Keeleringid ja -kohvikud

ruuduline vihik pastakaga

Ootame keelekohvikutesse ja -ringidesse kõiki huvilisi, kes soovivad eesti, hispaania, inglise, korea, prantsuse, rootsi, saksa, soome, vene või võro keeles vestlemist harjutada. Keeleringid on tasuta.

 

 

Eesti keele kohvik

Ootame raamatukokku eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Oodatud on kõik huvilised, olenemata nende emakeelest. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel! Osalemine on tasuta.

Kesklinn

Eestikeelse kirjanduse osakonna rõdusaalis (Estonia pst 8) neljapäeviti kell 18.00. Lisainfo: eo@nulltln.lib.ee või tel 683 0919. NB! Keelekohvikud on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) teisipäeval kaks korda kuus (11.02, 25.02, 10.03, 05.05, 19.05) kell  17.30-19.00. Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või tel 683 0961. NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Tondi raamatukogus (Pärnu mnt 125) neljapäeviti kell 17.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi eesti kõnekeelt harjutama. Vajalik eelregistreerimine vähemalt üks päev ette. Lisainfo: tondi@nulltln.lib.ee või tel 674 8647. NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Torupilli raamatukogus (Gonsiori 36) kuu esimesel ja kolmandal reedel kell 11.00-12.00. Eelregistreerimine ja lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee või tel 600 9113. NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Haabersti

Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a) igal kolmapäeval kell 17.30-19.00.
Kohtade arv piiratud. Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee või tel 683 0980 või oismae@nulltln.lib.ee, tel 674 0933.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lasnamäe

Paepealse raamatukogus  (P. Pinna 8) laupäeviti kell 13.30. Iga kuu esimesel ja teisel laupäeval ootame algajaid ning kolmandal ja neljandal laupäeval edasijõudnuid. Eelregistreerimine ja lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või tel 632 7463 NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Mustamäe

Kännukuke (E. Vilde tee 72) ja Sääse raamatukogus (Sõpruse pst 186) laupäeviti kell 15.00. Koguneme iga kuu 1. ja 3. laupäeval Sääse ning 2. ja 4. laupäeval Kännukuke raamatukogus.

Täpsemad toimumisajad leiad ürituste kalendrist. NB! Keelekohvikud on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Eelregistreerimine ja lisainfo: tel 683 0951 või 683 0990 ning kannukuke@nulltln.lib.ee või saase@nulltln.lib.ee.

Nõmme

Männiku raamatukogus (Pihlaka 12) iga kuu 2. ja 4. reedel  kell 10.30. Eelregistreerimine ja lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee või tel 6559718.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Pirita

Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) toimub keelekohvik igal laupäeval kell 10.15. Ootame osalema suhtlustasemel eesti keele rääkijaid.
Eelregistreerimine ja lisainfo: e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Põhja-Tallinn

Pelguranna raamatukogus (Kangru 13) iga kuu teisel ja neljandal laupäeval kell 15.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi. Eelregistreerimine ja lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee või tel 683 0931.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Sõle raamatukogus (Sõle 47b) iga kuu esimesel neljapäeval kell 17.00 ja kolmandal laupäeval kell 12.00. Eelregistreerimine ja lisainfo: sole@nulltln.lib.ee või tel 601 9153.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

 


Hispaania keele kohvik

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele. Keelekohvikus saavad hispaania keele huvilised lihvida oma keeleoskust. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub igal neljapäeval kell 17.30-18.50. Osalemine on tasuta.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: oltie@nullmail.ru või tel 5911 5089


Inglise keele kohvik (vene keele baasil)

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele. Keelekohvikus saavad inglise keele huvilised lihvida oma keeleoskust. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub üks kord kuus laupäeviti algusega kell 15.30.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: samsonowa.elena@nullgmail.com


Inglise keele vestlusringid

⇒ Nõmme raamatukogus

Vestlusring on suunatud täiskasvanutele. Eesmärgiks on arendada inglise keeles rääkimise ja kõnest arusaamise oskust. Oodatud on kõik, kes soovivad inglise keeles vestlemist harjutada. Vestlusring on tasuta ja toimub kaks korda kuus (kolmapäeviti) raamatukogu rühmatööruumis.

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: nomme@nulltln.lib.ee või tel 672 3858. 

⇒ Pääsküla raamatukogus

Inglise keele vestlusringi on oodatud kõik, kes soovivad vabas, sõbralikus ja toetavas õhkkonnas inglise keelt harjutada. Keelekohvikus osalemise eelduseks on inglise keele oskus suhtlustasemel. Mõtleme, kuulame, räägime, tuletame meelde ja praktiseerime üheskoos!
Toimumisaeg: iga kuu teine ja neljas reede kell 16.30

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495

⇒ Sääse raamatukogus

Vestlusring on suunatud täiskasvanutele. Eesmärgiks on arendada inglise keeles rääkimise ja kõnest arusaamise oskust. Samuti lisada julgust võõrkeeles suhtlemisel. Oodatud on kõik, kes soovivad inglise keeles vestlemist harjutada. Vestlusring on tasuta.  Kohtumised toimuvad üks kord kuus kalendrikuu esimesel laupäeval.

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo ja eelregistreerimine: saase@nulltln.lib.ee, tel 683 0990


Inglise keele vestlusring noortele

⇒ Kännukuke raamatukogus

Tere tulemast inglise keele vestlusringi! Siin vestleme ainult inglise keeles.
Inglise keele klubisse on oodatud 14-26-aastased noored, kes soovivad harjutada inglise keeles vestlemist. Kohtumsied toimuvad üle nädala laupäeviti kell 13.00.

Täpsemad toimumisajad leiab ürituste kalendrist.

Vestlusring on tasuta!

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: kannukuke@nulltln.lib.ee või tel 683 0951.


Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ Laagna raamatukogus

Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud algklassides käivatele lastele. Kell 12.30-13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korrataks keeleringis õpitut ja tutvustatakse lastele eestikeelseid meisterdamise teemalisi raamatuid.

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: laagna@nulltln.lib.ee, tel 635 0020


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” Paepealse raamatukogus (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas ja õpime tundma eesti rahvakalendrit. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

NB! Keelering on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Keelering „Õpime mängides“ Sõle raamatukogus

Igal kolmapäeval kell 15.00 õpime lauamänge mängides eesti keelt. Keelering on eelkõige suunatud algklassides käivatele lastele.

Tähelepanu! Kuni eriolukorra lõpuni jäävad kohtumised ära!

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, tel 601 9153


Korea keele vestlusring

Eestikeelse kirjanduse osakonnas

Oodatud on igas vanuses huvilised! Korea keele vestlusringis õpime uusi sõnu ja väljendeid, harjutame kõnekeelt ning tutvume korea keele ja kultuuriga. 한국어를 함께 배웁시다!
Vestlusring toimub igal kolmapäeval ja reedel kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Osalemine on tasuta. NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: pille.aas@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Prantsuse keele klubi

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Ring toimub igal teisipäeval  kell 15.30-16.30 toimub võõrkeelse kirjanduse osakonnas prantsuse keele klubi kohtumine.  Ootame kõiki, kes tahavad harjutada oma prantsuse kõnekeelt. Vestlusõhtu eesmärk on pakkuda prantsuse keele praktiseerimise võimalust vabas õhkkonnas.

NB! Klubi on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Rootsi keele vestlusring

Pääsküla raamatukogus

Õpime uusi sõnu ja väljendeid, tutvume rootsi keele ja kultuuriga, mängime sõnamänge ja kuulame head rootsi muusikat. Oodatud on igas vanuses huvilised, kelle rootsi keele oskus on vähemalt algtasemel.

Vestlusring toimub  iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval kell 16.30 Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a). Osalemine on tasuta.

NB! Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: ketlin.rauk@nulltln.lib.ee, tel 683 0920


Saksa keele ring algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Ring on suunatud eesti või vene keelt kõnelevatele erinevas vanuses inimestele – põhikooliõpilastest vanaemade-vanaisadeni. Tunnid toimuvad järgmistel kuupäevadel: 12.06, 19.06., 10.07., 24.07., 7.08. ja 21.08. NB! Tunnid toimuvad veebipõhiselt. Raamatukokku kohale tulema ei pea. Õppematerjalid, kodutööd ja personaalne tagasiside saadetakse osalejatele meili teel. 

Osalemine on tasuta.

NB! Uutel liitujatel on eelregistreerimine kohustuslik.

Lisainfo ja registreerimine: kadi.eslon@nulltln.lib.ee


Soome keele kohvik

Kadrioru raamatukogu

Soome keele kohvik on mõeldud kõigile soome keele huvilistele, vanusest hoolimata. Vabas vormis arutame maailma asju ja eelnev keeleoskus ei ole vajalik. Osalemine on tasuta! Eelregistreerimine ei ole vajalik. NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420


Vene keele kohvik

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele. Keelekohvikus saavad vene keele huvilised lihvida oma keeleoskust. Kohtume iga kuu esimesel kolmapäeval kell 17.30. Oodatud on kõik huvilised, kelle keeleoskus on vähemalt suhtlustasemel.

Osalemine on tasuta.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris.

Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee, tel 683 0961


Võro keele kohvik

Kadrioru raamatukogus

Võro keele kohvik on mõeldud kõigile võro keele huvilistele, vanusest hoolimata. Osalemine on tasuta.
Sõbralikus õhkkonnas ja vabas vormis arutame maailma asju, algajad huvilised saavad nõu küsida juurtega võrokestelt, võrokesed saavad omavahel kodukandi keelt kõnelda. Kindlasti tutvume ka võrokeelse kirjandusega!

Saame kokku kaks korda kuus neljapäeviti kell 17.30-18.30.

NB! Keelekohvik on suvepuhkusel. Kohtumiseni taas septembris!

Lisainfo: jana.orion@nulltln.lib.ee, tel 601 3420