„Tubina tuules” – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas”

Reedel, 15. detsembril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Atlan Karp (bariton), Andre Hinn (klaver)

Kavas: Mägi, Tamberg, Sõber, Tubin.

Sissepääs on tasuta.

NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee

 

Foto: Jaan Krivel

Atlan Karp omandas ooperilaulja magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias Helsingis ja tegutseb praegu vabakutselise ooperi- ja kammerlauljana.

Atlani ooperirollide valikusse kuulub üle 50 ooperi Verdi, Wagneri, Puccini, Mozarti jt heliloojate sulest. Vokaal-sümfoonilistel suurvormidel on tema repertuaaris samuti oluline osa. Väga olulisel kohal on Atlani jaoks kammermuusika. Tema laiahaardelises repertuaaris on vokaalmuusikat ja laulutsükleid nii kaasaegsetelt kui klassikalistelt vene, prantsuse, saksa, soome ja eesti heliloojatelt.

Atlan on üles astunud ooperi- ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Soomes, Itaalias, Saksamaal, Iisraelis ja Bulgaarias ning teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega.

2019. aastal võitis Atlan Eesti Teatriliidu Muusikaauhinna Jack Rance’i ja krahv Gili jõuliselt kehastatud lavakujude eest Giacomo Puccini ooperis „Tütarlaps kuldsest läänest“ (Rahvusooper Estonia) ja Ermanno Wolf-Ferrari lühiooperis „Susanna saladus“ (Opera Veto).

Foto: Alan Proosa

 

 

Andre Hinn on õppinud klaverit Eesti Muusikaakadeemias, Kölni muusikakõrgkoolis (Hochschule für Musik Köln) ning Belgia muusikakõrgkoolis (Institut Supérieur de Musique et de Pédagogie). Ta on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal, astunud üles Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Võtnud klavessinisti ja pianistina osa mitmetest kontsertturneedest (Saksamaa, Hispaania, Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa) Junge Philharmonie Köln koosseisus. Pälvinud mitmeid auhindu Eestis ja Saksamaal.

Plaadifirma Estonian Record Productions (ERP) andis aastal 2016 välja Andre CD „Von Salzburg bis Reval“  mis on aastatel 1797 – 1836 Eestis tegutsenud baltisaksa helilooja ning klaverivirtuoosi Christoph August Gableri (1767 – 1839) klaveriloomingu esmasalvestus maailmas.

Lisaks soolo- ja kammermuusikakontsertidele on Andre Hinn olnud pianistina laval ka mitmetes teatrilavastustes ning muudeski projektides. Aastatel 2016 – 2023 oli ta Vanemuise Teatri balleti kontsertmeister. Hetkel töötab ta õpetaja ning kontsertmeistrina Heino Elleri Muusikakoolis (aastast 2009) ning ka Põlva Muusikakoolis (aastast 2023).

Andre on kirjutanud ka muusikaarvustusi väljaannetele Sirp ning Muusika.

 

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.