Hakka lugejaks

Raamatukogus on tuhandeid raamatuid ja ajakirju, mida saad kohapeal lugeda ja koju laenata. Raamatukogus võid kasutada arvuteid, vaadata filme, kuulata CDsid, mängida lauamänge ja teha palju muud toredat. Teavikute (raamatute, ajakirjade ja -lehtede, CD ja DVDde) laenamiseks on sul vaja lugejakaarti.

raamatud – 21 päevaks ajakirjad ajakirjad – 14 päevaks
täringud lauamängud – 21 päevaks ajaleht ajalehed – 7 päevaks
e-luger e-luger – 21 päevaks plaat heli- ja videosalvestised – 7 päevaks
tõukeratas spordivahendid – 21 päevaks seemned – tagastama ei pea, aga ootame seemneannetusi, kui saaki saad 🙂
ukulele Täismõõdus muusikainstrumendid – 21 päevaks

Lastele mõeldud väiksemas mõõdus muusikainstrumendid – 84 päevaks

lisaks vaata, mida saad raamatukogus kohapeal kasutada

Lugejakaardi tegemiseks on vaja:

 • Pildi ja isikukoodiga dokumenti, näiteks õpilaspiletit, ID-kaarti või elamisloakaarti. Koolieelikud registreeritakse lugejaks ka lapsevanema/eestkostja isikut tõendava dokumendi alusel.
 • Lapsevanema/eestkostja kirjalikku nõusolekut. Nõusoleku lehe saad raamatukogust, aga võid selle ka siit välja printida (eng, rus, ukr) ja raamatukokku tulles täidetult kaasa võtta või digiallkirjastada ja e-postiga meile saata (vt. allpool). Pärast digiallkirjaga nõusoleku saatmist raamatukokku tuleb lapsel või noorel lugejaks registreeruda 7 päeva jooksul alates digiallkirjastamise ajast. Kui nädala jooksul laps või noor end lugejaks ei registreeri, nõusolek kustutatakse.
 • Kõigile kuni 19-aastastele (kaasa arvatud) on lugejakaart tasuta. Loe täpsemalt kampaaniast “Lugejaks sündinud”.

Lugejakaardina on võimalik kasutada ka ID-kaarti või elamisloakaarti. Nende kaartidega lugejaks registreerimine on tasuta (loe tingimustest lähemalt).

Lugejakaart kehtib kõigis Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades, haruraamatukogudes ja raamatukogubussis Katarina Jee. Võta lugejakaart raamatukokku tulles alati kaasa!

Saada meile nõusolek

  Allikas: http://www.iconarchive.com/show/laboratory-icons-by-raindropmemory/Folder-icon.html

  Laadi üles allkirjastatud nõusolek (.bdoc või .asice fail) *


  Millises raamatukogus soovite lugejaks registreerida?*


  Vanemale/eestkostjale. Kirjaliku nõusoleku raamatukoguteenuste kasutamiseks annab kas alaealise vanem või selle puudumisel linnaosa vanema volitatu (nt Lasnamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna lastekaitse talituse lastekaitse vanemspetsialist). Raamatukogul on vaja eelnevalt linnaosa vanema digiallkirjastatud volikirja, seejärel saab volitatu allkirjastada nõusolekulehe, millega annab õiguse konkreetsel lastekodulapsel raamatukogu teenuseid kasutada.


  Lugeja meelespeaAllikas: http://www.iconarchive.com/show/laboratory-icons-by-raindropmemory/Doc-icon.html

  • Korraga võid raamatukogust laenata kuni 30 teavikut*, sealhulgas 15 heli- ja videosalvestist.
   * Teavikuteks kutsutakse raamatukogus raamatuid, ajakirju ja -lehti, CDsid ja DVDsid.
  • Raamatuid saad koju laenata 21 päevaks, heli- ja videosalvestisi 7 päevaks. Tagastamistähtaega on võimalik kolm korda pikendada.
  • Ajakirju laenutatakse koju 14 päevaks ja nende tagastamistähtaega ei pikendata.
  • Kui jääd raamatute tagastamisega hiljaks, tuleb iga viivitatud päeva eest maksta 0,03 eurot teaviku kohta. Kui tagastustähtajast on möödunud üle 30 päeva, on viivis 0,06 eurot teaviku kohta päevas.
  • Raamatutele, mis on välja laenutatud, on võimalik end järjekorda lisada. Kui soovitud raamat tagastatakse, saadab raamatukogu selle kohta teate.
  • Et kõik olulised teated õigeaegselt Sinuni jõuaksid, ütle raamatukoguhoidjale, kui oled elukohta, telefoninumbrit või e-posti aadressi vahetanud.
  • Kaotatud või rikutud raamatust teata raamatukoguhoidjale. Tema annab nõu, mida edasi teha ja millise raamatuga see asendada.
  • Kaotatud lugejakaardi asemele saad teha uue. Kui leiad hiljem vana kaardi üles, siis see raamatukogus enam ei kehti.
  • Lugejakaart on isiklik. Seda saad kasutada ainult Sina.

  Täpsemalt saad lugeda raamatukogu kasutamise eeskirjast.

   

  Kampaania “Raamatuga priiks”

  Kui sul on raamatute tagastamise tähtaeg üle läinud, saad valida, kas maksad viivist või loed raamatukogus raamatut.

  Võlgnevust saad kas omaette või teistele ette lugedes vähendada raamatukogus kohapeal. 10 senti = 1 minut lugemist. Vali endale lugemiseks meelepärane raamat ja registreeri raamatukoguhoidja juures lugemise alustamise ja lõpetamise aeg. Peale lugemist vestle raamatukoguhoidjaga loetud raamatust ja raamatukoguhoidja vähendab sinu viivist vastavalt loetud ajale. Lugemist võid jaotada ka mitmele päevale.

  Priiks saavad end lugeda alla 18-aastased lapsed ja noored.