Laste- ja noorteteenindus

Avatud

E–R 10–19

L 10–17

Kontakt

Liivalaia 40

Telefon: 683 0963

vla@nulltln.lib.ee

Tutvuge ka Lastelehega

klassitäis koolilapsi istuvad ja kuulavad raamatukoguhoidjat

Lasteteeninduses vormistatakse kohapeal lugejaks kõiki alla 14-aastaseid lapsi. Lugejaks vormistatakse isikut tõendava dokumendi või õpilaspileti ja lapsevanema või hooldaja kirjaliku nõusoleku alusel. Vastava blanketi saab kohapealt. Nõusolekulehte saab täita ka veebis, selle siis digitaalselt allkirjastades. Loe lähemalt laste lugejaks registreerimisest.

Lugejad saavad paljudes võõrkeeltes laste- ja noorteraamatuid koju laenata, neid kohapeal sirvida ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Ilukirjandus on paigutatud keelte alusel ja autori nime järgi tähestiku järjekorda. Teadmiskirjandus on paigutatud UDK liigituse järgi.

Õueraamatukogu

Ilusa ilma korral on avatud õueraamatukogu, kus on värskes õhus võimalik lugeda ajalehte, ajakirja või raamatut. Õueraamatukogu kasutamiseks on vajalik lugejakaart.

Noortenurk

7.-9. klasside õpilastele mõeldud noortekirjandus asub eraldi noortenurgas, kuhu pääseb kojulaenutuse kaudu. Noortenurgas on olemas videomängude konsool PlayStation 4, millel on võimalik mängida erinevaid videomänge.

Samuti on noortenurgas võimalik mängida suurt hulka erinevaid kaardi- ja lauamänge. Uuri eelevalt raamatukogus saadaval olevate video-, kaardi- ja lauamängude nimekirja e-kataloogist ESTER.

Skype raamatuklubi

Noortele korraldame “Skype raamatuklubi” kohtumisi, mis viivad skype-konverentskõne vahendusel kokku Eesti ja teiste riikide noored, kes arutlevad kirjanduse, kultuuri ja paljude muude põnevate teemade üle. Kohtumiste eesmärgiks on viia noored Skype-i vahendusel kokku eakaaslastega teistest riikidest, panna neid kirjandusest rohkem huvituma ja mõtlema selle üle, mis kujundab meid ja meie arusaamu just selliseks nagu need on. Loe klubist lähemalt ja registreeri ennast osalema.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid

Koostöös erinevate koolide ja lasteaedadega viiakse läbi raamatukogu ekskursioone ja- tunde eesti, vene, inglise ja prantsuse keeles. Koolivaheaegadel toimuvad  erinevad üritused, kus tutvustatakse raamatuid, loetakse jutte, meisterdatakse ja joonistatakse. Üritusele tuleku kokkuleppimiseks võib helistada numbritel 683 0961 või 683 0963 või kirjutada e-posti aadressil vko@nulltln.lib.ee

Nukuetendused

Võõrkeelese kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel. Eelregistreerimine telefonil 683 0963 või e-posti aadressil vla@nulltln.lib.ee

Kaart