Keeleringid ja -kohvikud

ruuduline vihik pastakaga

Ootame keelekohvikutesse ja -ringidesse kõiki huvilisi, kes soovivad eesti, hispaania, inglise, korea, prantsuse, rootsi, saksa, soome, vene või võro keeles vestlemist harjutada. Keeleringid on tasuta.

 

 

Eesti keele kohvik

Ootame raamatukokku eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Oodatud on kõik huvilised, olenemata nende emakeelest. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel! Osalemine on tasuta.

Kesklinn

Eestikeelse kirjanduse osakonna (Estonia pst 8) keelekohvik toimub neljapäeviti kell 17.00. Vajalik eelregistreerimine vähemalt üks päev ette. Lisainfo ja eelregistreerimine: eo@nulltln.lib.ee või tel 683 0920.
NB! Keelekohvik on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Tondi raamatukogus (Pärnu mnt 125) neljapäeviti kell 17.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi eesti kõnekeelt harjutama. Lisainfo ja eelregistreerimine: tondi@nulltln.lib.ee või tel 674 8647. Keelekohvik toimub veebis Skype: Tondi raamatukogu yritused vahendusel.
NB! Keelekohvik on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Torupilli raamatukogus (Gonsiori 36) kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 17.00-18.30. Eelregistreerimine ja lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee või tel 600 9113.
NB! Keelekohvik on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Haabersti

Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a) kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 17.30-19.00.
Kohtade arv piiratud. Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee või tel 683 0980 või oismae@nulltln.lib.ee, tel 674 0933.

NB! Keelekohviku kohtumised on koroonaviiruse ohu möödumiseni peatatud!


Lasnamäe

Laagna raamatukogus (Võru 11) neljapäeviti kell 17.30. Osalemine vaid eelregistreerimisega. Ootame kõiki harjutama oma eesti kõnekeelt. Eelregistreerimine ja lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, 635 0020.

NB! Aprillis ja mais toimuvad kohtumised veebis.

Paepealse raamatukogus  (P. Pinna 8) laupäeviti kell 13.30. Eelregistreerimine ja lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või tel 632 7463. Osalemine vaid eelregistreerimisega. Keelekohvik toimub veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Paepealse raamatukogu keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas 11. septembril kell 13.30 veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.


Mustamäe

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) iga kuu 1. ja 3. laupäeval kell 11.00.

Täpsemad toimumisajad leiad ürituste kalendrist.

Eelregistreerimine ja lisainfo: tel 683 0951 või kannukuke@nulltln.lib.ee

NB! Keelekohvik on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Nõmme

Männiku raamatukogus (Pihlaka 12) reedeti kell 10.10. Eelregistreerimine ja lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee või tel 6559718.

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on keelekohvik puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Pirita

Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) toimub keelekohvik igal laupäeval kell 11.00. Ootame osalema suhtlustasemel eesti keele rääkijaid.
Eelregistreerimine ja lisainfo: e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on keelekohvik puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Põhja-Tallinn

Pelguranna raamatukogus (Kangru 13) iga kuu teisel ja neljandal laupäeval kell 15.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi. Eelregistreerimine ja lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee või tel 683 0931.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Sõle raamatukogus (Sõle 47b) iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00. Eelregistreerimine ja lisainfo: sole@nulltln.lib.ee või tel 601 9153.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

 


Eesti keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Ring on suunatud 7–10-aastastele lastele, kelle emakeel on vene keel. Kohtumised toimuvad Skype’is neljapäeviti kell 16.00. Kuna kohtumine toimub videokõne vahendusel, siis on vajalik veebikaamera olemasolu. Osalemine on tasuta. NB! Kohtade arv on piiratud.

Eelregistreerimine ja lisainfo: kadi.eslon@nulltln.lib.ee.

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on eesti keele ring puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Hispaania keele kohvik

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele. Keelekohvikus saavad hispaania keele huvilised lihvida oma keeleoskust. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub kolmapäeviti kell 17.30-18.50 osakonna ürituste saalis. Iga kuu kolmanda kolmapäeva tund toimub veebis või on iseseisva töö tegemiseks – selleks päevaks ei ole vaja raamatukokku kohale tulla. Keelekohvikus osalemine on tasuta. NB! Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: beznosova108@nullgmail.com või tel 57450408

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on hispaania keele kohvik puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Inglise keele veebikohvik (vene keele baasil)

Veebisilla vahendusel toimuv võõrkeelse kirjanduse osakonna keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele. Keelekohvikus saavad inglise keele huvilised lihvida olemasolevat keeleoskust. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub iga kuu viimasel laupäeval algusega kell 13.00. NB! Eelregistreerimine on kohustuslik. Ainult registreeritud osalejatele saadab juhendaja Zoomi kohtumise ID ja parooli.

Lisainfo ja eelregistreerimine: samsonowa.elena@nullgmail.com

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on inglise keele veebikohvik puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Inglise keele vestlusringid

⇒ Nõmme raamatukogus

Vestlusring on suunatud täiskasvanutele. Eesmärgiks on arendada inglise keeles rääkimise ja kõnest arusaamise oskust. Oodatud on kõik, kes soovivad inglise keeles vestlemist harjutada. Vestlusring on tasuta ja toimub kaks korda kuus (kolmapäeviti) raamatukogu rühmatööruumis.

NB! Vestlusring on alates juunist suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee või tel 672 3858. 

⇒ Pääsküla raamatukogus

Inglise keele vestlusringi on oodatud kõik, kes soovivad vabas, sõbralikus ja toetavas õhkkonnas inglise keelt harjutada. Keelekohvikus osalemise eelduseks on inglise keele oskus suhtlustasemel. Mõtleme, kuulame, räägime, tuletame meelde ja praktiseerime üheskoos!
Toimumisaeg: iga kuu teine ja neljas reede kell 17.00.

NB! Ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ Laagna raamatukogus

Laupäeviti kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korrataks keeleringis õpitut ja tutvustatakse lastele eestikeelseid meisterdamise teemalisi raamatuid.

NB! Keeleringi kohtumised toimuvad veebis. Vajalik eelregistreerimine: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” Paepealse raamatukogus (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463

 

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” on suvepuhkusel. Kohtume taas 11. septembril kell 11.00 veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.


Keelering „Õpime mängides“ Sõle raamatukogus

Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153

NB! Keelering “Õpime mängides” on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Korea keele vestlusring

Eestikeelse kirjanduse osakonnas

Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다!
Vestlusring toimub igal teisipäeval ja neljapäeval kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta.

NB! Keelering on suvepuhkusel!

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Prantsuse keele klubi

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

NB! Suvel toimuvad prantsuse keele klubi kohtumised õues kokkulepitud ajal. Jälgige prantuse keele klubi grupi tegevust FacebookisOotame kõiki, kes tahavad harjutada oma prantsuse kõnekeelt. Vestluskohtumiste eesmärk on pakkuda prantsuse keele praktiseerimise võimalust vabas õhkkonnas. Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: nadezhda.geryak@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Rootsi keele vestlusring

Pääsküla raamatukogus

Õpime uusi sõnu ja väljendeid, tutvume rootsi keele ja kultuuriga, mängime sõnamänge ja kuulame head rootsi muusikat. Oodatud on igas vanuses huvilised, kelle rootsi keele oskus on vähemalt algtasemel.

Vestlusring toimub  iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval kell 16.30 Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a). Osalemine on tasuta.

NB! Ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: ketlin.rauk@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Ring toimub ka suvel! Tunnid toimuvad: 9.07., 23.07. NB! Tunnid toimuvad veebipõhiselt. Raamatukokku kohale tulema ei pea. Õppematerjalid, kodutööd ja personaalne tagasiside saadetakse osalejatele meili teel.

Osalemine on tasuta.

NB! Eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee


Soome keele kohvik

Kadrioru raamatukogu

Soome keele kohvik on mõeldud kõigile soome keele huvilistele, vanusest hoolimata. Vabas vormis arutame maailma asju ja eelnev keeleoskus ei ole vajalik. Osalemine on tasuta! Eelregistreerimine on vajalik.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420

NB! Ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


Vene keele kohvik algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele. Kohtume teisipäeviti kell 17.30.

Osalemine on tasuta. Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: ksenia.shmydkaya@nullgmail.com,  tel 683 0961

NB! Suveperioodil (1.06–31.08) on vene keele kohvik puhkusel. Kohtume taas septembris! 


Võro keele kohvik

Kadrioru raamatukogus

Võro keele kohvik on mõeldud kõigile võro keele huvilistele, vanusest hoolimata. Osalemine on tasuta.
Sõbralikus õhkkonnas ja vabas vormis arutame maailma asju, algajad huvilised saavad nõu küsida juurtega võrokestelt, võrokesed saavad omavahel kodukandi keelt kõnelda. Kindlasti tutvume ka võrokeelse kirjandusega!

Eelegistreerimine: jana.orion@nulltln.lib.ee; lisainfo: jana.orion@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.

Saame kokku kaks korda kuus neljapäeviti kell 17.30-18.30.

NB! Ring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!


 

Algajatele keelehuvilistele, kus õpetatakse tähti, numbreid ja uusi sõnu läbi lugemismängude on keeleringid “Õpime mängides“.