Suvi raamatuga

suviraamatuga2

Lugemisprogramm “SUVI RAAMATUGA”

 

„Suvi raamatuga“ on Tallinna Keskraamatukogu igasuvine lugemisprogramm, mida on korraldatud juba alates 2003. aastast.

Programm on mõeldud nii eesti kui ka vene keeles lugevatele lastele.
Raamatukoguhoidjad valivad välja nii eesti- kui ka venekeelseid uuemaid lasteraamatuid, millest mõnda võib leida lisaks raamatukogu riiulitele ka e-raamatukogust ELLU. Iga läbiloetud raamatu kohta palume lapsel täita küsimustik või joonistada A4-formaadis paberil pildi, mille vastu antakse kleebis, mis kleebitakse lugemispassi.

Lapsed, kes koguvad programmi jooksul lugemispassi vähemalt 10 kleebist, on oodatud programmi lõpetamisele, kus pannakse lugemissuvele pidulik punkt ning tunnustatakse tublisid lugejaid ja joonistajaid auhindadega. Parimatest lugemissuve jooksul valminud piltidest tehakse näitus, mida saab näha Tallinna Keskraamatukogu peamajas ja erinevates haruraamatukogudes.

Traditsiooniliselt algab lugemissuvi lastekaitsepäeval, 1. juunil ja kestab juuli lõpuni.

 

Suvi raamatuga 2018 sportlik lõpetamine toimub kolmapäeval, 22. augustil kell 13.00 Sõle Spordikeskuses (Sõle 40a). Programmi lõpetamisel tunnustame tublisid lugejaid ja joonistajaid auhindadega, naudime parimatest programmi jooksul esitatud töödest näitust ja mängime liikumismänge.

Suvise lugemisprogrammi lõpuüritusele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt 10 lugemisprogrammi raamatut.

EESTIKEELSED RAAMATUD:

Väiksematele

  1. “Eitahalood” Venno Loosaar
  2. “Katariina ja herned” Kadri Hinrikus
  3. “Kooliraamat” Indrek Koff Loe e-raamatukogust ELLU
  4. “Kõik minu sugulased” Piret Raud
  5. “Külaskäik” Anti Saar
  6. “Maailma parim dingo” Kiiri Saar
  7. “Ninja” Katre Scott-Hopkins
  8. “Nähh Pariisis” Kätlin Vainola
  9. “Pelle parim päev” Tiia Selli
  10. “Saada õps Kuu peale!” Heli Illipe-Sootak
  11. “Suusi ja kadunud uni” Reeli Reinaus
  12. “Triinu tomat” Ilmar Tomusk

Suurematele

  1. “Eksinud” Helen Käit
  2. “Evert, Elina ja naabermaja pätid” Ülle Kütsen
  3. “Füübits” Heli Lukner ja Mare Müürsepp
  4. “Hobune Henry unenägu” Margus Karu 
  5. SARI: “Isa põnevad unejutud ajaloost” Jaak Juske
  6. “Maarius, Maagia ja libahunt Liisi” Reeli Reinaus
  7. “Minu koerad” Jaan Rannap
  8. “Salasõna” Wimberg
  9. “Seiklused paralleelmaailmas” Ilmar Tomusk
  10. “Tüdruk, kellel oli saladus” Kadri Lepp
  11. “Vääna jäljekütid: salapärase soki juhtum” Hugo Vaher

Luule

  1. “Halloo!” Leelo Tungal
  2. “Laul Eestimaast” Jaanus Vaiksoo
  3. “Tulge eile meile” Joel Sang

 


VENEKEELSED RAAMATUD:

  1. “Битва в вороньей роще, или, Деревенские истории” Михаил Стальнухин
  2. “Даниил Второй” Кадри Хинрикус
  3. “Жираф” Андрус Кивиряхк
  4. “Как у нас идут дела” Анти Саар
  5. “Камень времени и кукольный театр мастера Мозера” Михкель Ульман
  6. “Криминальные пирожки с сосисками” Ильмар Томуск
  7. “Ленни и Таллинн” Рийна Кассер
  8. “Лийсу” Хейки Вилеп
  9. “Мои первые “полосатые”” Эдуард Вильде
  10. “Мортен на корабле дураков” Каспар Янцис
  11. “Мышка, знавшая иностранные языки” Маркус Саксатамм
  12. “Паула : продолжение” Айно Первик
  13. “Пинтс и Тутсик. Кн.2” Айди Валлик
  14. “Путешествие Лотты в тёплые края” Андрус Кивиряхк
  15. “Синяя бабочка” Карл Ристикиви
  16. “Сказания старого Ханни” Эдуард Конт
  17. “Сказкоешка – Сладкоежка” Реэт Куду
  18. “Тряпичная кукла и деревянная лошадка” Тийа Тоомет
  19. “Храбрый Тоомас” Тийя Метс
  20. “Чудные истории” Пирет Рауд
  21. “Эстонские народные сказки о птицах и животных” Аугуст Якобсон

Luule

  1. “Все мы умники” Контра
  2. “Ёжики и пингвины”
  3. “Рыба ходит, колобродит” Эно Рауд
  4. “Чем измерить озорство?” Леэло Тунгал

Varasematel aastatel programmi kuulunud raamatud, ära on märgitud ka igal hooajal osalejatele kõige enam meeldinud teosed.

Suvi raamatuga 2017 kokkuvõte.