Raamatukoguratas

Lisainfo

Telefon: 683 0914

E-post: laste@nulltln.lib.eeKevadest sügiseni võib ilusatel ilmadel kohata linnas sõitmas raamatukogu jalgratast nimega „Raamat paneb rattad käima“.

Jalgrattal väntav raamatukoguhoidja vastab erinevatele infopäringutele (sh aitab eksinud Tallinna külalistel leida üles õige tänava), õpetab tahvelarvutil kasutama infoallikaid, jagab infot raamatukogus toimuvate koolituste, näituste jt sündmuste kohta, loeb möödaminnes lastele ette muinasjuttu, lahendab lastega koos ristsõnu jpm.

Vahel saab jalgrattakastist ka kirjandust laenata. Teavikute valik on piiratud, aga midagi huvitavat leiab sealt alati. Teavikute laenamiseks peab kaasas olema Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart.

Raamatukogujalgratast võib kutsuda erinevatele kesklinnas toimuvatele üritustele, messidele jm raamatukogu ja kirjandust tutvustama ning lastega koos jutte lugema. Lisainfo telefonil 683 0914 või e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

Marsruut

Kindlat marsruuti jalgrattal ei ole. Jalgratast võib näha liiklemas siis, kui väljas on ilus ilm. Enamasti liigub jalgratas Tallinna kesklinnas, aga ka teistes linnaosades, parkides, mere ääres, ligipääsetavatel tänavasündmustel, festivalidel jm avalikus linnaruumis. Kui ratast tänaval märkad, astu julgelt ligi.

Ajalugu

Raamatukogujalgratas on rännanud Eestisse Soomest, Espoo linnaraamatukogust.