Ringid ja klubid

kollaaž kolmest pildist - värvipliiatsid, kangast mängujänesed ja kaks lauataga istuvat ja raamatut lehitsevat poissi

Igat lugejat, nii väikest kui suurt, ootavad raamatukogus erinevad tegevused!

  • Väikelastele ja koolieelikutele on näiteks põnnihommikud ja lugemismängud.
  • Algklassiõpilastele näiteks koolitööklubid, lauamängude pärastlõunad, robootikaringid, nutikust ja fantaasiat proovile panevad klubid, keeleringid ja teatrimängud.
  • Noortele (vanuses 13+) pakub raamatukogu võimalust kohtuda näiteks keelekohvikutes, grimmi-, lugemis- ja loovusklubides ning maalimistunnis .

Kohtume raamatukogus!

  NB! Ringid ja klubid üldiselt suvekuudel puhkavad, ent siin on mõned erandid:

Suvist tegevust lastele

 


Vanuseline jaotus:

VÄIKELASTELE JA KOOLIEELIKUTELE

 

Digiklubi. Animatsiooniring

⇒ Kännukuke raamatukogu. Õpi tahvelarvuti ja mänguasjade abil multikat tegema. Kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale, et ise animatsioone luua. Osalema on oodatud 8-14 a lapsed. Huviring toimub eesti ja vene keeles. Ring toimub iga kuu 2. ja 4. kolmapäeval kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Animatsiooniring on hetkel suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


Digiklubi. Riisilugu – animatsiooniring lastele

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Animatsiooniring toimub kord kuus ühel kolmapäeval kell 15.30-16.45 arvutiklassis. StopMotion äpi ja tahvelarvuti abil pannakse liikuma riisiteradest joonistatud pildid. Osalema oodatakse lapsi vanuses 8-14 eluaastat. Ring toimub eesti keeles. Osalemine on tasuta.

Animatsiooniring on suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!

NB! Vajalik registreerimine!

Lisainfo ja registreerimine: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 091


Digiklubi. Digidisaini klubi

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Digidisaini on suunatud lastele vanuses 8–14. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust.

Digidisaini klubi  on suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917


Digiklubi. Nutiring

⇒ Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 8-12-aastaseid lapsi osalema nutiringis „Nuti(ki)kas“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid ja LEGO SPIKE roboteid. Lisaks programmeerida animatsioone ja mänge Scratchis ning disainida 3D-mudeleid Tinkercadis. Nutiringi eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist, robootikat ja 3D-kujundamist. Huviring toimub eesti keeles.

Nutiring toimub iga kuu 1. ja 3. neljapäeval kell 15.30.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Nutiring on  suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Nurmenuku raamatukogu ootab osalema 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Nutiring on suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.


⇒ Paepealse raamatukogu. Raamatukogus on võimalik kasutada haridusroboteid, mille eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele haridusrobotite Ozobot Bit 2.0, EVO abil.  Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta!

Vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee,, 632 7463

Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogudes mängida igal ajal! Vaata täpsemalt siit.


Keelering. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni. NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Suvel puhkame!

Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960.


“Jooga ja Raamat” 5-10 a lastele inglise ja vene keeles

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ootame 5-10 aastasi lapsi lugema ja joogatama. “Laste jooga ja raamat” toimub igal esmaspäeval kell 16. võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40). Treener Anastasia Antsiferova räägib vene ja inglise keeles. Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või 683 0961. Suvel puhkame!


“Mina oskan, aga sina?” õpime mängides eesti keelt

⇒ Pelguranna raamatukogu. Igal laupäeval kell 11 ootame kõiki 6-10 aastasi lapsi eesti keeles mängima. Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463. Suvel puhkame!


Keelering “Isahiir Huberti jututuba”

⇒ Paepealse raamatukogu. Ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Kohtume kuu kolmandal ja neljandal laupäeval algusega kell 13.00. Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Alates 28.05.2024 on keelering suvepuhkusel. Kohtumiseni!


Koolitööklubi

⇒ Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad. Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.


⇒ Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: raamatukogu e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee,  telefonil 632 7463.


Laste raamatuklubi

⇒ Pääsküla raamatukogu. Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Ootame arutlema toredate raamatute üle ja avastama põnevat uudiskirjandust.

KLUBI ON SUVEPUHKUSEL! KOHTUME TAAS SÜGISEL, SENIKS KAUNIST SUVE!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.


Lauamänguklubi

⇒ Kadrioru raamatukogu. Ootame koolilapsi, vanuses 7-13, mängima põnevaid lauamänge. Lauamänge saab ka koju laenutada. Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420. Alates 01.06.2024 on lauamänguklubi suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Kalamaja raamatukogu. Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõprade või perega. Lauamänge saab kohapeal mängida raamatukogu lahtiolekuaegadel, aga ka koju laenata!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.


⇒ Paepealse raamatukogu. Tule mängi põnevaid lauamänge raamatukogu lahtiolekuaegadel. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi. Lauamänge saad ka koju laenata!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


⇒ Pelguranna raamatukogu. Ootame teid raamatukogu lahtiolekuaegadel lauamänge mängima! Saate valida sobiva aja ja tulla üksi või sõpradega. Lauamänge saate ka koju laenata! Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.


⇒ Pirita raamatukogu. Lauamängutund toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme ja mängime. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist. Alates 01.06.2024 on lauamängutund suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.


⇒ Sääse raamatukogu. Lastelaupäev toimub iga kuu teisel laupäeval kell 14. Tule üksi või sõpradega mängima lauamänge, lahendama ülesandeid ja viktoriine. Kindlasti tutvute ka mõne põneva raamatuga. Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.


⇒ Torupilli raamatukogu. Lauamängud igal neljandal kolmapäeval lastele kell 14.00. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.


Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

⇒ Kadrioru raamatukogu. Laupäevased lastetunnid toimuvad igal laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420. Alates 01.06.2024 on meisterdamistuba suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Kännukuke raamatukogu. Muinasjututundides loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Osalema on oodatud 7-12-aastased lapsed. Muinasjututunnid toimuvad iga kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Osalemine tasuta! Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.

Muinasjututunnid on hetkel suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Pääsküla raamatukogu. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Sääse raamatukogu. Lastelaupäev toimub iga kuu teisel laupäeval kell 14. Tule üksi või sõpradega mängima lauamänge, lahendama ülesandeid ja viktoriine. Kindlasti tutvute ka mõne põneva raamatuga. Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Tondi raamatukogu. Laupäevane jutuhommik lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.


⇒Torupilli raamatukogu. Laupäevastel lastehommikutel kohtume kord kuus laupäeval. Oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.


⇒ Väike-Õismäe raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.


Mangaklubi

⇒ Paepealse raamatukogu. Ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru raamatukogu lahtiolekuaegadel. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


Meisterdamine ja muinasjutud

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ootame eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tutvume vahvate lugudega.  NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine on kohustuslik. Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960. Meisterdamist saab vaadata ka raamatukogu Youtube’i kanali saatest “Meisterda minuga“. Kohtumiseni sügisel!


⇒ Pelguranna raamatukogu. Ootame 5-7 aastaseid lapsi meisterdama taaskasutatavatest materjalidest. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tutvume vahvate lugudega. Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931. Suvel puhkame!


Paepealse raamatukogu koomiksiklubi

Paepealse raamatukogu (P.Pinna 8) koomiksiklubi ootab 10-13aastaseid lapsi iga kuu neljandal neljapäeval kell 16, et koos koomikseid lugeda ja joonistada oma koomiks. Inspiratsiooni saab meie raamatukogu mitmekülgsest koomikskirjanduse valikust. Võta sõber kaasa ja kohtume koomiksiklubis! Lisainfo raamatukogu e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463.


Voolimisring

⇒ Kännukuke raamatukogu korraldab igal laupäeval kell 11.00 lasteraamatutest inspireeritud voolimisringi, mis toimub veebi teel.

Voolimiseks läheb sul vaja plastiliini ja hambatikke (võimalusel ka plastiliininuga). Vaata siit, milliseid ägedaid tegelasi oleme juba varasemalt koos valmistanud. Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.

Voolimisring on hetkel suvepuhkusel. Kohtumiseni sügisel!


Uue lugeja päev lastele

⇒ Sääse raamatukogu. Uue lugeja päev lastele nendega kokkulepitud ajal (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

 


Koolitööklubi

⇒ Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.


⇒ Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.


Noorte lugemisklubi

⇒ Laagna raamatukogu. Noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju muud. Meiega pole kunagi igav!

Lugemisklubi kohtumised toimuvad kord kuus laupäeviti kell 14. Täpsemat kuupäeva leiab sündmuste kalendrist.  Ootame osalema 13-21aastaseid noori. Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020. Kohtumiseni sügisel!