Ringid ja klubid

kollaaž kolmest pildist - värvipliiatsid, kangast mängujänesed ja kaks lauataga istuvat ja raamatut lehitsevat poissi

Igat lugejat, nii väikest kui suurt, ootavad raamatukogus erinevad tegevused!

  • Väikelastele ja koolieelikutele on näiteks põnnihommikud ja lugemismängud.
  • Algklassiõpilastele näiteks koolitööklubid, lauamängude pärastlõunad, robootikaringid, nutikust ja fantaasiat proovile panevad klubid, keeleringid ja teatrimängud.
  • Noortele (vanuses 13+) pakub raamatukogu võimalust kohtuda näiteks keelekohvikutes, grimmi-, lugemis- ja loovusklubides ning maalimistunnis .

Kohtume raamatukogus!


Vanuseline jaotus:

Beebiakadeemia

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame kõiki kuni 2-aastaseid lapsi oma vanematega tutvuma pildiraamatutega, harjutama kätt-jalga lastejoogas ja vestlema väikelaste igapäevaelu teemadel.

Eelregistreerimisega: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

NB! Kohtaktkohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Põnnihommikud (16 raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame. Kohtume veebis kaks korda kuus teisipäeviti, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00 ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele veebipõhisele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: olga.losakova@nulltln.lib.ee, 683 0963 või 683 0960.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Kadrioru raamatukogu. Muinasjutuhommikule ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00. Vaatame ja loeme põnniraamatuid. Tund toimub veebis (Kesklinna Haruraamatukogud Facebook).

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Kalamaja raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.00

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab põnne koos vanemaga tutvuma väikelaste raamatutega, lugusid kuulama ja meisterdama. Põnnihommikule on oodatud 2–5 aastased lapsed.
Põnnihommik toimub iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!

Suvel põnnihommikuid ei toimu, kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951

Männiku raamatukogu. Iga kuu teisel laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama. Kohtumine toimub veebis Google Meet platvormil.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Nurmenuku raamatukogu. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Vajalik etteregistreerimine!

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Paepealse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.
Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Hooaja viimane põnnihommik 21.05.2022. Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Pirita raamatukogu. Põnnihommik toimub kuu igal teisel laupäeval kell 12.00 veebi vahendusel. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955 ja Pirita raamatukogu Facebook.

Pääsküla raamatukogu. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sääse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Tondi raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kord kuus esimesel laupäeval kell 13.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama, mängima ja meisterdama.

Lisainfo ja registreerimine: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.

Torupilli raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kord kuus kolmandal laupäeval kell 11.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama, mängima ja meisterdama.

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Lugemismängud (kahes raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu. Samuti aidata lapsevanemaid laste lugemisoskuse arendamisel. Koolibri kirjastuse välja antud „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Nurmenuku raamatukogu. Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980. Kohtade arv on piiratud.

Digiklubi. Animatsiooniring

Kännukuke raamatukogu. Õpi tahvelarvuti ja mänguasjade abil multikat tegema. Kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale, et ise animatsioone luua. Osalema on oodatud 8-14 a lapsed. Huviring toimub eesti ja vene keeles. Ring toimub iga kuu teisel ja neljandal kolmapäeval kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

Suvel animatsiooniringi ei toimu, kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Digiklubi. Digidisaini klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Digidisaini klubi toimub veebis ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. NB! Mõlemad grupid on täis, rohkem lapsi ei registreerita!

Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917

Digiklubi. Robootikaring (viies raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kaks korda kuus (üle nädala) kolmapäeviti kell 15.00. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0920.

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 1.–3. klassi lapsi osalema nutiringis „Nuti(ki)kas 1.0“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid ning lisaks programmeerida animatsioone ja mänge Scratchis. Nutiringi eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist ja robootikat. Huviring toimub eesti keeles.

Suvel nutiringi ei toimu, kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 3.–5. klassi lapsi osalema robootikaringis „Nuti(ki)kas 2.0“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO SPIKE roboteid, programmeerida animatsioone ja mänge Scratchis ning disainida 3D mudeleid Tinkercadis. Nutiringi eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist, robootikat ja 3D kujundamist. Huviring toimub eesti keeles.

Suvel robootikaringi ei toimu, kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

 

Nurmenuku raamatukogu ootab osalema 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

 

Nõmme raamatukogu. Ootame 8–13-aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad luua Strawbees “kõrtest” oma robotitegelasi ning Quirkboti abil äratada tegelased ellu. Alates septembrikuust 2019  hakkab ring toimuma 2 korda kuus, igal teisel ja neljandal kolmapäeval algusega kell 15.00. Robootikaringis osalemine on tasuta!
Sügisel 2022 alustab uus rühm, kes tegutseb koos kuni veebruarini 2023.   

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858.

Paepealse raamatukogu. Raamatukogus on võimalik kasutada haridusroboteid, mille eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele haridusrobotite Ozobot Bit 2.0, EVO abil.  Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta!

Vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee,, 632 7463

 

Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogudes mängida igal ajal! Vaata täpsemalt siit.

 

Keelering. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni. NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Lisaks saab meisterdamist vaadata ka Youtube’i saatest “Meisterda minuga“.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik”

Paepealse raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 11.00 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Hooaja viimane kohtumine 28.05.2022. Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Koolitööklubi (viies raamatukogus)

Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad. Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.

Sääse raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Väike-Õismäe raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 igal koolipäeval (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks eelnevalt raamatukogu teavitada.

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

Lasteklubi “Lugu pildis”

Nõmme raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 11.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi.

Hooaja viimane kokkusaamine on 28.05.2022. Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858.

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Männiku raamatukogu. Ootame kõiki lugemishuvilisi koolilapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 15.00 veebis Google Meet platvormil.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Laste lugemisminut

Paepealse raamatukogu. Iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 16.30 kuula ja vaata Laste lugemisminutit veebis Facebooki lehel Lasnamäe raamatukogud.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Laste raamatuklubi

Pääsküla raamatukogu. Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Lauamänguklubi (13 raamatukogus)

Muusika- ja filmisaal. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, 683 0912.

Kalamaja raamatukogu. Igal laupäeval alates kella 11-st on avatud Kalamaja raamatukogus lauamänguklubi! Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Lauamängude kohapeal mängimine koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Männiku raamatukogu. Lauamängulaupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00 veebis Google Meet platvormil.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Paepealse raamatukogu. Tule mängi põnevaid lauamänge raamatukogu lahtiolekuaegadel. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi.

Lauamänge saad ka koju laenata!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Pelguranna raamatukogu. Ootame teid raamatukogu lahtiolekuaegadel lauamänge mängima! Saate valida sobiva aja ja tulla üksi või sõpradega.

Lauamänge saate ka koju laenata!

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Pirita raamatukogu. Lauamängutund toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme ja mängime. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.

Sääse raamatukogu. Lastelaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule üksi või sõpradega!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Torupilli raamatukogu. Lauamängud laupäeval lastele. Igal laupäeval kell 14.00 mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Väike-Õismäe raamatukogu. Lauamängud iga kuu viimasel neljapäeval kell 17.00. Raamatukogus on palju mänge, kuid võid kaasa võtta enda oma, et teistega koos mängida. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud! 

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele (seitsmes raamatukogus)

Kadrioru raamatukogu. Laupäevased lastetunnid toimuvad igal laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Kännukuke raamatukogu. Muinasjututundides loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Osalema on oodatud 6-9aastased lapsed. Muinasjututunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!

Suvel muinasjututunde ei toimu, kohtumiseni sügisel!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Nurmenuku raamatukogu. Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Pääsküla raamatukogu. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sääse raamatukogu. Lastelaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Tule üksi või sõpradega raamatukokku meisterdama!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Tondi raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo ja registreerimine: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.

Torupilli raamatukogu. Laupäevastel lastehommikutel kohtume kord kuus laupäeval. Oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Väike-Õismäe raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Loomering (ühes raamatukogus)

Männiku raamatukogu. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume iga kuu teisel laupäeval kell 15.00 veebis Google Meet platvormil.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Mangaklubi

Paepealse raamatukogu. Ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Meisterdamine ja muinasjutud (neljas raamatukogus)

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ootame eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega.  NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Meisterdamist saab vaadata ka raamatukogu Youtube’i kanali saatest “Meisterda minuga“.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Pelguranna raamatukogu. Ootame 5-7 aastaseid lapsi meisterdama taaskasutatavatest materjalidest ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega.
Hooaja viimane kokkusaamine on 21.05.2022. Kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Muinasjutuhommik „Jalutuskäik muinasjutumaailma“

Sõle raamatukogu. Tutvustame erinevate maade muinasjutte iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 ja meisterdamine.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Nutiring 

Kadrioru raamatukogu. Ootame 8.- 12. aastaseid lapsi osalema Nutiringis. Teeme läbi lihtsamaid katseid ning lahendame erinevaid mõistatusi. Ring toimub üks kord kuus, kuu teisel neljapäeval kell 15.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Teatrimängutund

Kadrioru raamatukogu. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis.

Tund toimub iga kuu esimesel reedel kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Õmblusring lastele

Sõle raamatukogus toimub iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Uue lugeja päev lastele

Sääse raamatukogu. Uue lugeja päev lastele nendega kokkulepitud ajal (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

 

Digiklubi. Skype raamatuklubi

Võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Koolitööklubi (neljas raamatukogus)

Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.

Sääse raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Loovkirjutamine

Nurmenuku raamatukogu. Loovkirjutamise Klubiga on oodatud liituma kõik huvilised, olenemata varasemast kogemusest. Igal kohtumisel kirjutame valmis mõned lühemad jutukesed, mida seejärel loeme üksteisele ette. Ülesanded on lõbusad ja ärgitavad kastist välja mõtlema. Räägime ka üleüldiselt kirjutamisest ja jagame üksteisega lugemissoovitusi. Klubilised kohtuvad vabas ja sõbralikus keskkonnas 🙂

Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Luuleklubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

Noorte lugemisklubi

Laagna raamatukogu. Noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel laupäeval kell 14.00.

NB! Kohtumised toimuvad veebis!

Ootame osalema 13-21aastaseid noori.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

RPG-klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. RPG-klubi toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00. Ootame mänguhuvilisi noori alates 13. eluaastast. Tutvume erinevate rollimängude ja mängusüsteemidega, teeme rolliharjutusi ning mängime lühimänge ja -kampaaniaid.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.

Scream Queens

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 13-18-aastaseid lauluhuvilisi. Ühskoos laulame karaoket, loome lemmikutele lugudele uusi seadeid, laulame pillide saatel, mängime song association mängu ja palju muud mõnusat, mis kõik on seotud laulmisega.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!

Vaba maalimine

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutlusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Juhendajaks on raamatukoguhoidja Eha Elmi. NB! Vaba maalimise kohtumised toimuvad igal neljapäeval kell 12.00–13.00 ürituste saalis. NB! Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: eha.elmi@nulltln.lib.ee

NB! Kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!