Ringid ja klubid

Lauamänguõhtu

Üle nädala kolmapäeviti kell 15.00 ootame kõiki 6-18aastaseid lauamängusõpru mängima!

NB! Oleme suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Põnnihommikud

Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Meisterdame, mängime ja tutvume raamatutega. Kohtume kaks korda kuus esimesel ja kolmandal teisipäeval kell 11.00.

NB! Põnnihommikud on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo ja registreerimine: laste@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0914 või raamatukogus (Estonia pst 8) kohapeal


Noorte lugemisklubi

Kohtumised toimuvad kord kuus neljapäeviti algusega kell 16.00. Lugemisklubi ootab kõiki lugemishuvilisi, kes armastavad lugeda. Teha pole vaja muud kui lugeda läbi Kuu Raamat (valitud 7-9 vanuseklassi raamatutest) ning tulla õigel ajal kohale. Räägime sellest, mis kõnetas, mis oli absurdne, millised tegelased olid põnevad ja palju muud.

NB! Oleme suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Näitering

Näitering kutsub kõiki 8-17 aastaseid, kes soovivad ennast proovile panna erinevates rollimängudes. Rollimäng on lõbus ja mänguline lähenemine näitlemisele. Sealjuures aitab see mõista teisi inimesi ning harjutada probleemide lahendamist. Igal korral on uued mängud ja uued teemad, eelneva kogemuse puudumise pärast muretsema ei pea. Näitering käib koos iga kuu teisel teisipäeval ja viimasel reedel kell 15.30.

NB! Oleme suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Registreerimine ja lisainfo: laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0914


Robootika, tehnika ja IT

Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. NB! Juunist augustini toimuvad tunnid kolmapäeviti kell 12.00-13.00.

Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0961


Elektrooniline töökoda

Igal laupäeval kell 10.00-11.30. NB! Töökoda on alates 3. juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Ühendame käsitöö, elektroonika ja programmeerimise. Arendame loomingulisust ja elektroonika-alaseid teadmisi. Õpime viima ellu põnevaid ideid, mis ühendavad käelist tegevust innovatiivsete tehnoloogiatega! Õpime töötama mitmekeelses ja mitmekesises meeskonnas.
Lapsi juhendab raamatukogu vabatahtlik Natalja Ivanistseva. Oodatud on eesti ja vene keelt kõnelevad lapsed.

Tähelepanu! Osalemiseks on kohustuslik eelregistreerimine! Lisainfo ja registreerimine: tallinnbricks@nullgmail.com või telefonidel 58 100 069, 58 059 298


Hiina (mandariini) keele ring lastele (ainult suvel)

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelering on suunatud 7-11-aasta vanustele lastele, kes on hiina (mandariini) keele õppes täiesti algajad. Ring toimub 13.06-22.08.2019 igal neljapäeval (v.a 27.06) algusega kell 11.00. Osalemine on tasuta. Tähelepanu! Eelregistreerimine on kohustuslik!

Lisainfo ja registreerimine: g2tlinroots@nullgmail.com


Inglise keele kursused lastele (vene keele baasil)

Toimub igal teisipäeval ja reedel kell 16.45-17.30. NB! Keelekursus on alates 29. maist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Kursus on mõeldud inglise keeles algajatele, 5-7-aasta vanustele lastele. Tunde juhendab pedagoog ja raamatukogu vabatahtlik Natalia Chirinskaia.

Tähelepanu! Kohad on piiratud ja osalemiseks on kohustuslik eelregistreerimine!

Lisainfo ja registreerimine: natalishi@nullmail.ru või telefonil 5666 2424


Venekeelsed põnnihommikud

Kord kuus ootame 2-4 aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga osalema venekeelsel põnnihommikul. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Lisainfo: olga.losakova@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0963 või 683 0960

NB! Põnnihommikud on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris! 2019. aasta sügishooaja kohtumiste ajad selguvad augusti lõpuks.


Saksa keele ring algajatele

Eesti või vene keelt emakeelena kõnelevatele põhikooliõpilastele suunatud saksa keele ring toimub ring kaks korda kuus järgmistel kuupäevadel: 12.01, 26.01, 09.02, 09.03, 23.03, 06.04, 20.04, 04.05 ja 18.05 kell 11.00-11.45. NB! Keelering on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris! Osalemine on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik!

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0961


Vaba kirjutamine

Tegemist on keelelis-loomingulise raamatukogutundide sarjaga, mille käigus õpime inspiratsiooniks tundma erinevaid loodusnähtuseid ja -elemente, suurendame 5-6 erinevas keeles oma temaatilist sõnavara ja seejärel õpime sõnu loovalt ritta seadma, luues luulet, lühijutte, haikusid ja muid kirjanduslikke väiketeoseid. Tunnid on mõeldud kõikidele, kes tahavad endas loovuse valla päästa ja seda kirjutamise abil väljendada.

Oodatud on igas vanuses inimesed (lapsed, noored ja täiskasvanud). Näiteks võivad osalema tulla suvevaheajal olevad lapsed koos oma vanaema või vanaisaga.

Tunnid toimuvad 04.07, 18.07, 01.08 ja 15.08 kell 16.00-17.00 osakonna kojulaenutuse rõdualal. Osavõtt on tasuta. 

Tundi viib läbi raamatukoguhoidja Kadi Eslon.

Lisainfo: kadi.eslon@nulltln.lib.ee

Lauamänguklubi

Igal laupäeval alates kella 11-st on avatud Kalamaja raamatukogus lauamänguklubi!

Raamatukogus on palju erinevaid vahvaid, huvitavaid ja arendavaid mänge, mille hulgast leiab igas vanuses mänguhuviline endale just sobiva.

Tule ja mängi koos sõpradega, perega ja/või koos teiste klubilistega!

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970


Põnnihommikud

Ootame kõiki 2–5aastaseid lapsi koos vanematega. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises. Iga kuu esimesel laupäeval Kalamaja raamatukogus kell 11.

Kõige väiksematele, 2015. aastal ja hiljem sündinud lastele, jagame ka raamatut “Pisike puu”.

Lisainfo: kalamaja@nulltln.lib.ee, tel 683 0970

Laupäevane lastetund

Lastetunnid toimuvad iga kuu teisel laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.


Põnnihommikud

Kännukuke raamatukogu ootab põnne koos vanematega iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00. Tutvume väikelaste raamatutega, loeme ja meisterdame. Põnnide hommikule on oodatud eelkooliealised lapsed.

Kõige väiksematele, 2015. aastal ja hiljem sündinud lastele, jagame ka raamatut “Väike puu”.

Toimumisajad: 6. oktoober, 3. november, 1. detsember, 5. jaanuar, 2. veebruar, 2. märts, 6. aprill, 4. mai.

Pilte ja jooksvat infot meie ringide kohta leiab ka Facebookist: Mustamäe raamatukogud.


Robootika, tehnika ja IT

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korrataks keeleringis õpitut ja tutvustatakse lastele  eestikeelseid meisterdamise teemalisi raamatuid.


Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud igal neljapäeval kell 16.00–18.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

Lisainfo kõigi klubide kohta: laagna@nulltln.lib.ee, telefonil 635 0020

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame
lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime
raamatukogutööd.

Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

NB! Klubi on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, telefonil 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist


Loomering

Uurime kunsti- ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame.

Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00.

NB! Loomering on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718 või Lastelehe ürituste kalendrist

Jutu- ja meisterdamisring

Igal laupäeval kell 12.00 loeme lastele jutte ja meisterdame.


Põnnihommikud

Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame 2-5 aastaseid lapsi koos ema või isaga raamatukokku. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

NB! Oleme suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Lugemismängud

Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

NB! Oleme suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal (Ehitajate tee 109a), nurmenuku@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0980. Kohtade arv on piiratud.


Robootika, tehnika ja IT

Laste jutuhommik

Laupäeviti kell 10.00 ootame Nõmme raamatukokku väikseid lugejaid (vanuses 3-7 aastat). Vaatame ja loeme koos toredaid lasteraamatuid. NB! Ring on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Lasteklubi “Lugu pildis”

Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi. NB! Klubi on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Robootika, tehnika ja IT

Laste lugemisminut

Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust. NB! Alates juunist on lugemisminut suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas ja õpime tundma eesti rahvakalendrit. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises. NB! Ring on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

 


Mangaklubi

Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi- ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid.
Oodatud on lapsed ja noored. Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463


Reedene lauamänguõhtu

Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.


Robootika, tehnika ja IT

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada.
Koguneme iga kuu esimesel laupäeval kell 13.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal
NB! Klubi on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Loominguline töötuba

Loeme, meisterdame, teeme improteatrit ja mängime sõnamänge.
Iga kuu teisel laupäeval kell 13.00.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal
NB! Ring on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Arvutitaltsutajate ring

Õpime arvutitarkusi: joonistame, kirjutame ja teeme koomikseid. Otsime internetist huvitavaid videosid ja vaatame, kuidas seda kõike koolitöös ära kasutada. Oodatud on algklasside õpilased, aga ka teised huvilised. Koguneme iga kuu kolmandal laupäeval.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal
NB! Ring on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Laste jututund

Laste jututund Pirita raamatukogus toimub igal teisel laupäeval kell 12.00. Loeme ja meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid raamatuhuvilisi. Vaata täpsemalt üritustekalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0955 või raamatukogus kohapeal

Suvel 2019 toimuvad laste jututunnid kord kuus. Esimene kohtumine on 8. juunil, teine 6. juulil ja kolmas 3. augustil.

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).


Laste raamatuklubi

Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka.

Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.


Lauamängulaupäev kogu perele

Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi!

Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.

RAAMATUKOGUS MÄNGIMINE LUBATUD!


Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!

Lisainfo: 680 3495, paaskula@nulltln.lib.ee ja raamatukogus kohapeal või Lastelehe ürituste kalendrist


Põnnihommikud

Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdamise alal.

Raamatusõprade klubi

Üle nädala kolmapäeviti kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud! NB! Ring on alates 6. juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990