Sõle raamatukogu

Avatud

T, K, R 11−18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Sõle 47b

Tel 601 9153

sole@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

31.03 suletud korrastuspäevaks.

Sõle raamatukogu välisfassaad

Ühistransport

Raamatukogule lähim bussipeatus on Nisu, kuhu sõidavad bussid nr 26, 32, 33, 40, 48, 66 ja 72. Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu ees oleval parkimisalal, kus raamatukogu külastajatele on eraldatud kolm parkimiskohta. Vahemikus kell 10.00-19.00 on lubatud parkida kaheks tunniks ning parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, raamatukogu veebileht, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise konsultatsioonid, tööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Vajalik eelnev registreerimine.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Rühmakoolitused – Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Vajalik eelnev registreerimine.

Internet ja wifi – Raamatukogu esimesel korrusel on üks ja teisel korrusel on kolm arvutitöökohta. On võimalus kasutada OpenOffice programmi. Internetitoimingutes on ID-kaardi kasutamise võimalus.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks kui ka koju laenutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised!

Raamatuvahetuskast – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Sõle raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse kastist uue(d) asemele võtta.

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust kasutada meie ürituste ruumi õppimiseks. Rühma suurus kuni 15 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg raamatukogus broneerida. DVD vaatamise võimalus.
Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Õmblustuba – võimalus kasutada õmblustuba, kus soovijate kasutuses on lisaks õmblusmasinale suur laud lõigete joonistamiseks ning aurutriikraud. Lõigete võtmiseks on raamatukogus moe- ja käsitööajakirjad. Õmblemiseks vajalikud vahendid nagu kalkapaber lõigete võtmiseks, riie, niit jms tuleb teenuse kasutajatel ise kaasa võtta.

Õmblustoa kasutamiseks tuleks eelnevalt registreerida raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või telefonil 601 9153.

 


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 8 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Ruumi rent – Võimalik kasutada koolitusklassi (25m²).  Mahutab laudade taha kuni 18 inimest. Vt rohkem infot siit.

Kilekott – 0,05 €
Riidest kott – 2,50 €
Pastakas – 0,80 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €
Helkur – 1,50 €

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Ratastooliga pääseb raamatukogu I korrusele, kus asub täiskasvanute kirjandus. Lastekirjandus ning perioodika asuvad II korrusel – soovitud teavikud toob lugejale raamatukoguhoidja. Olemas on inva-WC.

  • Naised kirjanduses
  • Naised on loovad (luule)
  • Lastele: Teatrimängud
  • Lastele: Hea eesti lastekirjandus
  • Näitus: Vanade raamatute uus elu (Karine Andrjuskevitsjute)
  • Näitus: Heleni kooli loovringi joonistused

Töötajad

Anu Sepp

haruraamatukogu juhataja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Manana Kokhtashvili

raamatukoguhoidja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Triin Varblane

raamatukoguhoidja

sole@nulltln.lib.ee

Telefon 601 9153

Kaart