Tule moodsa õppimise festivalile „iduEDU“

Kas oled laps või lapsevanem, õpilane või õpetaja, direktor või lihtsalt haridushuviline – tule ja saa osa Tallinna esimesest moodsa õppimise festivalist „iduEDU” 20. oktoobril kell 11-16 Kesklinna hariduskvartalis. Kesklinna hariduskvartali moodustavad Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Keskraamatukogu.

Eelregistreerimine avatakse 11. oktoobril! Festivali kava leiad: https://expo.ekool.eu/

Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) esimese korruse saalis toimuvad „iduEDU” loengud:

• 11.30-12.10 Õppimisvõimalused ja tudengielu TalTechis (tehnikaülikoolis)
    Keiu Org (TalTech)

Äsja nime vahetanud Tallinna Tehnikaülikool on võtnud sihikule uued suunad teaduse ja tehnoloogia sidumisel. Ettekandes tutvustatakse TalTechi õppimisvõimalusi ja tudengi eluga kaasnevaid tegevusi.

• 12.15-12.55 Ettevõtlusõppe programm Edu ja tegu: kelle ja milleks?
    Katrin Kivisild (Edu&Tegu programmijuht, Innove)

Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel on loodud ettevõtlusõppe programm “Edu ja Tegu”, mille eesmärk on edendada ettevõtlusõpet kõigil haridustasemetel ning süvendada ettevõtlikku mõtteviisi. Kuidas programmis ettevõtlikkuspädevuse saavutamist toetatakse, saab lähemalt teada ettekandes, kuhu on oodatud kuulama kõik huvilised.

• 13.00-13.30 Õnneks on vaja õppida!
    Monica Marfeldt (ETKA Andras)

Tahad elult midagi enamat, aga teadmisi napib? Uuringud ja statistika näitavad selget seost hariduse ja palganumbri vahel, mis tähendab, et oma elujärje parandamiseks saab panustada haridusega. Selleks võib olla nii täiskasvanute gümnaasiumi või kutsekooli lõpetamine kui ka kõrgkooli astumine. Haridus võimaldab teha laiemaid valikuid, annab inimestele enesekindlust ja oskusi teadlikult oma karjääri kujundada.

Täiskasvanuna õppima asumiseks võib olla mitmesuguseid põhjuseid ‒ olla oma lapsele eeskujuks, täiendada oma oskusi ja teadmisi ja saavutada kindlustunne tööturul. Kuidas saab lapsevanem oma haridustee kujundamisega panustada lapse tulevikku? Millised on võimalused täiskasvanutel õppima minna? Miks minna õppima? Kust saab infot? Kas sa oled rahul oma praeguse tööga või unistad hoopis millestki muust? Nende küsimuste üle arutleme koos 20. oktoobril. Oodatud on kõik huvilised! Meie ja meie laste tulevik on meie endi kätes!

• 13.30-14.00 Tööta ja õpi! Kas on mõtet pingutada?
    Piret Valgma (Töötukassa)

Tööta ja Õpi! on Töötukassa programm, mis on avanud uued võimalused töötajatele enesetäiendamiseks. Ettekande eesmärk on julgustada inimesi senisest enam langetama valikuid praktilisi oskusi pakkuvate erialade kasuks, oma oskusi täiendama ja uusi omandama. Ennetavad meetmed peavad kõnetama nii registreeritud töötut kui töötavat inimest ja ka tööandjat. Võimalused enesetäiendamiseks on tasemehariduses või täienduskoolitusel. Lisaks arutletakse, kas on mõtet pingutada, kui juba üks haridus on ja võibolla ka päris hea töökoht. Või tuleks pingutada, et tööturu muutustega kaasas käia ja püsida konkurentsivõimelisena. Samuti räägitakse müütidest täiskasvanud eas õppimise kohta.

• 14.00-15.00 OSKA uuringu tutvustus
    Urve Mets (Kutsekoda)

Hiljuti sai valmis hariduse ja teaduse uuring OSKA, milles analüüsiti hariduse, teaduse ja noorsootöö tööjõu ja oskuste vajadust aastani 2025 ning esitati ettepanekud, kuidas seda täita. Uuringu tulemused näitasid, et lasteaia- ja klassiõpetajaks õppijaid on piisavalt, kuid puudust tuntakse aineõpetajatest ja tugispetsialistest. Ettekandes saab täpsemalt teada, millised on uuringu sisulised tulemused ja valupunktid, mida lähitulevikus vaja lahendama hakata, kaasates nii riigi esindajaid kui ka teisi ühiskonna liikmeid.

Festivalil osaleb ka meie raamatukogubuss Katarina Jee

Raamatukogubuss on ainus selletaoline Eestis ja väärib kindlasti külastamist. Haridusfestivalil “iduEDU” saab terve päeva jooksul raamatukogubussis raamatuid, ajakirju ja audioraamatuid koju laenata ning ennast Tallinna Keskraamatukogu lugejaks vormistada. Pakume kohapeal e-kataloog ESTER koolitust, millega õpetame otsima raamatuid erinevatest raamatukogudest ning näitame, kuidas toimib e-luger ja kuidas lugeda e-raamatuid. Oleme täiskasvanutele koostanud ka lahendamiseks põneva Tallinna anagrammide ülesande. Lastele pakume peamurdmiseks põnevaid viktoriine ja ristsõnu ning kohapeal saab pilte joonistada ja värvida. Kõigile raamatukogubussi joonistajatele anname tänutäheks ka pisikese meene. Kohtumiseni raamatukogubussis!

Haridusfestivali „iduEDU“ eesmärk on väärtustada kvaliteetset haridust kui õnneliku elu vundamenti, mille saavutamiseks pannakse seeme kasvama juba varases eas. Festivalile oodatakse kõiki huvilisi lastest täiskasvanuteni. Iga „iduEDU“ festivalil osaleja annab oma panuse idude targale kasvamisele ning uute edulugude tagant tõukamisele.

Haridusfestivali „iduEDU” korraldavad Tallinna Haridusamet, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, eKool, Tallinna Ülikool ja Startup Estonia.

Festivalil osalemine on kõigile tasuta.

Festivali koduleht: www.iduEDU.ee