Robotid

 

Laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8) saab kasutada Lego WeDo2* roboteid – küsi raamatukoguhoidjalt! Kuna roboteid kasutatakse ka robootikaringis, ei pruugi nad alati kohapeal kasutamiseks saadaval olla.

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) saab programmeerida Edisoni*, LEGO WeDo2*, Quirkbot*, Matatalab ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Strawbees ja Makey Makey*. Vaata lisaks ka innovatsioonilaborit.

Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a) saab kasutada Lego WeDo2* roboteid – küsi raamatukoguhoidjalt! Kuna roboteid kasutatakse ka robootikaringis, ei pruugi nad alati kohapeal kasutamiseks saadaval olla.

Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) saab luua Strawbees “kõrtest” oma robotitegelasi ning Quirkboti abil äratada tegelased ellu.

Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) saab kasutada Ozobot Bit 2.0 ja Ozobot Evo roboteid.

 

* Edisoni, LEGO WeDo2 ja Quirkbot robotid ning Makey Makey komplektid on mõeldud vähemalt 7-aastastele, Bee-bot ja Matatalab robotid väiksematele lastele.


Robootikaringid

Robootikaringid toimuvad Tallinna Keskraamatukogus, Kännukuke, Nurmenuku, Nõmme ja Paepealse raamatukogus.

 

 Robotihuvilise meelespea

  • Robotite ja leiutajakomplektide kasutamiseks esita raamatukoguhoidjale lugejakaart. Kui oled nende kasutamise lõpetanud, tagasta kõik seadmed kindlasti raamatukoguhoidjale!
  • Kui kasutad roboteid või leiutajakomplekte esimest korda, abistab Sind raamatukoguhoidja. Vajadusel saad temalt abi ka edaspidi!
  • Mitmekesi koos mängides jälgi, et lärm ei läheks liiga suureks – muidu segab see teisi raamatukogu külastajaid.
  • Ole tehnika ja muu ruumis oleva kasutamisel hoolikas!
  • Reeglite rikkumisel tuleb lugeda 5 minutit enda valitud raamatut ja tutvustada seda raamatukoguhoidjale. Alles pärast seda võib uuesti seadmeid kasutama hakata. Kes lugeda ei taha või ei viitsi, sel päeval enam roboteid ja leiutajakomplekte kasutada ei saa.
  • Robotite kasutamiseks on soovitatav aeg broneerida (raamatukogus kohapeal, helistades või kirjutades). Kui robotid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.
  • Aega saab broneerida üheks tunniks. Kui järjekorda ei ole, on võimalik aja lõppemisel seda tunni kaupa pikendada.