„Viis küsimust…“ Liisi Nokkur haridustegevuse peaspetsialist

Liisi raamaturiiulite keskelSelle hooaja viimases “Viis küsimust…” rubriigis tutvustame teile Liisi Nokkurit, kes on Tallinna Keskraamatukogus töötanud juba 15 aastat. Viimased kaks aastat on ta haridustegevuse peaspetsialistina kavandanud ja arendanud koolitusi ja infoteenindust, mida raamatukogu huvilistele pakub. Samuti aitab Liisi koordineerida raamatukogu vabatahtlike tööd.

Mis on sinu lemmikraamat?
Ühte ja ainust lemmikraamatut on väga raske välja tuua. Lapsepõlvest on minu lemmikuks jäänud Siima Škopi illustratsioonidega A. C. Anderseni „Pöial-Liisi“, pilku köitvad pildid on lasteraamatu puhul minu jaoks olulised.

Eredamalt on meelde jäänud ning aeg-ajalt võtan koduselt raamaturiiulilt sirvimiseks või lugemiseks kätte M. Bulgakovi „Meister ja Margarita“, M. Mitchelli „Tuulest viidud“ ja J. Austeni romaanid.

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
Töö raamatukogus on uskumatult vaheldusrikas. Tööd tehes ümbritsevad mind erinevad inimesed, nii külastajad, koostööpartnerid kui ka kolleegid, kõigil omad soovid, mõtted, mured ja rõõmud. Tööülesannete mitmekesisus pakub erinevaid väljakutseid, mis võimaldab end proovile panna, saada erinevaid kogemusi ning koos toredate inimestega õppida ja areneda.

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Juhtumeid on erinevaid, kuid kõige toredam on see, kui külastaja lahkub meilt sära silmis. Kui üks raamatusoovitus, abistamine arvuti kasutamisel või lihtsalt hea sõna toob lugejale sära silmadesse, siis tekitab see ka meis sooja tunde, et saame midagi muuta ja oleme vajalikud.

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Suurema osa vabast ajast veedan oma lastega. Tubastest tegevustest on meie lemmikud lugemine ja lauamängud. Kui talveperioodil sai värsket õhku nauditud suusatades ja kelgutades, siis nüüd kevadel pakuvad päikeselistel päevadel rõõmu jalutuskäigud metsas ja jalgrattasõit.

Mis raamatut sa hetkel loed?
Raamatu õhtu hakkab mul lastele ettelugemisega, hetkel on aktuaalsed I. Tomuski „Hundi sõbrad“ ja S. Dieckmanni „Võlusulg“. Kui nemad on uinunud, siis viimasel ajal olen nautinud krimikirjandust, hetkel on pooleli V. Steni „Oru vari“.