Raamatukastid lasteaedadele

 

„Mesilane Miti raamatutaru lasteaias“ on teenus, mille raames toimetab Tallinna Keskraamatukogu regulaarselt kastid lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse lasteaia ja raamatukogu vahel rändkoguteenuse leping.kastid

Raamatukastid jäävad lasteaedadesse üldjuhul kaheks kuuks (kuni 63 päeva), siis tuleb raamatukogu töötaja raamatutele järele ning toob ühtlasi ka uued raamatud (kuni 40 raamatut).

Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatuid. Raamatud valib raamatukogu, lasteaed on oodatud soovi korral raamatukogu teavitama, milliseid teavikuid ta järgmisel korral saada soovib, ning võimalusel arvestab raamatukogu lasteaia sooviga. Raamatutega on kaasas nimekiri, mis aitab tagada, et kõik raamatud jõuaksid tagasi raamatukokku. Soovi korral on võimalik raamatutele lisaks laenata ka auviseid ja perioodikaväljaandeid. Teenuse korraldamisega seotud kulud kannab keskraamatukogu.

Lasteaial ei ole vaja muret tunda, kui raamatuga lasteaias midagi juhtuma peaks. Keskraamatukogu 2016. aastal uuendatud kasutamise eeskirja kohaselt ei nõua raamatukogu hüvitist kuni 6-aastase lapse rikutud raamatu eest.

Huvi korral palume ühendust võtta teile lähima keskraamatukogu haruraamatukoguga.

 

Lisaks pakume rändkoguteenust asutustele, sh eralasteaedadele. Raamatukastidele tuleb sel juhul ise järele tulla. Täiendavat informatsiooni annavad eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Reet Ojasoo, telefonil 6830 919, võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja Kristel Palk, telefonil 683 0961 ja muusikaosakonna juhataja Kaie Viigipuu-Kreintaal, telefonil 683 0914.

Vt ka Rändkoguteenuse kasutamise tingimusi ja lepingu näidist.