Kohapeal kasutamiseks

Videomängud xbox

Muusikaosakonna videosaalis saab mängida videomänge. Kasutusel on mängukonsool Xbox 360. Mängida saab nii üksi kui koos sõbraga.

NB! Vajalik mõõdukas inglise keele oskus.

Täpsem info ja mängude nimekiri.


Muusika kuulamine

Kohapeal on võimalik kuulata kõiki kogusse kuuluvaid helisalvestisi (CD, LP, helikassetid), sh audioraamatuid, Raadioteatri kuuldemänge ning raadio Ööülikooli loenguid.


Videosaal

Videosaalis saab vaadata muusikaosakonna kogusse kuuluvaid filme jt videoid.

Videosaal on varustatud kaasaegse audio-videosüsteemiga (5.1 heli). Saal mahutab korraga kuni 25 inimest.

Vaatamise aega saab ette registreerida telefonil 6830 912 ning e-posti aadressil muusika@nulltln.lib.ee. Igal kasutajal on võimalik teha üks broneering päeva kohta (kestuseks kas filmi pikkus või mitme lühema video korral kuni 3 tundi). Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.


kiiklahvidArvutiteenus

Muusikaosakonnas on kolm internetitöökohta täiskasvanutele, kaks internetiühendusega arvutit lastele, üks otsinguarvuti e-kataloogi ESTER kasutamiseks ja WiFi. Kõigil soovijail on võimalik kasutada noodigraafikaprogrammi Finale.

Arvuteid on võimalik ka broneerida, kirjutades muusika@nulltln.lib.ee, helistades numbril  683 0912 või tulles kohapeale. Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada. 

Arvutitöökoha kasutamise eeskiri.


MuFiLa

MuFiLa on muusikaosakonna lastenurk, mis viib kokku muusika, filmid ja lapsed. Mufila pakub võimalusi ühiseks tegevuseks ja vaba aja loovaks kasutamiseks. Loe edasi


Üritused

Muusikaosakonnas korraldatakse erinevaid muusika- ja filmiüritusi, loomingukonkursse, kontserte jms. Vt üritusi siit


VHS → DVDVHS-DVD

Muusikaosakonnas on iseteenindusena võimalik VHS- ja VHS-C-kassetilt koduvideoid ümber salvestada lugeja isiklikule digitaalsele andmekandjale (DVD, mälupulk, väline kõvaketas vm). Digikandjaid ei saa kohapealt osta.

Ümbersalvestamine toimub VHS-maki, arvuti ning tarkvara Blackmagic Media Express abil. Samuti on hiljem võimalus kasutada programmi Movie Maker, mis võimaldab salvestise lihtsamat toimetamist ja monteerimist.Tarkvara kasutamiseks on koostatud lühike kirjalik juhend eesti keeles.

Kuna ümbersalvestamistööd on ajamahukad, palume huvilistel kasutusaeg eelnevalt kokku leppida kas kohapeal, telefoni või e-posti teel.

Tel: 683 0912

E-post: muusika@nulltln.lib.ee