Pääsküla raamatukogu

Avatud

T, K, R 11−18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Pärnu mnt 480a

Tel 680 3495

paaskula@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.12 (laupäev) suletud korrastuspäevaks; 23.12 avatud kella 14ni.

Ühistransport

Raamatukogu juurde saab sõita bussidega 20, 27 (peatus Pääsküla jaam), 10, 20, 20A (peatus Pääsküla) ja 14, 18, 18A  (peatus Raba).
Raamatukokku saab ka rongiga – peatus Pääsküla.

Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata transport.tallinn.ee.

Parkimine

Autoga tulijate jaoks on mõned tasuta parkimiskohad raamatukogu ees, lubatud on lühiajaline parkimine. Raamatukogust üle tee asuva endise Pääsküla kaupluse parklas on lubatud tasuta parkimine parkimiskellaga 45 minutit.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi Teisel korrusel asub lasteteenindus ja lugemissaal 28 lugemiskoha ja viie arvutitöökohaga. Üks arvutitöökoht on raamatukogu esimesel korrusel. Töökohad on varustatud ID-kaardi lugeritega. Üks arvutikoht teisel korrusel on varustatud skanneriga. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida internetis või telefoni teel.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile või telefoni teel – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, raamatukogu veebileht – lisaks tutvustame soovi korral e-kataloogi ESTER ja e-raamatukogu ELLU, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, raamatukogu veebileht – lisaks tutvustame soovi korral e-kataloogi ESTER ja e-raamatukogu ELLU, tööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks ja koju laenamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised!

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Pääsküla raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta.

Ringid ja klubid

Skaneerimine – Iseteeninduslik skanneri kasutamine on tasuta, kui kasutada töötaja abi, siis tuleb tasuda 0,20 € lehekülje eest.

Spordivahendid


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht
Värviline valguskoopia ja printeri väljatrükk – tekst, ühepoolne, A4 formaat  0,70 € / leht
Värviline valguskoopia ja printeri väljatrükk – tekst, kahepoolne, A4 formaat  1.40 € / leht
Värviline valguskoopia ja printeri väljatrükk – pilt, ühepoolne, A4 formaat  2.80€ / leht
Värviline valguskoopia ja printeri väljatrükk – pilt, kahepoolne, A4 formaat  5.60€/ leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Helkur – 1,50 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,20 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,20 €
Pastakas – 0,80 €
Riidest kott – 2,50 €
Väike kilekott – 0,05 €

Ratastooliga külastaja jaoks on trepil olemas tõstuk, millega saab teisele korrusele. Tõstuki kasutamisel abistab raamatukoguhoidja.

Autot on võimalik parkida raamatukogu välisukse juurde (maksimaalselt 2 h) või üle tee asuvasse parklasse. Olemas inva-WC.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

“Uudiskirjandus”

“Kunagi pole liiga hilja õppida midagi uut”

“Raamatukoguhoidjad ja lugejad soovitavad”

“Lastele: kollid, nõiad, vaimud”

“Põnevat lugemist”

“Uudiskirjandus lastele”

“Uudiskirjandus noortele”

“Luuleplahvatus”

 

Töötajad

Merle Neeser

haruraamatukogu juhataja

paaskula@nulltln.lib.ee

Telefon 680 3495

Ketlin Rauk

raamatukoguhoidja

paaskula@nulltln.lib.ee

Telefon 680 3495

Janela Tähepõld-Tammert

raamatukoguhoidja

paaskyla@nulltln.lib.ee

Telefon 680 3495

Kaart