Lugemisväljakutse “Noor loeb” kroonis võitja!

Carmen Meriel raamatukogus, raamaturiiulite vahel.Lugemisväljakutse “Noor loeb” võitjaks osutus 18-aastane Carmen Meriel Tensbek, kes jättis väljakutse jooksul tagasisidet 53 raamatu kohta.

Loetud raamatute hulgast olid Carmeni lemmikraamatuteks Taylor Jenkins Reidi “Evelyn Hugo seitse abikaasat”, Kodo Nishimura “Munk, kes kannab kontsi” ja Ray Bradbury “451° Fahrenheiti”. Võitja sai peauhinnaks terve kotitäie raamatuid.

Noortekirjanduse päeval ehk 14. aprillil avapaugu saanud lugemisväljakutse “Noor loeb” kestis sel aastal kuni 1. detsembrini. Lugemisväljakutses osalemiseks tuli igal noorel valida endale lugemiseks meelepärane raamat ja jätta loetud teose kohta tagasisidet.

Noored lugesid väljakutse jooksul kokku 281 raamatut. Kõige populaarsemad raamatud olid näiteks Taylor Jenkins Reidi teosed “Malibu tõuseb tuhast” ja “Carrie Soto Is Back”, Adam Silvera “Lõpus surevad mõlemad” ja Colleen Hooveri “Petlik tõde”. Sarjadest domineerisid Holly Jacksoni noorte krimipõnevik “A Good Girl’s Guide To Murder” ja Alice Osemani südamlik koomiks “Heartstopper”. Eesti autorite loomingust osutusid kõige populaarsemateks teosteks Koidu V. G. Ferreira raamatusarjad “Domineeriv värv” ja “Kui armastus külmutab südame”, Kristi Piiperi “Esimene kord” ja Heli Künnapase “Uus tüdruk”.

Lugemisväljakutset toetasid auhindadega Eesti Noorsooteater, Skypark, Kuulsaal, Kino “Sõprus”, Päikese Kirjastus, Rahva Raamat ja Varrak. Tallinna Keskraamatukogu tänab kõiki osalejaid ja sponsoreid.
Järgmine „Noor loeb“ lugemisväljakutse saab alguse Tallinna Keskraamatukogu noortekirjanduse päeval 2024. a aprillis.

Milliseid raamatuid noored lugesid ja mida nad nende kohta arvasid, saab lugeda siit Infogramist: