Lugejaks sündinud

„Lugejaks sündinud“ on koondnimetus tegevustele, mida pakume kuni 7-aastastele lastele lugemisoskuse ja -harjumuse kujundamiseks. Aitame Sinu lapsel lugejaks saada ja jääda!

Muudame koos lapse esimese lugejakaardi saamise kogu perele meeldejäävaks sündmuseks!

Kuni 7-aastased lapsed saavad lugejaks registreerumisel:

  • tasuta lugejakaardi;
  • kaarditasku, kuhu saab kirjutada lapse nime ja vanuse, esimesed raamatukogust laenatud teosed ja lemmikraamatud.

Lapse valitud raamatute, uue lugejakaardi ja kaarditaskuga saab pere teha pildi „Lugejaks sündinud“ reklaamseina juures.

 

Kirjanduse tutvustamiseks toimuvad raamatukogudes sügis-kevadhooajal põnnihommikud, kus pered saavad koos raamatuid vaadata, lugusid kuulata ja meisterdada.

PÕNNIHOMMIKUD

„Lugejaks sündinud“ kujunduse autor on Ulla Saar. „Lugejaks sündinud“ läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskuse meetmest „Regionaalse kultuuritegevuse toetamine“.


Lugemiskoerad – laps saab lugemist harjutada sõbralikule teraapiakoerale ette lugedes.

Lugemismängud – raamatukoguhoidjad õpetavad lapsele mänguliselt lugemist.

Miti mängud – raamatukoguhoidjad tutvustavad lapsele mänguliselt raamatuid, kirjanikke ja raamatukogu tegemisi, õpetavad tähestikku jm. Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee

⇒ Tallinna munitsipaallasteaiad on oodatud kasutama tasuta rändkoguteenust “Mesilane Miti” raamatutaru lasteaias – raamatukogu komplekteerib ja saadab lasteaiarühmadele regulaarselt raamatukaste.

Loeme ette – raamatukoguhoidjad loevad lapsele (video)kõne vahendusel raamatuid ette või kuulavad, kuidas laps neile ette loeb.

Tallinna Keskraamatukogu Youtube´i kanal – erinevad loendid lastele mõeldud videoklippidega (Meisterda Minuga, Raamatusuve rännakud jne)

 

 

Vastavalt huvidele on võimalik leida sobiv arendav ring, kus väikelaps ja vanem saavad koos aega veeta.

Raamatukokku on oodatud ka beebid! Võimalik kasutada raamatukogu peamajas (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) vanema ja beebi tuba.

Tallinna Keskraamatukogu jagab ka lasteraamatut „Pisike puu“, mis on Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud ja Eesti riigi kingitus kõigile Eestis sündinud ja sündivatele lastele.