Järje Hoidja auhind 2021

raamatukaasRahvusvahelisel lasteraamatupäeval, 2. aprillil tunnustab Tallinna Keskraamatukogu Järje Hoidja auhinnaga lastekirjanik Leelo Tungalt ja zooloogi Aleksei Turovskit teose „Kati, Carl ja isevärki farm” eest. Järje Hoidja auhinnaga tunnustatakse autoreid, kui järjepidevuse hoidjaid lastele väärt lugemisvara pakkumisel.

Leelo Tungalt ja Aleksei Turoskit tänatakse 1. juunil kell 13.00 Tallinna Loomaaias Tallinna kooli õpilaste poolt raamatu „Kati, Carl ja isevärki farm” ainetel joonistatud piltidega.

Galeriisse on pikitud ka õpilaste esitatud küsimused raamatu kohta ja Leelo Tungla antud vastused.

—————————————————————————————————————

Hanna-Britt, 10aastane: “See oli väga tore raamat, kuna seal olid loomalood kenasti jutustusse põimitud. Muidu võib-olla ma ei võtaks kätte loodusraamatut. Jutustus ise oli ka põnev. Meeldisid joonistused, nii Heiki Ernitsa pildid kui Aleksei Turovski joonistused. Ernitsa pildid olid väga detailsed ja Turovski joonistused väga päris loomade moodi.”

Adele, 9aastane: “Ma sain sellest raamatust teada, et rästik on looduskaitse all ja kitsed oskavad puuoksi koorida. Mulle see raamat väga meeldis, sest see oli õpetlik, põnev ja armas raamat. Samuti olid seal lahedad pildid!”

Helib, 10aastane: “Mulle meeldib, et selles raamatus on koos nii lugu, kui ka erinevate koduloomade kohta jutte. Selles raamatus saab lugeda nagu tavalist raamatut, kuid ka koduloomade kohta rohkem teada. Minu arust võiks veel selliseid raamatuid teha! Mulle väga meeldis!”

Matten, 9aastane: “Ma sain teada, et kui mesilane kuiva ilmaga lendab, siis tekib tema karvakestele positiivne elektrilaeng ja õietolm lendleb lillelt ise tema poole, tänu vastastikusele elektrilaengu tekkimisele. Ma sain teada nii palju põnevaid fakte loomadest.”

—————————————————————————————————————

Vaata kõiki