Raamatukogutund “Lottie Brooks”

Esmaspäeval, 6. veebruaril käis Tallinna Keskraamatukogus külas lastemuuseumist MiiaMilla Kadri Toomsaluplakat, kes tutvustas põnevalt ja kaasahaaravalt kirjastuse Eesti Raamat välja antud humooriga vürtsitatud Katie Kirby lasteraamatuid “Lottie Brooksi äärmiselt piinlik elu” ja “Lottie Brooksi katastroofilised apsakad sõpradega”.

Tallinna Reaalkooli 4. klassi õpilased naersid palju kui Kadri väga emotsionaalselt “Lottie Brooksi …” esimest osa luges, arutlesid raamatu põhjal, mängisid ja joonistasid oma koomiksit – seda kõike Kadri juhendamisel ja eestvedamisel. Tagasiside õpilastelt ja õpetajalt oli väga soe ja positiivne. Suur aitäh kõigile osalejatele ja kirjastusele Eesti Raamat, et see kohtumine teoks sai!

“Lottie Brooksi …” kohta on raamatukoguhoidjad kirjutanud lugemisblogis “Loe mind!” järgnevalt: “… Päevikuvormis raamatul on mõnusalt lühikesed peatükid ning neis jätkub piinlikke olukordi, millesse Lottiel õnnestub heauskselt sisse marssida. Need juhtumised on elulised ning mitte ülepakkuvalt jantlikuks aetud. Mõnusat äratundmist pakub ka kergus, millega Lottie erinevatesse jaburatesse olukordadesse satub….”

Raamatud on mõeldud 4. ja 5. klassi õpilastele, aga naerda saavad ka täiskasvanud lugejad.

6.02.2023