„Viis küsimust….“ raamatukogubussi Katarina Jee peaspetsialist Annika Marsh

raamatukogubuss ja AnnikaVeebruarikuu uudiskirjas tutvustame teile meie raamatukogubussi Katarina Jee peaspetsialisti Annika Marshi. Annika on raamatukogubussis töötanud juba 13 aastat. Buss sõidab Tallinnas oma marsruudil neljal päeval nädalas, mille jooksul tehakse kokku 26 pooletunnist peatust, et viia lugemisrõõmu nendesse piirkondadesse, kus raamatukogud kaugele jäävad. Lisaks sellele on värvilise ja rõõmsa olekuga Annika koos oma meeskonnaga kohal ka suurtel väliüritustel raamatukogu esindamas. Saladuskatte all võime öelda, et 13. mail olete kõik oodatud bussi suurele 15. sünnipäevapeole Tallinna Teletorni juurde!

Mis on sinu lemmikraamat?
Ma leian, et see on kõige keerulisem küsimus, mida saab raamatusõbra käest küsida! Mul on väga palju lemmikraamatuid ja -autoreid ning seda on ka minu kodusest raamatukapist näha, mis ajab igast otsast üle ning raamatuid leiab hunnikute viisi igast toast.

Ma tooks lemmikraamatu asemel välja hoopis oma lemmiksarja, milleks on Terry Pratchetti “Kettamaailm” (ca 40 raamatut). Eesti keeles ilmus esimene raamat “Võlukunsti värv” 1997. aastal ja sellest ajast peale olen olnud suur Pratchetti fänn. Minu jaoks on meeldejäävaimad tegelased võlur Rincewind, kes satub alailma sekeldustesse, väsimatu ja järjekindel Pagas ning pragmaatiline Surm, kelle hääl kõlab raamatutes kapiteelkirjas.

Ma usun, et “Kettamaailma” raamatuid naudiksid ka need lugejad, kellele muidu fantaasiamaailm jääb ehk veidi kaugeks. Terry Pratchett on oma raamatud kirjutanud mõnusa huumoriga ja neid on tõesti nauditav lugeda.

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
Mulle meeldib, et minu töökoht on liikuv ja saan ringi sõita erinevates linnaosades, kuhu muidu ei satuks. Iga päev toob midagi uut ja huvitavat – toredaid inimesi, ilusaid vaateid, eripalgelist loodust. See kõlab nii nagu buss ei sõidaks üldse ringi Tallinnas, aga uskuge mind – ka pealinnas leidub väga ilusaid kohti! Meie “miljoni dollari vaatega” peatus on Väina teel (Pirital), kust on alati imeline vaade merele ja kõige ilusam koht piltide tegemiseks on aga hoopis Nurme peatuses (Nõmmel), kus buss peatub mändide all ja on eriti maaliline just talvel, kui loodus on lumevaiba all. Ilusaid kohti on teisigi, nii et kutsun raamatukogubussi marsruuti avastama!

Samuti meeldib mulle suvel osa võtta erinevatest üritustest, kuhu meid ikka ja jälle kutsutakse – merepäevad, vanalinna päevad, noorte laulu- ja tantsupidu, kirjandustänava festival jpt toredad üritused.

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Toredaid juhtumisi on olnud igasuguseid, aga meie jaoks on alati väga tore näha, kui lugejate silmades on siiras rõõm, sest on just äsja laenatud raamatut, mida on juba pikalt soovitud lugeda või kui lugeja tagastab raamatukogutöötaja poolt soovitatud raamatu tänusõnadega ja küsib ka kohe uusi soovitusi juurde.

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Kõige rohkem meeldib mulle ikka lugeda! Pole paremat viisi aja mahavõtmiseks, kui viia ennast raamatutega teistesse maailmadesse seiklema või mõrvasid lahendama.

Samuti meeldib mulle ennast liigutada: käin iga ilmaga jala tööle ja koju ning vähemalt 2 korda nädalas jõu- ja vastupidavustreeningus. Isegi kui mõnel päeval on veidi laiskus peal ja tahaks ainult diivanil raamatut lugeda, siis mul on kodus üks 9-kuune motivaator, kes tahab iga ilmaga õue minna ja ainuüksi temaga jalutades saan päevas kindlasti oma 10 000 sammu täis.

Mis raamatut sa hetkel loed?
Loen tavaliselt paralleelselt mitut erinevat raamatut, vastavalt tujule. Hetkel on pooleli Iiri kirjaniku Claire Keegani raamat “Sellised väikesed asjad” ning esimest osa uuest Camilla Läckbergi ja Henrik Fexeuse krimisarjast “Lõksus”.