edasi jätkuvad nii raamatukogu juba tuntust kogunud programmid ja tegevused kui ka eraldi teema-aastale pühendatud ettevõtmised kuni aasta lõpuni ning programmist peaks enda jaoks midagi põnevat leidma igaüks. Sügisel tähistab Tallinna Keskraamatukogu ka oma 115. sünnipäeva.

Tallinna Keskraamatukogu tegemistel saab silma peal hoida, jälgides raamatukogu Facebooki või külastades veebilehte www.keskraamatukogu.ee.