Tallinna koolide lugemisprogramm „Loeme ennast Linnuteeni“

plakatTallinna Keskraamatukogu kutsub Tallinna koolide 1.–9. klasse osa võtma lugemisprogrammist «Loeme ennast Linnuteeni». Tänavu kümnendat sünnipäeva tähistav programm kestab kuni 30. aprillini 2024.

«Loeme ennast…» on saanud inspiratsiooni Saksa lastekirjaniku Ursel Scheffleri «Raamatutorni» ideest: igal aastal on klassidele mõeldud lugemisväljakutse seotud mõne põneva paiga külastusega ja selleni jõudmiseks sümboolse arvu lehekülgede läbilugemisega. Seekord võidavad kõige usinamalt lugenud klasside õpilased Energia avastusekeskuse külastuse koos planetaariumifilmi vaatamisega, teise ja kolmanda koha saanud võidavad külastuse Toompea Pika Hermanni torni. Programmi edukaks lõpetamiseks on klassi ees väljakutse lugeda kokku vähemalt 10 000 lehekülge – nii palju, kui on Linnuteel inimsilmaga nähtavaid tähti.

Õpetajad on oodatud klassi lugemisprogrammis osalemise registreerima hiljemalt 31. jaanuariks koolile lähimas raamatukogus kohapeal, e-posti või telefoni teel. Lugemisprogrammi osalemise täpsemad tingimused leiab Lastelehelt

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914