Kirjandus

Kirjandusklubid

 

Eestikeelse kirjanduse osakonna lugemisklubi

Lugemisklubi kohtumised toimuvad üks kord kuus Estonia pst 8 rõdusaalis.

Lugemisklubis räägitakse mitmesugustest raamatutest ja autoritest, jagatakse üksteisele lugemissoovitusi ja tutvutakse uudiskirjandusega. Kõik saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Samuti on kõik oodatud rääkima oma viimase aja lugemiselamustest.

Tule kuula ja jaga lugemiselamusi!

Lisainfo: eo@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Eestikeelse kirjanduse osakonna luuleklubi

Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee, tel 683 0917. Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.


Kännukuke raamatukogu lugemisklubi

Ootame kirjandushuvilisi iga kuu kolmandal neljapäeval kell 18, et jagada lugemiselamusi ja -soovitusi!

Sügisel koguneb lugemisklubi 20. septembril, 18. oktoobril, 15. novembril ja 20. detsembril.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951


Nõmme raamatukogu lugemisklubi

Lugemisklubi kohtumised toimuvad üks kord kuus  Nõmme raamatukogu (Raudtee 68) rühmatööruumis. Ootame liituma kõiki kirjandushuvilisi, et rääkida loetud raamatutest, jagada üksteisele lugemissoovitusi ning tutvume uudiskirjandusega. Kõik saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Klubi eestvedajateks on Nõmme raamatukogu töötajad. Tule kuula ja jaga lugemiselamusi!

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, tel 672 3858


Pelguranna raamatukogu kirjandusklubi “Harmoonia” luuleõhtud

Kirjandusklubi „Harmoonia” liikmete ja külalisesinejate kohtumised raamatukogu lugejatega.
Esitatakse kirjandusklassikute teoseid ja omaloomingut. Igal kohtumisel osaleb tuntud poeete või kirjamehi.
Üritused toimuvad vene keeles.

Lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee, tel 683 0931


Võõrkeelse kirjanduse osakonna lugejate neljapäev ehk Читательский четверг

Toimub kuu viimasel neljapäeval kell 17.30 ja on suunatud noortele ja täiskasvanutele (sh eakatele). Kohtutakse huvitavate inimestega, kes on seotud kultuuriga (kirjandus, film jne). Kohtumised toimuvad ürituste saalis (Liivalaia 40), mis asub raamatukogu teenindussaali kõrval. Kohtumistel kõneletakse vene keeles.

Vaata varem toimunud ürituste videosid

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961

 

Kännukuke raamatukogu Laupäevane lastetund

Lastetunnid toimuvad korra kuus laupäeval kell 12.00. Loeme jutte, räägime erinevatel teemadel, mängime ja meisterdame.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee, tel 683 0951


Männiku raamatukogu laste lugemisklubi

Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi laste lugemisklubisse “Raamatukogu sõbrad“. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, kuulame muinasjutte, õpime raamatukogutööd. Kohtume kaks korda kuus laupäeviti kell 15.00. Vaata täpsemalt lastelehe ürituste kalendrist.

Lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee, tel 655 9718


Nurmenuku raamatukogus Lugemismängud

Igal laupäeval kell 11.00 ootame lugemismängudest osa võtma lapsi, kelle lugemisoskus on arenemisjärgus. Ürituste eesmärgiks on tekitada lastes lugemishuvi ning toetada ja arendada lugemisoskust läbi mängu.

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal (Ehitajate tee 109a), e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0980. Kohtade arv on piiratud.


Nõmme raamatukogu laste lugemisklubi

Laupäeviti algusega kell 12.00 on Nõmme raamatukokku oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-13 aastat. Ettelugemisele tulevad vahvad lood ning lugude saatel meisterdame põnevaid raamatukangelasi.

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee, tel 672 3858


Paepealse raamatukogu laste lugemisklubi

Iga kuu neljandal neljapäeval kell 15.00 toimuvasse lugemisklubisse on oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-12 aastat. Lugemisklubis saab suhelda samade huvidega lastega, jagada üksteisega oma lugemiselamusi ning tutvuda uuema lastekirjandusega.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Paepealse raamatukogu Mangaklubi

Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi – ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid.
Oodatud on lapsed ja noored.
Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Paepealse raamatukogu Laste lugemisminut

Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Pirita raamatukogu laste lugemisklubi

Pirita raamatukogu laste raamatuklubis tutvume uute põnevate lasteraamatutega ja iga kord ühe teemaga seotud lasteraamatutega. Ootame osalema lapsi alates 7. eluaastast, raamatuklubi toimub kaks korda kuus kolmapäeviti kell 15.00-16.30 Pirita raamatukogus aadressil Metsavahi tee 19. Osalemiseks ei pea registreeruma ja iga kord ei pea kohal käima. Vaata täpsemalt lastelehe ürituste kalendrist.

Lisainfo: pirita@nulltln.lib.ee, tel 683 0955


Pääsküla raamatukogu laste lugemisklubi

Lugemisklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist. Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad. Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka.

Laste lugemisklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Pääsküla raamatukogu Jututund

Igal laupäeval kell 13.30 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa! Vaata täpsemalt lastelehe ürituste kalendrist.

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Sääse raamatukogu Raamatusõprade klubi

Üle nädala kolmapäeviti kell 15 saavad Sääse raamatukogus kokku raamatusõbrad vanuses 7-11 aastat. Uurime raamatuid, mängime ja meisterdame – iga kord midagi uut. Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990

 

Eestikeelse kirjanduse osakonna noorte lugemisklubi

Noorte lugemisklubi kohtumised toimuvad üks kord kuus neljapäeviti kell 16.00. Lugemisklubis valitakse igal korral kuu raamat, mis üheskoos järgmiseks korraks läbi loetakse. Kõik saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Lugemisklubi on 7.-12. klasside õpilastele. 

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Eestikeelse kirjanduse osakonna noortekirjanduse õhtu

Noortekirjanduse õhtu kohtumised toimuvad üks kord kuus teisipäeviti kell 17.00. Õhtul arutletakse kirjanduslike lauamängude taustal kohtumiseks väljavalitud teemat. Noortekirjanduse õhtu on 7.-12. klasside õpilastele.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Harry Potteri õhtu eestikeelse kirjanduse osakonnas

Kord kuus kogunevad Harry Potteri maailma austajad alates 13ndast eluaastast Tallinna Keskraamatukokku (Estonia pst 8). Üheskoos teeme erinevaid temaatilisi tegevusi nagu filmide vaatamine, lauamängude mängimine, raamatuorigaami, aardejaht jpm.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee, tel 683 0914


Laagna raamatukogu lugemisklubi

Noorte lugemisklubi kohtumised toimuvad Laagna raamatukogu arvutisaalis kell 16.00 iga kuu esimesel reedel algusega kell 16.00 Meie raamatuklubis kohtuvad 15-18aastased raamatuhuvilised noored, et jagada oma lugemiselamusi, rääkida oma lemmikraamatutest ning uuemast noorsookirjandusest. Vaatame esitlusi ja paneme raamatule oma hindeid, samuti saab iga lugeja proovida ennast raamatu kuraatorina.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020


Nerdfighterite klubi Kalamaja raamatukogus

Nerdfighterid on 2007. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud liikumine, mis ühe asutaja Hank Greeni sõnul on „kogukond, mis tärkas Youtube´i videode ümber ja põhimõtteliselt me saame kokku ja püüame teha ägedaid asju ning veeta hästi aega ning muuta maailma veidi paremaks“. Klubi ootab ärksaid inimesi. Me loeme huvitavaid raamatuid, räägime maailma asjadest ning püüame läbi väikeste ja suurte heategude maailma paremaks muuta.

Lisainfo: stiina.sild@nulltln.lib.ee, tel 683 0970


Skype raamatuklubi võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Soovi korral võivad osaleda ka noorteklubid, noortekeskuste noored või muud noortegrupeeringud, kes kirjanduse ja kultuuri vastu huvi tunnevad. Loe rohkem…

Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee, tel 683 0961