Õpi ja mängi veebis

pusled

 

Oleme koostanud eesti ja vene keeles veebis erinevaid kirjanduslikke teste, viktoriine, puslesid ja väljakutseid lastele ja noortele. Veebisilla vahendusel on loodud võimalus raamatukoguhoidjaga suhtlemiseks ja pakkumisel on erinevad klubid ja ringid (koolitööklubi; vestlusringid eesti, inglise, korea, rootsi, saksa, vene keeles; koolieelikutele lugemismängud; võimlemine Annaga jpm).

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee

 

Noortele on kohtumiseks loodud Tallinna Keskraamatukogu noorteka Discord, kus septembris kohtume argipäeviti kell 15.00-18.00 ja ajame niisama juttu.

Alates 1. juunist sulgub discordi server ja on avatud vaid kindlatel aegadel. Vaata täpsemalt Discordist.

Kohtumiseni Discordis! https://discord.gg/pb6XBeb

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee

⇒ meie e-raamatukogud:

  • ELLU – mitmekesine valik eestikeelset kirjandust
  • OverDrive – e-raamatud ja audioraamatud võõrkeeltes
  • RBdigital – e-ajakirjad võõrkeeltes

⇒ liitu Tallinna Keskraamatukogu noorteka e-lugemisklubiga Goodreadsis.

⇒ Skype: Lugemisklubi lastele – ootame väikesi raamatusõpru vestlema raamatutest 9. ja 23. aprillil ning 7. mail kell 15.00.

⇒ Raamatusoovitused meie blogidest:

Keelepraktikat eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keeles (grammatika, hääldus, tõlkimine) pakume vestlusringides Skype´i vahendusel. Võta meiega ühendust ja lepi aeg kokku!

Koolieelikutega (5-7aastastel) ja nendega, kes soovivad lugemisega Sina-sõbraks saada kohtume taas sügisel teisipäeviti ja neljapäeviti kell 11.30 Skype´i vahendusel lugemismänge mängides. Lugemismängud on koostatud Eesti lugemisspetsialistide – eripedagoogide, õpetajate, logopeedide – poolt ja nende eesmärgiks on toetada laste lugemisoskuse arengut. Skype kasutajanimi: videokone lasteteenindus

KOOLITÖÖKLUBI – raamatukoguhoidjad pakuvad õpilastele abi koolitöödes!

Aitame läbi veebisilla infootsingutes ja humanitaarainetes koduste ülesannete lahendamisel. Soovitame lugemiseks laste- ja noortekirjandust, mis on e-raamatukogude kaudu kättesaadavad. Abistame õpilasi uurimis- ja loovtöö allikate otsimisel ning teadusandmebaaside kasutamisel internetis.

Oleme loonud jututoa DISCORDis, pakume keelepraktikat Skype´i vahendusel, muusikaõpetaja Ester aitab muusikas ja Väike-Õismäe Anna võimleb luuletades ja palju veel.

Lähemalt loe siit.

Head uut kooliaastat kõigile! Kui Sa veel koolis ei käi, siis toredaid ja põnevaid kooliraamatuid saad ikka lugeda. SEPTEMBRI KÜSIMUSTELE vastuste leidmisel on suureks abimeheks Sulle e-kataloog ESTER ja vihjeks on raamatute pealkirjad.

Miti ootab vastuseid 1. oktoobrini.

Aitäh osalejatele!

Noortega kohtume live´is Tallinna Keskraamatukogu noorteka Facebookis teisipäeviti ja Instagramis reedeti kell 16.00, igapäevaselt Tallinna Keskraamatukogu noorteka Facebooki grupis. Põhiteemad on noortekirjandus ja e-raamatukogud.

Tallinna Keskraamatukogu noortekal on kaks podcasti.

Tallinna Keskraamatukogu noorte podcasti õhtud
Kord kuus kogunevad Tallinna Keskraamatukogu noored kokku arutlemaks erinevate kirjanduslike teemade üle.
Näiteks saab kuulata arutelusid teemadel “Kas noored loevad”, “Kohustuslik kirjandus”, “Vaimne tervis noortekirjanduses” jpm.
Kuula: Spotifyst, CastBoxist, Stitcherist, Apple Podcastist või Google Podcastist.

Loeme ette noortele – “Dorian Gray portree”
Tallinna Keskraamatukogu noorteka facebook’i live’ides loeme ette Oscar Wilde’i klassikalist teost “Dorian Gray portree”. Antud salvestused laeme ilma arutluseta üles ka podcastina.
Kes tahab kuulata koos väikese arutlusega, siis saab videoid vaadata meie facebooki lehelt.

 

Ootame Sind tegevustest osa võtma ja kaasa elama! Kõik mõtted ja ettepanekud on teretulnud.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee või 683 0914