Tule Kirjandustänava festivalile

kirjandustänavNeljas Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval laupäeval, 5. septembril 2020. a.

Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval, mis on eriline kirjandusega seotud tänav. Ühes otsas asub Tammsaare muuseum, teises otsas Vilde muuseum ning keskpaigas eesti kirjanikele ehitatud kortermaja, kus elavad ka tänasel päeval mitmed armastatud kirjanikud. Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber.

Tallinna Keskraamatukogu pakub festivalil põnevat tegevust Koidula tänaval telgis ja raamatukogubussis, Tammsaare muuseumi hoovis ning Kadrioru raamatukogus. Mitu loomingulist ja lõbusat töötuba ning luulepiknik toimuvad koostöös lastemuuseumiga Miiamilla.

Kohtume kirjandustänaval!

 

Tallinna Keskraamatukogu telgis

RAAMATUTÄIKA. Täikal müüakse eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke.
⇒ Kell 12 – Taaskasutusmaterjalidest meisterdamine lastele
⇒ Kell 13 – „Kui kusagil sulgub uks, avaneb teisal aken” – kuhu võiks avaneda sinu uks või aken? Mis sealt vaadates paistab? Meisterdame lahtikäiva ukse või aknaga tervituskaarte.
⇒ Kell 15 – Lastemuuseum Miiamilla töötuba „Iga laps luuletajaks”
⇒ Kell 16 – Lastemuuseum Miiamilla töötuba „KOOStame koomiksi”. Tõstame au sisse kirjanduse eelkäija piltkirja, luues piltliku loo. Koos teeme ühe koomiksi – jahjaa, ühe kõigi peale kokku! Koomuskit peab ikka saama!


Tammsaare muuseumi hoovis

⇒ Kell 12.30 – Luulepiknik. Lastele ja peredele loevad luuletusi Wimberg ja Indrek Koff. Piknik algab lastemuuseum Miiamilla lauluampsuga ja lõpeb jutujoogaga.
⇒ Kell 13-14 – LARP J. Krossi raamatu „Mardileib” põhjal. Lisainfo ja eelregistreerimine e-posti aadressil: kalamaja@nulltln.lib.ee.


Kadrioru raamatukogus

⇒ Kell 13 – Mika Keränen – kohtumine autoriga ja Järje Hoidja üleandmine


Raamatukogubuss Katarina Jee

Raamatukogubuss on ainus Eestis ja väärib kindlasti külastamist. Raamatukogubussi kogust, mille suuruseks on ligikaudu 4000 raamatut, leiavad raamaturõõmu nii suured kui väiksed, nii noored kui vanad lausa kolmes keeles – eesti, vene ja inglise keeles. Raamatukogubussis saavad lapsed joonistada ja pilte värvida, osaleda erinevates viktoriinides ja lahendada ristsõnu.

 

Festivalil sõidab ringi ka keskraamatukogu jalgratas „Raamat paneb rattad käima”.

10.08.2020