Teavikute tellimine pakiautomaati

Teavikute pakiautomaati tellimise teenuse osutamine on ajutiselt peatatud. Palume vabandust võimalike ebameeldivuste pärast!

Kuni eriolukorra lõpuni on Tallinna Keskraamatukogu täiskasvanud lugejatel võimalik laenata teavikuid (raamatuid, CDsid, DVDsid jne), tellides need pakiautomaati. Teenuse eest tasub tellija vastavalt Omniva ärikliendi hinnakirjale. Palume mõistvat suhtumist sellesse, et alaealised saavad kasutada teenust täiskasvanu vahendusel. Kuna tegu on tasulise teenusega, mis võib tuua kaasa suuremaid rahalisi kohustusi, kui pakki välja ei võeta, palume tellimus esitada lapsevanemal.

Kasutame kullerile üleandmise ja pakiautomaadist saajale paki väljastamise teenust (pakiautomaat-korje kulleriga), hind on vahemikus 5.167.44 eurot (hinnas sisaldub käibemaks), sõltudes raamatupaki mõõtmetest. Vt rohkem: Omniva pakiautomaadi ärikliendi hinnakiri (vt „Pakiautomaat – korje kulleriga” ja Tagastamine „Pakiautomaadist”). 

Tellida saab kõigi Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondade ja haruraamatukogude teavikuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on KOHAL. Tellimus tuleb esitada ühele kindlale teenindusosakonnale või haruraamatukogule – raamatukogu ei saa tellimust koostada erinevate teenindusosakondade või haruraamatukogude teavikutest.

1. Teenust pakuvad Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud ja osakonnad.
2. Teenust saavad kasutada Tallinna Keskraamatukogu täiskasvanud lugejad. Vt veebis lugejaks registreerimine.
3. Teenus on lugejale tasuline; lõplik maksumus kujuneb vastavalt Omniva hinnakirjale.
4. Ühe tellimuse ehk raamatupaki suurus on kuni 5 raamatut.
5. Kui lugeja ei võta raamatupakki pakiautomaadist välja Omniva hoiutähtaja (7 päeva) jooksul, siis pakk tagastatakse saatjale ning lugejal tuleb tasuda raamatukogule nii paki saatmise kui ka tagastamise kulu.
6. Raamatukogu ei osuta teenust ettekirjutusega või kohtutäiturile antud võlgnikele.

Raamatukogu vormistab tellimuse ning laenutuse lugeja nimele. Raamatukogu saadab tellijale e-posti teel kinnituse, et tellimus on komplekteeritud ja millal kuller tellimusele järgi tuleb. Tellija saab teavituse SMSi või e-kirjaga, kui saadetis jõuab pakiautomaati. Teenuse eest tasumine toimub tellimusele järele minnes pangakaardiga pakiautomaadis. 

Juhime tähelepanu, et Omniva võib suunata suure pakimahu tõttu saadetise ajutisse väljastuspunkti. Juhul, kui ajutine väljastuspunkt jääb teile kaugeks, võtke palun ühendust Omniva klienditeeninduskeskusega telefonil 661 6616 või e-posti teel info@nullomniva.ee ning paluge, et teie pakk suunataks ajutisest väljastuspunktist teie poolt soovitud pakiautomaati. Kuna pakiautomaadid võivad olla ülekoormatud, arvestage palun tavapärasest pikema tarneajaga.

Vähendamaks postiteenuste mahtu ja hoidmaks lisaks lugejate tervisele ka raamatukoguhoidjate tervist, palume võimalusel teavikuid eriolukorra ajal mitte raamatukogule tagastada. Kõikide teavikute tagastamistähtajad pikendab raamatukogu automaatselt ja viiviste arvestamine on peatatud. Kui tagastamine on siiski vajalik (uute teavikute laenamine ei ole võimalik varasema võlgnevuse tõttu või lugejal on juba käes 30 teavikut), palume võtta raamatukoguga ühendust ja lepime kokku teavikute ohutu tagastamise viisi.

Omniva on välja töötanud ettevaatusabinõud, et muuta oma teenused võimalikult ohutuks. Palume kindlasti jälgida eriolukorra ajal kehtivaid ohutusjuhiseid:

  • desinfitseerige enne ja pärast pakiautomaadi kasutamist käsi või kandke selle kasutamise ajal kindaid;
  • eelistage tasumisel viipemakset;
  • hoidke teistest inimestest 2 meetri kaugusele;
  • pärast paki avamist ja enne teavikute väljavõtmist peske või desinfitseerige käed, võtke teavikud välja puhaste kätega;
  • visake pakend kohe prügisse;
  • peale pakendi prügisse viskamist peske või desinfitseerige samuti käed.