Ringid ja klubid

kollaaž kolmest pildist - värvipliiatsid, kangast mängujänesed ja kaks lauataga istuvat ja raamatut lehitsevat poissi

Väikelastele ja koolieelikutele ootavad raamatukogudes näiteks põnnihommikud ja lugemismängud. Algklassilastele aga näiteks koolitööklubid, lauamängude pärastlõunad, robootikaringid, nutikust ja fantaasiat proovile panevad klubid, keeleringid ja teatrimängud. Noortele (vanuses 12+) pakub raamatukogu võimalust kohtuda näiteks Harry Potteri õhtul, lugemisklubides, PodCasti õhtul, videoklubis ja väitlusklubis.

Kohtume raamatukogus!

 

Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad:

Väikelastele ja koolieelikutele

 

Põnnihommikud. Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame.

Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti ja vähemalt kord kuus laupäeval kell 11.
Põnnihommikud toimuvad: 7., 11., 18. ja 21. jaanuaril, 4. ja 18. veebruaril, 3. ja 17. märtsil, 7. ja 21. aprillil, 5. ja 19. mail.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Lugemismängud. Ootame 4–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust. „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Kohtume neli korda kuus teisipäeval ja neljapäeval kell 11.00.
Lugemismängud toimuvad: 14., 16., 28. ja 30. jaanuaril, 11., 13., 25. ja 27. veebruaril, 10., 12., 24. ja 26. märtsil, 14., 16., 28. ja 30. aprillil, 12., 14., 26. ja 28. mail.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Algklassilastele

 

Digidisaini klubi toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. 2019. aastal viiakse klubi läbi kahes grupis. Kursus kestab septembrist detsembrini. NB! Mõlemad grupid on täis, rohkem lapsi ei registreerita! Jaanuaris algavale kursusele registreerumise kuulutame välja detsembris. Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917 või raamatukogus (Estonia pst 8) kohapeal


Harry Potteri Klubi. Iga kuu kolmandal reedel kell 15.00-16.00. Kord kuus kutsume kõiki kuni 14-aastaseid Potteri võlumaailma austajaid Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusse. Üheskoos sõõlame, õpime loitse, kohtume peletistega, mängime plahvatavat turakat, külastame Azkabani vanglat ja palju palju muud Harry Potteri maailmaga seotut. Klubi kohtumised on mängulised ja lustlikud.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Meisterdamine. Igal kolmapäeval kell 14.00-15.00 koguneme laua taha selleks, et meisterdada midagi uut. Olgu see lõikamine, kleepimine, värvimine või hoopis origami – tegevusi jagub igale maitsele. Ootame meisterdama kõiki alates 7ndast eluaastast.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Nuti(kate) Klubi. Kuu esimene ja kuu kolmas teisipäev kell 15.00-16.00. Nuti(kate) Klubi kutsub kokku kõiki 7-10 aastaseid nuputamise huvilisi veetma aega ajusid ragistades. Murrame lahti salakoode, lahendame keerukaid ülesandeid, arendame oma teadmisi. Igal kohtumisel ees uus ja põnev tegevus. Nuti(kate) Klubi on ideaalne neile, kes armastavad mitmekülgseid väljakutseid ja kes janunevad uute teadmiste järele.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Robootikaring. Ootame 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kaks korda kuus (üle nädala) kolmapäeviti kell 15.00.

Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0920. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.


Noortele (vanuses 12+)

Korea keele vestlusring. Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다!
Vestlusring toimub igal kolmapäeval kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta.

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, tel 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.


PodCasti õhtu pakub noortele võimaluse osaleda kahel erineval moel. Kas tulla kohale arutlema erinevatel teemadel nagu näiteks „Kas noored loevad“ või „Kas kohustuslik kirjandus on vajalik“. Kui kohale tulemine tundub hirmus, saab ka tehtud podcaste järele kuulata CastBoxist Tallinna Keskraamatukogu konto alt. PodCasti õhtud toimuvad kord kuus neljapäeviti kell 17.00.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


RPG-klubi toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00. Ootame mänguhuvilisi noori alates 13. eluaastast. Tutvume erinevate rollimängude ja mängusüsteemidega, teeme rolliharjutusi ning mängime lühimänge ja -kampaaniaid.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Rändav lauamänguklubi noortele kutsub seiklema kõiki 13-18 vanuses noori. Üheskoos käime aasta jooksul läbi pea kõik haruraamatukogud. Avastades, mis põnevaid teenuseid erinevad raamatukogud pakuvad ning loomulikult LAUAMÄNGE MÄNGIDES! Tule seikle koos meiega.

Osalemiseks võib ühineda rändajatega Tallinna Keskraamatukogust või ka lihtsalt lauamängude mängimise ajaks ise kohale minna vastavasse raamatukokku. Mängud, mida mängima hakkame, valivad osalejad ise kohapeal. Rändamiseni!

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914


Scream Queens. Ootame 13-18-aastaseid lauluhuvilisi. Ühskoos laulame karaoket, loome lemmikutele lugudele uusi seadeid, laulame pillide saatel, mängime song association mängu ja palju muud mõnusat, mis kõik on seotud laulmisega.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Väitlusklubi toimub kord kuus neljapäeviti kell 18.30. Ootame väitlushuvilisi noori alates 13ndast eluaastast. Kohapeal valime väitlusteema, otsime materjale ning paneme kokku kõned. Tule pane ennast proovile ning arutle huvitavatel teemadel.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914

 


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

 

Koolitööklubi. Muusikaõpetaja aitab! Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


Laste raamatu- ja filmiklubi. Kohtumised toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval kell 14.30. Klubis valitakse igal korral kuu raamat, mis üheskoos järgmiseks korraks läbi loetakse. Kohtumisel vaadatakse lõike raamatu põhjal valminud filmidest ning arutletakse loetu ja nähtu üle. Kõik lapsed saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Raamatu- ja filmiklubi on mõeldud 1.-5. klasside õpilastele ning kohtumised kestavad ligikaudu 2 tundi.

Lisainfo ja registreerimine: muusika@nulltln.lib.ee, tel 683 0912.


Lauamänguklubi. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, tel 683 0912.


Noorte raamatu- ja filmiklubi. Kohtumised toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval kell 17.00. Klubis valitakse igal korral kuu raamat, mis üheskoos järgmiseks korraks läbi loetakse. Kohtumisel vaadatakse lõike raamatu põhjal valminud filmidest ning arutletakse loetu ja nähtu üle. Kõik noored saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Raamatu- ja filmiklubi on mõeldud 6.-12. klasside õpilastele ning kohtumised kestavad ligikaudu 3 tundi.

Lisainfo ja registreerimine: muusika@nulltln.lib.ee, tel 683 0912.

Põnnihommik (venekeelne). Kord kuus ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame.

NB! Põnnihommikud on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: olga.losakova@nulltln.lib.ee, tel 683 0963 või 683 0960


Beebidele “Travelling Fairytale”. Ootame vanemaid koos beebidega kuulama erinevates keeltes ettelugemist. Kohtume kaks korda kuus, iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas.

NB! Beebide kohtumised on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: atolmats@nullgmail.com ja projekti veebiaadressil.


Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele. Toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmaruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Tähelepanu! Meisterdamistunnid on koroonaviiruse ohu tõttu kolinud veebi ja need leiab Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalist (otsige videosid, mille pealkiri algab sõnapaariga “Meisterda Minuga”).

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0961


Koolitööklubi (eesti ja inglise keeles). Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud alates veebruarist iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 15.00–17.00 kuni mai lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

NB! Koolitööklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: katrin.antonenko@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Koolitööklubi (vene keeles). Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud alates veebruarist iga kuu teisel ja neljandal neljapäeval kuni mai lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

NB! Koolitööklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: marina.bogdanov@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Saksa keele ring algajatele. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad järgmistel kuupäevadel: 12.06, 19.06., 10.07., 24.07., 7.08. ja 21.08. Tähelepanu! Tunnid toimuvad veebipõhiselt ja raamatukokku kohale tulema ei pea. Õppematerjalid, kodutööd ja personaalne tagasiside saadetakse osalejatele meili teel. 

Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud ja uutel liitujatel on eelregistreerimine kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Vaba maalimine. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutulusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Õhtuse grupi tunnid toimuvad igal kolmapäeval kell 17.00-18.00. Eelregistreerimine ei ole vajalik ja maalimiseks vajalikud vahendid on raamatukogus olemas. Tundi viib läbi raamatukoguhoidja Eha Elmi.

NB! Vaba maalimine on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: elmi@nulltln.lib.ee


Skype raamatuklubi. Kutsume Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad. Loe rohkem…
Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

 

Haruraamatukogud:

Asukoht: (KESKLINN, L.Koidula 12a)

 

Laupäevane lastehommik. Kadrioru raamatukogu ootab lapsi laupäeviti kell 12.00 arukalt aega veetma. Olenevalt laupäevast meisterdame, voolime või joonistame ja muu hulgas tutvume ka lasteraamatutega.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.


Põnnihommik. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu neljandal laupäeval kell 11. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Põnnidele muinasjutuhommikud toimuvad: 25. jaanuaril, 22. veebruaril, 21. märtsil, 25. aprillil ja 23. mail.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.


Teatrimängutund. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis. Teatrimängutund toimub kaks korda kuus reedeti kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Kotzebue 9

 

Põnnihommik. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970

NB! Laste ringid ja tunnid on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Lauamänguklubi. Igal laupäeval alates kella 11-st. Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970.

NB! Laste ringid ja tunnid on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Loovring. Igal kolmapäeval kell 17.00-17.30 ootame lasteaiaealisi lapsi loovringi. Jutustame, mängime läbi etüüde, fantaseerime, filosofeerime, laulame ja tantsime.

Loovringist osavõtt on tasuta, vajalik on eelregistreerimine: kalamaja@nulltln.lib.ee.

NB! Laste ringid ja tunnid on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Asukoht: MUSTAMÄE, E.Vilde tee 72

NB! Laste ringid ja tunnid on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Põnnihommik. Kännukuke raamatukogu ootab põnne koos vanemaga iga kuu esimesel laupäeval kell 12. Tutvume väikelaste raamatutega, loeme ja proovime kätt meisterdamises. Põnnihommikule on oodatud eelkooliealised lapsed.


Laupäevane lastetund. Lastetunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.


Legoring. Tundides ehitame erineva teema järgi nii põnevaid ehitisi, kui vähegi suudame. Arendame loovust, näpuosavust ja ruumilist mõtlemist. Lisaks saavad lapsed tunni lõpus oma töid teistele tutvustades natuke ka esinemist harjutada. Legoring toimub iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00.


Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebookist Mustamäe raamatukogud.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: LASNAMÄE, Võru 11

 

Põnnihommik Tibutuba. Toimub iga kuu esimesel reedel kell 11.15. Väikesed sõbrad ja nende vanemad saavad omavahel suhelda, tutvuda Laagna raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020.


Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund. Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Koolitööklubi. Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Laagna noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid ladusalt ja viisakalt, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel reedel kell 16.00 ja leia endale mõttekaaslaseid ja kuulajaid. Ootame osalema 12-17aastaseid noori.
Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Lauamängude õhtu. Iga neljapäev kell 16.00 ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Võid ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja teistele tutvustada.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Laste inglise keele ring. „Keel viib Roomasse“ – ütleb tuntud vanasõna. Nii arvame ka meie: keeleõppimine soodustab lapse arengut, täiendab tema teadmisi ümbritsevast maailmast ja erinevatest kultuuridest. Keeleringis loeme ette, fantaseerime, mängime ja õpime inglise keelt. Üritus toimub igal kolmapäeval kell 14.30 ning on suunatud koolieelikutele ja algklasside õpilastele.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Teatriring (alates veebruarist 2020)

Korraldame kõikidele huvitatud koolilastele teatritunde, kus pakume võimalust oma näitlemisoskusi äratada ning arendada. Eesmärk on aidata lastel tunda ennast enesekindlatena ning huvitavalt aega veeta. Kui kujuneb välja kindel teatriringi grupp, siis valmistame mõne etenduse vanematele ja kõikidele huvilistele.
Ootame osalema 12-17aastaseid noori. Aeg täpsustamisel.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Asukoht: MUSTAMÄE, Ehitajate tee 48

Lauamängu laupäev. Igal laupäeval (kell 11-12) saavad lapsed mängida koos oma sõprade või perega huvitavaid lauamänge ja tutvuda uute mängudega.

Lisainfo: manni@nulltln.lib.ee, tel 653 2556

Asukoht: NÕMME, Pihlaka 12

 

Põnnihommik. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 ootame raamatukokku 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718

NB! Põnnihommik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“. Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, telefonil 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist

NB! Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“ on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Lauamängu laupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, telefonil 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist

NB! Lauamängu laupäev on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris

 


Loomering. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist

NB! Loomering on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris

Asukoht: HAABERSTI, Ehitajate tee 109a

Põnnihommik. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, tel 683 0980


Jutu- ja meisterdamisring. Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.


Loovkirjutamise Klubi. Noortele (vanuses 13 – 19 eluaastat) suunatud huviring, mis arendab loovust, tõstab enesekindlust, võimaldab iseennast avastada ning avada. Loovkirjutamise käigus eemaldatakse kohustus olla veatu ja loogiline, lubatud on nii-öelda üle joonte värvida. Loovkirjutamise Klubi kohtub iga kuu 1. ja 3. reedel algusega kell 15.15 (alustame detsember 2019).

Eelregistreerimine ja lisainformatsioon: nurmenuku@nulltln.lib.ee, tel 683 0980, www.facebook.com/haaberstiraamatukogud


Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal, nurmenuku@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0980. Kohtade arv on piiratud.


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: NÕMME, Raudtee 68

 

Laste jutuhommik. Laupäeviti kell 10.00 ootame Nõmme raamatukokku väikseid lugejaid (vanuses 3-7 aastat). Vaatame ja loeme koos toredaid lasteraamatuid. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!


Lasteklubi “Lugu pildis”. Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: LASNAMÄE, P. Pinna 8

 

Põnnihommik. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

NB! Põnnihommik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Laste lugemisminut. Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

NB! Laste lugemisminut on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Laste lugemisklubi. Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15.00 toimuvasse lugemisklubisse on oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-12 aastat. Lugemisklubis saab suhelda samade huvidega lastega, jagada üksteisega oma lugemiselamusi ning tutvuda uuema lastekirjandusega.

NB! Laste lugemisklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele). Laupäeviti algusega kell 11.00 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

NB! Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele) on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Mangaklubi. Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

NB! Mangaklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris. Mangasid joonistage aga julgelt edasi kodus või looduses ning soovi korral võite neid jagada ka raamatukoguga.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463


Reedene lauamänguõhtu. Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

NB! Reedene lauamänguõhtu raamatukogus on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris. Nüüd on võimalik mitmeid lauamänge ka koju laenata.


Koolitööklubi. Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal).

NB! Koolitööklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Koomiksite joonistamise töötuba lastele. Ootame lapsi vanuses 7-13aastat reedeti kell 14.00 joonistama koomikseid. Tule kohale, võta sõber ka kaasa ja pane oma loovus proovile!

NB! Koomiksite joonistamise töötuba lastele on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris. Suvetegemistest joonista-kirjuta julgesti koomikseid ning soovi korral võid neid jagada ka raamatukoguga.


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Kangru 13

 

Taaskasutusring. Anname prügile uue elu! Ootame lapsi taaskasutama erinevaid materjale, rakendama loovust ning meisterdama erinevaid asju. Boonusena saab kuulata lugusid mõnusatest raamatutest. Koguneme iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00.

NB! Taaskasutusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal


Põnnihommik. Kõige pisemaid põnnid koos oma vanematega on oodatud iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 põnnihommikule. Tutvume ümbruskonna põnnidega, loeme, mängime, meisterdame, laulame, lobiseme ja teeme tutvust beebi- ja põnniraamatutega. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00.

NB! Põnnihommik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal


Meisterdamine ja muinasjutud. Ootame lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00.

NB! Meisterdamise ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal


Lauamängu laupäev. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada. Oodatud on kogu pere. Koguneme iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00.

NB! Lauamängude ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal

Asukoht: PIRITA, Metsavahi tee 19

 

Põnnihommik. Kuu igal teisel laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame.

NB! Põnnihommikud toimuvad suvel kord kuus. 13.06, 11.07 ja 15.08 kell 11.00.


Lauamängutund. Kuu igal neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0955 või raamatukogus kohapeal.

NB! Lauamängutunnid on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Asukoht: NÕMME, Pärnu mnt 480a

 

Põnnihommik. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Koolitööklubi. Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

NB! Koolitööklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Laste raamatuklubi. Oodatud on kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

NB! Laste raamatuklubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.


Lauamängulaupäev kogu perele. Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi! Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.


Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: 680 3495, paaskula@nulltln.lib.ee ja raamatukogus kohapeal või Lastelehe ürituste kalendrist

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Sõle 47b

 

Põnnihommik. Iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 toimuvad Sõle raamatukogus põnnihommikud, kus loeme ja meisterdame. Oodatud eelkõige lasteaiaealised lapsed. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 on venekeelne lastehommik, kus tutvustame raamatuid.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.


Lapitöö õpituba. Iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00 lapitöö õpituba, kus teeme tutvust lapitöö põneva maailmaga. Juhendab Ly. Toimumiskuupäevad: 28.12.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153


Õmblusring lastele. Iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153. Toimumiskuupäevad: 20.12.


Keelering „Õpime mängides“. Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.


Muinasjutuhommik „Jalutuskäik muinasjutumaailma“. Tutvustame erinevate maade muinasjutte iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 ja meisterdamine.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.

 

Asukoht: MUSTAMÄE, Sõpruse pst 186

 

Põnnihommik. Toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-7aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.  Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990


Raamatusõprade klubi. Iga kuu 1. ja 3. kolmapäeval kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud! Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Noorte kirjandusklubi. Sääse raamatukogus kell 16.00-17.30 kuu teisel neljapäeval. Oodatud on igas vanuses noored, kes on huvitatud kirjandusest ja lugemisest. Kirjandusklubis räägime erinevatest aktuaalsetest teemadest noortekirjanduses ja tutvume uudiskirjandusega. Lisaks käsitleme huvi korral fantaasia- ja ulmekirjandust. Iga kuu on uus ja põnev teema, millest ei tasu kindlasti ilma jääda! Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Lauamängulaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule üksi või sõpradega! Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Uue lugeja reede lastele. Kell 15.00-16.00 kuu teisel reedel* (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

*Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik tulla ka muul ajal.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990

Asukoht: KESKLINN, Pärnu mnt 125

 

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee või 674 8647.

Asukoht: KESKLINN, Gonsiori 36

 

Lauamängud laupäeval lastele. Igal laupäeval kell 14.00 mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee või 600 9113.

Asukoht: HAABERSTI, Õismäe tee 115a

 

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee või 674 0933.

 

 

Vanuseline jaotus:

Beebidele lugemise projekt “Travelling Fairytale”

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Alates 07.09.2019 ootame vanemaid koos beebidega kuulama erinevates keeltes ettelugemist. Kohtume kaks korda kuus, iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas.

Lisainfo: atolmats@nullgmail.com ja projekti veebiaadressil.

Põnnihommikud (14 raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame. Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti kell 11. Põnnihommikud toimuvad: 7. ja 21. jaanuaril, 4. ja 18. veebruaril, 3. ja 17. märtsil, 7. ja 21. aprillil, 5. ja 19. mail.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Kord kuus ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. 2020. aasta kevadhooajal kohtume 25.01, 22.02, 21.03, 18.04 ja 16.05.

Lisainfo: olga.losakova@nulltln.lib.ee, 683 0963 või 683 0960.

Kadrioru raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu neljandal laupäeval kell 11. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Põnnidele muinasjutuhommikud toimuvad: 25. jaanuaril, 22. veebruaril, 21. märtsil, 25. aprillil ja 23. mail.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Kalamaja raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Kännukuke raamatukogu. Ootame põnne koos vanemaga iga kuu esimesel laupäeval kell 12. Tutvume väikelaste raamatutega, loeme ja proovime kätt meisterdamises. Põnnihommikule on oodatud eelkooliealised lapsed. Põnnihommikud toimuvad: 7. detsembril, 4. jaanuaril, 1. veebruaril, 7. märtsil, 4. aprillil ja 2. mail.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951.

Laagna raamatukogu. Põnnihommik Tibutuba Laagna raamatukogus toimub iga kuu esimesel reedel kell 11.15. Väikesed sõbrad ja nende vanemad saavad omavahel suhelda, tutvuda Laagna raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Männiku raamatukogu. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 ootame raamatukokku 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Nurmenuku raamatukogu. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Paepealse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Pelguranna raamatukogu. Põnnihommikud. Kõige pisemaid põnnid koos oma vanematega on oodatud iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 põnnihommikule. Tutvume ümbruskonna põnnidega, loeme, mängime, meisterdame, laulame, lobiseme ja teeme tutvust beebi- ja põnniraamatutega. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931 või raamatukogus kohapeal.

Pirita raamatukogu. Põnnihommik toimub kuu igal teisel laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955 või raamatukogus kohapeal.

Pääsküla raamatukogu. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sõle raamatukogu. Iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 toimuvad Sõle raamatukogus põnnihommikud, kus loeme ja meisterdame. Oodatud eelkõige lasteaiaealised lapsed. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 on venekeelne lastehommik, kus tutvustame raamatuid.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Sääse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-7-aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Laagna raamatukogus. Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Laste jutuhommik

Nõmme raamatukogu. Laupäeviti kell 10.00 ootame Nõmme raamatukokku väikseid lugejaid (vanuses 3-7 aastat). Vaatame ja loeme koos toredaid lasteraamatuid.

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Loovring

Kalamaja raamatukogu. Igal kolmapäeval kell 17.00-17.30 ootame lasteaiaealisi lapsi loovringi. Jutustame, mängime läbi etüüde, fantaseerime, filosofeerime, laulame ja tantsime. Osavõtt on tasuta.

Lisainfo ja registreerimine: kalamaja@nulltln.lib.ee.

Lugemismängud (kahes raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu. Samuti aidata lapsevanemaid laste lugemisoskuse arendamisel. Koolibri kirjastuse välja antud „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Nurmenuku raamatukogu. Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980. Kohtade arv on piiratud.

ROBOlabor

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Alates 14.09.2019 toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna  ürituste saalis (Liivalaia 40) eesti- ja venekeelsed ROBOlabori tunnid lastele ja noortele. Tunde viivad läbi MTÜ Light Bricks Club esindajad. ROBOlaborile aitas alguse panna Nutilabor. Tundide graafik on järgmine: lapsed (5-7 a) – Lego-rütmika ja robootika laupäeviti kell 12.00-13.00. NB! 28.12.2019 tunde ei toimu. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Registreerimine ja lisainfo e-posti aadressil: tallinnbricks@nullgmail.com.

Digiklubi. Digidisaini klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Digidisaini klubi toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. 2019. aastal viiakse klubi läbi kahes grupis. Kursus kestab septembrist detsembrini. NB! Mõlemad grupid on täis, rohkem lapsi ei registreerita! Jaanuaris algavale kursusele registreerumise kuulutame välja detsembris.

Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, 683 0917 või raamatukogus (Estonia pst 8) kohapeal.

Digiklubi. Elektrooniline töökoda

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Elektrooniline töökoda toimub igal laupäeval (v.a 28.12.2019) kell 10.00–11.30 võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40). Ühendame käsitöö, elektroonika ja programmeerimise! Arendame loomingulisust ja elektroonika-alaseid teadmisi! Õpime viima ellu põnevaid ideid, mis ühendavad käelist tegevust innovatiivsete tehnoloogiatega! Õpime töötama mitmekeelses ja mitmekesises meeskonnas! Lapsi juhendavad MTÜ Light Bricks Club esindajad. Oodatud on eesti ja vene keelt kõnelevad lapsed. Tähelepanu! Osalemiseks on kohustuslik eelregistreerimine!

Lisainfo ja registreerimine: tallinnbricks@nullgmail.com või telefonidel 5818 0888 ja 5805 9298.

Digiklubi. Legoring

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) ootab Legoringi igas vanuses Legofänne. Tundides ehitame erineva teema järgi nii põnevaid ehitisi, kui vähegi suudame. Arendame loovust, näpuosavust ja ruumilist mõtlemist. Lisaks saavad lapsed tunni lõpus oma töid teistele tutvustades natuke ka esinemist harjutada. Legoring toimub iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00. Toimumisajad: 21. september, 19. oktoober, 16. november, 21. detsember. Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebookist Mustamäe raamatukogud.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951.

Digiklubi. Programmeerimisring lastele

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab progema lapsi vanuses 8-12 aastat. Õpime mängides looma oma animatsioone ja mänge! Ringis osalemine ei eelda varasemaid teadmisi programmeerimisest! Õpime visuaalses programmeerimiskeeles Scratch tegema mänge ja animatsioone. Programmeerimine on sama lihtne kui LEGO kokkupanemine – et programm õigesti töötaks, siis tuleb selleks vajalikud “klotsid” õigesti kokku panna. Ring toimub üle nädala neljapäeviti kell 15.00-16.30. Toimumisajad: 12.09, 26.09, 10.10, 24.10, 7.11, 21.11, 5.12, 19.12. Programmeerimisringis osalemine on tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951.

Eestikeelse kirjanduse osakond. Digiklubi. Põgenemisklubi. Põgenemisklubi on nuputamise ja arvutimängude huvilistele 8-13 aastastele. Igal kohtumisel avame arvutiklassis ühe toa ja proovime üheskoos sealt erinevate nuputus- ja loogikaülesannete abil välja saada.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Digiklubi. ROBOlabor

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Alates 14.09.2019 toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna  ürituste saalis (Liivalaia 40) eesti- ja venekeelsed ROBOlabori tunnid lastele ja noortele. Tunde viivad läbi MTÜ Light Bricks Club esindajad. ROBOlaborile aitas alguse panna Nutilabor. Tundide graafik on järgmine: lapsed (7-10 a) – Lego-art esmaspäeviti kell 15.00-16.30 ja Robootika laupäeviti kell 13.30-14.30. NB! 28.12.2019 tunde ei toimu. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Registreerimine ja lisainfo e-posti aadressil: tallinnbricks@nullgmail.com.

Digiklubi. Robootikaring (neljas raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kaks korda kuus (üle nädala) kolmapäeviti kell 15.00. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0920.

Nurmenuku raamatukogu. Robootikaring toimub iga kuu 1. ja 3. neljapäeval algusega kell 14.30. Osalema ootame 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Toimumisajad: 19.september, 3. ja 17. oktoober, 7. ja 21. november, 5. ja 19.detsember. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Nõmme raamatukogu. Ootame 8–13-aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad luua Strawbees “kõrtest” oma robotitegelasi ning Quirkboti abil äratada tegelased ellu. Alates septembrikuust 2019  hakkab ring toimuma 2 korda kuus, igal teisel ja neljandal kolmapäeval algusega kell 15.00. Robootikaringis osalemine on tasuta! Toimumisajad: 11. ja 25. september, 9. ja 23. oktoober, 13. ja 27. november (detsembris robootikaringi ei toimu, uuesti jaanuaris). Sügisel alanud rühm tegutseb kuni jaanuari lõpuni, veebruarist kevadeni alustab uus rühm.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Paepealse raamatukogu. Robootikaring “Robotid loevad” ootab 7–15aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Robootikaringi eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele Ozobot Bit 2.0, EVO ja Matalabi robotite abil. Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta! Robootikaring toimub reedeti kell 15.00. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Digiklubi. Robootikaring „Nuti(ki)kas“

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis „Nuti(ki)kas“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub üle nädala kolmapäeviti kell 15.00-16.30. Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogus igal ajal mängida! Vaata täpsemalt siit. Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebookist Mustamäe raamatukogud. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Lisainfo ja registreerumine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951.

Harry Potteri klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Iga kuu kolmandal reedel kell 15.00-16.00. Kord kuus kutsume kõiki kuni 14aastaseid Potteri võlumaailma austajaid Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusse. Ühes koos sõõlame, õpime loitse, kohtume peletistega, mängime plahvatavat turakat, külastame Azkabani vanglat ja palju palju muud Harry Potteri maailmaga seotut. Klubis leiavad üksteist samasuguse raamatute maitsega lapsed, mis pakub palju arutlusvõimalusi ja üksteise mõistmise rõõmu. Klubi kohtumised on mängulised ja lustlikud.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Keelering. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Laagna raamatukogu. Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik”

Paepealse raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 11.00 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Keelering „Õpime mängides“

Sõle raamatukogu. Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Keelering. Inglise keele ring

Laagna raamatukogu. „Keel viib Roomasse“ – ütleb tuntud vanasõna. Nii arvame ka meie: keeleõppimine soodustab lapse arengut, täiendab tema teadmisi ümbritsevast maailmast ja erinevatest kultuuridest. Keeleringis loeme ette, fantaseerime, mängime ja õpime inglise keelt. Üritus toimub igal kolmapäeval kell 14.30 ning on suunatud koolieelikutele ja algklasside õpilastele.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Keelering. Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad alates 01.11.2019 üle nädala reedeti kell 15.00.  Tunni kestus on 45 minutit. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Koolitööklubi (viies raamatukogus)

Muusikaosakond. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 6830912.

Laagna raamatukogu. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal).

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.

Pääsküla raamatukogu. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sääse raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Koomiksite joonistamise töötuba (kahes raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame lapsi vanuses 7-13aastat 2 korda kuus neljapäeviti kell 13.00 joonistama koomikseid. Tule kohale, võta sõber ka kaasa ja pane oma loovus proovile!

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Paepealse raamatukogu. Ootame lapsi vanuses 7-13aastat reedeti kell 14.00 joonistama koomikseid. Tule kohale, võta sõber ka kaasa ja pane oma loovus proovile!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Lapitöö õpituba

Sõle raamatukogu. Toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00 lapitöö õpituba, kus teeme tutvust lapitöö põneva maailmaga. Juhendab Ly. Toimumiskuupäevad: 28.12.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Lasteklubi “Lugu pildis”

Nõmme raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi.

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858. Suvel kohtumisi ei toimu. Kohtumiseni septembris!

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Männiku raamatukogu. Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Laste lugemisklubi

Paepealse raamatukogu. Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15.00 toimuvasse lugemisklubisse on oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-12 aastat. Lugemisklubis saab suhelda samade huvidega lastega, jagada üksteisega oma lugemiselamusi ning tutvuda uuema lastekirjandusega.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Laste lugemisminut

Paepealse raamatukogu. Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Laste raamatu- ja filmiklubi

Muusikaosakond. Laste raamatu- ja filmiklubi kohtumised toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval kell 14.30 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8). Klubis valitakse igal korral kuu raamat, mis üheskoos järgmiseks korraks läbi loetakse. Kohtumisel vaadatakse lõike raamatu põhjal valminud filmidest ning arutletakse loetu ja nähtu üle. Kõik lapsed saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Raamatu- ja filmiklubi on mõeldud 1.-5. klasside õpilastele ning kohtumised kestavad ligikaudu 2 tundi.

Lisainfo ja registreerimine: muusika@nulltln.lib.ee, 683 0912.

Laste raamatuklubi

Pääsküla raamatukogu. Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Lauamänguklubi (10 raamatukogus)

Muusikaosakond. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, 683 0912.

Kalamaja raamatukogu. Igal laupäeval alates kella 11-st on avatud Kalamaja raamatukogus lauamänguklubi! Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Laagna raamatukogu. Iga neljapäev kell 16.00 ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Võid ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja teistele tutvustada.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Männi raamatukogu. Lauamängu laupäev. Igal laupäeval (kell 11-12) saavad lapsed mängida koos oma sõprade või perega huvitavaid lauamänge ja tutvuda uute mängudega.

Lisainfo: manni@nulltln.lib.ee, 653 2556.

Männiku raamatukogu. Lauamängulaupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Pelguranna raamatukogu. Lauamängulaupäev. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada. Oodatud on kogu pere. Koguneme iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Pirita raamatukogu. Lauamängutund toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme ja mängime. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.

Pääsküla raamatukogu. Lauamängulaupäev kogu perele. Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi! Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid. RAAMATUKOGUS MÄNGIMINE LUBATUD!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sääse raamatukogu. Lauamängulaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule üksi või sõpradega!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Torupilli raamatukogu. Lauamängud laupäeval lastele. Igal laupäeval kell 14.00 mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele (neljas raamatukogus)

Nurmenuku raamatukogu. Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Pääsküla raamatukogu. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Tondi raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.

Väike-Õismäe raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

Laupäevane lastetund

Kännukuke raamatukogu. Lastetunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee

Loomering

Männiku raamatukogu. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Mangaklubi

Paepealse raamatukogu. Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Meisterdamine

Eestikeelse kirjanduse osakond. Igal kolmapäeval kell 14.00-15.00 koguneme lauataha selleks, et meisterdada midagi uut. Olgu see lõikamine, kleepimine, värvimine või hoopis origami – tegevusi jagub igale maitsele. Ootame meisterdama kõiki alates 7ndast eluaastast.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Meisterdamine ja muinasjutud

Pelguranna raamatukogu. Ootame lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Muinasjutuhommik „Jalutuskäik muinasjutumaailma“

Sõle raamatukogu. Tutvustame erinevate maade muinasjutte iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 ja meisterdamine.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Nuti(kate) klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Kuu esimene ja kuu kolmas teisipäev kell 15.00-16.00. Nuti(kate) Klubi kutsub kokku kõiki 7-10 aastaseid nuputamise huvilisi veetma aega ajusid ragistades. Murrame lahti salakoode, lahendame keerukaid ülesandeid, arendame oma teadmisi. Igal kohtumisel ees uus ja põnev tegevus. Nuti(kate) Klubi on ideaalne neile, kes armastavad mitmekülgseid väljakutseid ja kes janunevad uute teadmiste järele.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Raamatusõprade klubi

Sääse raamatukogu. Iga kuu 1. ja 3. kolmapäeval kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Reedene lauamänguõhtu

Paepealse raamatukogu. Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Taaskasutusring

Pelguranna raamatukogu. Anname prügile uue elu! Ootame lapsi taaskasutama erinevaid materjale, rakendama loovust ning meisterdama erinevaid asju. Boonusena saab kuulata lugusid mõnusatest raamatutest. Koguneme iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00.

NB! Taaskasutusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Teatrimängutund

Kadrioru raamatukogu. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis. Teatrimängutund toimub kaks korda kuus reedeti kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Õmblusring lastele

Sõle raamatukogus toimub iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Uue lugeja reede lastele

Sääse raamatukogu. Uue lugeja reede lastele kell 15.00-16.00 kuu teisel reedel* (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega. *Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik tulla ka muul ajal.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Digiklubi. PodCasti õhtu

Eestikeelse kirjanduse osakond. PodCasti õhtu pakub noortele võimaluse osaleda kahel erineval moel. Kas tulla kohale arutlema erinevatel teemadel nagu näiteks „Kas noored loevad“ või „Kas kohustuslik kirjandus on vajalik“. Kui kohale tulemine tundub hirmus, saab ka tehtud podcaste järele kuulata CastBoxist Tallinna Keskraamatukogu konto alt. PodCasti õhtud toimuvad kord kuus neljapäeviti kell 17.00.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Digiklubi. ROBOlabor

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Alates 14.09.2019 toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna  ürituste saalis (Liivalaia 40) eesti- ja venekeelsed ROBOlabori tunnid lastele ja noortele. Tunde viivad läbi MTÜ Light Bricks Club esindajad. ROBOlaborile aitas alguse panna Nutilabor. Tundide graafik on järgmine: lapsed ja noored (10-16 a) – Robootika laupäeviti kell 15.00-16.30. NB! 28.12.2019 tunde ei toimu. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Registreerimine ja lisainfo e-posti aadressil: tallinnbricks@nullgmail.com.

Digiklubi. Skype raamatuklubi

Võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad.

Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee, 683 0961.

Keelering. Korea keele vestlusring

Eestikeelse kirjanduse osakond. Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다! Vestlusring toimub igal kolmapäeval kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta.

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, 683 0920.

Keelering. Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad alates 01.11.2019 üle nädala reedeti kell 15.00.  Tunni kestus on 45 minutit. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Koolitööklubi (kahes raamatukogus)

Muusikaosakond. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 6830912.

Laagna raamatukogu. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Loovkirjutamise Klubi

Nurmenuku raamatukogu. Loovkirjutamise Klubi on noortele (vanuses 13 – 19 eluaastat) suunatud huviring, mis arendab loovust, tõstab enesekindlust, võimaldab iseennast avastada ning avada. Loovkirjutamise käigus eemaldatakse kohustus olla veatu ja loogiline, lubatud on nii-öelda üle joonte värvida. Loovkirjutamise Klubi kohtub iga kuu 1. ja 3. reedel algusega kell 15.15.

Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Luuleklubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

Noorte kirjandusklubi

Sääse raamatukogus kell 16.00-17.30 kuu teisel neljapäeval. Oodatud on igas vanuses noored, kes on huvitatud kirjandusest ja lugemisest. Kirjandusklubis räägime erinevatest aktuaalsetest teemadest noortekirjanduses ja tutvume uudiskirjandusega. Lisaks käsitleme huvi korral fantaasia- ja ulmekirjandust. Iga kuu on uus ja põnev teema, millest ei tasu kindlasti ilma jääda!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Noorte lugemisklubi

Laagna raamatukogu. Noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid ladusalt ja viisakalt, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel  räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel reedel kell 16.00 ja leia endale mõttekaaslaseid ja kuulajaid.

Ootame osalema 12-17aastaseid noori.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Noorte raamatu- ja filmiklubi

Muusikaosakond. Noorte raamatu- ja filmiklubi kohtumised toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval kell 17.00. Klubis valitakse igal korral kuu raamat, mis üheskoos järgmiseks korraks läbi loetakse. Kohtumisel vaadatakse lõike raamatu põhjal valminud filmidest ning arutletakse loetu ja nähtu üle. Kõik noored saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Raamatu- ja filmiklubi on mõeldud 6.-12. klasside õpilastele ning kohtumised kestavad ligikaudu 3 tundi.

Lisainfo ja registreerimine: muusika@nulltln.lib.ee, 683 0912.

RPG-klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. RPG-klubi toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00. Ootame mänguhuvilisi noori alates 13. eluaastast. Tutvume erinevate rollimängude ja mängusüsteemidega, teeme rolliharjutusi ning mängime lühimänge ja -kampaaniaid.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.

Scream Queens

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 13-18-aastaseid lauluhuvilisi. Ühskoos laulame karaoket, loome lemmikutele lugudele uusi seadeid, laulame pillide saatel, mängime song association mängu ja palju muud mõnusat, mis kõik on seotud laulmisega.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Teatriring (alates veebruarist 2020)

Laagna raamatukogu. Korraldame kõikidele huvitatud koolilastele teatritunde, kus pakume võimalust oma näitlemisoskusi äratada ning arendada. Eesmärk on aidata lastel tunda ennast enesekindlatena ning huvitavalt aega veeta. Kui kujuneb välja kindel teatriringi grupp, siis valmistame mõne etenduse vanematele ja kõikidele huvilistele.

Ootame osalema 12-17aastaseid noori. Aeg täpsustamisel.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Vaba maalimine

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutulusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Õhtuse grupi tunnid toimuvad 2020. aastal igal kolmapäeval kell 17.00-18.00 (v.a 15.01, 05.02 ja 11.03). Eelregistreerimine ei ole vajalik ja maalimiseks vajalikud vahendid on raamatukogus olemas. Tundi viib läbi raamatukoguhoidja Eha Elmi.

Lisainfo: eha.elmi@nulltln.lib.ee.

Väitlusklubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Väitlusklubis toimub kord kuus neljapäeviti kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ning ootab väitlushuvilisi noori alates 13ndast eluaastast. Kohapeal valime väitlusteema, otsime materjale ning paneme kokku kõned. Tule pane ennast proovile ning arutle huvitavatel teemadel.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.