„Viis küsimust…“ raamatukoguhoidja Ingrid Tamm
Raamatukoguhoidja Ingrid on Laagna raamatukogu Seemnelaeka haldjas. Talvisel ajal on Seemnelaegas kerges talveunes, nii et töö käib järgmiseks hooajaks seemnete valimise ja tegevuste ettevalmistamisega. Enim laenatakse Seemnelaekast kõigile tuttavate taimede seemneid, nt erinevad tomatisordid, till ja rukkilill. Lisaks seemnete laenutamisele tegeleb Ingrid aianduse ja keskkonnateemadega seotud ürituste, loengute ja töötubade korraldamisega. Tasub kindlasti silm peal hoida, mida huvitavat Laagna raamatukogus pakutakse!
1) Mis on sinu lemmikraamat?
Pean ausalt ütlema, et ühte lemmikraamatut on ikka väga raske valida. Olen elus palju lugenud ja teoseid, mis on südamelähedaseks saanud, on ka kogunenud hunnikute kaupa. Raamat, mida iga paari aasta tagant uuesti külastan, on esimest korda 7-aastasena kätte võetud Antoine de Saint-Exupéry “Väike Prints”. Sellest loost leian alati midagi uut, mõttetera, mis just sellel eluperioodil kuidagi eriti hästi haakub. Üldiselt meeldivad mulle kõige rohkem luulelised ja kummalised raamatud, mille lugemine avardab silmaringi ja annab uudseid tundmusi. Näidetena võin välja tuua Han Kangi “Vegetarian’i”, Kaur Riismaa “Pimeda mehe aiad” ja teadmiskirjandusest Merlin Sheldrake’i “Läbipõimunud elu”.
2) Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
Kõige rohkem meeldib, kui vaheldusrikas on raamatukoguhoidja töö! Iga päev toob üllatusi ja kui ideid jätkub, saab raamatukogus nii palju huvitavat korraldada ja ära teha. Lugejatega suhtlemine toob päeva päikest, naeru ja uusi teadmisi. Üldse on raamatukogu minu jaoks perfektne töökoht, kus oma lõputut uudishimu rahuldada.
3) Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Kõige toredamad hetked on ette tulnud ikka lugejatega suheldes. Küll teeb tuju heaks, kui lugejale meeldib soovitatud raamat, kui saab lugejal aidata lahendada probleeme ja leida vastuseid küsimustele ning kui lugejad esitavaid selliseid huvitavaid päringuid nagu “Missuguseid seemneid võiks võtta, et oma meriseale kodus ise süüa kasvatada?” või “Ega Teil juhuslikult kirjaniku telefoninumbrit pole, tekkis raamatu lugemisel paar küsimust.”
4) Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Kõige rohkem meeldib vabal ajal reisida. See aasta olen jõudnud seitsmesse välisriiki, aga ka Eesti-siseselt rännata. Kõige parem sihtkoht on alati Viljandi, eriti suvel, kui toimub Pärimusmuusika Festival. Kontsertidel käimine on ka suureks lemmiktegevuseks! Peale selle meeldib väga korvpalli mängida ja vaadata nii telekast kui väljaku ääres, pere ja sõpradega mõnusalt aega veeta, mälumängudel käia ja loomulikult lugeda.
5) Mis raamatut sa hetkel loed?
Reeglina on mul alati käsil 3-5 erinevat raamatut, mida siis vaheldumisi loen ja jälle pooleli jätan. Hetkel loen aktiivselt Juhan Voolaidi “Tänapäevaseid Eesti muinasjutte”, Sosuke Natsukawa “Lugu kassist, kes püüdis päästa raamatuid”, Kaspar Colling Nielseni “Mount Kopenhaagenit” ja taustal podiseb juba mitmendat kuud Dr. Sharon Seline’i “Mida Teie ATH-ga laps soovib, et teaksite”.
05.12.2023