Loovkirjutamise klubi noorte

Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a/2) alustab reedel, 6. detsembril kell 15.15 noortele suunatud Loovkirjutamise klubi.

Loovkirjutamine vastandub kõige laiemas tähenduses teaduslikule kirjutamisele. Loovkirjutamise käigus eemaldatakse kohustus olla veatu ja loogiline, lubatud on nii-öelda üle joonte värvida. Loovkirjutamine on kunstivorm, mis on kättesaadav kõigile: usutakse, et igaühel on midagi öelda, igas inimeses on kaasasündinud loovus, kirjutamisoskus ei sõltu haridustasemest, igaühe isikupära on oluline ja, et esmane pole kunstiline väärtus, vaid oma hääle leidmine.

Ülo Vooglaid on öelnud: „Subjekti arengu põhitegur on siiski looming, mitte kontrolltöö. Mida rohkem on aega ja ruumi loominguks, seda rohkem on aega ja võimalusi arenguks“. (http://jutupliiats.weebly.com/loovkirjutamine.html)

Loovkirjutamise klubi toimub kaks korda kuus – kuu esimesel ja kolmandal reedel. Vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0980. Lisainfo leiab Facebookist ja keskraamatukogu veebilehelt.

 

 

21.11.2019