Ringid ja klubid

kollaaž kolmest pildist - värvipliiatsid, kangast mängujänesed ja kaks lauataga istuvat ja raamatut lehitsevat poissi

Igat lugejat, nii väikest kui suurt, ootavad raamatukogus erinevad tegevused!

  • Väikelastele ja koolieelikutele on näiteks põnnihommikud ja lugemismängud.
  • Algklassiõpilastele näiteks koolitööklubid, lauamängude pärastlõunad, robootikaringid, nutikust ja fantaasiat proovile panevad klubid, keeleringid ja teatrimängud.
  • Noortele (vanuses 13+) pakub raamatukogu võimalust kohtuda näiteks keelekohvikutes, grimmi-, lugemis- ja loovusklubides ning maalimistunnis .

Kohtume raamatukogus!


NB! Palume seoses COVID-19 seotud piirangutele enne ringi või klubisse tulekut telefonitsi või e-kirja teel täpsustada, kas ja millistel tingimustel ring või klubi toimub.

Vanuseline jaotus:

Beebiakadeemia

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame kõiki kuni 2-aastaseid lapsi oma vanematega tutvuma pildiraamatutega, harjutama kätt-jalga lastejoogas ja vestlema väikelaste igapäevaelu teemadel. Kohtume alates 3. oktoobrist laupäeviti kell 11.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Beebidele lugemise projekt “Travelling Fairytale”

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Alates septembrist ootame vanemaid koos beebidega kuulama erinevates keeltes ettelugemist. Kohtume kaks korda kuus, iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas. NB! Seoses koroonaviiruse levikuga on kohtumised peatatud.

Lisainfo: atolmats@nullgmail.com.

Põnnihommikud (16 raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame. Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti kell 11.00, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Kord kuus ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. 2021. aasta kevadhooajal kohtume 23.01, 20.02, 20.03, 17.04 ja 15.05 kell 11.00 veebi teel. NB! Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: olga.losakova@nulltln.lib.ee, 683 0963 või 683 0960.

Kadrioru raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.oo. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Kalamaja raamatukogu. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.00

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72). Ootame põnne koos vanemaga tutvuma väikelaste raamatutega, lugusid kuulama ja meisterdama. Põnnihommikule on oodatud 2-5 aastased lapsed. 2015. aastal ja hiljem sündinud lapsi, ootab ka kinkeraamat “Pisike puu”!
Põnnihommik toimub iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, 683 0951

Laagna raamatukogu. Põnnihommik Tibutuba toimub iga kuu esimesel reedel kell 11.15. Väikesed sõbrad ja nende vanemad saavad omavahel suhelda, tutvuda Laagna raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Nii eesti kui ka vene keeles. Vajalik eelregistreerimine!

Lisainfo ja registreerimine: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Männiku raamatukogu. Iga kuu teisel laupäeval kell 9.30 ootame raamatukokku 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Nurmenuku raamatukogu. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Paepealse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.
Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Pelguranna raamatukogu. Põnnihommikud. Kõige pisemad põnnid (2-4 aastased) on iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00 oodatud põnnihommikule. Tutvume ümbruskonna põnnidega, loeme, mängime, meisterdame, laulame, lobiseme ja teeme tutvust beebi- ja põnniraamatutega. Nii eesti kui ka vene keeles.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Pirita raamatukogu. Põnnihommik toimub kuu igal teisel laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.

Pääsküla raamatukogu. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sõle raamatukogu. Iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 toimuvad Sõle raamatukogus põnnihommikud, kus loeme ja meisterdame. Oodatud eelkõige lasteaiaealised lapsed. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 on venekeelne lastehommik, kus tutvustame raamatuid.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Sääse raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-7-aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Tondi raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kord kuus esimesel laupäeval kell 13.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama, mängima ja meisterdama.

Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.

Torupilli raamatukogu. Põnnihommikud toimuvad kord kuus kolmandal laupäeval kell 11.00. Ootame 3-5-aastaseid lapsi juttu kuulama, mängima ja meisterdama.

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Laagna raamatukogus. Iga kuu teisel, kolmandal ja neljandal laupäeval kell 11.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 11.30-12.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Lugemismängud (kahes raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu. Samuti aidata lapsevanemaid laste lugemisoskuse arendamisel. Koolibri kirjastuse välja antud „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti kell 11.00, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Nurmenuku raamatukogu. Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980. Kohtade arv on piiratud.

Digiklubi. Animatsiooniring

Kännukuke raamatukogu. Õpi tahvelarvuti ja mänguasjade abil multikat tegema. Kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale, et ise animatsioone luua. Osalema on oodatud 8-14 a lapsed. Huviring toimub eesti ja vene keeles. Ring toimub üle nädala kolmapäeviti kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

NB!  Animatsiooniringi kohtumised on kuni koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud.

Animatsooni tegemist saab õppida individuaalselt koos raamatukoguhoidjaga. Selleks palume helistada või kirjutada ning sobiv aeg kokku leppida.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Digiklubi. Digidisaini klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Digidisaini klubi toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. 2020. aasta sügisel viiakse klubi läbi kahes grupis. Kursus kestab septembrist detsembrini. Jaanuaris algavale kursusele registreerumise kuulutame välja detsembris. Täpsemad kuupäevad on lastelehel.

Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, 683 0917.

Digiklubi. Legoring

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab Legoringi igas vanuses Legofänne. Tundides ehitame erineva teema järgi nii põnevaid ehitisi, kui vähegi suudame. Arendame loovust, näpuosavust ja ruumilist mõtlemist. Lisaks saavad lapsed tunni lõpus oma töid teistele tutvustades natuke ka esinemist harjutada. Legoring toimub iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta! Sügispoolaasta toimumisajad: 19.09, 17.10, 21.11, 19.12
Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

NB! Legoringi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Digiklubi. Robootikaring (viies raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kaks korda kuus (üle nädala) kolmapäeviti kell 15.00. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, 683 0920.

 

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis „Nuti(ki)kas“. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Huviring toimub eesti ja vene keeles. Ring toimub üle nädala kolmapäeviti kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

NB!  Robootikaringi kohtumised on kuni koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud.

Legorobotite ehitamist ja programmeerimist saab õppida individuaalselt koos raamatukoguhoidjaga. Selleks palume helistada või kirjutada ning sobiv aeg kokku leppida.

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) ootab robootikaringi “Nuti(ki)kas 2.0” lapsi vanuses 10-14 aastat. Ehitame ja programmeerime Lego SPIKE roboteid. Hea oleks, kui lapsel oleks eelnev kogemus Lego WeDo robotitega.

Robotite programmeerimine on sama lihtne kui LEGO kokkupanemine – et programm õigesti töötaks, siis tuleb selleks vajalikud “klotsid” õigesti kokku panna.

Ring toimub üle nädala neljapäeviti kell 15.00-16.30. Osalemine tasuta!

NB!  Robootikaringi kohtumised on kuni koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud.

Lego Spike robotite ehitamist ja programmeerimist saab õppida individuaalselt koos raamatukoguhoidjaga. Selleks palume helistada või kirjutada ning sobiv aeg kokku leppida.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebooki lehelt Mustamäe raamatukogud.

 

Nurmenuku raamatukogu. Robootikaring toimub iga kuu 1. ja 3. neljapäeval algusega kell 14.30. Osalema ootame 6-9aastaseid lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

 

Nõmme raamatukogu. Ootame 8–13-aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad luua Strawbees “kõrtest” oma robotitegelasi ning Quirkboti abil äratada tegelased ellu. Alates septembrikuust 2019  hakkab ring toimuma 2 korda kuus, igal teisel ja neljandal kolmapäeval algusega kell 15.00. Robootikaringis osalemine on tasuta! Sügisel alanud rühm tegutseb kuni jaanuari lõpuni, veebruarist kevadeni alustab uus rühm.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858.

NB! Robootikaringi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

 

Paepealse raamatukogu. Robootikaring “Robotid loevad” ootab 7–15aastaseid lapsi osalema robootikaringis. Robootikaringi eesmärgiks on arendada laste programmeerimisoskusi, loovust ja esinemisoskust keskendudes lugude jutustamisele haridusrobotite Ozobot Bit 2.0, EVO abil.  Soovime näidata, kuidas traditsiooniline lugemine ja lugude jutustamine saab olla ühendatud tänapäevase tehnoloogiaga. Osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kolm korda kuus reedeti kell 15.00. Teisel ja kolmandal reedel algajatele, neljandal reedel edasijõudnutele. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.

Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

NB! Robootikaringi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Robotite ja leiutamiskomplektidega saab raamatukogudes mängida igal ajal! Vaata täpsemalt siit.

 

Keelering. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele toimuvad võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni. NB! Seoses koroonaviiruse levikuga on raamatukogus kohapeal toimuvad tunnid peatatud. Meisterdamist saab vaadata Youtube’i saatest “Meisterda minuga“.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, 683 0961.

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Laagna raamatukogu. Iga kuu teisel, kolmandal ja neljandal laupäeval kell 11.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 11.30-12.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik”

Paepealse raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 11.00 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Keelering „Õpime mängides“

Sõle raamatukogu. Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Keelering

Pelguranna raamatukogu. Iga kuu neljandal laupäeval kell 13.00 õpime eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Keelering veebis. Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad kaks korda kuus, reedeti kell 15.00 veebi teel.  Tunni kestus on 45 minutit. Osalemine on tasuta. NB! Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Koolitööklubi (viies raamatukogus)

Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad. NB! Seoses koroonaviiruse levikuga on klubi kohtumised peatatud. Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.

Sääse raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Väike-Õismäe raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 igal koolipäeval (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks eelnevalt raamatukogu teavitada.

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

Lapitöö õpituba

Sõle raamatukogu. Toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00 lapitöö õpituba, kus teeme tutvust lapitöö põneva maailmaga. Juhendab Ly.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Lasteklubi “Lugu pildis”

Nõmme raamatukogu. Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi.

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858.

NB! Jaanuaris lasteklubi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Männiku raamatukogu. Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Laste lugemisminut

Paepealse raamatukogu. Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Laste raamatuklubi

Pääsküla raamatukogu. Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Lauamänguklubi (14 raamatukogus)

Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindus. Kaks korda kuus esmaspäeviti koguneme, et mängida üheskoos põnevaid ja lõbusaid lauamänge nagu näiteks Tahad kihla vedada? või Mysterium. Lauamänguklubisse ootame 7-17aastaseid osalejaid. 

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Muusika- ja filmisaal. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, 683 0912.

Kalamaja raamatukogu. Igal laupäeval alates kella 11-st on avatud Kalamaja raamatukogus lauamänguklubi! Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, 683 0970.

Laagna raamatukogu. Iga neljapäev kell 16.00 ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Võid ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja teistele tutvustada. Nii eesti kui ka vene keeles.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Männi raamatukogu. Lauamängu laupäev. Igal laupäeval kell 11.00 saavad lapsed mängida koos oma sõprade või perega huvitavaid lauamänge ja tutvuda uute mängudega.

Lisainfo: manni@nulltln.lib.ee, 653 2556.

Männiku raamatukogu. Lauamängulaupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Nõmme raamatukogu. Lauamängulaupäev toimub kuu igal teisel laupäeval kell 14.00. Võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida neid koos teiste klubilistega.

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, 672 3858. (NB! Jaanuaris 2021 lauamängulaupäeva ei toimu!)

Paepealse raamatukogu. Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Pelguranna raamatukogu. Lauamängulaupäev. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada. Oodatud on kogu pere. Koguneme iga kuu kolmandal laupäeval kell 13.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Pirita raamatukogu. Lauamängutund toimub iga kuu neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme ja mängime. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, 683 0955.

Pääsküla raamatukogu. Lauamängulaupäev kogu perele. Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi! Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid. RAAMATUKOGUS MÄNGIMINE LUBATUD!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Sääse raamatukogu. Lauamängulaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule üksi või sõpradega!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Torupilli raamatukogu. Lauamängud laupäeval lastele. Igal laupäeval kell 14.00 mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Väike-Õismäe raamatukogu. Lauamängud iga kuu viimasel neljapäeval kell 17.00. Raamatukogus on palju mänge, kuid võid kaasa võtta enda oma, et teistega koos mängida. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele (seitsmes raamatukogus)

Kadrioru raamatukogu. Laupäevased lastetunnid toimuvad igal laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Kännukuke raamatukogu. Muinasjututundides loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Osalema on oodatud 6-9aastased lapsed. Muinasjututunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Nurmenuku raamatukogu. Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

Pääsküla raamatukogu. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495.

Tondi raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee, 674 8647.

Torupilli raamatukogu. Laupäevastel lastehommikutel kohtume kord kuus laupäeval. Oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113.

Väike-Õismäe raamatukogu. Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee, 674 0933.

Loovtants lastele

Laagna raamatukogu. Õpime mänguliselt liikuma, tantsima ja ennast väljendama. Kohtume iga kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Oodatud on kõik tantsuhuvilised lapsed vanuses 6-10. Registreerimine ja lisainfo: 635 0020, laagna@nulltln.lib.ee

Loomering (kahes raamatukogus)

Kadrioru raamatukogu. Toimumisajad: 19.09, 17.10, 14.11, 12.12 ja algusega kell 14.00. Käsitleme ühte teemat, mille alaseid raamatuid uurime ja loome kunstitöö.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Männiku raamatukogu. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, 655 9718.

Mangaklubi

Paepealse raamatukogu. Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, 632 7463.

Meisterdamine ja muinasjutud (kolmas raamatukogus)

Eestikeelse kirjanduse osakond. Igal kolmapäeval kell 14.00-15.00 koguneme laua taha selleks, et meisterdada midagi uut. Olgu see lõikamine, kleepimine, värvimine või hoopis origami – tegevusi jagub igale maitsele. Ootame meisterdama kõiki alates 7ndast eluaastast. Lisaks tutvume vahvate lugudega.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ootame eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid lapsi meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega. NB! Eelregistreerimine on kohustuslik. NB! Koroonaviiruse ohu möödumiseni on kohtumised peatatud. Meisterdamist saab vaadata raamatukogu Youtube’i kanali saatest “Meisterda minuga“.

Lisainfo ja eelregistreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Pelguranna raamatukogu. Ootame 5-7 aastaseid lapsi meisterdama taaskasutatavatest materjalidest ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega. Iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, 683 0931.

Muinasjutuhommik „Jalutuskäik muinasjutumaailma“

Sõle raamatukogu. Tutvustame erinevate maade muinasjutte iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 ja meisterdamine.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Nuti(kate) klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Kaks korda kuus teisipäeviti kell 14.00 kutsub Nuti(kate) Klubi kutsub kõiki 7-10 aastaseid nuputamise huvilisi veetma aega ajusid ragistades. Murrame lahti salakoode, lahendame keerukaid ülesandeid, arendame oma teadmisi. Igal kohtumisel ees uus ja põnev tegevus. Nuti(kate) Klubi on ideaalne neile, kes armastavad mitmekülgseid väljakutseid ja kes janunevad uute teadmiste järele.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Raamatusõprade klubi

Sääse raamatukogu. Iga kuu 3. kolmapäeval kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

 

Teatrimängutund

Kadrioru raamatukogu. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis. Teatrimängutund toimub kaks korda kuus reedeti kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, 601 3420.

Õmblusring lastele

Sõle raamatukogus toimub iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153.

Uue lugeja reede lastele

Sääse raamatukogu. Uue lugeja reede lastele kell 15.00-16.00 kuu teisel reedel* (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega. *Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik tulla ka muul ajal.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Digiklubi. Skype raamatuklubi

Võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad.

Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee, 683 0961.

Keelering. Korea keele vestlusring

Eestikeelse kirjanduse osakond. Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다! Vestlusring toimub igal kolmapäeval kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta.

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, 683 0920.

Keelering veebis. Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad veebi teel kaks korda kuus, reedeti kell 15.00.  Tunni kestus on 45 minutit. Osalemine on tasuta. NB! Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Koolitööklubi (neljas raamatukogus)

Muusika- ja filmisaal. Koolitööklubis aitab Sind muusikaõpetaja!

Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Koolitööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel inglise või vene keeles. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad. NB! Seoses koroonaviiruse levikuga on klubi kohtumised peatatud.

Lisainfo ja registreerimine: vko@nulltln.lib.ee, 683 0960.

Paepealse raamatukogu. Koolitööklubi. Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal). Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463.

Sääse raamatukogu. Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, 683 0990.

Loovkirjutamine (ühes raamatukogus)

Nurmenuku raamatukogu. Loovkirjutamise Klubi on noortele (vanuses 13 – 19 eluaastat) suunatud huviring, mis arendab loovust, tõstab enesekindlust, võimaldab iseennast avastada ning avada. Loovkirjutamise käigus eemaldatakse kohustus olla veatu ja loogiline, lubatud on nii-öelda üle joonte värvida. Loovkirjutamise Klubi kohtub iga kuu 1. ja 3. reedel algusega kell 15.15.

Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, 683 0980.

 

Luuleklubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

Noorte lugemisklubi

Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindus. Iga kuu alguses valivad noored ühe raamatu, mille läbi loevad ja mille üle kuu lõpus vestlema hakkavad. Tule ja arutle, kas Katniss oleks pidanud hoopis teistmoodi käituma, kas “Cinder” on ikka õige ümberjutustus ja kas “Lootusetu” raamatu järgi tuleks teha film.

Laagna raamatukogu. Noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel laupäeval kell 14.00.

Ootame osalema 13-21aastaseid noori.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

Pääsküla raamatukogu. Noorte lugemisklubi on mõeldud kõigile, kes on vähemalt 12 aastat vanad, armastavad raamatuid ning tahaksid mõnusas seltskonnas nende üle arutleda. Ülemine vanusepiir puudub, klubisse on oodatud kõik, kes ennast hingelt noorena tunnevad. Igal kohtumisel määrame kuu raamatu, millest räägime järgmisel korral.
Saame kokku iga kuu teisel laupäeval kell 15 Pääsküla raamatukogus.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495

RPG-klubi

Eestikeelse kirjanduse osakond. RPG-klubi toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00. Ootame mänguhuvilisi noori alates 13. eluaastast. Tutvume erinevate rollimängude ja mängusüsteemidega, teeme rolliharjutusi ning mängime lühimänge ja -kampaaniaid.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.

Scream Queens

Eestikeelse kirjanduse osakond. Ootame 13-18-aastaseid lauluhuvilisi. Ühskoos laulame karaoket, loome lemmikutele lugudele uusi seadeid, laulame pillide saatel, mängime song association mängu ja palju muud mõnusat, mis kõik on seotud laulmisega.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.

Vaba maalimine

Võõrkeelse kirjanduse osakond. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutulusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Juhendajaks on raamatukoguhoidja Eha Elmi.Juhiste ja valminud tööde jagamine toimub kinnises Facebooki grupis. Grupiga liitumiseks saatke oma registreerimissoov: eha.elmi@nulltln.lib.ee


Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad:

Väikelastele ja koolieelikutele

 

Põnnihommikud. Ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame.

Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti kell 11.00, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Lugemismängud. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus. Mängude eesmärk on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust. „Lugemismängud“ on koostanud Eesti parimad lugemisspetsialistid.

Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti kell 11.00, toimumisajad leiate ürituste kalendrist.

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Algklassilastele

 

Digidisaini klubi toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ja on suunatud lastele vanuses 7–12. Klubi eesmärk on anda teadmised ja oskused tööks Adobe Photoshop Elements programmiga ning õpetada joonistamist, kujundamist ja fototöötlust. 2019. aastal viiakse klubi läbi kahes grupis. Kursus kestab septembrist detsembrini. NB! Mõlemad grupid on täis, rohkem lapsi ei registreerita! Jaanuaris algavale kursusele registreerumise kuulutame välja detsembris. Lisainfo: ls@nulltln.lib.ee, tel 683 0917 või raamatukogus (Estonia pst 8) kohapeal


Meisterdamine. Igal kolmapäeval kell 14.00-15.00 koguneme laua taha selleks, et meisterdada midagi uut. Olgu see lõikamine, kleepimine, värvimine või hoopis origami – tegevusi jagub igale maitsele. Ootame meisterdama kõiki alates 7ndast eluaastast.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Nuti(kate) Klubi. Kaks korda kuus teisipäeviti kell 14.00 kutsub Nuti(kate) Klubi kutsub kõiki 7-10 aastaseid nuputamise huvilisi veetma aega ajusid ragistades. Murrame lahti salakoode, lahendame keerukaid ülesandeid, arendame oma teadmisi. Igal kohtumisel ees uus ja põnev tegevus. Nuti(kate) Klubi on ideaalne neile, kes armastavad mitmekülgseid väljakutseid ja kes janunevad uute teadmiste järele.

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Robootikaring. Ootame 1.–3. klassi lapsi osalema robootikaringis. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Robootikaringis osalemine on tasuta! Robootikaring toimub kaks korda kuus (üle nädala) kolmapäeviti kell 15.00.

Lisainfo ja registreerumine: laste@nulltln.lib.ee, tel 683 0920. Robootikaringi käivitamist toetas NutiLabor.


Noortele (vanuses 12+)

Grimmiklubi. Räägime grimmeerimisest, vaatame üheskoos mida lahedat on grimmiga saavutatud ja otseloomulikult katsetame ka enda peal järgi.

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914.


Korea keele vestlusring. Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다!
Vestlusring toimub igal kolmapäeval kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta.

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, tel 683 0920.


Lauamänguklubi Kaks korda kuus esmaspäeviti koguneme, et mängida üheskoos põnevaid ja lõbusaid lauamänge nagu näiteks Tahad kihla vedada? või Mysterium. Lauamänguklubisse ootame 7-17aastaseid osalejaid. 

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914.


Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, tel 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.


Raamatuklubi. Iga kuu alguses valivad noored ühe raamatu, mille läbi loevad ja mille üle kuu lõpus vestlema hakkavad. Tule ja arutle, kas Katniss oleks pidanud hoopis teistmoodi käituma, kas “Cinder” on ikka õige ümberjutustus ja kas “Lootusetu” raamatu järgi tuleks teha film.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


RPG-klubi toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00. Ootame mänguhuvilisi noori alates 13. eluaastast. Tutvume erinevate rollimängude ja mängusüsteemidega, teeme rolliharjutusi ning mängime lühimänge ja -kampaaniaid.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Scream Queens. Ootame 13-18-aastaseid lauluhuvilisi. Ühskoos laulame karaoket, loome lemmikutele lugudele uusi seadeid, laulame pillide saatel, mängime song association mängu ja palju muud mõnusat, mis kõik on seotud laulmisega.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

 

Koolitööklubi. Muusikaõpetaja aitab! Lepi aeg kokku kohapeal, aadressil muusika@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0912.


Lauamänguklubi. Mängude pärastlõunale on oodatud igas vanuses lapsed ja noored. Mängime koos erinevaid lauamänge ja Xboxi liikumismänge. Üritus toimub iga kuu kolmandal neljapäeval kell 14.

Lisainfo: muusika@nullnlib.ee, tel 683 0912.

Põnnihommik (venekeelne). Kord kuus ootame 2-4-aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga venekeelsele põnnihommikule. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame.

2021. aasta kevadhooajal kohtume 23.01, 20.02, 20.03, 17.04 ja 15.05 kell 11.00 veebi teel. NB! Kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: olga.losakova@nulltln.lib.ee, tel 683 0963 või 683 0960


Beebidele “Travelling Fairytale”. Ootame vanemaid koos beebidega kuulama erinevates keeltes ettelugemist. Kohtume kaks korda kuus, iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna loovuse toas.

NB! Beebide kohtumised on peatatud kuni koroonaviiruse ohu möödumiseni.

Lisainfo: atolmats@nullgmail.com ja projekti veebiaadressil.


Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Tähelepanu! Meisterdamistunnid on koroonaviiruse ohu tõttu kolinud veebi ja need leiab Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalist.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0961


Koolitööklubi (eesti ja inglise keeles). Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud alates veebruarist iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 15.00–17.00 kuni mai lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

NB! Koolitööklubi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Lisainfo: katrin.antonenko@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Koolitööklubi (vene keeles). Oodatud on kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud alates veebruarist iga kuu teisel ja neljandal neljapäeval kuni mai lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

NB! Koolitööklubi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Saksa keele ring algajatele. Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad sügishooajal järgmistel kuupäevadel: 11.09, 25.09, 9.10, 23.10, 6.11, 20.11, 4.12 ja 18.12. Kevadhooajal toimuvad tunnid: 15.01, 29.01, 12.02, 19.02, 05.03, 19.03, 09.04., 23.04, 07.05 ja 21.05. Tähelepanu! Tunnid toimuvad veebipõhiselt ja raamatukokku kohale tulema ei pea. Õppematerjalid, kodutööd ja personaalne tagasiside saadetakse osalejatele meili teel. 

Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, tel 683 0960


Vaba maalimine. Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma kujutulusvõimet, leida inspiratsiooni ja katsetada uusi kunstitehnikaid. Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Juhendajaks on raamatukoguhoidja Eha Elmi.Juhiste ja valminud tööde jagamine toimub kinnises Facebooki grupis. Grupiga liitumiseks saatke oma registreerimissoov: eha.elmi@nulltln.lib.ee


Skype raamatuklubi. Kutsume Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad. Loe rohkem…
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

 

Haruraamatukogud:

Asukoht: (KESKLINN, L.Koidula 12a)

Laupäevane lastehommik. Kadrioru raamatukogu ootab lapsi laupäeviti kell 12.00 arukalt aega veetma. Olenevalt laupäevast meisterdame, voolime või joonistame ja muu hulgas tutvume ka lasteraamatutega.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.


Põnnihommik. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00 Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.


Teatrimängutund. Käpiknukud, näpunukud, pulganukud, varjunukud… Nii palju võimalusi teatrit teha! Inspiratsiooni oma lavastuse loomiseks ammutame raamatutest. Erinevaid nukke saame soovi korral juurde meisterdada laupäevases lastetunnis. Teatrimängutund toimub kaks korda kuus reedeti kell 16.00.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Kotzebue 9

Põnnihommik. Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.00

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970


Lauamänguklubi. Igal laupäeval alates kella 11-st. Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva. Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970.

Asukoht: MUSTAMÄE, E.Vilde tee 72


Muinasjututund. Muinasjututundides loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame. Osalema on oodatud 6-9aastased lapsed.

Muinasjututunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!


Põnnihommik. Ootame põnne koos vanemaga tutvuma väikelaste raamatutega, lugusid kuulama ja meisterdama. Põnnihommikule on oodatud 2-5 aastased lapsed. 2015. aastal ja hiljem sündinud lapsi, ootab ka kinkeraamat “Pisike puu”!

Põnnihommik toimub iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00. Osalemine tasuta!


Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebookist Mustamäe raamatukogud.

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: LASNAMÄE, Võru 11

Põnnihommik Tibutuba. Toimub iga kuu esimesel reedel kell 11.15. Väikesed sõbrad ja nende vanemad saavad omavahel suhelda, tutvuda Laagna raamatukoguga ja uute põnniraamatutega.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020.


Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund. Igal laupäeval kell 11.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud lasteaias ja algklassides käivatele lastele. Kell 11.30-12.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korratakse keeleringis õpitut.

Lisainfo ja eelregistreerimine: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Laagna noorte lugemisklubi annab noortele suurepärase võimaluse õppida väljendama oma mõtteid ladusalt ja viisakalt, aitab vabaneda hirmust esinemise ees ning võimaldab suhelda teiste särasilmsete raamatute armastajatega. Kohtumisel räägime lemmikraamatutest, tutvume uudiskirjandusega, jagame oma suleharjutusi ja palju, palju muud. Meiega pole kunagi igav! Tule seltskonda iga kuu esimesel laupäeval kell 14.00 ja leia endale mõttekaaslaseid ja kuulajaid. Ootame osalema 13-21aastaseid noori.
Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.


Lauamängude õhtu. Iga neljapäev kell 16.00 ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Võid ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja teistele tutvustada.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

NB! Nüüd on võimalik mitmeid lauamänge ka koju laenata.


Loovtants lastele. Õpime mänguliselt liikuma, tantsima ja ennast väljendama. Kohtume iga kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Oodatud on kõik tantsuhuvilised lapsed vanuses 6-10.

Registreerimine ja lisainfo: 635 0020, laagna@nulltln.lib.ee

Asukoht: MUSTAMÄE, Ehitajate tee 48

Lauamängu laupäev. Igal laupäeval (kell 11-12) saavad lapsed mängida koos oma sõprade või perega huvitavaid lauamänge ja tutvuda uute mängudega.

Lisainfo: manni@nulltln.lib.ee, tel 653 2556

Asukoht: NÕMME, Pihlaka 12

Põnnihommik. Iga kuu teisel laupäeval kell 9.30 ootame raamatukokku 2-5 aastaseid lapsi koos vanematega jutte kuulama, raamatuid vaatama ja meisterdama.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718


Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“. Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, telefonil 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist


Lauamängu laupäev. Mängime vahvaid, huvitavaid, arendavaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, telefonil 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist


Loomering. Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame. Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist

Asukoht: HAABERSTI, Ehitajate tee 109a

Põnnihommik. Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11 ootame raamatukokku kogukonna kõige väiksemaid liikmeid koos oma vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee, tel 683 0980


Jutu- ja meisterdamisring. Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.


Loovkirjutamise Klubi. Noortele (vanuses 13 – 19 eluaastat) suunatud huviring, mis arendab loovust, tõstab enesekindlust, võimaldab iseennast avastada ning avada. Loovkirjutamise käigus eemaldatakse kohustus olla veatu ja loogiline, lubatud on nii-öelda üle joonte värvida. Loovkirjutamise Klubi kohtub iga kuu 1. ja 3. reedel algusega kell 15.15 (alustame detsember 2019).

Eelregistreerimine ja lisainformatsioon: nurmenuku@nulltln.lib.ee, tel 683 0980, www.facebook.com/haaberstiraamatukogud


Lugemismängud. Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal, nurmenuku@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0980. Kohtade arv on piiratud.


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: NÕMME, Raudtee 68

Laste lauamänguklubi. Iga kuu teisel laupäeval algusega kell 14.00. Võib kaasa võtta ka oma mänge, et mängida teiste klubilistega. (NB! Jaanuaris 2021 lauamängulaupäeva ei toimu!)


Lasteklubi “Lugu pildis”. Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi. (NB! Jaanuaris 2021 lasteklubi kohtumisi ei toimu!)


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: LASNAMÄE, P. Pinna 8

Põnnihommik. Iga kuu kolmandal laupäeval kell 10.00. Ootame 2-5aastaseid lapsi juttu kuulama, tutvuma raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Laste lugemisminut. Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele). Laupäeviti algusega kell 11.00 ootame lapsi vanuses 6-9aastat, õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Mangaklubi. Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid. Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463


Reedene lauamänguõhtu. Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

NB! Nüüd on võimalik mitmeid lauamänge ka koju laenata.


Koolitööklubi. Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a vaheajal).

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Vaata ka:

Robootika, tehnika ja IT

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Kangru 13

Põnnihommik. Kõige pisemaid põnnid (2-4 aastased) koos oma vanematega on oodatud põnnihommikule. Tutvume ümbruskonna põnnidega, loeme, mängime, meisterdame, laulame, lobiseme ja teeme tutvust beebi- ja põnniraamatutega. Iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal


Meisterdamine ja muinasjutud. Ootame lapsi (5-7 aastaseid) meisterdama ja kuulama toredaid lugusid. Arendame loovust, näpuosavust, meisterdame midagi toredat mälestuseks ning tuvume vahvate lugudega. Iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal


Lauamängu laupäev. Raamatukogus leidub palju põnevaid mänge, millest sul ehk veel aimugi pole. Ootame mängima erinevaid lauamänge, õpime selgeks reeglid ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada. Oodatud on kogu pere. Koguneme iga kuu kolmandal laupäeval kell 13.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal

Asukoht: PIRITA, Metsavahi tee 19

Põnnihommik. Kuu igal teisel laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame.


Lauamängutund. Kuu igal neljandal laupäeval kell 12.00. Tutvume uute raamatutega, loeme, mängime ja ka meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid ja suuri huvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0955 või raamatukogus kohapeal.

Asukoht: NÕMME, Pärnu mnt 480a

Põnnihommik. Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdades.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Noorte raamatuklubi.

Noorte lugemisklubi on mõeldud kõigile, kes on vähemalt 12 aastat vanad, armastavad raamatuid ning tahaksid mõnusas seltskonnas nende üle arutleda. Ülemine vanusepiir puudub, klubisse on oodatud kõik, kes ennast hingelt noorena tunnevad. Igal kohtumisel määrame kuu raamatu, millest räägime järgmisel korral.
Saame kokku iga kuu teisel laupäeval kell 15 Pääsküla raamatukogus.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495


Laste raamatuklubi. Oodatud on kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka. Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. 

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495


Lauamängulaupäev kogu perele. Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi! Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495


Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, 680 3495

Asukoht: PÕHJA-TALLINN, Sõle 47b

Põnnihommik. Iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 11.00 toimuvad Sõle raamatukogus põnnihommikud, kus loeme ja meisterdame. Oodatud eelkõige lasteaiaealised lapsed. Iga kuu teisel laupäeval kell 11.00 on venekeelne lastehommik, kus tutvustame raamatuid.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.


Lapitöö õpituba. Iga kuu neljandal laupäeval kell 15.00 lapitöö õpituba, kus teeme tutvust lapitöö põneva maailmaga. Juhendab Ly. Toimumiskuupäevad: 28.12.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153


Õmblusring lastele. Iga kuu kolmandal reedel kell 15.30 õmblusring lastele. Juhendab Astrid Rohtmets.

Vajalik eelregistreerimine: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153. Toimumiskuupäevad: 20.12.


Keelering „Õpime mängides“. Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.


Muinasjutuhommik „Jalutuskäik muinasjutumaailma“. Tutvustame erinevate maade muinasjutte iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 ja meisterdamine.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153.

Asukoht: MUSTAMÄE, Sõpruse pst 186

Põnnihommik. Toimuvad üks kord kuus kuu esimesel laupäeval kell 11.00. Ootame 3-7aastaseid lapsi juttu kuulama ja meisterdama.  

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990


Raamatusõprade klubi. Iga kuu 3. kolmapäeval kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Koolitööklubi. Kell 14.00-17.30 iga reede septembrist maini (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Koolitööklubisse on oodatud alg- ja põhikooliõpilased, kes soovivad raamatukogus rahulikus ja vaikses keskkonnas õppida kas üksinda või koolikaaslastega. Vajadusel saavad raamatukoguhoidjad abistada kodutöödega (laste eest neid ära ei lahendata). Täpsemate ja erialaste teemade käsitlemiseks tuleks teavitada raamatukogu enne igareedest kohtumist.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Lauamängulaupäev. Kell 14.00-15.30 septembrist maini kuu teisel laupäeval. Mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule üksi või sõpradega!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990


Uue lugeja reede lastele. Kell 15.00-16.00 kuu teisel reedel* (v.a riigipühadel ja lühendatud tööpäevadel). Õpime, kuidas leida riiulist vajalik raamat ja kasutada e-kataloogi Ester. Tutvume raamatukogus pakutavate teenuste ja sündmustega.

*Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik tulla ka muul ajal.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990

Asukoht: KESKLINN, Pärnu mnt 125

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Tondi raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee või 674 8647.

Asukoht: KESKLINN, Gonsiori 36

Lauamängud laupäeval lastele. Igal laupäeval kell 14.00 mängime erinevaid lauamänge ning eelnevalt teeme selgeks ka reeglid. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee või 600 9113.

Asukoht: HAABERSTI, Õismäe tee 115a

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele. Igal laupäeval kell 12.00 on Väike-Õismäe raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: oismae@nulltln.lib.ee või 674 0933.