„Mozart linnas” – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas”

Esmaspäeval, 9. oktoobril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Sigrid Kuulmann (viiul), Piret Väinmaa (klaver)

Kavas: W. A. Mozarti  sonaadid klaverile ja viiulile

Sissepääs on tasuta.

NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee

 

Foto: Peeter Sirge

Sigrid Kuulmanni paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuuluvad ERSO ja ETV preemiad Eesti Kontserdi poolt korraldatud interpreetide konkursil „Con Brio“(1999), laureaaditiitel Heino Elleri nim rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (2001) ning Neeme Järvi nim noore muusiku preemia Eduard Tubina teoste esitamise eest (2004).
Sigrid Kuulmann on astunud solistina üles Euroopas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas, samuti eesti orkestrite ees (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper „Estonia“ Sümfooniaorkester, „Vanemuise“ teatri orkester, Tallinna Kammerorkester jt.) koos dirigentidega Nicholas Smith, Gregory Rose, Andrei Tšistjakov, Valeri Leontjev, Nikolai Aleksejev, Neeme Järvi, Jüri Alperten jpt.
Sigrid Kuulmann on mitmete kaasaegsete ja virtuoossete teoste esmaesitaja Eestis, nagu Lutosławski „Partita”, Berio „Sequenza VIII”, aga ka Bizet-Waxmani „Carmen-fantaasia” jpm. Ta oli Taavo  Virkhausi dirigeerimisel tema II Viiulikontserdi esmaettekandjaks Eestis aastal 2004.
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga on S. Kuulmanni ettekandes kõlanud Brahmsi, Mendelssohn-Bartholdy, Sibeliuse, Hatšaturjani, Tubina jpt. viiulikontserdid. S. Kuulmanni salvestatud Sibeliuse Viiulikontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga kuulub Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) arhiivi. Koostöös ERRi ja Estonian Record Productionsiga on valminud mitu CDd, sealhulgas  sooloplaat Bachi, Paganini ja Ysaye teostest (2010) ning Tubina muusikast (2012).
Sigrid Kuulmann on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning täiendanud end lisaks Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis Londonis ja Robert Schumanni nim kõrgkoolis Düsseldorfis. Tema õpetajateks on olnud tunnustatud pedagoogid Tiiu Peäske, Jüri Gerretz, Yfrah Neaman ja Rosa Fain. 2014. a. kaitses doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajaks Mari Tampere. Käesoleval ajal õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Sigrid Kuulmann mängib hinnalisel viiulil, mis on valmistatud Itaalia meistri Giovanni Floreno Guidante poolt aastal 1751, Bolognas.

Foto: Kleer Keret Tali

 

 

Pianist Piret Väinmaa esineb solisti ja kammermuusikuna erinevates projektides. Ta on esinenud Ameerika Ühendriikides, Hiinas, Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Lätis ja Eestis ning solistina erinevate orkestrite ees. Alates 2002. a. esineb Piret Väinmaa klaveriduos koos pianist Lauri Väinmaaga ning on 2002. aastal loodud Klaveriorkestri asutajaliige. Piret Väinmaa on teinud koostööd viiuldaja Sigrid Kuulmanni, sopran Kädy Plaas-Kala, tšellist Aare Tammesaluga, samuti Tallinna Klaveriduo ja puhkpillikvintetiga Estica. 2022. aastal tõid Piret Väinmaa ja Sigrid Kuulmann publiku ette kolm erinevat kava Mozarti sonaatidest klaverile ja viiulile, kontserdid toimusid kontserdisarja “Musica Sacra” raames. Piret Väinmaa on kaitsnud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aastal 2012. Ta on Euroopa Kammermuusikaõpetajate Assotsiatsiooni juhatuse liige, Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu juhatuse liige ning Eesti interpreetide Liidu liige.

 

 

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.