Düsleksia simulatsioonide töötuba 2023

Map Unavailable

Traditsiooniliselt tähistatakse üle maailma oktoobris düsleksia kuud.  30. oktoobril algusega kl 17.30 on võimalus  Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8, Tallinn) teha düsleksia simulatsioone.  plakat

Me arvame end aru saavat probleemidest, mida kogevad lugemis- ja kirjutamisraskusega inimesed oma igapäevaelus, kuid mida tunneb päriselt üks düsleksiaga laps, kes koolis päev-päevalt kogeb ärevust, pettumust ja ebaõnnestumist?

30.oktoobril, kell 17.30 – 19.00, toimub Tallinna Keskraamatukogus düsleksia simulatsioonide töötuba.  Osalejad läbivad mitu erinevat simulatsioonimoodulit, mis on olemuselt sarnased klassiruumis toimuvaga. Iga moodulit juhib üks “õpetaja”. Moodulite läbimise järel toimub kokkuvõttev arutelu saadud kogemuse reflekteerimiseks.  See on kogemus, mis aitab paremini mõista ja tunnetada, mida kogevad lugemis- ja kirjutamisraskustega inimesed oma igapäevaelus.

Simulatsiooniprogrammi töötas välja Rahvusvahelise Düsleksia Assotsiatsiooni Põhja-California osakond. Samu simulatsioone on Eestis läbi Eesti Lugemisühingu ja Tallinna Ülikooli koostöös korraldatud  konverentsil „Lugemisraskus – uskumustest toetamiseni“ oktoobris 2022 ning Paide Arvamusfestivalil 2023.  Üritus saab teoks tänu Aktiivsete Kodanike Fondi toele.

Osavõtt on tasuta.

Eelregistreerimine ja lisainfo: dysleksia@nulllugemisyhing.ee, laste@nulltln.lib.ee või 683 0914