Viis küsimust…

Nadežda HonjakSeekordses uudiskirjas tutvustame teile Nurmenuku raamatukoguhoidjat Nadeždat. Ta alustas tööd raamatukoguhoidja abina juba 1965. aasta 1. augustil 16-aastasena plikatirtsuna Eesti NSV Teaduste Akadeemia Keskraamatukogus, kus praegu asub Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu (Rävala pst 10). Tööle sai ta sinna muidugi n-ö tutvuste kaudu. Nimelt töötas Nadežda ema sõbranna Teaduste Akadeemia raamatukogus direktori asetäitjana. Värske raamatukoguhoidja abi töötas poole kohaga raamatukogus täpselt ühe kuu. Tema tööülesannete hulka kuulusid näiteks raamatute mahakandmine ja kontroll-lauas külastajate lugejakaardi kontrollimine.
Sel aastal on Nadeždal tööjuubel – 20 aastat Tallinna Keskraamatukogus raamatukoguhoidjana töötades.

Mis on sinu lemmikraamat?

Raske on tuua välja vaid ühte konkreetset raamatut, kuid mäletan, et noorena oli minu suurteks lemmikuteks Stefan Zweig „Kiri tundmatult“, Emile Zola „Saak“ ja Theodore Dreiser „Õde Carrie“. Need lood on mul eredalt meeles. Loen raamatuid ainult paberkandjal, sest ma lausa jumaldan uute raamatute värsket lõhna. Lugemissoovitusi annavad mulle sõbrannad ja meie enda lugejad. Mulle meeldib väga lugeda ka teadmiskirjandust teemadel nagu naine ühiskonnas ning erinevate maade traditsioonid ja kultuur. Loen ka reisikirjasid. Igapäevaselt püüan ikka end kursis hoida uudistega, tarbin meediat nii eesti kui vene keeles.

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?

Lugejate teenindamine ja nendega suhtlemine olmeteemadel, ürituste läbiviimine ning lugejate abistamine arvutiga. Minu jaoks on oluline ka enda arendamine läbi erinevate koolituste. Lugejate teenindamisel jälgin hoolikalt lugeja kehahoiakut ning üleüldist meeleolu ja häälestan end teda teenindades vastavalt sellele.

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?

Kunagi panime raamatukogus kõik naljakad juhtumid lausa anekdootide vihikusse kirja. Eks ikka saab natuke itsitada omaette, kui lugejad ajavad sassi pealkirjad ja autorid ning vahepeal ei saa isegi aru, et mis raamatut lugeja täpselt soovib. Nali ja naermine on minu jaoks igapäevaselt väga olulised. Kui nalja ei saa, siis tuleb ise teha!

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?

Mulle meeldib väga reisida ja Eesti erinevaid spaasid külastada – meeldib võrdselt nii ujuda kui saunas käia. Pean lugu aktiivsest eluviisist ning laenan tihti meie Nurmenuku raamatukogu spordivahendeid, peamiselt hantleid ja kõndimiskeppe. Kodus meeldib mulle küpsetada, kuigi tavaliselt üritan koduste toimetustega võimalikult ruttu valmis saada, et jääks rohkem aega raamatute lugemiseks.

Mis raamatut sa hetkel loed?

Hetkel loen Irina Bogdanova raamatut „Отзвуки времени“.

 

08.11.2022