Ringid ja klubid

kollaaž kolmest pildist - värvipliiatsid, kangast mängujänesed ja kaks lauataga istuvat ja raamatut lehitsevat poissi

Igat lugejat, nii väikest kui suurt, ootavad raamatukogus erinevad tegevused!

  • Väikelastele ja koolieelikutele on näiteks põnnihommikud ja lugemismängud.
  • Algklassiõpilastele näiteks koolitööklubid, lauamängude pärastlõunad, robootikaringid, nutikust ja fantaasiat proovile panevad klubid, keeleringid ja teatrimängud.
  • Noortele (vanuses 13+) pakub raamatukogu võimalust kohtuda näiteks keelekohvikutes, grimmi-, lugemis- ja loovusklubides ning maalimistunnis .

Kohtume raamatukogus!


Vanuseline jaotus:

Põnnihommikud

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame. Kohtume veebis kaks korda kuus teisipäeviti, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.


⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00 ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele veebipõhisele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: olga.losakova@nulltln.lib.ee, 683 0963 või 683 0960.


⇒ Kadrioru raamatukogu. Muinasjutuhommikule ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00. Vaatame ja loeme põnniraamatuid.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.


⇒ Kalamaja raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.00. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine (osalemise soovist tuleb raamatukogule teada anda hiljemalt ürituse toimumise päeval kell 09.00). Üritus on tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.


⇒ Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab põnne koos vanemaga tutvuma väikelaste raamatutega, lugusid kuulama ja meisterdama. Põnnihommikule on oodatud 2–5 aastased lapsed.

Põnnihommik toimub iga kuu teisel laupäeval kell 11.00. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951


⇒ Männiku raamatukogu. Iga kuu teisel laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.


⇒ Nurmenuku raamatukogu. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Vajalik etteregistreerimine!

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.


⇒ Paepealse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


⇒ Pirita raamatukogu. Põnnihommik toimub kuu igal teisel laupäeval kell 12.00 veebi vahendusel. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955 ja Pirita raamatukogu Facebook.


⇒ Pääsküla raamatukogu. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.


⇒ Sääse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.


⇒ Torupilli raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kord kuus kolmandal laupäeval kell 11.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama, mängima ja meisterdama.

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.


Loovklubid

⇒ Sääse raamatukogu. Loovklubi põnnidele ja lapsevanematele/lapsehoidjatele toimub iga kuu kolmandal teisipäeval kell 11. Ootame 3-5aastaseid lapsi, kes mingil põhjusel ei saa lasteaias käia koos lapsevanema või lapsehoidjaga tegutsema. Jutud, ülesanded ja kogemuste jagamised erinevatel igapäevaeluoskustega seotud teemadel. Loomulikult on teemad seotud info jagamisega ja ka raamatutega.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.


Lugemismängud

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu. Samuti aidata lapsevanemaid laste lugemisoskuse arendamisel. Koolibri kirjastuse välja antud „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.


⇒ Nurmenuku raamatukogu. Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980. Kohtade arv on piiratud.

Digiklubi. Animatsiooniring

⇒ Kännukuke raamatukogu. Õpi tahvelarvuti ja mänguasjade abil multikat tegema. Kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale, et ise animatsioone luua. Osalema on oodatud 8-14 a lapsed. Huviring toimub eesti ja vene keeles. Ring toimub iga kuu teisel ja neljandal kolmapäeval kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.


Digiklubi. Digidisaini klubi

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Digidisaini klubi toimub veebis ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. NB! Mõlemad grupid on täis, rohkem lapsi ei registreerita!

Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917


Digiklubi. Robootikaring

⇒ Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 2.–5. klassi lapsi osalema nutiringis „Nuti(ki)kas“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid ja LEGO SPIKE roboteid. Lisaks programmeerida animatsioone ja mänge Scratchis ning disainida 3D-mudeleid Tinkercadis. Nutiringi eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist, robootikat ja 3D-kujundamist. Huviring toimub eesti keeles.

Nutiring toimub kaks korda kuus neljapäeviti kell 16.00–17.30.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.


⇒ Nurmenuku raamatukogu ootab osalema 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Kohtumine iga kuu 2. ja 4. neljapäeval kell 14.30

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.


⇒ Nõmme raamatukogu. Ootame 8–13-aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad luua Strawbees “kõrtest” oma robotitegelasi ning Quirkboti abil äratada tegelased ellu.  Robootikaringis osalemine on tasuta!

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858.


⇒ Paepealse raamatukogu. Raamatukogus on võimalik kasutada haridusroboteid, mille eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele haridusrobotite Ozobot Bit 2.0, EVO abil.  Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta!

Vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee,, 632 7463

Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogudes mängida igal ajal! Vaata täpsemalt siit.


Inglise keele huviring

⇒ Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) – Ootame 6-10-aastaseid lapsi osalema inglise keele huviringis. Lapsed saavad tutvuda põnevate ingliskeelsete lasteraamatutega, mängida mänge, laulda ja tantsida. Inglise keele huviringi eesmärgiks on tutvustada lastele mängulist keeleõpet ning anda neile võimalus tutvuda ingliskeelsete raamatutega.

Kolmapäeviti kell 14.00-14.30. Üritus toimub Tallinna Keskraamatukogu peamaja (Estonia pst 8) suures saalis.

Huviringis osalemine on tasuta!
Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

⇒ Väike-Õismäe raamatukogu. Väikelastele suunatud keeleõppe tunnis kasutatakse mängulist meetodit, mis muudab keeleõppe laste jaoks nauditavaks kogemuseks.

Kohtume iga kuu 2. ja 4. laupäeval kell 12.00
Vajalik etteregistreerimine: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933


Keelering. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni. NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960.
Lisaks saab meisterdamist vaadata ka Youtube’i saatest “Meisterda minuga“.


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik”

⇒ Paepealse raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 10.30 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


Koolitööklubi

⇒ Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad. Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.


⇒ Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.


Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

⇒ Männiku raamatukogu. Ootame kõiki lugemishuvilisi koolilapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 15.00 .

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.


Laste raamaturing

⇒ Tallinna Keskraamatukogu. Loetakse raamatuid ja proovitakse illustraatori tööd. Igas tunnis tutvutakse lähemalt ühe lasteraamatuga, kuulatakse sellest katkendeid, arutletakse loetu üle ning joonistatakse kuuldud lood piltideks. Raamaturingi juhendab illustraator Tuulike Kivestu-Rotella.

Esmaspäeviti: 1.‒3. klasside lapsed kell 13‒14.30 ning 4.‒6. klasside lapsed kell 15‒16.30. Kohtade arv on piiratud. Info ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee.


Laste raamatuklubi

⇒ Pääsküla raamatukogu. Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Ootame arutlema toredate raamatute üle ja avastama põnevat uudiskirjandust.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.


Lauamänguklubi

⇒ Muusika- ja filmisaal. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, 683 0912.


⇒ Kalamaja raamatukogu. Igal laupäeval alates kella 11-st on avatud Kalamaja raamatukogus lauamänguklubi! Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.


⇒ Männiku raamatukogu. Lauamängulaupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.


⇒ Paepealse raamatukogu. Tule mängi põnevaid lauamänge raamatukogu lahtiolekuaegadel. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi. Lauamänge saad ka koju laenata!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


⇒ Pelguranna raamatukogu. Ootame teid raamatukogu lahtiolekuaegadel lauamänge mängima! Saate valida sobiva aja ja tulla üksi või sõpradega. Lauamänge saate ka koju laenata!

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.


⇒ Pirita raamatukogu. Lauamängutund toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme ja mängime. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.


⇒ Sääse raamatukogu. Lastelaupäev toimub iga kuu teisel laupäeval kell 11.00-12.00. Tule üksi või sõpradega mängima lauamänge, lahendama ülesandeid ja viktoriine. Kindlasti tutvute ka mõne põneva raamatuga.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.


⇒ Torupilli raamatukogu. Lauamängud igal neljandal kolmapäeval lastele kell 14.00. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.


Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

⇒ Kadrioru raamatukogu. Laupäevased lastetunnid toimuvad igal laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.


⇒ Kännukuke raamatukogu. Muinasjututundides loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Osalema on oodatud 6-9aastased lapsed.

Muinasjututunnid toimuvad iga kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.


⇒ Pääsküla raamatukogu. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.


⇒ Sääse raamatukogu. Lastelaupäev toimub iga kuu teisel laupäeval kell 11.00-12.00. Tule üksi või sõpradega mängima lauamänge, lahendama ülesandeid ja viktoriine. Kindlasti tutvute ka mõne põneva raamatuga.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.


⇒ Tondi raamatukogu. Laupäevane jutuhommik lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo ja registreerimine: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.


⇒Torupilli raamatukogu. Laupäevastel lastehommikutel kohtume kord kuus laupäeval. Oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.


⇒ Väike-Õismäe raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.


Loomering

⇒ Männiku raamatukogu. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume iga kuu teisel laupäeval kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.


Mangaklubi

⇒ Paepealse raamatukogu. Ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru raamatukogu lahtiolekuaegadel. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.


Meisterdamine ja muinasjutud

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ootame eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tutvume vahvate lugudega.  NB! Meisterdamistunnid toimuvad igal laupäeval kell 14.00–15.00. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: vo@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Meisterdamist saab vaadata ka raamatukogu Youtube’i kanali saatest “Meisterda minuga“.


⇒ Pelguranna raamatukogu. Ootame 5-7 aastaseid lapsi meisterdama taaskasutatavatest materjalidest ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tutvume vahvate lugudega.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.


Nutiring 

⇒ Kadrioru raamatukogu. Ootame 8.- 12. aastaseid lapsi osalema Nutiringis. Teeme läbi lihtsamaid katseid ning lahendame erinevaid mõistatusi. Ring toimub üks kord kuus, kuu teisel kolmapäeval  kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.


Teatrimängutund

⇒ Kadrioru raamatukogu. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis.

Tund toimub iga kuu esimesel reedel kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.


Voolimisring

⇒ Kännukuke raamatukogu korraldab igal laupäeval kell 11.00–12.00 voolimisringi, mis toimub veebi teel.

Loomade voolimiseks läheb sul vaja plastiliini ja hambatikke (võimalusel plastiliininuga).
Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951.


Õmblusring lastele

⇒ Sõle raamatukogus toimub iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.


Uue lugeja päev lastele

⇒ Sääse raamatukogu. Uue lugeja päev lastele nendega kokkulepitud ajal (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

 

Digiklubi. Skype raamatuklubi

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.


Koolitööklubi

⇒ Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.


⇒ Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.


Luuleklubi

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakond. Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.


Noorte lugemisklubi

⇒ Laagna raamatukogu. Noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel laupäeval kell 14.30.

Ootame osalema 13-21aastaseid noori.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

⇒ Online raamatuklubi. Ootame kõiki noori kirjandushuvilisi liituma meiega Zoomis iga kuu viimasel neljapäeval kell 17.30. Arutelu viivad läbi raamatukoguhoidjad Kelli Pullisaar ja Karlote Kiissa.

Lisainfo: kelli.pullisaar@nulltln.lib.ee, karlote.kiissa@nulltln.lib.ee


Vaba maalimine

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakond. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutlusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Juhendajaks on raamatukoguhoidja Eha Elmi. NB! Vaba maalimise kohtumised toimuvad igal neljapäeval kell 12.00–13.00 ürituste saalis. NB! Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: eha.elmi@nulltln.lib.ee