NB! Templi saab ÜHE sarjast loetud raamatu eest
Tutvu sarja raamatutega veebilehel: http://www.loominguraamatukogu.ee/
Leia Loomingu Raamatukogu e-kataloogist ESTER.
Loe sarja raamatuid e-raamatukogus ELLU.
Leia tema rammatud e-kataloogist ESTER.
Loe raamatuid e-raamatukogus ELLU.
Estonia pst 8, 15044 TALLINN
683 0917
teenindus@nulltln.lib.ee (lugejateenindus), keskraamatukogu@nulltln.lib.ee
Registrikood 75016071
See hoolikalt koostatud, rohkete värvifotode ja kaartidega varustatud valik 500 jalutuskäigust aitab rändajal avastada maailma suurimate kunstnike, kirjanike ja muusikute kirevat pärandit. Siin on kultuuriliselt olulisi ja looduslikult kauneid radu mitme kontinendi matkaradadel, maakohtades, rahvusparkides, metsikul maastikul ning suurlinnades.
Kath Stathers on koondanud sellesse valikusse 500 põnevat retke lühikestest jalutuskäikudest ühepäevareisijatele kuni mitmepäevaste matkadeni neile, kes otsivad tõsisemaid väljakutseid. Ükskõik, kas teil on plaanis uidata Rooma tänavail Raphaeliga, matkata Yorkshire’i nõmmedel õdede Brontëdega või liikuda mööda Mississippi jõge koos Mark Twainiga, siin raamatus leidub kogu vajalik informatsioon huvitava retke planeerimiseks.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Saladuslikel asjaoludel hukkub Kłodzko mägikülas üks mees. Tema naaber, Janina Duszejko, pensionärist õpetaja ja loomakaitsja, leiab juhtlõnga, millest räägib ka politseile. Aga keegi ei usu tema teooriat. Ent järgmise mõrva asjaolude tõttu tuleks hakata Janina teooriat tõsisemalt võtma…
2018. aasta Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Olga Tokarczuki “Aja oma atra läbi koolnute kontide” on omalaadne kriminaalromaan ja ökotriller.
Eesti keeles on Olga Tokarczuki romaanidest ilmunud “Algus ja teised ajad” (2012) ja “Päeva maja, öö maja” (2013).
Silvia Pärmann soovitab:“Aja oma atra läbi koolnute kontide” on minusugusele muidugi tõeline maiuspala – tegevus toimub ühes tundmatus Poola kolkakülas, kuhu mul tekkis vastupandamatu soov sõita juba esimesi lehekülgi lugedes, veel enne, kui raamatus kummalised mõrvad aset leidma hakkasid ja värvikas tegelaste rivi oma kogupikkuses lugejate ette astunud oli. Tundub, et tegelikult on kõik Hendrik Lindepuu kirjastusest tulevad raamatud sellised, et võib autorit ja pealkirja vaatamata ära osta, elamus on igal juhul garanteeritud. Ja Tokarczuk on samasugune autor, temas pettuda on vist võimatu.”
Loe raamatut e-raamatukogus OverDrive.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Ryland Grace on meeleheitliku päästemissiooni ainus ellu jäänud liige. Kui tema ebaõnnestub, hukkub kogu inimkond ja planeet Maa. Aga praegu ta seda ei tea. Ta ei mäleta oma nimegi, rääkimata oma ülesandest või sellest, kuidas seda täita. Ta teab ainult seda, et on väga, väga kaua maganud ning ärganud nüüd miljonite kilomeetrite kaugusel kodust, seltsiks ainult kaks laipa.
Ta meeskonnakaaslased on surnud, mälu hakkab vaevaliselt taastuma ja tema ees seisva ülesande võimatus üha selgemaks saama. Kuid tänu ootamatule liitlasele näib tal siiski olevat võimalus.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Nora Ikstena romaan „Emapiim” on viimaste aegade üks enim kõneainet pakkunud läti romaan, mida kodumaal on müüdud ligi 20 000 eksemplari ja mis suures osas põhineb autori enda elulool.
Romaan areneb kahe paralleelse jutustusena, üks neist 1969. aastal sündinud ja emaarmastuse puuduses üles kasvanud tütre lugu, teine 1944. aastal sündinud ema lugu, kes andeka günekoloogina ennast töö abil kõigest ümbritsevast ära lõikab. Kolmanda osapoolena tõuseb esile vanaema, kes püüab anda lapselapsele seda, mida ema lapsele anda ei suuda. „Emapiim” kannab lugeja läbi enam kui nelja aastakümne, keskendudes aastatele 1970.-1980. Lootusetu vastuhakk nõukogude süsteemile on tuntav igal romaani leheküljel. Petlikult lihtsas keeles kirja pandnud jutustus tegeleb küsimustega vabadusest ja võimust, emadusest ja usust.
Läti lugejad on öelnud, et „Emapiim” on tervendava mõjuga ja paneb oma eluraskustele vaatama uue pilguga. Romaani tõlkeõigused on müüdud 10 keelde. Nora Ikstena loomingust on seni eesti keeles ilmunud kaks romaani: „Elu pühitsus” Ita Saksa ja „Neitsi õpetus” Kalev Kalkuni tõlkes.
„Üks avameelsemaid, intiimsemaid ja karmimaid kirjatöid viimaste aastate läti kirjanduses.”
— Arvis Kolmanis, läti kirjanik
Loe raamatut e-raamatukogus OverDrive.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Oma raamatus „Havanna“ toob menuraamatute autor Mark Kurlansky meieni alati üllatavas, troopilisest kuumusest pakatavas, omaenda rütmis kulgevas ja varemetes ilu täis linnas pulbitseva elu.
Osalt kultuurilugu, osalt reisikiri sisaldab retsepte, ajaloolisi gravüüre, fotosid ja autori enda joonistusi – „Havanna“ maalib kohalviibinu käega pildi pulbitsevast linnast, mida Kurlansky on enam kui kolmekümne aasta jooksul tundma õppinud: selle ainulaadsest muusikast, kirjandusest, pesapallist ja toidust; selle viiesaja aasta vanusest silmapaistvast, kuid hooletusse jäetud arhitektuurist; ja selle keskel kodu leidnud eriskummalisest kultuuride sulamist.
Olgu selleks Kuuba USA protektoraadi päevil, Batista diktatuur, Castro revolutsioon, Nõukogude Liidu kohalolu või kapitalistliku turismi omaksvõtt, Havanna on alati olnud koduks äärmustele, mis jäävad tänapäevalgi selle elegantse ja pisut narmendaval pinna taustal silma. Kurlansky loob mitmekihilisi ja säravaid portreesid, mis pikka aega ligipääsmatuks jäänud linna lugeja jaoks ellu äratavad, laenates selleks muuhulgas elavaid kirjeldusi, mille on kirja pannud Kuuba kirjanikud José Martí, Alejo Carpentier ja Nicolás Guillén ning lisaks neile välismaised kirjanikud John Muir, Ernest Hemingway ja Graham Greene.
Mark Kurlansky (1948) on ameerika ajakirjanik ja kirjanik, kes on avaldanud nii ilu- kui ka aimekirjandust, teiste seas raamatud „Cod“ (Tursk), „Salt“ (Sool), „Paper“ (Paber), „The Basque History of the World, 1968“ (Baskide maailmaajalugu, 1968) ja „International Night“ (Rahvusvaheline öö). Ta pälvis 2007. aastal Dayton Literary Peace Prize auhinna, 2006 ajakirja Bon Appétit aasta toidukirjaniku auhinna, 1998 James Beardi auhinna ja 1999. aastal Glenfiddichi auhinna. Kurlansky oli kümme aastat ajalehe Chicago Tribune korrespondent Kariibi mere saartel. Ta elab New Yorgis.
Kurlansky kulgeb läbi linna viiesaja aasta pikkuse arengu ja ajaloo – käsitledes poliitikat, ühiskonnakorraldust, muusikat ja kulinaariat –, mis aegamööda podisedes Havanna pikantseks staatiliselt trotslikuks maitsekoosluseks küpsesid.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Raamatus „Kaardilt kadunud riigid 1840-1970“ on lood maadest, mis kunagi eksisteerisid, kuid nüüdseks on kaardilt kustutatud. Kuigi erinevad suuruselt, asukohast ja kestuselt, ühendab neid riike fakt, et kõik nad pidasid vastu piisavalt kaua, et oma marke välja anda. Osa neist riikidest, näiteks Biafra või New Brunswick, on suhteliselt tuttavad. Teised, nagu Labuan, Tannu Tõva ja Inini, vähem tuntud. Kuid kõigil neil kadunud riikidel on rääkida oma lugu, olgu nad nii lühiajalised kui Ida-Karjala, mis kestis 1922. aasta Nõukogude-Soome sõja ajal vaid paar nädalat, või pikaealised nagu buuride Oranje Vaba Riik, mis 1800ndate lõpuks oli iseseisva vabariigina eksisteerinud juba 50 aastat. Nende riikide lai spekter peegeldab 19. ja 20. sajandi ajalugu koos oma ideoloogiate, imperialismi ja sisserändelainetega ning nii suurte kui ka väiksemate konfliktidega. Markide jaoks valitud motiivid ja sümbolid on alati olnud riikliku eneseesitluse vorm, valitsevate võimude eesmärkide ja ambitsioonide väljendus. Lähtudes ilukirjandusest ja pealtnägijatest ning ajaloolistest allikatest, heidab Bjørn Berge vaimukas tekst neile vähem tuntud rahvastele ebatraditsioonilise pilgu. „Kaardilt kadunud riigid“ on ajalooraamat, mis intrigeerib kõiki, kes soovivad mõista, mis teeb rahvusest rahvuse. Riikide kirjeldusi ilmestavad kaardid ja fotod.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
„Ma olen siin, härrad.“ Nende sõnadega rebib Phileas Fogg ühe päeva aja hammaste vahelt, et rajada endale teed maailma seikluskirjanduse ajalukku.
Phileas Fogg, üks Londoni Reformi klubi iseäralikumaid ja tähelepanuväärsemaid liikmeid, veab 20 000 naelsterlingi peale kihla, et reisib ümber maailma vaid kaheksakümne päevaga. Koos prantslasest teenri Passepartout’, agent Fixi ja nendega teel ühinenud kauni indialanna Audaga seilab ta tormisel merel, murrab läbi džunglite ja üle lumiste mäekurude, kasutades kõikvõimalikke sõiduvahendeid – postilaevu, ronge, vankreid, jahte, kaubalaevu, purjekelku ja elevanti.
Jules Verne’i (1828–1905) üks kuulsamaid ja originaalsemaid teoseid on seiklusrikas ja lõbus lugu täis arvukaid ohte ja uskumatuid juhtumisi. On teada, et autor ei saanud ise kunagi Prantsusmaalt ja selle rannikumerest kaugemale, küll aga reisis Aasias ja Vaikse ookeani saartel üks ta sõpru kunstnik Léon Benett, kelle eksootilisi gravüüre kohtame selleski raamatus.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
“Kõndimise filosoofia” (2009) on Frédéric Gros` (s. 1965) tuntuim teos, milles autor mõtiskleb muuhulgas erinevate kõndimisviiside – palverändlus, matkamine ja uitamine – üle, vaagib kuulsate kirjameeste kõndimisharjumusi ning rõhutab, et kõndimine ei ole sport. “Kõndimise filoosoofiat” ei saa rahulikult lõpuni lugeda. Tekib tahtmine kõndida. Väike tiir toas, siis õues, seejärel juba tänavale ja edasi, kuhu jalad viivad,” on raamatut iseloomustanud tõlkija ja luuletaja Hasso Krull. Frédéric Gros (s. 1965) on prantsuse filosoof, Pariisi Poliitikauuringute Instituudi professor, kes on spetsialiseerunud kaasaegsele prantsuse filosoofiale, iseäranis Michel Foucault’ vaimsele pärandile. Gros’ põhiliste uurimisteemade hulka kuuluvad psühhiaatria ajalugu, karistusfilosoofia ning sõja ja kuuletumise/mittekuuletumise problemaatika.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Miks me kõnnime? Sest see on meie loomuses. Tahame sünnist saadik panna üht jalga teise ette, uurida ja ületada piire. Iga samm viib meid edasi, on osa avastusretkest ja annab võimaluse uue leiu üle rõõmu tunda.
Inimesed on alati kõndinud. Meie esiisad läbisid jalgsi pikki maid ja sõnal „päevatee” oli ühene tähendus. Nüüd väljendab see mõtet, et kogu elu on üks suur rännak.
Kust ja kuhu inimene kõnnib, mis on meie siht? Asume teele Norra seikleja ja kirgliku matkaja Erling Kaggega, kes otsib kirjanduse, filosoofia ja isiklike rännakute kaudu vastuseid küsimusele, miks on iga samm oluline.
Oma essees põimib ta ajalugu ja tänapäeva, anekdootlikke ja tõsiseid lugusid, tuues meid kahe jalaga maa peale: oluline on tunda pinda jalatalla all. Kõndimine, olemuselt aeglane tegevus, vastandub kiirele elutempole. Juba kaasaegse meditsiini isa Hippokrates rõhutas, et kõndimine on inimese parim ravi.
Ükskõik, kas eesmärk on teha 10 000 sammu päevas, leida murele lahendus või lihtsalt loodust nautida ‒ kõnni.
Erling Kagge on maailmarändur, kunstikoguja ja kirjanik, kes jõudis esimese inimesena maakera „kolmele poolusele”: põhja, lõunasse ja Džomolungma tippu. Ta on kirjutanud kuus raamatut, juhib Norras kirjastust Kagge Forlag ja elab Oslos. Eesti keeles on tema sulest ilmunud raamat „Vaikus müraajastul. Rõõm end maailmast välja lülitada” (2018).
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
„Korsika. Graniitsaare portree“, midagi palju enamat kui pelgalt reisiraamat, kasvas välja Korsikal elatud aastate jooksul nähtu ja kogetu tulemusena ning kujutab endast erakordselt elavat ja imelist portreed.
Korsika maapiirkondades levinud arhailistest uskumustest, nõiakunstist ja vendeta-süsteemist ülevaadet andes, genovalaste arhitektuuri vaadeldes või korsiklaste külalislahkust nautides maalib autor pildi seda kõike ümbritsevast: mäed ja oliivipuud, makja joobnustav aroom ning graniitkülade askeetlik ilu.
Raamat heidab esimest korda valgust Korsikale kui Euroopa ülitähtsale elemendile: äärmiselt individualistlik saarekultuur, mille kandjateks olevad inimesed on alati kalliks pidanud oma armastust vabaduse ja poliitilise õigluse vastu ning hinnanud kõrgelt uhkust, külalislahkust ja luulet.
Seda raamatut võib vabalt pidada parimaks, mis on kunagi Napoléoni saare kohta kirjutatud; see on elegantses stiilis kirja pandud külluslik kooslus ajaloost, etnograafiast ja isiklikest tähelepanekutest.
Üks kõige lummavamatest kohavaatlustest, mis on kunagi paberile jõudnud.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Khaled Hosseini “Lohejooksja” on viimaste aastate üks edukamaid ning enim kiidetud raamatuid, mida on ostnud üle 10 miljoni lugeja kogu maailmas ning mida on tõlgitud enam kui 45 keelde.
“Lohejooksja” on lugu Afganistanist väga erinevatel aegadel – alates monarhia viimastest õitsenguaastatest, kuningavõimu kukutamisest kuni tänapäevase Talibani käes vaevleva rusustatud, mässuliste hirmuvalitsuse all kannatava riigini välja.
See on lugu isadest ja poegadest, lugu Amirist ja Hassanist, kes on justkui parimad sõbrad, kuid samas lahutavad neid aastasadadega juurdunud traditsioonid ja seisusevahe, vastandlikud usundid. See on lugu peensusteni järgitavast afgaani kombestikust ja traditsioonidest, mis jäävad kestma ka võõrsil, USAs afgaani immigrantide kogukonnas.
See on lugu elude purunemisest ja saatuslikest muutustest, kui Afganistanis algab sõda, ning usust ja lootusest näha taas kord õitsvat kodumaad. See on lugu sõprusest ja armastusest, reetmisest ja lunastusest.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
„Millest ma räägin, kui ma räägin jooksmisest” on Haruki Murakami autobiograafiline esseekogumik, mille läbivaks teemaks on jooksmine. 1981. aastal sulges Murakami oma Tokios asuva džässiklubi ja pühendus kirjutamisele. Samal ajal hakkas ta regulaarselt jooksmas käima, et end kirjutamise jaoks vormis hoida. Tänaseks on ta osalenud rohkem kui kahekümnel maratonil. Antud teoses otsib ta vastust küsimusele, mida on jooks talle tema kirjaniku karjääri jooksul tähendanud ja mida tähendab nüüd, kui ta on juba üle viiekümne ja tema tulemused on hakanud korralikust treeningust hoolimata üha halvenema. Murakami meenutab eredamaid hetki talle olulistelt jooksudelt ja võistlustelt, arutleb selle üle, kuidas nii erinevad tegevused nagu romaani kirjutamine ja jooks omavahel sarnanevad ning kuidas on jooksmine mõjutanud tema teoseid ja teda kui inimest. Teos on oma inspiratsiooni ja pealkirja saanud Raimond Carveri lühijuttude kogumiku „Millest ma räägin, kui ma räägin armastusest” järgi.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
See on lugu hundilastest – saksa orbudest, kes pärast teist maailmasõda otsisid näljasurma eest pääsu sõjajärgsel, samamoodi vaesel ja umbusaldaval Leedumaal. Endise Ida-Preisimaa, praeguse Kaliningradi oblasti elanike, kodudest välja aetud ja kõigest ilma jäetud perede saatus on nii valus, et sellest on seni vähe räägitud. Tihti ainult ime läbi võõral maal ellu jäänud laste mälestustele tuginedes muudab autor Alvydas Šlepikase napp stiil meid nendest ränkadest aegadest ja elusaatustest ühtäkki vägagi teadlikuks.
Alvydas Šlepikas (sünd 1966) on väga mitmekülgne ja tuntud Leedu avaliku elu tegelane – ta on lõpetanud muusikaakadeemia draamanäitleja ja režissööri erialal, aga töötanud lisaks omandatud kutsele muu hulgas kirjanduslehe peatoimetajana, ka on teda tunnustatud parima stsenaristi tiitliga.
Oma kirjanikudebüüdi tegi Šlepikas 1994. aastal, temalt on ilmunud kaks luule- ja üks novellikogu. Suurima tunnustuse tõi autorile aga romaan „Minu nimi on Marytė“ (Mano vardas – Marytė, 2012), mis on pälvinud mitmeid auhindu ja olnud ka lugejate seas ülimalt menukas.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
„Nelja tee rist“ vaatleb ühe Põhja-Soomes elava perekonna saatust 20. sajandi murrangutes ja muutustes. Lugeja silme ette kerkib karm maastik, millel ei kasva suurt muud peale okaspuude ja konservatiivse eluhoiaku. Kinnunen oskab kirjeldada taolises keskkonnas elavate inimeste sotsiaalseid ja psühholoogilisi pingeid – sooviga jääda truuks oma sisemisele häälele kaasnevad peaaegu ületamatud raskused seda häält kuuldavaks teha ja teistega jagada. Inimesed püüavad ehitada oma elule ja unistustele ühised seinad, korrused ning katuse, aga lõpuks on uhke hoone täidetud valede valikute ja vääriti mõistetud või ütlemata jäetud sõnadega. Ometi seisab maja püsti ning ootab soojemaid aegu. Tommi Kinnunen (1973) on Turus elav kirjanik ning emakeele ja kirjanduse õpetaja, kelle esimest romaani „Nelja tee rist“ (2014) peetakse Soome viimaste aastate üheks kõige märkimisväärsemaks proosadebüüdiks. Romaan pälvis Suure Ajakirjandusauhinna aasta parima raamatu kategoorias ja kandideeris nii ajalehe „Helsingin Sanomat“ parima esikteose kui ka Finlandia auhinnale.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Marianne on noor, jõukas ja intelligentne autsaider. Connell on poiss, kes vaatamata oma pere vaesusele ja halvale mainele kõigile meeldib. Kooliõest ja -vennast saavad ootamatult sõbrad, hiljem armastajad, ent kui väikelinnaelu asendub Dublini tudengimeluga, paistab minevik seljataha jäävat. Mis juhtub, kui pöörasest kiindumusest kujuneb võimu, ühiskondliku klassi ja enesepettuse lahingutander?
„Normaalsed inimesed” on romaaniga „Vestlused sõpradega” (e.k 2019) maailmaareenile tõusnud iiri kirjaniku Sally Rooney (snd 1991) teine teos. Pealtnäha lihtsakoeline lugu kahe esmapilgul vastandliku noore keerulistest suhetest ja eneseleidmisest kätkeb endas midagi universaalset: uurimust, kuidas üks inimene võib teist igavesti vormima ja mõjutama jääda. Nüüdisaja üheks tundlikumaks ja terasemaks vaatlejaks nimetatud Rooney „Normaalsete inimeste” põhjal on valminud menukas BBC seriaal.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
päike ja tema lilled on
luulekogumik mis räägib
leinast
enesehülgamisest
oma juurte austamisest
armastusest
ja iseenda jõu ülesleidmisest
see on jaotatud viieks peatükiks
närbumine. langemine. juurdumine. sirgumine. ja
õitsemine.
rupi kaur on luuletaja. kunstnik. ja esineja.
viieaastasena ulatas ema talle pintsli ja
ütles – „joonista nagu südamest tuleb“.
seitsmeteistaastasena esines ta kohalikul avatud
mikrofoni õhtul kus kandis ette oma esimese
luuletuse. õppides waterloo ülikoolis rupi kirjutas.
illustreeris. ja kirjastas ise oma esimese luulekogu
mesi ja piim. aastate jooksul on mesi ja piim saanud
rahvusvaheliseks fenomeniks. seda on müüdud üle
3 miljoni eksemplari. tõlgitud rohkem kui 35 keelde.
ja saavutanud 1. koha new york timesi bestsellerina –
kus on olnud rohkem kui 100 nädalat järjest.
rupi kauaoodatud teine kogumik päike ja tema
lilled avaldati aastal 2017 ja see debüteeris 1. kohal
maailma enimmüüdud raamatuna. esimese kolme
kuu jooksul müüs see miljon eksemplari ja võeti
lugejate poolt soojalt vastu üle kogu maailma. ta
on forbesi 30 edukaima alla 30-aastase ettevõtja
seas. oxfordi ja cambridge’i ülikooli 2016. aasta
mays literary anthology toimetaja. ja üks bbc 100
mõjukaimast naisest.
Laenuta raamat e-raamatukogust OverDrive.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Kolm naist, kolm saatust, kolm põimuvat lugu, mida seob üks vabadusekihk. Smita, Giulia ja Sarah elavad eri maailmades ja eri maailmajagudes. Nad kõik peavad üles näitama erakordset vaprust ja trotsima ühiskondlikke eelarvamusi, et võidelda selle eest, millesse nad usuvad.
Smita elab Indias, väikeses Badlapuri külakeses Uttar Pradeshi piiri ääres. Ta kuulub ühiskonna heidikute hulka, puutumatute kasti. Tema ametiks on latriinide tühjendamine paljakäsi – amet, mida antakse edasi emalt tütrele. Niisugune on kord ja kastisüsteemi reeglite rikkumine on seadusega karistatav. Smita on valmis mängu panema nii enda kui ka oma pere elu ja turvalisuse, et võimaldada oma tütrele kooliharidust. Et anda talle võimalus elada teistsugust elu.
Giulia töötab oma isa ettevõttes, mis on viimane traditsiooniline parukatöökoda Palermos. Kui tema isaga ühel päeval õnnetus juhtub, avastab neiu, et töökoda on pankroti äärel, nii tööliste kui ka Giulia perekonna saatus ripub juuksekarva otsas – sõna otseses mõttes.
Sarah on mainekas advokaat, tema büroo on üks edukamatest kogu Montréalis ja kõigest neljakümneaastasena ootab Sarah’d ees osanikuks ülendamine. Karjääri nimel on Sarah ohverdanud kogu isikliku elu, vaba aja ja suhted. Nüüd on ta jõudmas karjääri tippu, kui ta kuuleb sünget uudist, mis paiskab segi kogu ta elukorralduse.
Laetitia Colombani (snd 1976) on prantsuse stsenarist, režissöör ja näitleja. „Palmik“ on tema esikromaan ja tõlgituna paljudesse keeltesse on see saavutanud laialdast rahvusvahelist tähelepanu.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Mehhikos on eluliselt tähtis olla inetu või vähemalt väga tavalise välimusega tüdruk. Ilusad tüdrukud röövitakse ära. Mehhikos ütlevad emad tihti, et sündis hoopiski poiss. Raamatu peategelane Ladydi Garcia Martínez elab kuuliaukudest rõugearmilises Guerreros, halbade uudiste osariigis. Ta elab külas, kuhu ükski õpetaja ei jää. Ladydi ja ta sõprade telekaharidusega emad kaevavad tütarde narkokaupmeeste eest peitmiseks põldudele auke, tüdrukute isad on läinud ära üle jõe Ühendriikidesse.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Kirjastaja Peter Katz saab meili teel käsikirja, mis räägib 1980ndatel Princetoni Ülikoolis salapäraselt mõrvatud kuulsast professorist Joseph Wiederist. Katz loodab käsikirjast teada saada Wiederi mõrva saladuse, kuid käsikiri on vaid osaline ja selle autor sureb peagi. Kirjastaja palkab asja uurima ajakirjanik John Kelleri ja peagi hakkab loo vastu uuesti huvi tundma ka kunagi Wiederi mõrva uurinud politseinik Roy Freeman. Kuid kõik asjasse segatud isikud näivad toonaseid sündmusi mäletavat isemoodi …
“Peeglite raamat”, tuntud rumeenia kirjaniku E. O. Chirovici esimene inglise keeles kirjutatud teos, hakkas kulutulena levima juba käsikirja kujul. 2017. aastal ilmub see ligi neljakümnes keeles.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Portugali kirjaniku, Nobeli preemia laureaadi (1998) José Saramago (s 1922) allegoorilis-sümbolistlik romaan kirjeldab seletamatu “valge pimeduse” ehk sotsiaalse nägemisvõimetuse käes vaevlevat ühiskonda, mille liikmed peavad toime tulema üha suureneva füüsilise ja moraalse kaose tingimustes, kus inimloomus ilmutab oma kõige tumedamaid tahke. Autor annab heaoluühiskonnale raske, kuid kiiret lahendust nõudva ülesande: saada lahti “pimestavast” apaatiast ning kasvatada ligimesearmastusevõimet.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Luuletused eesti, inglise ja ukraina keeles. Luule ja imekaunis kalligraafia annavad hääle hapras seisus elusloodusele.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.
Alati naerusuise, veidi üleannetu ja tohutult südamliku Simon Reeve’i reisisaated, mis viivad maailma kõige veidramatesse ja ekstreemsematesse paikadesse, on paljude televaatajate lemmikud.
Raamatus „Sammhaaval“ räägib Reeve oma lemmikreisidest muu hulgas Kesk-Aasia maadesse Kasahstani, Usbekistani ja Tadžikistani, tunnustamata Transnistriasse ja Mägi-Karabahhi ning ekvaatoririikidesse Kongosse, Keeniasse ja Somaaliasse. Juttu tuleb imelisest loodusest, miiniväljadest ja lahingutandritest, trööstitutest põgenikelaagritest, jubedatest hotellidest ja restoranidest, haigestumisest malaariasse, polomängust kitselaibaga, põgenemisest KGB eest ning kohtumistest värvikate kohalikega, kelle hulgas on nii talupoegi kui ka riigipäid ja terroriste – ja kõike seda vürtsitavad veel lood reisisaadete tegemise telgitagustest.
Lisaks räägib Reeve esimest korda oma lapsepõlvest – tuleb välja, et ta oli paras huligaan! – ning sellest, kuidas probleemsest harimata teismelisest sai algul Sunday Timesi postipoiss, siis sama lehe uuriv ajakirjanik, kirjanik ning viimaks armastatud saatejuht ja maailmarändur.
Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.
Leia raamat e-kataloogist ESTER.