Õpi ja mängi veebis

pusled

 

Oleme koostanud veebis erinevaid kirjanduslikke teste, viktoriine, puslesid ja väljakutseid lastele ja noortele. Veebisilla vahendusel on loodud võimalus raamatukoguhoidjaga suhtlemiseks ja pakkumisel on erinevad klubid ja ringid (koolitööklubi; vestlusringid eesti, inglise, korea, rootsi, saksa, vene keeles; koolieelikutele lugemismängud; võimlemine Annaga jpm).

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee

 

Noortele on kohtumiseks loodud Tallinna Keskraamatukogu noorteka Discord, kus argipäeviti kell 16.00-18.00 ajame niisama juttu ning kolmapäeviti kell 17.00 ootame teid meie huviringidesse!

E-R kell 10-18 Koolitööklubi
1. aprill kell 17.00 Väitlusklubi
8. aprill kell 17.00 Rollimänguklubi
15. aprill kell 17.00 Lauamänguklubi
22. aprill kell 17.00 Raamatuklubi

Võite julgelt teada anda kui igatsete veel mingeid klubisi või ringe taga, äkki saame ka need korraldada. Kohtumiseni Discordis! https://discord.gg/rbhuCGH

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee

⇒ meie e-raamatukogud:

  • ELLU – mitmekesine valik eestikeelset kirjandust
  • OverDrive – e-raamatud ja audioraamatud võõrkeeltes
  • RBdigital – e-ajakirjad võõrkeeltes

⇒ liitu Tallinna Keskraamatukogu noorteka e-lugemisklubiga Goodreadsis.

⇒ Skype: Lugemisklubi lastele – ootame väikesi raamatusõpru vestlema raamatutest 9. ja 23. aprillil ning 7. mail kell 15.00.

⇒ Raamatusoovitused meie blogidest:

Keelepraktikat eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keeles (grammatika, hääldus, tõlkimine) pakume vestlusringides Skype´i vahendusel. Võta meiega ühendust ja lepi aeg kokku!

Koolieelikutega (5-7aastastel) ja nendega, kes soovivad lugemisega Sina-sõbraks saada kohtume teisipäeviti ja neljapäeviti kell 11.30 Skype´i vahendusel lugemismänge mängides. Lugemismängud on koostatud Eesti lugemisspetsialistide – eripedagoogide, õpetajate, logopeedide – poolt ja nende eesmärgiks on toetada laste lugemisoskuse arengut. Skype kasutajanimi: videokone lasteteenindus

KOOLITÖÖKLUBI – raamatukoguhoidjad pakuvad õpilastele abi koolitöödes!

Aitame läbi veebisilla infootsingutes ja humanitaarainetes koduste ülesannete lahendamisel. Soovitame lugemiseks laste- ja noortekirjandust, mis on e-raamatukogude kaudu kättesaadavad. Abistame õpilasi uurimis- ja loovtöö allikate otsimisel ning teadusandmebaaside kasutamisel internetis.

Oleme loonud jututoa DISCORDis, pakume keelepraktikat Skype´i vahendusel, muusikaõpetaja Ester aitab muusikas ja Väike-Õismäe Anna võimleb luuletades ja palju veel.

Lähemalt loe siit.

Aprill! Mesilane Miti küsib krutskeid täis küsimusi SIIN.

Miti ootab vastuseid 1. maini.

Aitäh osalejatele!

Noortega kohtume live´is Tallinna Keskraamatukogu noorteka Facebookis teisipäeviti ja Instagramis reedeti kell 16.00, igapäevaselt Tallinna Keskraamatukogu noorteka Facebooki grupis. Põhiteemad on noortekirjandus ja e-raamatukogud.

Vaba kirjutamine – 19.03, 26.03, 09.04, 16.04 ja 30.04 kell 17.30.

Osalema on oodatud noored, kes soovivad end kirjalikult väljendada. Igal tunnil on ise teema, inspiratsiooni ammutatakse loodusest, kunstist, muusikast, pärimuskultuurist, ilukirjandusest.

Tunni suhtluskeeled on eesti ja vene, kirjutada saab erinevates keeltes. Kevadel koostame näituse! Vaba kirjutamist viib läbi raamatukoguhoidja Kadi Eslon.

Laske loovusel lennata!

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee

 

Liitu ka meie Facebooki grupiga Tallinna Keskraamatukogu Omaloominguklubi.

 

Ootame Sind tegevustest osa võtma ja kaasa elama! Kõik mõtted ja ettepanekud on teretulnud.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee või 683 0914

 

18.03.2020