Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond (Estonia pst 8) on avatud ka remondi ajal

Alanud on Estonia pst 8 hoone fassaadi ja hoonet ümbritseva pinnakatte suuremahuline remont, mis plaani kohaselt lõpeb detsembris 2024. Raamatukogu jääb remondi ajal avatuks ja pakub endiselt kõiki teenuseid.  Tellingud ja kiled akende ees ning ehitusmüra võivad muuta raamatukogu külastuse ebamugavamaks, hoonesse sisenemine on treppide remondi ajal lühiajaliselt korraldatud teiste uste kaudu. Raamatukogu palub võimalike ebamugavuste osas mõistvat suhtumist.

Remondi käigus parandatakse Estonia pst 8 hoone katus, korrastatakse fassaad ja karniisid, tugevdatakse hoone stabiilsust ning likvideeritakse niiskuse tõus vundamentides. Samuti  lahendatakse sademevee hoonest eemalejuhtimine ning korrastatakse hoovi pinnakate.

Estonia pst 8 hoone on riiklik ehitis- ja ajaloomälestis, mis valmis 1895. aastal Tallinna Vene Seltskondliku Kogu hoonena. 2021. aastal viis P.P. Ehitusjärelevalve OÜ läbi uuringu, et selgitada välja hoone fassaadide ja karniiside lagunemise ning hoonet ümbritseva pinnakatte vajumise põhjused. Hoone remondi- ja rekonstrueerimistööde projekti koostas Infragate Eesti AS. Töid teeb Tarrest LT OÜ, omanikujärelvalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS.