Teemaõhtu „Ohtlikud ained tarbetoodetes“

Tallinna Keskraamatukogu ja Tallinna Keskkonnaamet kutsuvad teisipäeval, 20. novembril osalema loengus ja töötoas, kus tutvustatakse tarbetoodetes leiduvaid ohtlikke aineid ning õpetatakse käepärastest vahenditest valmistama ohutumaid puhastusvahendeid. Üritus algab loenguga kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis ning jätkub kell 18.15 töötoaga.

Poes müüdavates tarbetoodetes leidub aineid, mis on ohutud, kuid ka neid, mis võivad kujutada oma kahjuliku toime tõttu ohtu nii tervisele, varale kui keskkonnale. Ehkki enamikele toodetele on nende koostisained pakendile märgitud (just kosmeetikatooted ja kodukeemia), jääb paljudele informatsiooni lugedes siiski arusaamatuks, mida nimekirjas välja toodud nimetused tähendavad.

Millised on tarbetoodetes kasutatavad enamlevinud ohtlikud ained, millised on selliste toodete kasutamise võimalikud tagajärjed ning kas ja kuidas saab neid asendada, on küsimused, millele 20. novembril toimuv loeng kindlasti vastuse annab. Loengu järgselt on huvilised oodatud kaasa lööma töötoas „Teeme ise puhastusvahendeid“.

Töötoas osalejatel palume puhastusvahendi valmistamiseks kaasa võtta tühi, puhas, kaanega 200 ml purk. Loengu ning töötoa viib läbi Balti Keskkonnafoorumi keskkonnaekspert Kai Klein.

Üritus on tasuta. Töötoa piiratud kohtade arvu tõttu palume osalemisest anda teada veebivormil või helistada telefoninumbril 616 4012.

Teemaõhtu on osa 17.–25. novembrini tähistatavast üleeuroopalisest jäätmetekke vähendamise nädalast, mis tänavu keskendub ohtlike jäätmete tekke vältimisele. Täiendavalt teemaõhtule on Tallinna Keskraamatukogus vaatamiseks ülesse seatud installatsioon meres leiduvast plastprügist, millega saavad huvilised tutvuda 17.-25. november.

Lisainformatsioon ürituse kohta on leitav Tallinna Keskkonnaameti veebilehel  ja Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Lisainformatsiooni küsi:

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
Tel 683 0907
E-post Mari.Sieberk@nulltln.lib.ee

Meril Allikivi
Tallinna Keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna peaspetsialist
Tel 616 4012
E-post Meril.Allikivi@nulltallinnlv.ee