Ringid ja klubid

Mudilasring

Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Meisterdame, mängime ja tutvume raamatutega. Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti algusega kell 11.00. NB: Eelregistreerimisega!

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on alates 20. jaanuarist avatud igal kolmapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest. Kõige paremini oskavad raamatukoguhoidjad aidata järgmistes valdkondades: eesti keel ja kirjandus, inglise keel, ajalugu, inimese- ja ühiskonnaõpetus, loodusõpetus, bioloogia ja geograafia.

Lauamänguklubi

Kolmapäev on lauamängude päev. Igal kolmapäeval 15.30-17.00. Oodatud on kõik lauamängude huvilised erinevas vanuses ning liituda võib ka poole pealt. Iga kord võtame ette mõne lauamängu mille ühiselt ära õpime ja seejärel koos mängime.

Lugemisklubi

Lugemisklubi ootab kõiki lugemishuvilisi, kes armastavad lugeda. Teha pole vaja muud kui lugeda läbi Kuu Raamat (valitud 7-9 vanuseklassi raamatutest) ning tulla õigel ajal kohale. Räägime sellest, mis kõnetas, mis oli absurdne, millised tegelased olid põnevad ja palju muud.
Kohtumised toimuvad kord kuus neljapäeviti algusega kell 16.00.

Näitering

Näitering kutsub kõiki 8-17 aastaseid, kes soovivad ennast proovile panna erinevates rollimängudes. Rollimäng on lõbus ja mänguline lähenemine näitlemisele. Sealjuures aitab see mõista teisi inimesi ning harjutada probleemide lahendamist. Kohtumised toimuvad kuu keskel neljapäeviti algusega kell 15.15. Igal korral on uued mängud ja uued teemad, eelneva kogemuse puudumise pärast muretsema ei pea. NB: Eelregistreerimisega!

Lisainfo e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.
Tähelepanu! 23.12 suletakse raamatukogu kell 14.00 ja meisterdamistundi ei toimu.
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee

 

Elektrooniline töökoda

Igal laupäeval kell 10.15-11.45.
Ühendame käsitöö, elektroonika ja programmeerimise! Arendame loomingulisust ja elektroonika-alaseid teadmisi! Õpime viima ellu põnevaid ideid, mis ühendavad käelist tegevust innovatiivsete tehnoloogiatega! Õpime töötama mitmekeelses ja mitmekesises meeskonnas!
Lapsi juhendavad Marina Datskovskaja (käsitöö) ja Natalja Ivanistseva (tehnoloogia).
Oodatud on eesti ja vene keelt kõnelevad lapsed.

Lisaks toimuvad 14.10 (vanusele 8-11), 11.11 (vanusele 12+) ja 16.12 (vanusele 8-11) kell 12.00-13.30 käsitöökursused!

Tähelepanu! Osalemiseks on kohustuslik eelregistreerimine! Lisainfo ja registreerimine: tallinnbricks@nullgmail.com või telefonidel 58100069, 58059298.

 

Kogupere käsitöötuba “Umelitsa”

Toimub iga kuu teisel laupäeval kell 14.00-16.00. Oodatud on nii noored kui vanad käsitööhuvilised pereliikmed. Käsitöötuba viib läbi meie vabatahtlik Marina Datskovskaja. Vajalik on eelregistreerimine.
Eelregistreerimine ja lisainfo: 5810 0069.

 

Mudilasring

Kord kuus ootame 2-4 aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga mudilasringi. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961 või 683 0963

Laupäevane lastetund

Lastetunnid toimuvad laupäeviti kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel ja meisterdame.

Järgmine lastetund toimub 21. oktoobril ja teemaks on HALLOWEEN!

Põnnide hommik

Kännukuke raamatukogu ootab põnne koos vanematega iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00. Tutvume väikelaste raamatutega, loeme ja meisterdame. Põnnide hommikule on oodatud eelkooliealised lapsed.

Kõige väiksematele, 2015. aastal ja hiljem sündinud lastele, jagame ka raamatut “Väike puu”.

Robootikaring “Nuti(ki)kas”

Robootikaring „Nuti(ki)kas“ toimub üle nädala kolmapäeviti kell 15.00. Osalema ootame 1.-3. klassi lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega.

“Nuti(ki)kas” alustab 13. septembril. Vajalik eelregistreerimine.

Robootikaring “Seiklus Edisoniga”

Robootikaring „Seiklus Edisoniga“ toimub üle nädala kolmapäeviti kell 15.00. Osalema ootame 3.-5. klassi lapsi. Lapsed saavad ehitada ja programmeerida Edison V2.0 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotite ja programmeerimisega.

“Seiklus Edisoniga” alustab 20. septembril. Vajalik eelregistreerimine.

 

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee või tel 683 0951

 

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud algklassides käivatele lastele. Kell 12.30 -13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korrataks keeleringis õpitut ja tutvustatakse lastele  eestikeelseid meisterdamise teemalisi raamatuid.

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud igal neljapäeval kell 16.00–18.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

 

Lisainfo kõigi klubide kohta: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame
lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime
raamatukogutööd.

Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718 või lastelehe ürituste kalendrist.

Loomering

Uurime kunsti-ja meisterdamisraamatuid. Joonistame, meisterdame.

Kohtume korra kuus laupäeviti kell 15.00

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718 või lastelehe ürituste kalendrist.

 

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Ootame lapsi iga
kuu teisel laupäeval kell 13.00.

Mudilaste hommik

Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame 2-5 aastaseid lapsi koos ema
või isaga raamatukokku. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt
meisterdamises.

Lasteklubi “Raamatusõbrad” vene keeles.

Ootame 1.-4. klasside lapsi iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00.
Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid
raamatuid.

Laste jutuhommik

Laupäeviti kell 10.00 ootame Nõmme raamatukokku väikseid lugejaid (vanuses 3-7 aastat). Vaatame ja loeme koos toredaid lasteraamatuid.

Lasteklubi “Lugu pildis”

Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi.

Laste lugemisminut

Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas ja õpime tundma eesti rahvakalendrit. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

Mangaklubi

Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi – ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid.
Oodatud on lapsed ja noored.
Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463

Reedene lauamänguõhtu

Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Võite ka huvitavaid mänge kodust kaasa võtta ja kaaslastele tutvustada.
Koguneme iga kuu esimesel laupäeval kell 13.00.
Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal

Loominguline töötuba

Loeme, meisterdame, teeme improteatrit ja mängime sõnamänge.
Iga kuu teisel laupäeval kell 13.00.
Lisainfo : pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal

Arvutitaltsutajate ring

Õpime arvutitarkusi: joonistame, kirjutame ja teeme koomikseid. Otsime internetist huvitavaid videosid ja vaatame, kuidas seda kõike koolitöös ära kasutada.
Oodatud on algklasside õpilased, aga ka teised huvilised.
Koguneme iga kuu kolmandal laupäeval.
Lisainfo : pelguranna@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0931 või raamatukogus kohapeal

Laste jututund

Laste jututund Pirita raamatukogus toimub igal teisel laupäeval kell 12.00. Loeme ja meisterdame. Ootame osalema kõiki väikseid raamatuhuvilisi. Vaata täpsemalt: http://keskraamatukogu.ee/lasteleht/tule-kohale/ Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0955 või raamatukogus kohapeal.

Laste raamatuklubi “Ridade Vahel”

Pirita raamatukogu laste raamatuklubis räägime raamatutest, tutvume uute põnevate lasteraamatutega, arutame loetud teemadel, oleme loomingulised ja veedame mõnusat aega.
Ootame osalema 8-12 aastaseid lugemishuvilisi lapsi, raamatuklubi toimub kaks korda kuus kolmapäeviti kell 14.00-14.45 Pirita raamatukogus aadressil Metsavahi tee 19. Osalemiseks ei pea registreeruma ja iga kord ei pea kohal käima. Vaata täpsemalt: http://keskraamatukogu.ee/lasteleht/tule-kohale/ .
Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0955 või Pirita raamatukogus kohapeal.

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on  avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

Laste raamatuklubi

Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka.

Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lauamängulaupäev kogu perele

Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi!

Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva! Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.

RAAMATUKOGUS MÄNGIMINE LUBATUD!

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!
Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@nulltln.lib.ee, raamatukogus kohapeal või Lastelehe ürituste kalendrist.

Põnnide hommik

Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdamise alal.

Rootsi ring

Lastele ja noortele.

Rootsi Ringis saame teada nii mõndagi Rootsist ja rootsi keele kohta, õpime uusi põnevaid sõnu, vestleme,  loeme, mängime ja laulame.
Kohtume reedeti kell 17.

Ringiga saavad liituda lapsed ja noored, kellel on olemas algteadmised rootsi keelest!

Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Heegeldusring Lõngavõlurid

Iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 16:00
Vajalik eelnev heegeldamisoskus. Kaasa võtta heegelnõel ja lõng
Täiendav info ja eelregistreerimine sole@nulltln.lib.ee või telefonil 6019 153

Õmbleme koos Lyga

Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15:00
Täiendav info ja eelregistreerimine sole@nulltln.lib.ee või telefonil 6019 153

Mängime lauamänge

Tutvume erinevate laumängudega ja mängime neid
Igal reedel kell 16:00

Jututuba “Saame tuttavaks”

Jututuba ootab külla kõiki lugemishuvilisi lapsi! Igal kohtumisel tutvustame lastele ühte eesti lastekirjanikku – loeme katkendeid raamatutest, räägime kirjanikust endast aga teeme ka tutvust illustraatoritega, kes on raamatutele pildid joonistanud. Üritus toimub korra kuus laupäeviti.

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee,  telefonil 683 0990.

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Kohtume korra kuus laupäeviti.
Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee,  telefonil 683 0990.

Muinasjutuklubi “Külas muinasjutumaal”

Korra kuus laupäeviti algusega kell 11.00 toimub Sääse raamatukogus keelering venekeelt emakeelena kõnelevatele lastele. Keeleringi eesmärk on tutvustada lastele eesti keelt, oodatud on lapsed vanuses 6-10 aastat. Loeme muinasjutte, lahendame mõistatusi ning mängime lauamänge.

Lasteklubi “Noored Taibud”

Klubi eesmärk on tutvustada lastele teadmiskirjandust. Igas kuus on oma teema, millega tutvume (nt loodus, robotid, kosmos jne), otsime koos põnevaid fakte! Üritusele ootame lapsi vanuses 7-13 aastat. Kohtume kaks korda kuus kolmapäeviti kell 15.00.

Lisainfo Sääse raamatukogust:
saase@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0990.