Tallinna Keskraamatukogu üheksanda tänumärgi pälvis Jaanus Samma

Jaanus istub raamatukogus oma lastele mõeldud toolil ja vaatab mõtlikult kaameasse.Tallinna Keskraamatukogu 2024. aasta tänumärgi pälvis Jaanus Samma panuse eest meie raamatukogude kasutajatele atraktiivsemaks muutmisel. Jaanus Samma kinkis Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimunud isikunäitusel “Raudmehed” eksponeeritud teose “Vaip nr 17” Tallinna Keskraamatukogule. Tegemist on EKKMi produtseeritud kohaspetsiifilise teosega, EKKM aitas kingitust raamatukogule vahendada ja vormistada.

Kunstiteose elu jätkub kahe vaibana Pirita ja Pääsküla raamatukogus ning vaip on kasutusel nende raamatukogude laste- ja noortealal. Vaiba eksponeerimine raamatukogus võimaldab meie lugejatel saada osa kaasaegse kunsti teosest ning muudab lugejatele raamatukogu atraktiivsemaks ja hubasemaks. Vaibal viivad raamatukoguhoidjad läbi beebitunde jm üritusi. Mõlema raamatukogu nii suured kui väikesed lugejad on vaiba väga hästi vastu võtnud, lastele meeldib vaiba peal raamatuid sirvida ning mängida, erilist populaarsust on kogunud mäng, kus vaiba peal tohib astuda ainult värvilistel laikudel.

Jaanus Samma teos “Vaip nr 17” on mitmekihiline uurimus, milles saavad kokku kirjandus, rahvusliku pildikeele lähivaatlus ja kaasaegne kunst. Kalevipoega kujutav teos on inspireeritud Rudolf Lepvaltsi 1931. aasta kavandist.

Tänumärgi andmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust eraisikule või organisatsioonile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on positiivselt mõjutanud Tallinna Keskraamatukogu arengut ning kaasa aidanud keskraamatukogu eesmärkide saavutamisele, eelnevate aastate tänumärgi saajatega saab tutvuda siin.