Sõle raamatukogu

Avatud

T, K, R 11−18

N 12−19

L 10−17

23.02 10−14

Kontakt

Sõle 47b

Tel 601 9153

sole@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

29.02 (neljapäev) suletud korrastuspäevaks.

Sõle raamatukogu välisfassaad

Ühistransport

Raamatukogule lähim bussipeatus on Nisu, kuhu sõidavad bussid nr 26, 26A, 32, 33, 35, 40, 66, 72 ja 93. Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata transport.tallinn.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu ees oleval parkimisalal, kus raamatukogu külastajatele on eraldatud kolm parkimiskohta. Vahemikus kell 10.00-19.00 on lubatud parkida kaheks tunniks ning parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi Raamatukogu esimesel korrusel on üks ja teisel korrusel on kolm arvutitöökohta. On võimalus kasutada OpenOffice programmi. Internetitoimingutes on ID-kaardi kasutamise võimalus.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, raamatukogu veebileht, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise konsultatsioonid, tööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Vajalik eelnev registreerimine.

Rühmakoolitused – Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Vajalik eelnev registreerimine.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks kui ka koju laenutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised!

Raamatuvahetuskast – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Sõle raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse kastist uue(d) asemele võtta.

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust kasutada meie ürituste ruumi õppimiseks. Rühma suurus kuni 15 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg raamatukogus broneerida. DVD vaatamise võimalus. Loe täpsemalt…

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Õmblustuba – võimalus kasutada õmblustuba, kus soovijate kasutuses on lisaks õmblusmasinale suur laud lõigete joonistamiseks ning aurutriikraud. Lõigete võtmiseks on raamatukogus moe- ja käsitööajakirjad. Õmblemiseks vajalikud vahendid nagu kalkapaber lõigete võtmiseks, riie, niit jms tuleb teenuse kasutajatel ise kaasa võtta. Õmblustoa kasutamiseks tuleks eelnevalt registreerida raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või telefonil 601 9153.


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 8 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Ruumi rent – Võimalik kasutada koolitusklassi (25m²).  Mahutab laudade taha kuni 18 inimest. Vt rohkem infot siit.

Helkur – 1,50 €
Kilekaaned, A4, L-tasku –
0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku –
0,10 €
Kilekott
– 0,05 €
Pastakas – 0,80 €
Riidest kott – 2,50 €

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Ratastooliga pääseb raamatukogu I korrusele, kus asub täiskasvanute kirjandus. Lastekirjandus ning perioodika asuvad II korrusel – soovitud teavikud toob lugejale raamatukoguhoidja. Olemas on inva-WC.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

  • Hinged meie ümber
  • Kaante vahelt päris maailma. Raamatud, mis on jõudnud kinolinale
  • Luule: Hando Runnel 85
  • Lai maailm! (lastele)
  • Mika Keränen 50 (lastele)
  • Virtuaalne väljapanek: “Suvi läks kui linnulennult, juba käes on sügis”
  • Näitus: Uued sügistuulel. Stuudio ARTPARK keraamika

Töötajad

Anu Sepp

haruraamatukogu juhataja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Ade Hintsov

raamatukoguhoidja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Manana Kokhtashvili

raamatukoguhoidja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Kaisa Siimann

raamatukoguhoidja

kaisa.siimann@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Kaart