Jaapani Suursaatkond aitab Tallinna Keskraamatukogul tutvustada jaapani kultuuri

raamatud laual

Jaapani suursaadik Eestis Yukihiko Matsumura annab 22. detsembril Tallinna Keskraamatukogule üle 17 Jaapani ühiskonda ja kultuuri tutvustavat raamatut. Kingi võtab vastu Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

Kingitavate raamatute valiku said teha Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidjad. Kõik raamatud on ingliskeelsed ning nende hulgas on nii teadmis- kui ilukirjandust. Valik avab väga erinevaid tahke Jaapani ühiskonnast, traditsioonidest ja kultuurist – animest Jaapani kaasaegsete novellideni ning antropoloogilise uurimuseni robotite rollist jaapanlaste elus.

Tegemist on teise kingitusega viimase kümne aasta jooksul Jaapani saatkonnalt Eestis ja Read Japan Project’ilt. Värskelt kingiks saadud raamatud ootavad lugejaid alates uuest aastat Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

Read Japan Project 2022 raamatud:

1. Anime from Akira to Howl’s Moving Castle: Experiencing Contemporary Japanese Animation / Susan J. Napier
  2. The Anatomy of Dependence Paperback / Takeo Doi
  3. The Wild Goose / Ogai Mori
  4. The Tale of Genji / Murasaki Shikibu
  5. Tales of Ise
  6. The Atomic Bomb: Voices from Hiroshima and Nagasaki / Kyoko Selden
  7. The Japanese House: Material Culture in the Modern Home / Inge Daniels
  8. My Struggle against Leprosy / Yohei Sasakawa
  9. No Matter Where the Journey Takes Me / Yohei Sasakawa
  10. Robo sapiens japanicus: Robots, Gender, Family, and the Japanese Nation / Jennifer Robertson
  11. Sugamo Diary / Sasakawa Ryôichi