„Eesti meloodiad” – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas”

Neljapäeval, 25. aprillil kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8)

Esinevad: Kristina Vähi (sopran), Diana Liiv (klaver)

Kavas: Mägi, Aavik, Saar, Pärt, Sisask jt

Sissepääs on tasuta.

NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee

 

Foto: Piret Pakler

Kristina Vähi on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli Mare Jõgeva lauluklassis (1996) ning omandanud soololauludiplomi Eesti Muusikaakadeemias Riina Airenne käe all (2000). 2003. aastal kaitses ta Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi ooperilaulu erialal prof Tamara Novitšenko juures. Lisaks on ta täiendanud end vahetusüliõpilasena Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Thea van der Putteni juures (2001). Ta on osalenud erinevatel kursustel ja meistriklassides, sh Eva Märtsoni, Judith Beckmani, Matti Pelo, Maria Acda, Gerhard Kahry, Christina Deutekomi, Rudolf Piernay ja Ingrid Kremlingi juhendamisel.
Kristina Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nimelisel noorte lauljate konkursil (1996).
Alates 2006. aastast on Kristina Vähi olnud seotud Rahvusooperiga Estonia: aastatel 2006–2013 teatri solistina ning alates 2013. aastast vabakutselise lauljana. Lisaks on ta külalisena üles astunud ka Vanemuise etendustel, laulnud Saaremaa Ooperipäevadel, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio etendustel ning osalenud nii solisti kui ka kooriartistina muusikalifirma Smithbridge Productions lavastustes Tallinna Linnahallis. Tema repertuaari kuulub üle 30 ooperi-, opereti- ja muusikalirolli, samuti on ta kaasa teinud mitmetel galaõhtutel (sh operetigala Endel Pärna 100. sünniaastapäeva auks RO Estonias) ning esinenud solistina Tallinna Tantsuteatri lavastuses „Viin 1845“. Kaalukamateks rollideks on olnud Ännchen Weberi „Nõidkütis“ (RO Estonia), Zerlina Mozarti „Don Giovannis“ (RO Estonia), Nedda Leoncavallo „Pajatsites“ (RO Estonia) ja Adina Donizetti „Armujoogis“ (Teater Vanemuine).
Teatritöö kõrvalt esines Kristina Vähi kümme aastat (1997–2007) loomingulise ühenduse Operetta Scretta koosseisus koos metsosopran Triin Ella, tenor Jaak Jõekallase ja bariton René Soomiga mitmel pool Eestis, tuues publiku ette kontsertlavastusi erinevate numbritega operetiklassikast ja tuntud muusikalidest, aga ka vene opereti- ja filmimuusikast.
Kammerlauljana on Kristina Vähi andud mitmeid soolokontserte, esinenud galakontsertidel. Aastast 2006. astub ta sageli üles muusikute fondi PLMF korraldatud kontsertidel mitmel pool Eestis. Ta on esinenud organistidega Maris Oidekivi-Kaufmanniga ja Tiia Tennoga, pianistidega Riina Pikani, Tiina Kärblane, Piia Paemurru jt. Samuti on ta soleerinud suurvormides, sh Franz Schuberti Missas G-duur, Ola Gjeilo teoses „Dark Night of the Soul“ ja Andreas Rombergi „Kellalaulus“ ning teinud koostööd Politsei- ja Piirivalveorkestriga.
Alates 2005. aastast töötab Kristina Vähi Tallinna Muusikakeskkoolis saateklassi lauljana ning alates 2018. aastast hääleseade- ja lauluõpetajana.

© EMIK 2020

Foto: Kaupo Kikkas

 

Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning kontserdiagentuuri Kammermuusikud kunstiline juht. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Peep Lassmanni klaveriklassis (2011. aastal magistrikraad solisti suunal ning 2012. teistkordne magistrikraad cum laude kammeransamblistina Marje Lohuaru juhendamisel). Ta on täiendanud end aastatel 1995–1997 Victor Rosenbaumi juures Longy Muusikakoolis Bostonis ning aastatel 2007–2008 Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2009-2013 täiendanud end St. Cecilia nimelises rahvusvahelises pianistide erakoolis Bergamos Konstantin Bogino klaveriklassis.

2009. aastal pälvis Diana Liiv Kuhmo Kammermuusikafestivalil Soomes rahvusvahelise klaverikvinteti koosseisus Kees Wiebenga parima ansambli auhinna R. Schumanni Klaverikvinteti esituse eest. 2010. aastal saavutas ta diplomi ühel nimekaimatest rahvusvahelistest pianistide konkurssidest „Piano Competition Rome“ Roomas. Samal aastal pälvis ta ka kahekordse laureaaditiitli nii solisti kui ka kammeransambli kategoorias Leedus, Druskininkai rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music Without Limits“, kus ta osales koos viiuldaja Kristina Kriidiga.

Diana Liiv on üles astunud solisti ja kammermuusikuna olulistel festivalidel ja kontserdisarjades (sh Leedus, Rootsis, USA-s, Soomes, Hollandis, Venemaal, Itaalias ja Prantsusmaal.
Orkestrisolistina on ta üles astunud Longy Sümfooniaorkestri, Kaunase Sümfooniaorkestri, Lexingtoni Sümfooniaorkestri ning Tartu ja Tallinna Kammerorkestrite ning TMKK sümfooniaorkestri ees.
Erilisel kohal on tema repertuaaris eesti heliloojate looming. Ta on olnud ka Märt-Mattis Lille, Timo Steineri, Galina Grigorjeva, Malle Maltise, Mirjam Tally, Jüri Reinvere jt. teoste esmaettekandjaks. Ning lisaks eelpoolnimetatud heliloojatele on ta teinud koostööd ka Helena Tulve, Arvo Pärdi ja Kaija Saariahoga.
Ta on teinud palju kontserdisalvestusi ja fondisalvestusi Eesti Raadio Klassikaraadiole.

Ta on kirjutanud ja avaldanud kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut koos CD-ga: “Neli heldet haldjat” (2005) ja “Võluvitsa vägi“ (2007). 2014. aastal ilmus duubel CD HELIjaKEEL Variatio Delectat eesti kammermuusikaga Diana Liivi esituses.

 

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.