Kogukonnakino “Trail Baltic. Väljasõit rohelisse” ja dialoog raamatukogus

plakatTeisipäeval, 29.08 vaatame Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) kell 17.30 filmi “Trail Baltic. Väljasõit rohelisse” ja pärast seda arutleme dialoogi vormis nähtud filmi üle.

Kestus: 2,5h (1,5h film ja 1h dialoog)

• ühine filmivaatamine kogukondi puudutaval teemal
  • sellele järgnev juhitud esmane ventileerimine ja üksteise kuulamine
  • hea võimalus keerulisel teemal turvalises keskkonnas mõtteid vahetada

Kas Rail Baltic tuleb? Millise hinnaga? Kes tahaks sõita Berliini? Levila seikluslik tõsielufilm “Trail Baltic” räägib naisest, kes läheb raudteetrassile otseülekannet tegema, veedab seal 12 päeva ning kohtub teel eestlase hingega.

Samas pole see film ainult ühest projektist. Filmi tegijate arvates oleks võinud sarnase filmi teha ka Nursipalu polügoonist, tulevast tuumajaamast või kaevandusest mõne küla lähedal. Sest see film on sellest, kuidas me tänapäeva Eestis teeme valikuid majanduse, looduse ja poliitika vahel.

Vaata filmi ja filmi kohta siit:

Korraldajad Tallinna Keskraamatukogu, Levila ja Rahvusraamatukogu. Partner on ka Eesti Koostöö Kogu.

15.08.2023