Järje Hoidja

Igal aastal antakse 2. aprillil tähistatava rahvusvahelise lasteraamatupäeva puhul Tallinna Keskraamatukogus välja eelmisel aastal ilmunud ja Tallinna Keskraamatukogus möödunud aastal enim loetud Eesti laste- või noorteraamatu autorile (autoritele) auhind „Järje Hoidja“.

 

2023

Ilmar Tomusk “Matemaatiline sõber: Marss Marsile”

Markuse ja Peetri seiklused jätkuvad. Neljandas osas on huviorbiidil planeet Marss. Vanaisa lapsepõlve unistusest Marsil porgandeid kasvatada, planeet “ellu äratada”, aidata marsikulgureid, küsida õigeid küsimusi, mille peale isegi parimatest parimad teadlased ei ole tulnud ja süüa Marsil hamburgereid. Vot selline on koolivaheaeg kui sul on sõbraks tulnukapoiss.

 

 

raamatu kullakallis kass esikaas2022

Ilmar Tomusk “Kullakallis kass”

Südamlik ja mõtlemapanev jutustus vanamehe kullakallist kassist, kes on ääretult laisk. Isegi kui hiirelapsed kilgates kassi vuntsides mängivad, ei tee ta teist nägugi. Aga mis juhtub siis, kui vanamees märkab majas hiiri ja tahab, et kass teeks oma tööd? Raamatu on illustreerinud Catherine Zarip.

 

 

raamatukaas2021

Anti Saar “Kuidas minust ei saanud kirjanikku”

Humoorikas jutustus sellest, kuidas 11-aastane Juhan püüab kümnes erinevas žanris lugu kirjutada ning põrkab seda tehes iga kord mõnele takistusele otsa. Raamatu on lustakate piltidega illustreerinud Hillar Mets.

 

 

 

 

raamatukaas

2020

Leelo Tungal ja Aleksei Turovski „Kati, Carl ja isevärki farm” 

Rohkete illustratsioonidega kaasahaarav jutustus, mis pakub lugemislusti igas vanuses lastele. Raamatus saadetakse kaks noort maale tädi Õie juurde, kus nad peavad hakkama saama ilma nutiseadmeteta. Noored saavad väga hästi hakkama ja õpivad ka väga palju koduloomade kohta.

 

 

 

raamatukaas2019

Mika Keränen “Soome pitsa”

Supilinna kooli söökla akna alla on keegi teinud ilma loata tänavakunstiteose, mis kujutab Soome lipuga pitsat. Põnevuslugu läheb lahti siis, kui Olav katsub näpuga pilti, et kas värv on kuiv. Kui kohale saabub koolidirektor, on värviste näppudega Olav sama hästi kui süüdi ning temast saab sodija kogu koolipere silmis. Ega Rampsul jäägi muud üle, kui lahendada järjekordne juhtum ja uurida välja, kes oli see salapärane pitsameister.

 

 

tüdruku õlal istub tolmuingel 2018

Andrus Kivirähk “Tilda ja tolmuingel”

“Tilda ja tolmuingel” on lugu tüdrukust ja tema kohtumisest tolmuingliga. Tolmuingel aitab mäletada tähtsaid asju, sest vahel juhtub, et me unustame. Unustame tähtsaid asju. Selliseid, mida oleks tarvis tingimata mäletada. Tolmuinglid on nähtamatud, nii nagu ka tolm ise. Ja nemad mäletavad kõike, sest tolm on alati olemas olnud ega kao kunagi kuhugi.

 

raamatukaas2017

Anti Saar “Pärt ei oska saltot”

„Pärt ei oska saltot” on lugu väikesest poisist ja sellest, mis toimub tema peas siis, kui teda narritakse, kuna ta saltot teha ei oska, ja kui keegi, isegi mitte vanem vend, talle ka appi ei tule.

 

 

 

raamatukaas2016

Reeli Reinaus “Verikambi”

„Verikambi“ on Reeli Reinausi müstiline noorteromaan, kus neli keskkooliõpilast – Kirke, Joonas, Gustav ja Elina – eksivad metsas matkates ära. Peale mahajäetud veskis kõheda öö veetmist avastavad nad, et miski pole enam endine. Vanad ja vaevatud jõud on üles äratatud ning ihuvad kättemaksu selle eest, mis saadeti korda aastasadu tagasi.

 

 

 

2015

Ilmar Tomusk “Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi”

Raamatus „Kriminaalne pangapresident“ tegutsevad lugejatele juba varasemast tuttavad Kribu ja Krabu. Nüüd kutsutakse neid küll rohkem nimepidi Piiaks ja Matiks, sest mõlemad on vahepeal suureks kasvanud ja päriselt kriminalistidena tööle hakanud. Kriminaalpolitseinik, DNA- ja sõrmejäljeekspert, aga ka nende vana sõber Paul avastavad end jälle ühist juhtumit lahendamas, kui Eesti keskpangast kaob ühtäkki 42 kilo kulda.

 

 

raamatukaas2014

Aino Pervik “Härra Tee ja proua Kohv”

„Härra Tee ja proua Kohv“ on luuleraamat, kus autor on köitvalt paljude inimeste lemmikjookidele andnud nii mõnegi inimliku käitumisjoone. Samas on härra Tee ikkagi tassis olev tee ja proua Kohv kange jook. Kirjastus Tänapäev on kirjeldanud, et selle raamatu lugemisel tuleb meeles pidada, et sõnadega võib rääkida ka millestki sellisest, mis loogiliselt mõeldes polegi üldse võimalik.

 

 

 

raamatukaas2013

Piret Raud “Teistmoodi printsessilood”

Raamatus tegutsevad printsessid on eriskummalised ja igaüks täitsa isemoodi kentsakas. Näiteks leiab sealt tagurpidi-printsessi, kes teeb kõike valepidi ja haukuva printsessi, keda hammustab kirp, samuti printsess Õhupalli, kes korraldab pallidele balli ja printsess Muumia, kes kardab hiiri. See on üks isemoodi vahva raamat, mida tasub kindlasti lugeda.

 

 

2012

Ilmar Tomusk “Kolmanda A kriminalistid”

Tegemist on kriminaalse looga, kus 3. A klassi õpilased Kribu ja Krabu uurivad hinnalise vanaraamatu vargust. Tõele jälile saamiseks on vaja ette võtta seiklusrikas sõit üle Soome lahe Turu linna.

 

 

 

 

 

 


 

Vanemad