„Sügisene jalutuskäik Pariisis” – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas”

Reedel, 17. novembril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Marten Altrov (klarnetl), Johan Randvere (klaver)

Kavas: Poulenc, Messager, Rabaud jt.

Sissepääs on tasuta.

NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee

 

Foto: Mait Jüriado

 

Marten Altrov alustas klarnetimängu õpinguid Nõmme Muusikakoolis Villu Mustingu käe all. Hiljem õpetasid teda Madis Kari ja Meelis Vind. Aastatel 2009–2011 õppis Marten Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Vahur Vurmi ja Vello Sakkose juhendamisel. 2016. aasta kevadel lõpetas Marten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassi. 

Ta on võitnud kolmel järjestikusel aastal (2006–2008) I preemia rahvusvahelisel konkrusil “Noored Klarnetistid” (Läti, Rujena). Aastal 2013 võitis ta Armeenias “Rennessaince” konkurss-festivalil I preemia. Samal aastal saavutas ta III koha telesaates “Klassikatähed“.

Ta on võtnud osa ka mitmete orkestrite tööst nii Eestis kui välismaal: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Festivaliorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Euroopa Liidu Puhkpilliorkester, Orkester Norden. 

Marten on end täiendanud Fabio di Casola, Matthew Hunt’i, Claudio Conti, Juan Esteban Romero, Carina Washingtoni, Selvadore Rähni ja Harri Mäki meistriklassides ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees.
Kontsertreisid nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Palestiinast Prantsusmaani.

 

Foto: Andrei Javnašan

Johan Randvere on üks oma põlvkonna eredamaid muusikuid. Ta alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis (õp Merike Kapp) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (õp Marja Jürisson, prof Ivari Ilja). Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof Ivari Ilja), mille raames täiendas end Milaano G. Verdi nim Conservatorios (2012-2015, prof Valerio Premuroso).

Ta on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Johan Randvere on esinenud erinevates koosseisudes maailma lavadel: New York’i Carnigie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal ja Milaano Puccini nim saal.

Ta on korduvalt esinenud solistina mitmete orkestrite ees: Eesti Riiklik-, Läti Riiklik-, Maladzetsna-, Vanemuise-, Pärnu-, Valgevene Raadio-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt. Dirigentideks olnud Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kristiina Poska, Jaan Ots, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Sasha Mäkilä, Jonathan Hirsh, Grigori Soroka, Erki Pehk, Mihhail Gerts jt.

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.