Selgusid 2023. aasta parimad noorteromaanid

Tallinna Keskraamatukogul on olnud traditsiooniks anda välja Margus Karu nimeline auhind, mille pälvib eelneval aastal ilmunud eesti autori noorteromaan, mida laenati Tallinna Keskraamatukogust kõige enam.

Eelmisel aastal laenati meie raamatukogudest kõige enam Kristi Piiperi teost “Esimene kord”. Teos valiti 2022. aastal toimunud Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastus Tänapäev korraldatud Noorteromaani konkursi võitjaks ning 2023. aastal pälvis ka Hea Noorteraamatu tiitli.

„Esimene kord“ loo keskmes on tavaline tüdruk Anna Elisabeth. Keerulise koduse eluoluga rinda pistev tüdruk kannatab ka koolikiusamise all, kui kaks tema klassiõde otsustavad Anna sihikule võtta. Erinevate tunnete ja probleemidega jõuab lugejani tüdruku elu, kelle päevad on täidetud netikiusamise, igatsuse ja ebakindlusega. Keset tunnete merd kasvame aga kõik suureks. Ükshetk peavad noored võtma vastutuse oma tegude eest – kas selleks ollakse aga valmis?
Noored vanuses 13-26 said terve märtsikuu kestnud “Noor loeb” hääletusel valida, millised möödunud aastal ilmunud noorteromaanid meeldisid neile kõige enam.

Tunnustuse pälvisid:
2023. aasta parim eesti autori kirjutatud noorteromaan – Grethe Rõõm “Kaarnapuu”
2023. aasta parima kaanekujundusega noorteromaan: Grethe Rõõm “Kaarnapuu”, kunstnik Jane Mustrik
2023. aasta parim eesti keelde tõlgitud noorteromaan Lexa Hillyer “Külmunud kaunitar”, tõlkija Kristina Uluots

Palju õnne kõikidele võitjatele!