Kinkeraamat

raamatukaasTallinna Keskraamatukogu kingib kõigile 2023. aasta sügisel Tallinnas kooliteed alustanud 1. klasside õpilastele jutukogumiku  “Omad jutud 4”, kuhu on koondatud samanimelise jutuvõistluse parimad palad.

Kinkeraamatud anname üle mängulises raamatukogutunnis, kus tutvustame lisaks raamatule ka muud kasulikku ja põnevat, mida meie raamatukogust leida võib.

Meie erinevate raamatukogutundide valikuga saab tutvuda SIIN.

Tallinna Keskraamatukogu poolt 2007. aastal algatatud raamatu kinkimise projekti eesmärgiks on innustada lapsi lugema ja tagada, et nad leiaksid tee raamatukokku juba oma koolitee alguses.

Kõiki sarjas ilmunud raamatuid saab lugeda Lastelehelt.

 

Palun täida vorm, et saaksime kinkeraamatute üleandmise kokku leppida:

* tähistatud väljad on kohustuslikud


  Võtame sellel e-postiaadressil kolme tööpäeva jooksul ühendust, et leppida kokku raamatukogutunni toimumise aeg ja täpsemad detailid.

   

   

  Tallinna Keskraamatukogu kinkis 2022. aasta sügisel 4774le Tallinnas kooliteed alustanud lapsele värskelt valminud Urmas Nemvaltsi koomiksiraamatu “Laura, Martin ja Metsavana maailm”. Raamatu väljaandmisega tähistasime ühtlasi Eesti suurima koomiksikogu, mis asub Paepealse raamatukogus, juubelit.

  Tallinna Keskraamatukogu kingib 4450le sel sügisel Tallinnas kooliteed alustanud lapsele värskelt valminud põneva tirelraamatu, mille on kirjutanud Aidi Vallik ja Olivia Saar. Raamatu väljaandmisega tähistame ühtlasi olulisi verstaposte mõlema autori elus – 2021. aastal täitus Olivia Saarel 90. ja Aidi Vallikul 50. juubel. Raamatu on illustreerinud  ja kujundanud Tuulike Kivestu.

  Tirelraamatu ühe poole moodustab Koolijütsi koolimüts, millest leiab Olivia Saare uue loomingu kõrval ka ühe tema tuntuima luuletuse „Üks tähtis kuu“. Luuletus, mille lõpus olev värsirida „kõik, kõik on uus septembrikuus“ on saanud armastatud tsitaadiks, ilmus esimest korda 55. aastat tagasi ajakirjas „Täheke“. Tirelraamatu teises pooles olevast Aidi Valliku raamatust Kõige tähtsam päev leiab luuletusi paljudest laste jaoks tähtsatest päevadest ja tegemistest alates kooliaasta algusest kuni jaanipäevani välja.

   

  03.10.2023