Raamatukastid lasteaedadele

 

„Mesilane Miti raamatutaru lasteaias“ on teenus, mille raames toimetab Tallinna Keskraamatukogu regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse lasteaia ja raamatukogu vahel rändkoguteenuse leping.kastid

Raamatukast jääb lasteaeda üldjuhul neljaks nädalaks (kuni 63 päeva), siis tuleb raamatukogu töötaja raamatutele järele ning toob ühtlasi ka kasti uute raamatutega. Ühes kastis on kuni 40 raamatut. Lasteaed võib korraga tellida ka mitu kasti.

Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatuid. Raamatud valib kasti raamatukogu, lasteaed on oodatud soovi korral raamatukogu teavitama, milliseid teavikuid ta järgmisel korral saada soovib, ning võimalusel arvestab raamatukogu lasteaia sooviga. Raamatutega on kastis kaasas nimekiri, mis aitab tagada, et kõik raamatud jõuaksid tagasi raamatukokku. Soovi korral on võimalik raamatutele lisaks laenata ka auviseid ja perioodikaväljaandeid. Teenuse korraldamisega seotud kulud kannab keskraamatukogu.

Lasteaial ei ole vaja muret tunda, kui raamatuga lasteaias midagi juhtuma peaks. Keskraamatukogu eelmisel aastal uuendatud kasutamise eeskirja kohaselt ei nõua raamatukogu hüvitist kuni 6-aastase lapse rikutud raamatu eest.

Mesilane Miti on asjalik ja tark mesilane, kes tegutseb Tallinna raamatukogudes ja Lastelehel. Miti on lugenud läbi väga palju raamatuid ning seepärast oskab ta pajatada huvitavaid lugusid ja välja mõelda põnevaid nuputamisülesandeid. Lasteaedadesse jõudvad Miti pildiga raamatukastid on otsekui tarud, mille sisu lahke mesilane Miti lastega jagab.

 

Huvi korral palume ühendust võtta teile lähima keskraamatukogu haruraamatukoguga.

Vt ka Rändkoguteenuse kasutamise tingimusi ja lepingu näidist.