Kohapeal kasutamiseks

Videomängud mängukonsool xbox

Muusika- ja filmisaali videosaalis saab mängida videomänge. Kasutusel on mängukonsool Xbox 360. Mängida saab nii üksi kui koos sõbraga.

NB! Vajalik mõõdukas inglise keele oskus.

Täpsem info ja mängude nimekiri.


Muusika kuulamine

Kohapeal on võimalik kuulata kõiki kogusse kuuluvaid helisalvestisi (CD-d, LP-d).


Videosaal

Videosaalis saab vaadata muusika- ja filmisaali kogusse kuuluvaid filme jt videoid.

Videosaal on varustatud kaasaegse audio-videosüsteemiga (5.1 heli). Saal mahutab korraga kuni 25 inimest.

Vaatamise aega saab ette registreerida telefonil 6830 912 ning e-posti aadressil muusika@nulltln.lib.ee. Igal kasutajal on võimalik teha üks broneering päeva kohta (kestuseks kas filmi pikkus või mitme lühema video korral kuni 3 tundi). Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.


Rühmaruum

Rühmaruumi saavad õppimiseks tasuta kasutada Tallinna Keskraamatukogu lugejad. Ruum mahutab kuni 10 inimest. Alla 12-aastased saavad rühmaruumi kasutada koos täiskasvanud saatjaga. Ruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).

Rühmaruumi on võimalik broneerida ka ruumis olevate muusikainstrumentide – digiklaveri (Roland FP-30) ja digitrummide (Roland TD11K) – mängimiseks. Loe lähemalt pillide ja nende kasutamise kohta.

Rühmaruumi kasutamist saab ette registreerida telefonil 6830 912 ja e-posti aadressil muusika@nulltln.lib.ee. Aja broneerimisel kehtivad rühmaruumi üldised kasutustingimused.


Arvutiteenus

käed arvutiklahvidel

Muusika- ja filmisaalis on neli internetitöökohta täiskasvanutele, üks otsinguarvuti e-kataloogi ESTER kasutamiseks ja WiFi.

Arvuteid on võimalik ka broneerida, kirjutades muusika@nulltln.lib.ee, helistades numbril  683 0912 või tulles kohapeale. Raamatukogul on õigus kasutaja hilinemise korral üle 10 minuti broneeritud aja algusest broneering tühistada.

Arvutitöökoha kasutamise eeskiri.

 

Avasta endas helilooja!

Muusika- ja filmisaalis on veel võimalusi muusikamaailma avastamiseks. Noodikirjutusprogrammi FINALE abil saab käsikirjalised noodid digitaalseteks vormistada. Lugejate kasutuses on arvutid, mis on varustatud muusikaloomise programmiga Cubase LE AI Elements 10.5 ja MIDI-klaviatuuriga M-AUDIO Oxygen49. Tule katseta, loo ja salvesta erinevate kõlavärvide kombineerimisel omaloominguline heliteos! Samuti saad luua fonogramme või MIDI-klaviatuuril improviseerida.

Iseseisvaks õppimiseks on kohapeal kasutamiseks põhjalikult lahtikirjutatud juhend.

Parimaks lõpptulemuseks registreeri individuaalne juhendamise aeg muusika- ja filmisaali töötajaga e-posti aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 1912.


Üritused

Muusika- ja filmisaalis korraldatakse erinevaid muusika- ja filmiüritusi, loomingukonkursse, kontserte jms. Vt üritusi siit.


Digiteerimine

Muusika- ja filmisaalis on iseteenindusena võimalik isiklikke VHS ja VHS-C kassette ning vinüülplaate ja audiokassette ümber salvestada digitaalsele andmekandjale (CD, DVD, mälupulk, väline kõvaketas vm). Digikandjaid ei saa kohapealt osta.

Tarkvara kasutamiseks on koostatud lühike kirjalik juhend eesti keeles.

Kuna ümbersalvestamistööd on ajamahukad, palume huvilistel kasutusaeg eelnevalt kokku leppida kas kohapeal, telefoni või e-posti teel.

Tel: 683 0912

E-post: muusika@nulltln.lib.ee