Raamatukoguratas

Kevadest sügiseni võib ilusatel ilmadel kohata linnas sõitmas raamatukogu jalgratast nimega „Raamat paneb rattad käima“.

Jalgrattal väntav raamatukoguhoidja vastab erinevatele infopäringutele (sh aitab eksinud Tallinna külalistel leida üles õige tänava), õpetab tahvelarvutil kasutama infoallikaid, jagab infot raamatukogus toimuvate koolituste, näituste jt sündmuste kohta, loeb möödaminnes lastele ette muinasjuttu, lahendab lastega koos ristsõnu jpm.

Vahel saab jalgrattakastist ka kirjandust laenata. Teavikute valik on piiratud, aga midagi huvitavat leiab sealt alati. Teavikute laenamiseks peab kaasas olema Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart.

Raamatukogujalgratast võib kutsuda erinevatele kesklinnas toimuvatele üritustele, messidele jm raamatukogu ja kirjandust tutvustama ning lastega koos jutte lugema. Lisainfo telefonil 683 0914 või e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

Marsruut

Kindlat marsruuti jalgrattal ei ole. Jalgratast võib näha liiklemas siis, kui väljas on ilus ilm. Enamasti liigub jalgratas Tallinna kesklinnas, aga ka teistes linnaosades, parkides, mere ääres, ligipääsetavatel tänavasündmustel, festivalidel jm avalikus linnaruumis. Kui ratast tänaval märkad, astu julgelt ligi.

Ajalugu

Raamatukogujalgratas on rännanud Eestisse Soomest, Espoo linnaraamatukogust.

Rõdusaal

kollaaž: naised mängivad lauamängu; mees sülearvutiga; naine ja mees vaatavad vanu raamatuidVanade raamatute kogu asub peahoone kolmandal korrusel rõdusaalis (rõdusaali viiv trepp asub kojulaenutuse ruumis).

Rõdusaalist leiab eesti- ja võõrkeelset kirjandust aastatest 1802-1940. Koguga kohapeal tutvumiseks tuleb pöörduda lugemissaali raamatukoguhoidjate poole.

 

Rõdusaalis saab ka lugeda raamatuid, töötada isikliku sülearvutiga või mängida lauamänge. Rõdusaali saab broneerida rühmaruumina kasutamiseks. Vaata lisainfot siit.

Laste- ja noorteteenindus

Lasteteeninduses vormistatakse kohapeal lugejaks kõiki alla 14-aastaseid lapsi. Lugejaks vormistatakse isikut tõendava dokumendi või õpilaspileti ja lapsevanema või hooldaja kirjaliku nõusoleku alusel. Vastava blanketi saab kohapealt. Nõusolekulehte saab täita ka veebis, selle siis digitaalselt allkirjastades. Loe lähemalt laste lugejaks registreerimisest.

Lugejad saavad paljudes võõrkeeltes laste- ja noorteraamatuid koju laenata, neid kohapeal sirvida ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Ilukirjandus on paigutatud keelte alusel ja autori nime järgi tähestiku järjekorda. Teadmiskirjandus on paigutatud UDK liigituse järgi.

Õueraamatukogu

Ilusa ilma korral on avatud õueraamatukogu, kus on värskes õhus võimalik lugeda ajalehte, ajakirja või raamatut. Õueraamatukogu kasutamiseks on vajalik lugejakaart.

Noortenurk

7.-9. klasside õpilastele mõeldud noortekirjandus asub eraldi noortenurgas, kuhu pääseb kojulaenutuse kaudu. Noortenurgas on olemas videomängude konsool PlayStation 4, millel on võimalik mängida erinevaid videomänge.

Samuti on noortenurgas võimalik mängida suurt hulka erinevaid kaardi- ja lauamänge. Uuri eelevalt raamatukogus saadaval olevate video-, kaardi- ja lauamängude nimekirja e-kataloogist ESTER.

Skype raamatuklubi

Noortele korraldame “Skype raamatuklubi” kohtumisi, mis viivad skype-konverentskõne vahendusel kokku Eesti ja teiste riikide noored, kes arutlevad kirjanduse, kultuuri ja paljude muude põnevate teemade üle. Kohtumiste eesmärgiks on viia noored Skype-i vahendusel kokku eakaaslastega teistest riikidest, panna neid kirjandusest rohkem huvituma ja mõtlema selle üle, mis kujundab meid ja meie arusaamu just selliseks nagu need on. Loe klubist lähemalt ja registreeri ennast osalema.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid

Koostöös erinevate koolide ja lasteaedadega viiakse läbi raamatukogu ekskursioone ja- tunde eesti, vene, inglise ja prantsuse keeles. Koolivaheaegadel toimuvad  erinevad üritused, kus tutvustatakse raamatuid, loetakse jutte, meisterdatakse ja joonistatakse. Üritusele tuleku kokkuleppimiseks võib helistada numbritel 683 0961 või 683 0963 või kirjutada e-posti aadressil vko@nulltln.lib.ee

Nukuetendused

Võõrkeelese kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel. Eelregistreerimine telefonil 683 0963 või e-posti aadressil vla@nulltln.lib.ee

Lugemissaal, internet

Lugejatele on 7 internetiarvutit, mille kasutamiseks saab eelregistreeruda kohapeal või telefoni teel. Lugejate käsutuses on kõik arvutid kontoritarkvaraga Libre Office. Kõikides arvutites on ID-kaardi lugeja kasutamise võimalus.

Abistame lugejaid artiklite ja õigusaktide otsingul ning vastame teemapäringutele.

Õueraamatukogu

Ilusa ilma korral on avatud õueraamatukogu, kus on värskes õhus võimalik lugeda ajalehte, ajakirja või raamatut. Õueraamatukogu kasutamiseks on vajalik lugejakaart.

Perioodika

Lugemissaalis on võimalik kohapeal kasutada suurt valikut erinevates keeltes ajakirju ja ajalehti. Täpsem ülevaade tellitud perioodikast.

E-teenindus

Vastame teemapäringutele, faktipäringutele ja lühipäringutele trükiste olemasolu kohta meie kogus e-posti aadressil.

Koolitused

Korraldame koolitusi nii üksiklugejatele, kui ka gruppidele.

Pakume vanemaealistele arvutikasutamise algõpet ja info otsimise koolitust e-kataloogist ESTER. Samuti korraldame Facebooki kasutamise koolitusi, pilditöötlemise koolitusi, tahvelarvutite kasutamise koolitusi ja vastavalt vajadusele ka muid arvutikoolitusi. Eelregistreerimine ja lisainfo telefonil 683 0962.

Raamatukogudevaheline laenutus

On võimalik kasutada ka raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenust. Meie raamatukogu lugejad saavad tellida teavikuid teistest Eesti raamatukogudest (v.a Tallinn). Tellimusi vormistatakse lugemissaalis. RVL-iga saabunud kirjandust koju ei laenutata ning lugejatel on võimalik sellega kohapeal tutvuda 30 päeva jooksul.

Kojulaenutus

Lugejatel on võimalus ise teavikuid avariiulitelt valida või varukogust tellida. Peasaalis on lugejatel võimalus kasutada töökohta infootsinguks e-kataloogis ESTER. Koju on lugejatel õigus laenata korraga 30 teavikut 21 päevaks (vt kojulaenutus). Tagastamise tähtaega saab pikendada telefonil 683 0960 või e-kataloogis ESTER alajaotise Minu ESTER kaudu 3 korda, kui teavikuid ei vaja teised lugejad. Tagastustähtaega ei pikendata lugejal, kes on muutunud võlglaseks, st pole õigeaegselt teavikuid tagastanud ega tagastustähtaega pikendanud. Vt tagastustähtaja pikendamine

Järjekorda lisamine

Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Selleks tuleb täita vastav tellimisleht ja esitada see raamatukogutöötajale. Soovitud raamatu saabumisest teavitatakse lugejat e-posti või telefoni teel. Tellitud teavikuid hoitakse 2 päeva.

Kodu- ja rändkoguteenindus

Pakume eakatele ja liikumispuudega inimestele koduteenindust. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab raamatukoguhoidja Jelena Sakovskaja telefonil 683 0960

Ühtlasi pakume rändkoguteenust meditsiini- ja hooldusasutustele. Täiendavat informatsiooni rändkoguteeninduse kohta annab osakonna juhataja telefonil 683 0961.

Vanema ja beebi tuba

Raamatukogu fuajeest pääseb vanema ja beebi tuppa, kus saab segamatult last imetada või tema mähkeid vahetada. Toas on olemas mugav tugitool, mähkimislaud, kraanikauss ja kaanega prügikast. Tuba võivad kasutada kõik lapsevanemad, kes kesklinnas lapsega liikudes seda vajavad.

Õueraamatukogu

Ilusa ilma korral on avatud õueraamatukogu, kus on värskes õhus võimalik lugeda ajalehte, ajakirja või raamatut. Õueraamatukogu kasutamiseks on vajalik lugejakaart.

Raamatukogubuss

Raamatukogubussis on kojulaenamiseks enam kui 4000 teavikut, sh teadmis- ja ilukirjandust nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Teavikud on peamiselt eesti ja vene keeles, kuid vähesel määral leidub raamatuid ka ukraina ja inglise keeles.

Teavikuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on KOHAL saab reserveerida telefonil 5303 7737 või kirjutades buss@nulltln.lib.ee. Teiste lugejate käes olevatele teavikutele ootejärjekorda panna ei ole võimalik.

Me ei paku haruraamatukogudest ja teenindusosakondadest teavikute kohaletoimetamise teenust, v.a Pelguranna raamatukogu teavikute korral.

Raamatukogubussis kehtib Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart, vt lugejaks registreerumine ja raamatukogu kasutamise eeskiri. Bussi saab uudistama tulla meie peatustesse (vt marsruuti) ja avalikele üritustele (vt ürituste ajakava). Bussi sisenemiseks on võimalik kasutada invatõstuki abi.

Teavikute tellimine Pelguranna raamatukogust

Bussi saab tellida ainult Pelguranna raamatukogu teavikuid (v.a uudiskirjandus), mille staatus e-kataloogis ESTER on KOHAL. Viimase kahe kuu jooksul Pelguranna raamatukokku saabunud teavikuid bussi tellida ei saa. Korraga saab laenutamiseks tellida kuni kümme teavikut. Loe lisaks…

Soovitud lugemisvara tellimiseks täida veebilehel vorm või võta ühendust bussiga (5303 7737, buss@nulltln.lib.ee) või Pelguranna raamatukoguga (6830931, pelguranna@nulltln.lib.ee).

Tagastustähtpäeva pikendamine

Teavikute tagastustähtpäeva pikendamine: Minu ESTERbuss@nulltln.lib.ee või telefonil 5303 7737.

 

Marsruut

bussisilt2NB! Raamatukogubuss peatub tabelis toodud aadresside läheduses. Vaata kaardilt
Esmaspäev  Lasnamäe
13.30-14.00 Mõigu Kaabli 6
14.15-14.45 Majaka Peterburi tee 14a
14.55-15.25 Pae Pae 43
15.45-16.15 Mahtra Mahtra 9
17.00-17.30 Ümera Ümera 13a
17.45-18.15 Priisle Linnamäe tee 37a
18.30-19.00 Katleri Martsa 2a
 
Teisipäev – Haabersti
13.15-13.45 Kolde Kolde pst 42 (al 28.11.23 peatume Kolde pst 43)
14.10-14.40 Astangu Astangu 22
15.05-15.30 Pikaliiva Pikaliiva 88a
16.25-16.50 Tiskre Taludevahe 116
17.05-17.30 Lesta Lesta 1a
17.55-18.20 Piibelehe Piibelehe 3
18.30-19.00 Humala Mureli 5
 
Kolmapäev – Nõmme
13.40-14.10  Raudalu Viljandi mnt 36 b1
14.25-15.00  Nurme  Nurme 40
15.10-15.40  Jannseni  J. V. Jannseni 35
16.30-17.00  Pääsküla  Pärnu mnt 453e
17.15-17.45  Laagri  Paplite pst 1
18.00-18.30  Lauliku  Lauliku 21 vastas
 
Neljapäev – Pirita
13.40-14.10  Teletorn Kloostrimetsa tee 58a
14.25-15.00  Maarjamäe  Urva 5
15.10-15.45  Vabaõhukooli  Vabaõhukooli tee 62
16.55-17.25  Mähe  Padriku tee 10
17.45-18.15  Merivälja  Haaviku tee 16
18.25-19.00  Väina  Väina tee 11

 

Tasulised teenused

Sooduskaardi saamiseks vajalikke dokumente vaata siit.

Teenus Ühik Hind
Lugejakaart ja lugejakaardi asendamine kaardi kulumise, kaotamise, rikkumise või varguse korral tk 1 €
Soodushinnaga lugejakaart üliõpilasele, pensionärile, töövõimetuspensioni saavale, osalise või puuduva töövõimega isikule ja tööotsijale või töötule (tõendava dokumendi alusel) ning soodushinnaga lugejakaardi asendamine. tk 0,50 €
Pastakas 0,80 € / tk
Riidest kott 2,50 € / tk


Raamatukogubussi perioodika

Bussist leiab kojulaenamiseks laste ja täiskasvanute ajakirju eesti ja vene keeles.


Uudised

Katarina Jee tegemisi saab jälgida sotsiaalvõrgustikus Facebook.

Uudistesaal

Eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaal asub raamatukogu peahoone keldrikorrusel, sissepääs Inglise Kolledži poolsest külguksest.

Lehelugejate kasutuses on tugitoolid ja istekohad laua taga.

Saalis on WiFi ühendus, kaks internetiühendusega arvutitöökohta ja võimalus laadida isiklikke süle- ja tahvliarvuteid ning muid nutiseadmeid.

Uudistesaalis saab lugeda jooksval aastal ilmunud eestikeelseid ajalehti (üle 40). Saalis on lugemiseks kõik suuremad päeva- ja nädalalehed, näiteks Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees,  Õhtuleht. Lugeda saab kõiki maakonnalehti, lisaks on uudistesaalis kättesaadav venekeelne ajaleht MK Estonia.

Uudistesaali saab külastada Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreerumata, kui peetakse kinni meie sisekorra eeskirjast. Lugejaarvutite kasutamiseks peab olema registreeritud lugeja.

 

Raamatumüük

Uudistesaalis toimub eestikeelse kirjanduse osakonna liigses eksemplaarsuses olevate raamatute müük.

Lugemissaal

Lugemissaalis saab kohapeal kasutada teatmeteoseid, sõnaraamatuid, käsiraamatuid, õpikuid, teadmiskirjandust ja õigusakte. Lugemiseks on nii selle kui ka eelmiste aastate ajakirjad. Jooksva aasta ajalehtedega saab tutvuda uudistesaalis.

Lugemissaali töötajad juhendavad lugejaid info otsingul ning andmebaaside kasutamisel. Samuti vastavad lugemissaali töötajad infopäringutele. Infopäringu saab esitada kohapeal, telefonil 683 0917, kirjutades ls@nulltln.lib.ee või veebilehe kaudu.

Internet ja WiFi – Lugejate kasutuses on 12 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal.

Lugemissaalis kohapeal on võimalik:

  • kasutada erinevaid andmebaase;
  • kasutada tahvelarvuteid. Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt;
  • kohapeal ja nutiseadme kasutamise koolitusel kasutada raamatukogu nutitelefone Samsung Galaxy S6 edge, iPhone 6 ja Nokia Lumia 930;
  • kasutada akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet);
  • iseseisvalt kasutada lauaskannerit CanoScan LiDE 210 ja professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet). Lugejad võivad skannereid kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg);
  • kasutada joonistuslauda Wacom Intuos Pro M (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet);
  • teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.

Lisaks loe lähemalt RVL teenuse kohta.

Väljapanekud

  • Emakeelepäev
  • Püsiväljapanek uudiskirjandusest

Laste- ja noorteteenindus

 

roosade seinte ja madalate raamaturiiulitega laste- ja noorteteenindus

Laste- ja noorteteenindusse ootame kõiki laste- ja noortekirjanduse huvilisi. Internetis leiate meid Lastelehelt, noored aga Facebooki Noortekast.

E-raamatukogust ELLU  saab laenutada põhiliselt eestikeelset ilu- ja teadmiskirjandust.

OverDrive’i e-raamatukogust leiab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Eekskursioonid ja raamatukogutunnid õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Ekskursioonide sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Rohkem informatsiooni rubriigis õpetajale.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Rohkem infot lastelehelt.

Muinasjuttude kuulamine – Lasteteeninduses saavad lapsed läbi kõrvaklappide muinasjuttu kuulata.

Mesilase Miti raamatutaru lasteaias on teenus, mille raames saavad Tallinna munitsipaalllasteaiad endale regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Rohkem informatsiooni lasteaedadele leiab siit.

Ringid ja klubid 

Kooliõpikud – meilt leiate kojulaenutuseks valiku algklasside- ja põhikooli õpikuid. Gümnaasiumiõpikud asuvad eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutuses.

Fotokomplektid sõnavara õppimiseks – Koju saab laenutada kuus fotokomplekti, mis on sobivaks õppevahendiks nii laste kommunikatsioonioskuste arendamisel, kõnepuudega täiskasvanute kõne taastamisel kui ka võõrkeele õpetamisel. Komplektid on koostanud Eesti Logopeedide Ühing.

Lugemismängud – Kohapeal on kasutamiseks 5 lauamängude kogumikku, mille eesmärgiks on kaasa aidata laste lugemisoskuse kujunemisele, lugemisvilumuse tekkele ning võimaldada omandatud lugemisoskust kasutada. Kogumikes esitatud mängud on loonud Eestis töötavad lugemisoskust arendavad spetsialistid – õpetajad, logopeedid, eripedagoogid. Kogumiku panid kokku Eesti Lugemisühingu düsleksia osakond koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Logopeedide Ühingu ja kirjastusega Koolibri.

Dilesy digitaalne jutupliiats – jutupliiatsiga saab helindatud mängukaartidelt kuulata põnevaid küsimusi ja toredaid vastuseid teemal „inimene ja loodus“. Mäng aitab valmistuda kooliks, toetades lugemise, matemaatika, võõrkeelte õpet ning seda saab mängida üksi või koos sõpradega. Mängu saab kasutada raamatukogus kohapeal.

Internet ja WiFi – Lugejate kasutuses on 2 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Üks arvutikoht on varustatud ID-kaardi lugejaga. Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal.

Palume lapsevanemal/eestkostjal, kes soovib oma lapse/eestkostetava arvutikasutust ja/või videomängude mängimise aega raamatukogus piirata, esitada raamatukogule vastav avaldus.

Tahvelarvutid – Kohapeal on võimalik kasutada tahvelarvutit Asus (Zenpad 3S 10LTE). Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Robotid – kohapeal saab kasutada Lego WeDo2 roboteid, kui neid ei kasuta parasjagu robootikaring “Rändav robotite klass” – robotite kohaolekut küsi raamatukoguhoidjalt.

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Kõik alla 18-aastased lugejad saavad end võlgnevusest priiks lugeda.

Kui Sul on raamatute tagastamise tähtaeg üle läinud, saad valida, kas maksad viivist või loed raamatut.

  • Raamatukogus lugedes on arvestuse aluseks: 10 senti = 1 minut lugemist. Raamatu lugemise algus- ja lõpuaja registreerimiseks pöördu raamatu­koguhoidja poole. Raamatu lugemise võib jaotada mitmele päevale. Peale raamatu lugemist vestle raamatukoguhoidjaga loetud raamatust.
  • Kodus lugedes on tasu viivitatud aja eest arvestuse aluseks, et kui võlg raamatu­kogule on alla 10 euro, tuleb läbi lugeda üks eakohane raamat; kui üle 10 euro, siis kaks eakohast raamatut. Loetav(ad) raamat(ud) kooskõlasta enne lugemist e-kirja, Skype või telefoni teel raamatukoguhoidjaga. Peale raamatu(te) lugemist võta raamatu­koguhoidjaga ühendust, et leppida kokku aeg, millal saad raama­tukoguhoidjaga raamatu(te) teemal vestelda.
  • Lugedes saad võlgnevust vähendada siis, kui raamatu tagastamise tähtajast on üle läinud vähem kui aasta.
  • Priiks saavad end lugeda alla 18-aastased lapsed ja noored.

Vanema ja lapse tuba – vanema ja lapse toas  saab segamatult beebit toita ja tal mähkmeid vahetada. Tegevust jätkub ka beebi õdedele ja vendadele, sest toas on lastele raamatuid ja joonistamisvahendid.

Põnnihommik – kaks korda kuus ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega põnnihommikule, et koos raamatuid lugeda, mängida ja meisterdada.

Kinkeraamat “Pisike puu” – Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud lasteraamat, mis on Eesti riigi kingitus kõigile Eestis sündinud ja sündivatele lastele. Raamatus on 50 luuletust-juttu nii meie klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest. Raamatu koostas ja andis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Tallinlased saavad kinkeraamatu kätte Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondadest, haruraamatukogudest ja raamatukogubussist.

Noortekirjanduse raamatud leiab nii laste- ja noorteteenindusest kui eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutusest. Eestikeelseid e-raamatuid saab laenutada e-raamatukogust ELLU ja inglise- (ning vene-) keelseid e-raamatukogust OverDrive.

Alla 18-aastane isik registreeritakse lugejaks isikut tõendava dokumendi alusel, kuni 15-aastane õpilane ka õpilaspileti alusel. Laenutusõiguse saamiseks on vajalik vanema või eestkostja kirjalik nõusolek. Nõusoleku lehe saad raamatukogust, aga võid selle ka siit välja printida ja raamatukokku tulles täidetult kaasa võtta või digiallkirjastada ja e-postiga meile saata.

Facebookis leiab meid Tallinna Keskraamatukogu Noortekast.

  • Jõuluraamatud
  • Päkapikkude aastaaeg
  • Jõululuuletused jõuluvanale
  • Raamatukogu vabatahtlik soovitab: Kaur-Mattias Kuuskme

 

Kojulaenutus

Virtuaaltuur Tallinna Keskraamatukogu ruumides koos hoone ajaloo tutvustusega.

Teavikute otsinguks e-kataloogist ESTER on lugejaile fuajees kolm arvutit.

Samas on ka valik eestikeelse kirjanduse osakonna liigses eksemplaarsuses müügis olevatest raamatutest, vt ka raamatute müük.

 

Koduteenindust pakume eakatele ja liikumispuudega inimestele. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab raamatukoguhoidja Alvar-Jaanus Tamm, telefon 683 0920.

Rändkoguteenus võimaldab asutustel laenata kuni 40 teavikut (raamatuid, ajakirju, heli- ja videosalvestisi jmt) kuni 63 päevaks. Teavikutele tuleb laenajatel ise järgi tulla. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse raamatukogu ja asutuse vahel leping. Täiendavat informatsiooni annavad eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Reet Ojasoo, telefonil 6830 919.

Mesilase Miti raamatutaru lasteaias on teenus, mille raames toimetab Tallinna Keskraamatukogu regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatuid. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse lasteaia ja raamatukogu vahel Rändkoguteenuse leping. Korraga saab ühe kastiga laenutada kuni 40 raamatut kuni 63 päevaks. Raamatukastid toimetab lasteaeda raamatukogu.

Reisi raamatuga
Kriminurk
Suvi Eestimaal