Kirjandus

tüdruk istub ja hoiab käes avatud raamatut, mille ülmise äära üle ta piilub

Kirjandusklubid

Eestikeelse kirjanduse osakonna raamatuklubi

Tere tulemast raamatuklubisse! Järgmine kohtumine toimub 15. veebruaril kell 17.00 rõdusaalis (Estonia pst 8). Teemaks on raamatud, kus räägitakse raamatukogudest. Ootame arutlema raamatute “Raamatukogu telefoniputkas“ (Rachael Lucas) ja „Nähtamatu raamatukogu“ (Genevieve Cogman) üle.

Palume kanda maski!

Täpsem info ja eelregistreerimine: 683 0920 või eo@nulltln.lib.ee. Osaleda võib kuni 10 inimest.


Eestikeelse kirjanduse osakonna raamatuklubi noortele

Iga kuu alguses valivad noored ühe raamatu, mille läbi loevad ja mille üle kuu lõpus vestlema hakkavad. Tule ja arutle, kas Katniss oleks pidanud hoopis teistmoodi käituma, kas “Cinder” on ikka õige ümberjutustus ja kas “Lootusetu” raamatu järgi tuleks teha film.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914.


Eestikeelse kirjanduse osakonna luuleklubi

Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, tel 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.


Kännukuke raamatukogu lugemisklubi

Kännukuke raamatukogu (E.Vilde tee 72) ootab kirjandushuvilisi iga kuu kolmandal neljapäeval kell 18, et jagada lugemiselamusi ja –soovitusi.

Täpsemad toimumisajad leiab ürituste kalendrist. Osalemine tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951

NB! Lugemisklubi kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.


Pääsküla raamatukogu lugemisklubi

Lugemisklubi kohtumised toimuvad iga kuu neljandal laupäeval kell 11.00 Pääsküla raamatukogus.

Lugemisklubis räägitakse mitmesugustest raamatutest ja autoritest ning jagatakse üksteisele lugemissoovitusi. Kõik on oodatud arutelus osalema ja oma arvamust avaldama!

Olete oodatud kuulama ja arutlema!

Järgmine lugemisklubi toimub 27. märtsil kell 11.00 veebi vahendusel. Kohtume aadressil https://meet.jit.si/Pääskülalugemisklubi

Seekord on klubilistel võimalik valida kahe raamatu vahel: Oscar Wilde´i “Dorian Gray portree” ning Sara Grueni “Vesi elevantidele”. Osaleda võib kindlasti ka see, kellel kumbki raamat pole loetud 😉 Räägime ka teistest teostest, mida keegi on lugenud ja teistele tahaks soovitada. 

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Võõrkeelse kirjanduse osakonna lugejate neljapäev ehk Читательский четверг

Toimub kuu viimasel neljapäeval kell 17.30 ja on suunatud noortele ja täiskasvanutele (sh eakatele). Kohtutakse huvitavate inimestega, kes on seotud kultuuriga (kirjandus, film jne). Kohtumised toimuvad ürituste saalis (Liivalaia 40), mis asub raamatukogu teenindussaali kõrval. Kohtumistel kõneletakse vene keeles.

Vaata varem toimunud ürituste videosid

Kohtumised on koroonaviiruse ohu tõttu peatatud.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Vaata ka lastele ja noortele suunatud ringe ja klubisid.