„Viis küsimust….“ võõrkeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja Viktoriia Hrabchuk

raamatukoguhoidja Viktoriia HrabchukSeekord tutvustame teile meie võõrkeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidjat Viktoriia Hrabchuki, kes pälvis hiljuti töötajate tunnustussündmusel tiitli “Vapper raamatukoguhoidja”. Ta viib võõrkeelse kirjanduse osakonnas läbi ukrainakeelset lauamänguringi lastele, kes läbi mängu soovivad oma emakeele teadmisi kinnistada ja kaaslastega lõbusalt koos olla. 

Mis on sinu lemmikraamat?
Minu lemmikraamat on Margaret Mitchelli “Tuulest viidud”. See raamat räägib noore naise eneseleidmisest, tema elutee kujunemisest, esimesest armastusest. Mulle meeldis see raamat, kuna peategelasel oli väljakutse läbi raskuste eneseleidmine ja erinevate takistuste ületamine. Mulle meeldis ka raamatu inimlik aspekt, kuidas me kõik oleme erinevad oma “vigade” või eripäradega. Lugesin seda juba üpris ammu nooruses, ukraina keeles, aga see jättis sügava mulje. Muidugi on mul ka palju teisi lemmikuid, aga see tuli millegipärast esimesena meelde.

Mis sulle su töö juures kõige rohkem meeldib?
Mulle meeldib kõige enam paljude väga erinevate inimestega suhtlemine. Tahan neid innustada ja toetada ja ka nendelt ise midagi õppida. Siin saan pidevalt olla suhtluse keskel, mitte kuskil ära lõigatud. Meil on võimalus näha väga erinevaid loomeinimesi nt kunstnikke, kirjanikke ja nendega isiklikult suhelda. 

Mida toredat on sul raamatukogus juhtunud?
Kõige toredam on see, kui lapsed tulevad minu juhendatud ukrainakeelsesse lauamänguringi mängima. Isegi kui enne laste tulekut olen ise veidi väsinud, on lapsed väga sütitavad ja energilised. Nende positiivne tuju on nakkav!

Mida meeldib sulle vabal ajal teha?
Mulle meeldib väga perega mööda erinevaid Tallinna paiku jalutamas käia. Oleme mitu korda Kadrioru pargis käinud, hiljuti külastasime botaanikaaeda. Kui väljas on külm talv, siis seal sees on alati suvi. Siin on palju põnevaid kohti külastada, eriti selliseid, kus on loodust või loomi. Kõige rohkem muljet on avaldanud Meremuuseum, Proto avastustehas, Tervisemuuseum. Vanalinna muuseumid oleme perega vist praeguseks kõik läbi käinud. Meie lemmik koht on ka Pirita mereäärne promenaad. Mulle meeldib üldse meri väga ja mere ääres käia. Seal on alati erinev, aga ilus. Suvel on ühtemoodi ja talvel teistmoodi. Käime praegu näiteks vaatamas, kuidas kajakad ujuvad jäätükkidel. 

Mis raamatut sa hetkel loed?
Mul on hetkel käsil mitu raamatut. Põhiliselt loen laste kasvatamise psühholoogiast. Hetkel on pooleli “Общаться с ребенком. Как?: книга номер 1 # про воспитание детей” ja “О бессмысленности воспитания подростков”. Loen neid kordamööda ja teen omale märkmeid. Ilukirjandusest lugesin hiljuti üht noortekirjanduse raamatut, kuna see tuli meie osakonda ukraina keeles. Selle teema on väga keeruline, kuigi raamat on huvitav. Mina ei julgeks päris igale noorel seda soovitada, pigem noorele täiskasvanule.

 

15.03.2023