Keeleringid ja -kohvikud

ruuduline vihik pastakaga

Ootame keelekohvikutesse ja -ringidesse kõiki huvilisi, kes soovivad eesti, hispaania, inglise, rootsi, soome, vene või võro keeles vestlemist harjutada. Keeleringid on tasuta.

 

 

Eesti keele kohvik

Ootame raamatukokku eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Oodatud on kõik huvilised, olenemata nende emakeelest. Osalejate eesti keele oskus peab olema vähemalt suhtlustasemel! Osalemine on tasuta.

Kesklinn

⇒ Eestikeelse kirjanduse osakonna (Estonia pst 8) keelekohvik toimub rõdusaalis neljapäeviti kell 18.00. Vajalik eelregistreerimine vähemalt üks päev ette. Lisainfo ja eelregistreerimine: eo@nulltln.lib.ee
või tel 683 0920

Hooaja viimane kohtumine toimub 19. mail 2022 kell 18.00. Jätkame sügisel!

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakonna (Liivalaia 40) keelekohvik toimub kuu igal teisel ja neljandal kolmapäeval kell 17.30. Ootame kõiki soovijaid eesti kõnekeelt harjutama. Lisainfo ja eelregistreerimine: vo@nulltln.lib.ee
või tel 683 0960

⇒ Võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) toimub kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 12.00 eesti keele kohvik algajatele ukraina keele baasil. Lisainfo ja eelregistreerimine: mariia.pachenko23@nullgmail.com
või tel 683 0960

⇒ Tondi raamatukogus (Pärnu mnt 125) neljapäeviti kell 17.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi eesti kõnekeelt harjutama. Lisainfo ja eelregistreerimine: tondi@nulltln.lib.ee või tel 674 8647. Keelekohvik toimub veebis Skype: Tondi raamatukogu yritused vahendusel.

⇒ Torupilli raamatukogus (Gonsiori 36) kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval kell 17.45-18.45. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi eesti kõnekeelt harjutama. Vajalik eelregistreerimine vähemalt päev enne. Lisainfo: torupilli@nulltln.lib.ee või tel 600 9113.
Kohtumised toimuvad veebi teel.


Haabersti

⇒ Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a)
Ootame osalema eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas ja mängulises õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada.
Oodatud on kõik huvilised, kelle keeleoskus on vähemalt suhtlustasemel.
Kevadised viimased kohtumised 28.04, 05.05 ja 26.05 kell 17.30 raamatukogus kohapeal.
Jätkame keelekohvikuga sügisel!

Eelregistreerimine ja lisainfo: nurmenuku@nulltln.lib.ee või tel 683 0980


Lasnamäe

⇒ Paepealse raamatukogus  (P. Pinna 8) laupäeviti kell 13.30. Eelregistreerimine ja lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee või tel 632 7463. Osalemine vaid eelregistreerimisega. Keelekohvik toimub veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Hooaja viimane kohtumine 28.05.2022. Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!


Mustamäe

⇒ Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) virtuaalne keelekohvik koguneb iga kuu 1. ja 3. laupäeval kell 13.00. Osalemine on tasuta! Eelregistreerimine ja lisainfo: tel 683 0951 või kannukuke@nulltln.lib.ee

Jätkame keelekohvikuga sügisel!

⇒ Sääse raamatukogus (Sõpruse pst 186) toimub eesti keele keelekohvik iga kuu 4. laupäeval kell 15.00. Eelregistreerimine ja lisainfo: tel 683 0990 ja saase@nulltln.lib.ee

Ilusat suve ja jätkame septembris 2022!

⇒ Männi raamatukogus (Ehitajate tee 48) toimub eesti keele kohvik iga kuu 2. laupäev kl 15.00. Eelregistreerimine ja lisainfo: manni@nulltln.lib.ee, tel 653 2556


Nõmme

⇒ Männiku raamatukogus (Pihlaka 12) toimub virtuaalne keelekohvik iga kuu teisel ja neljandal reedel kell 10.30. Eelregistreerimine ja lisainfo: manniku@nulltln.lib.ee või tel 6559718.


Pirita

⇒ Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) toimub keelekohvik igal laupäeval kell 11.00. Ootame osalema suhtlustasemel eesti keele rääkijaid.
Eelregistreerimine ja lisainfo: e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.

 


Põhja-Tallinn

⇒ Pelguranna raamatukogus (Kangru 13) iga kuu teisel ja neljandal laupäeval kell 15.00. Ootame vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi. Eelregistreerimine ja lisainfo: pelguranna@nulltln.lib.ee või tel 683 0931.

Hooaja viimane kohtumine 28.05.2022. Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!


Hispaania keele veebikohvik

Eestikeelse kirjanduse osakonnas

Hispaania keele kohvikus vesteldakse hispaania keeles ja räägitakse hispaaniakeelsete maade kultuurist. Osalemiseks on vajalik eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub kaks korda kuus teisipäeviti kell 18.00-19.00 Zoomi veebikeskkonnas. Keelekohvikus osalemine on tasuta ja oodatud on kõik, kes soovivad vabas õhkkonnas hispaania keele kõnelemist harjutada!

Lisainfo ja eelregistreerimine: maarja.paesalu@nulltln.lib.ee, 683 0920

Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!


Inglise keele veebikohvik (vene keele baasil)

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Veebisilla vahendusel toimuv võõrkeelse kirjanduse osakonna keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele. Keelekohvikus saavad inglise keele huvilised lihvida olemasolevat keeleoskust. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub iga kuu viimasel laupäeval algusega kell 15.00. NB! Eelregistreerimine on kohustuslik. Ainult registreeritud osalejatele saadab juhendaja Zoomi kohtumise ID ja parooli.

Lisainfo ja eelregistreerimine: samsonowa.elena@nullgmail.com


Inglise keele kohvik (vene keele baasil) 

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas 

Inglise keele kohvik on suunatud seenioritele, kes soovivad vene keele baasil inglise keeles vestlemist harjutada. Vajalik on eelnev keeleoskus vähemalt suhtlustasemel. Keelekohvik toimub kolmapäeviti kell 11.00 osakonna ürituste saalis. Keelekohvikus osalemine on tasuta.

NB! Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik.

Lisainfo ja eelregistreerimine: vko@nulltln.lib.ee

Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!


Inglise keele vestlusringid

⇒ Pääsküla raamatukogus

Inglise keele vestlusringi on oodatud kõik, kes soovivad vabas, sõbralikus ja toetavas õhkkonnas inglise keelt harjutada. Keelekohvikus osalemise eelduseks on inglise keele oskus suhtlustasemel. Mõtleme, kuulame, räägime, tuletame meelde ja praktiseerime üheskoos!
Toimumisaeg: iga kuu teine ja neljas kolmapäev kell 17.00.

Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: paaskula@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” Paepealse raamatukogus (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas. Kohtumine veebis Skype: Paepealse Yritused vahendusel.

Hooaja viimane kohtumine 28.05.2022. Ilusat suve ja kohtumiseni sügisel!

Lisainfo: paepealse@nulltln.lib.ee, tel 632 7463


Prantsuse keele klubi

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40)

Esmaspäeviti kl 17.30 Ürituste saalis. Ootame kõiki, kes tahavad harjutada oma prantsuse kõnekeelt. Vestluskohtumiste eesmärk on pakkuda prantsuse keele praktiseerimise võimalust vabas õhkkonnas. Jälgige prantuse keele klubi grupi tegevust Facebookis.
Lisainfo ja eelregistreerimine: nadezhda.geryak@nulltln.lib.ee, tel 683 0961

 


Rootsi keele vestlusring

Pääsküla raamatukogus

Õpime uusi sõnu ja väljendeid, tutvume rootsi keele ja kultuuriga, mängime sõnamänge ja kuulame head rootsi muusikat. Oodatud on igas vanuses huvilised, kelle rootsi keele oskus on vähemalt algtasemel.

Vestlusring toimub  iga kuu esimesel teisipäeval kell 16.30 Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a). Osalemine on tasuta.

Vestlusring on suvepuhkusel. Kohtume taas septembris!

Lisainfo: ketlin.rauk@nulltln.lib.ee, tel 680 3495


Soome keele vestlusring 

Kadrioru raamatukogu

Soome keele vestlusring on mõeldud kõigile soome keele huvilistele, vanusest hoolimata. Vabas vormis arutame maailma asju ja eelnev keeleoskus ei ole vajalik.

Lisainfo: kadrioru@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.  Vestlusring jätkab oma tegevusega sügisel.


Vene keele kohvik algajatele

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Kuu esmiesel ja komandal kolmapäeval kl 17.30 Ürituste saalis. Keelekohvik on suunatud täiskasvanutele ja noortele, kes soovivad vabas õhhkonnas oma vene keele oskust arendada. Osalemine on tasuta.

Lisainfo ja eelregistreerimine: vo@nulltln.lib.ee,  tel 683 0960


Võro keele kohvik

Kadrioru raamatukogus

Võro keele kohvik on mõeldud kõigile võro keele huvilistele, vanusest hoolimata. Osalemine on tasuta.
Sõbralikus õhkkonnas ja vabas vormis arutame maailma asju, algajad huvilised saavad nõu küsida juurtega võrokestelt, võrokesed saavad omavahel kodukandi keelt kõnelda. Kindlasti tutvume ka võrokeelse kirjandusega! Kohvik toimub veebis.

Eelregistreerimine: jana.orion@nulltln.lib.ee; lisainfo: jana.orion@nulltln.lib.ee, tel 601 3420.

Saame kokku kaks korda kuus neljapäeviti kell 17.30-18.30.  Kohtume 02.06 ja 16.06 kell 17.30 raamatukogus kohapeal.


 

Algajatele keelehuvilistele, kus õpetatakse tähti, numbreid ja uusi sõnu läbi lugemismängude on keeleringid “Õpime mängides“.