Tallinna seemneraamatukogu ootab rohenäppusid

Laagna raamatukogu (Võru 11) juures tegutsev seemneraamatukogu pakub tallinlastele võimalust tasuta seemneid laenata, taimede kasvatamist nautida ning seemneid annetades teisi huvilisi rõõmustada. Tagastamistähtaegu ja viiviseid seemneraamatukogus ei ole.

Tallinna seemneraamatukogust leiab ennekõike rõdudele, terrassidele ja väikestesse linnaaedadesse sobivaid maitsetaimede, köögiviljade ja lillede seemneid. Keskraamatukogu hangib originaalseemneid ning laenutab neid väikestes kogustes seemnete valimiseks ja taimede kasvatamiseks vajaliku infoga varustatud pakendites. Seemneraamatukogu valiku rikastamiseks on oodatud lillede, püsikute ja maitsetaimede seemnete annetused.

Seemneraamatukogu raamatukoguhoidja Karin Eviku sõnul on imelihtne muuta oma rõdu, terrass või peenar lõhna-, värvi- ja maitseelamusi pakkuvaks. „Nüüd ei ole vaja osta poest tervet pakitäit seemneid, millest suur osa võib jääda kasutult seisma. Tule ja laena seemneraamatukogust sobiv kogus ning jaga meiega oma rohenäpukogemusi ja võimalusel ka seemnesaaki.“

Eriolukord on seemneraamatukogu avamise edasi lükanud ning ka Laagna raamatukogu on endiselt lugejatele suletud. Huvilised saavad alates 5. maist seemnete valikuga tutvuda seemnete nimekirja põhjal või e-kataloogis ESTER. Soovitud seemned saab kontaktivabalt kätte raamatukoguhoidjaga eelnevalt kokku leppides, vajaliku info leiab seemneraamatukogu veebilehelt. 

Seemneraamatukogu rajamisel oleme eeskujuks võtnud Tartu Linnaraamatukogu seemneraamatukogu, mis käivitati 2018. aasta alguses. Sarnaselt Tartule hakkab ka Tallinna seemneraamatukogus toimuma edaspidi koolitusi jm aiandusega seotud tegevusi. Tallinna seemneraamatukogu näeb oma koostööpartneritena Laagna aeda jt Tallinna kogukonnaaedu.

Seemneraamatukoguga jätkab Tallinna Keskraamatukogu teemaraamatukogude arendamist. Nii ootab huvilisi Sõle raamatukogus õmblustuba, Kännukuke raamatukogus innovatsioonilabor, Paepealse raamatukogus Eesti suurim mitmekeelne koomiksikogu.

 

05.05.2020