Lugemiskoerad

Tüdruk istub koos koeraga põrandal suure padja peal ja loeb raamatut.Juba 2013. aastast saab Tallinna Keskraamatukogus harjutada lugemist koos lugemiskoertega. Tegemist on rahulike ja sõbralike loomadega, kes hea meelega kuulavad, kuidas neile raamatuid ette loetakse.

Lapse lugemisoskus ei pea olema sorav. Lugemiskoerad selleks ongi, et laps saaks lugemist harjutada, ilma et tema lugemisoskusele hinnangut antakse. Oluline on saavutada julgus ja tahtmine lugeda, sest lugemine on üks lahe tegevus.

Koeratiimid on valinud, testinud ja koolitanud MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.

Lugemiskoerte programm tähistab tänavu kümnendat juubeliaastat. Rohkem infot: https://keskraamatukogu.ee/eesti-abi-ja-teraapiakoerte-uhingu-pressiteade-09-10-2023/


Lugemiskoerad ootavad Tallinna Keskraamatukogu lugejaid eestikeelse kirjanduse osakonnas, võõrkeelse kirjanduse osakonnas, Kalamaja, Männiku, Nõmme, Nurmenuku, Pirita ja Pääsküla raamatukogus. Lisainfo raamatukogude e-posti teel. 

Reaalajas näeb näiteks vabu aegu SIIT.


PS. Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing otsib lugemiskoerte programmi uusi lugemiskoeratiime.


10.12.2022 oli Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduses külas Tallinna Uudised ja tegi armsa videoklipi. Näha saab siit.