Huvi korral palume ühendust võtta teile sobiva raamatukoguga. Osalemine on tasuta!
Elektroonilise joonistuslaua kasutamine klassidele
Raamatukogu arvutiklassis on kuni kümnel õpilasel võimalik kasutada elektroonilist joonistamislauda erinevate pilditöötlusprogrammide võimalustega tutvumiseks ja vabakäelise joonistamise harjutamiseks.
Oodatud on õpilased koos õpetajaga nii koolide kunsti- kui arvutiõppe tundide raames, samuti rühmad huviringidest koos juhendajaga.
Lisainfot elektrooniliste joonistamislaudade kasutamisvõimaluste kohta eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduse e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.
Kirjanduslikud raamatukogutunnid 9.-12. klassile
Korraldame 9. – 12. klassi õpilastele raamatukogutunde, mille raames tutvustame:
– uuemat Eesti ilukirjandust (sh auhinnatud teosed) ja uuemat noortekirjandust;
– e-raamatuid ja e-raamatukogu OverDrive;
– mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot.
Raamatukogutunde võime läbi viia ka inglise keeles.
Kui Te olete raamatukogu külastamisest huvitatud, siis palun andke oma soovist ning Teile sobivast kuupäevast ja kellaajast teada e-posti aadressil eo@nulltln.lib.ee.
Kirjanduslikud raamatukogutunnid õpetajatele
Korraldame õpetajatele raamatukogutunde, mille raames tutvustame:
– uuemat Eesti ilukirjandust (sh auhinnatud teosed) ja uuemat noortekirjandust;
– e-raamatuid ja e-raamatukogu OverDrive.
Kui Te olete raamatukogu külastamisest huvitatud, siis palun andke oma soovist ning Teile sobivast kuupäevast ja kellaajast teada e-posti aadressil eo@nulltln.lib.ee.
Uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitused
Põhikooli- ja gümnaasiumiklassidele mõeldud koolitused, mis keskenduvad raamatukogu andmebaaside kasutamisele ja infootsingualaste oskuste värskendamisele uurimistööde koostamise abistamiseks. Andmebaaside valik ja koolituse sisu kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.
Vajadusel viime uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitusi läbi ka inglise keeles.
Lisainfo koolituste sisu ning toimumisaegade kohta eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaali e-posti aadressil ls@nulltln.lib.ee.
Kliki pildil ja vaata, kuidas süsteemselt ja läbimõeldult uurimistööd koostada:
Sibulatuur
Tutvustame Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) keldrist pööninguni. Sibulatuur on saanud oma nime raamatukogu kauaaegse direktori Aleksander Sibula järgi, kes töötas ja ka elas raamatukogus aastatel 1921-1951.
Sibulatuur kestab u 35-45 minutit.
Palume klasside külastused eelnevalt registreerida eestikeelse kirjanduse osakonnas kohapeal, telefonil 683 0917, 683 0920 või e-posti aadressidel ls@nulltln.lib.ee, eo@nulltln.lib.ee.
Lasteaiarühmadele mõeldud Miti mängudel saab uusi teadmisi raamatutest, kirjanikest ja raamatukogust. Miti mängudel õpime koos lastega tähestikku, räägime erinevatest kirjanikest ja arvame ära raamatutegelasi. Miti mängud kestavad umbes 30 minutit. Pärast Miti mänge saab tutvuda ka raamatukoguga ja uurida iseseisvalt erinevaid raamatuid.
Tähe- ja sõnaavastamismängud lasteaiarühmadele. Igal kuul tutvustame vähemalt ühte kirjatähte, näiteks jaanuarikuus j-tähte. Ettepanekud konkreetse tähe osas on lasteaialt igati oodatud. Raamatukogutunnis mängime põnevaid mänge, loeme jutte ja lahendame salavõtit, kus peategelaseks on soovitud täht, samas leiame ka koos sõnu, mis algavad, mille keskel või lõpus on soovitud täht. Ootame avastama põnevat kirjatähtede ja sõnade maailma.
Raamatukogu elektronkataloogi tundma õppimiseks koostatud otsimismäng, kus osalejad peavad leidma vastuseid küsimustele erinevates raamatukogu teenindussaalides olevatest raamatutest. Mängu jooksul tutvutakse raamatukogu elektronkataloogi, raamatukogu teenindussaalide ning raamatute paigutusega riiulites. Mängu on võimalik vajadusel kohandada ka mõnele teemale. Sobib mängimiseks igale vanusele. Mängu kestvus minimaalselt 30 minutit.
E-raamatukogud pakuvad õppetööks vajalikku kui ka meelelahutuslikku kirjandust. Raamatukogutunnis tutvustame lisaks parimaid lastele ja/või noortele mõeldud e-raamatuid ja audioraamatuid.
Raamatukogutund toimub nii eesti kui ka inglise keeles ja on mõeldud 1.-12. klasside õpilastele ja õpetajatele. Kohtumise kestvus varieerub 30 minutist kuni 1,5 tunnini. Saame keskenduda vaid ühele e-raamatukogule või kõigile kolmele. Oleme valmis tulema e-raamatukogusid tutvustama ka koolidesse kohale.
Interaktiivse raamatukohviku käigus „maitseme“ erinevaid raamatuid saades selle läbi lühikese aja jooksul tuttavaks mitmete erinevate žanrite, autorite ja raamatutega. Raamatukogutund selgitab välja klassi lemmikžanrid, -raamatud, -teemad kirjanduses jpm. Arutleme selle üle, mis teeb ühe raamatu heaks ning mis on olulised teemad noortekirjanduses.
PS! Oleks hea kui osalejatel oleks nutivahend (telefon, tahvelarvuti vms) kaasas. Kui seda võimalust ei ole, palume sellest enne teada anda ja kohandame tunni vastavalt sellele.
Raamatukogutund toimub eesti keeles ja on mõeldud 1.-12. klasside õpilastele. Kohtumise kestvus on 45 minutit.
Seome omavahel kokku kirjanduse, liikumise ja kõigile armsa vanalinna vahvas orienteerumismängus. Kirjanduslik orienteerumine on võistluslik mäng, kus pool klassi alustab orienteerumist Tallinna Keskraamatukogust (Estonia pst 8) ja lõpetab Kalamaja raamatukogus (Kotzebue 9). Teine pool klassist läbib marsuudi alustades Kalamaja raamatukogust ja lõpetades Tallinna Keskraamatukogus. Mõlemad grupid saavad samasugused ülesanded ning nende eesmärk on vanalinnas orienteerudes ja ülesandeid täites jõuda lõpppunkti. Soovi korral klassi poolitama ei pea ja siis on ka orienteerumine võistlusevaba.
NÄITEKS: Harry Potteri teemaline orienteerumine avab vanalinna ajaloo mitmeid kihte – nii mugude kui ka võlurite ajalugu andes ühtlaselt informatsiooni nii Harry Potteri Võlumaailma kohta kui ka vanalinna ajaloo kohta.
NÄITEKS: Noortekirjanduse teemaline orienteerumine tutvustab noortekirjanduse uusimaid ja parimaid palasid hoopis uuest küljest samal ajal näidates vanalinna hoopis teistsuguses valguses.
Kirjanduslikud orienteerumised toimuvad eesti keeles ja on mõeldud 6.-12. klasside õpilastele. Kohtumise kestvus: 1,5 tundi.
Läbi aktiivse otsimismängu ja nuputamisülesannete õpivad osalised tundma raamatukogu erinevaid teenuseid. Koos avastatakse raamatukogu erinevaid nurki ja võimalusi koostööks oma grupiga. Eesmärgiks ongi arendada koostööd, loogikat ja tähelepanu. Tund on mänguline ja selle lõppedes on osalejatel hea ülevaade raamatukogu tegevustest ja võimalustest raamatute lugemiseks ja laenamiseks ning mida peale raamatu veel laenata saab.
Raamatukogutund toimub eesti keeles ja on mõeldud 2.-12. klasside õpilastele.
Kohtumise kestvus: 45 minutit.
„Mõrvamüsteerium“ on rollimäng, kus osalejatele jagatakse rollid koos tegelaskuju iseloomustuse ja lahendust vajava situatsiooni kirjeldusega. Mängu käigus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid ja mõistatusi ning loogilist mõtlemist ja vihjeid kasutades tabada mõrvar. „Mõrvamüsteerium“ arendab koostööd ja loogikat, paneb proovile nupukuse ja tähelepanuvõime ning on hea vahend erinevate teemade käsitlemiseks. Mängimiseks vajalik vähemalt 6 inimest ning sobib õpilastele alates 3. klassist. Mängu kestvus minimaalselt 1,5 tundi. NB! Vajalik on ettevalmistusaeg kuni 2 nädalat.
Lahendada saab näiteks järgnevaid müsteeriume: „Chicago“, „Eesti 100“, „Keskaegne Inglismaa“, „Keskaegne Tallinn“, „Malev“, „Muinasjutumaailm“. Kuid vastavalt soovile saame koostada ka täiesti uuel teemal müsteeriumi.
Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindus pakub raamatukogutunde ka õpetaja ja õpilaste valitud teemal. Kui on soov lähemalt käsitleda mõnd kirjanikku, tähtpäeva, teost või raamatusarja, tutvuda uudiskirjandusega või saada teadmisi mõnes muus põnevas valdkonnas, siis koostame just teie soovidele vastava raamatukogutunni. Sobib nii lasteaialastele kui kooliõpilastele. NB! Hea tunni loomiseks vajavad raamatukoguhoidjad ettevalmistusaega kuni 2 nädalat.
NB! Kõik tunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamajas Estonia pst. 8 ja on osalejatele tasuta. Soovi korral lisame tunnile raamatukogu tutvustuse. Vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0914.
Muusikalised raamatukogutunnid
Vaata rohkem infot tundide kohta muusika- ja filmisaali lehelt.
Tundide toimumise ajad ning teemad saab kokku leppida muusika- ja filmisaali telefonil 683 0912 või e-posti teel: muusika@nulltln.lib.ee
Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid lasteaiarühmadele ning algklassidele
Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise, prantsuse või saksa keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Õpime raamatukogus käitumise põhitõdesid. Tutvume põnevate raamatutega ja õpime raamatukogust vajalikke raamatuid üles leidma. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või 683 0961
Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele
Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise, prantsuse saksa või keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Tutvume raamatukogu ja selle kasutamispõhimõtetega. Õpime koolitööks vajalikke materjale üles leidma ja elektronkatalooge kasutama. Tutvume erinevat sorti kirjandusega. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või 683 0961
Skype raamatuklubi
Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Kohtumiste eesmärgiks on viia noored Skype-i vahendusel kokku eakaaslastega teistest Eesti linnadest või välisriikidest, panna neid kirjandusest rohkem huvituma ja mõtlema selle üle, mis kujundab meid ja meie arusaamu just selliseks nagu need on.
Loe rohkem…
Lisainfo: jaanika.tappo@nulltln.lib.ee või 683 0961
Venekeelsed nukuetendused
Võõrkeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidjad pakuvad lastele erinevaid venekeelseid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel.
Eelregistreerimine: vo@nulltln.lib.ee või 683 0963
Venekeelsed turvalise interneti koolitused
Võõrkeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidjad viivad läbi venekeelseid turvalise interneti koolitusi 3. klasside õpilastele. Kõik õpetajad, kes soovivad oma klassiga koolitusele tulla võivad meiega ühendust võtta.
Registreerimine ja lisainfo: vo@nulltln.lib.ee või 683 0960
Reedeti on raamatukogubussi võimalik külla kutsuda lasteaedadesse, koolidesse, huvi- ja päevakeskustesse ning teistesse asutustesse. Raamatukogubussi mahub korraga uudistama kuni 25 last.
Lisainfo: registreerimine ja vabad ajad
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele eesti- ja ingliskeelseid raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus räägime ja tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 601 3420, e-posti aadressil kadrioru@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
– Tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid
– Mängime arendavaid Miti mänge
Raamatukogutunnid 4.-6. klassi õpilastele
– Tutvustame e-kataloogi ESTER
– Kinnistame teadmisi praktiliste ülesannete täitmisega
Infootsingumäng 6.-9. klasside õpilastele
– Tutvustame e-raamatukogu OverDrive
– Kirjanduslik orienteerumine vanalinnas
Kirjanduslik orienteerumine vanalinnas (vt täpsemat infot siitsamast ülevalt eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteenindus alt)
Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti keeles. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal. Palume eelnevalt kokku leppida telefonil 638 0970 või kalamaja@nulltln.lib.ee
E-kataloogi ESTER otsimismäng
Raamatukogu elektronkataloogi tundma õppimiseks koostatud otsimismäng, kus osalejad peavad leidma vastuseid küsimustele erinevates raamatukogu teenindussaalides olevatest raamatutest. Mängu jooksul tutvutakse raamatukogu elektronkataloogi, raamatukogu teenindussaalide ning raamatute paigutusega riiulites. Mängu on võimalik vajadusel kohandada ka mõnele teemale. Sobib mängimiseks igale vanusele. Mängu kestvus minimaalselt 30 minutit.
Innovatsioonilabori tutvustus
Kännukuke raamatukogus on üks vahva ruum, mida kutsutakse innovatsioonilaboriks ja kus saab tutvust teha väga põnevate masinatega. Tutvustame laboris olevaid seadmeid (3D-printer, kilelõikur, graafikalaud, laserlõikepink, märgipress) ning vaatame, mida nendega teha saab ja kuidas need töötavad. Tutvustus on sobilik igale vanusele.
Väiksematele gruppidele (~12 osalejat) pakume ka tasulisi töötubasid, kus lapsed saavad endale ise midagi kujundada ja/või meisterdada. Näiteks: rinnamärkide kujundamine ja pressimine, 3D-kujundamine ja –printimine, T-särgi kujundamine jne. Töötoa maksumus on 30-60 € / tund, mis kujuneb vastavalt osalejate arvule ja materjalikulule.
Rohkem infot innovatsioonilabori kohta leiab siit: https://keskraamatukogu.ee/kohalkasutus/innovatsioonilabor/
„Häkkerite lahing!“ – digipädevusi arendav raamatukogutund
Tunni eesmärk on õpilastele mängulisel viisil õpetada erinevaid digipädevusi ning see põhineb lauamängul „Häkkerite lahing“. Tunni käigus saavad lapsed testida oma olemasolevaid teadmisi internetist ning kindlasti saavad nad ka uut ja põnevat infot, mis aitab metsikus digidžunglis ohutumalt liigelda.
Mängijad saavad ennast mängus proovile panna heade häkkerite rollis ning nad peavad oma kasutajaid kaitsma pahade häkkerite rünnakute eest. Kõige olulisemaks tööriistaks iga hea häkkeri jaoks on tema teadmised. Mida paremini mängija teab, kuidas internet töötab ning millised ohud ja võimalused seal on, seda osavam ta on.
Mäng on valminud Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi magistritööna, kus mängu autor Diana Poudel lõpetas kommunikatsioonijuhtimise eriala cum laude diplomiga. Rohkem infot Diana koostatud õppematerjalide ja mängu kohta leiab siit: kool.digiabi.ee.
Tund sobib kõige paremini 2.-5. klassi lastele ja noortele ning kestab vastavalt võimalustele 45 minutit kuni tund.
Muinasjutumajatund
Kännukuke raamatukokku on kerkinud vahva muinasjutumaja, kus sees elab väga palju muinasjutu- ja multikategelasi. Neid on kohe nii palju, et esimese hooga ei leiagi kõiki üles. Sellega seoses kutsume lapsi muinasjutumaja raamatukogutundi! Tunnis tutvume muinasjutumajaga ning otsime üles ja saame tuttavaks selle elanikega. Lisaks tutvustame esmakülastajatele raamatukogu üldiselt, teistele aga pakume muid tegevusi: ettelugemist, mänge, mõistatusi. Soovi korral võime tunni teha ka konkreetse muinasjutu põhjal.
Tund sobib kõige paremini lasteaiarühmadele ja algklassidele.
Raamatukogu teenuste tutvustus
Tunnis tutvustame kõiki raamatukogu pakutavaid teenuseid, mille käigus saavad lapsed ja noored teada, mida huvitavat on raamatukogul neile peale raamatute veel pakkuda. Vastavalt vanusele teeme vähemal või rohkemal määral tutvust laste- ja noortealadega, fotostuudio, innovatsioonilabori, rühmatööruumi, spordivahendite laenutamise, e-raamatukogude, koolituste ja teiste vaba aja veetmise võimalustega.
Tund sobib igale vanusele ja kestab vastavalt võimalustele 45 minutit kuni tund.
Tunni jooksul saab tutvuda ja proovida erinevaid roboteid ning robootika- ja leiutamiskomplekte, mis on mõeldud Kännukuke raamatukogus vabalt kasutamiseks. Samuti saame korraldada temaatilist robootikatundi, kus lapsed saavad lahendada ülesandeid võistkondadena. Raamatukogus leiduvate robotite kohta leiab täpsema info siit: https://keskraamatukogu.ee/kohalkasutus/robotid/
Sobib lasteaiarühmadele ja 1.-4. klassi lastele.
Rollimänguline raamatukogutund
„Mõrvamüsteerium“ on rollimäng, kus osalejatele jagatakse rollid koos tegelaskuju iseloomustuse ja lahendust vajava situatsiooni kirjeldusega. Mängu käigus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid ja mõistatusi ning loogilist mõtlemist ja vihjeid kasutades tabada mõrvar. „Mõrvamüsteerium“ arendab koostööd ja loogikat, paneb proovile nupukuse ja tähelepanuvõime ning on hea vahend erinevate teemade käsitlemiseks. Mängimiseks vajalik vähemalt 6 inimest ning sobib õpilastele alates 3. klassist. Mängu kestvus minimaalselt 1,5 tundi. NB! Vajalik on ettevalmistusaeg kuni 2 nädalat.
Lahendada saab näiteks järgnevaid müsteeriume: „Chicago“, „Eesti 100“, „Keskaegne Inglismaa“, „Keskaegne Tallinn“, „Malev“, „Muinasjutumaailm“.
„Vaba valik!“ ehk raamatukogutund soovitud teemal
Alati on võimalik paluda raamatukogutunde ka õpetaja ja õpilaste valitud teemal. Kui on soov lähemalt käsitleda mõnd kirjanikku, teost või raamatusarja, tutvuda uudiskirjandusega või saada teadmisi mõnes muus põnevas valdkonnas, siis koostame just teie soovidele vastava raamatukogutunni. Sobib nii lasteaialastele kui kooliõpilastele. NB! Hea tunni loomiseks vajavad raamatukoguhoidjad ettevalmistusaega kuni 2 nädalat.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge,
– lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.
Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 635 0020, e-posti aadressil laagna@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid koolinoortele
Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
– tutvustame e-raamatuid,
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– tutvustame raamatukogu andmebaase,
– pakume abi uurimistööde vormistamisel.
Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressillaagna@nulltln.lib.ee või telefonil 635 0020
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– tutvume raamatukogu Lastelehega.
Raamatukogutunnid koolinoortele
Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, kus tutvustame:
– e-raamatuid,
– e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– raamatukogu andmebaase.
Üritused toimuvad nii eesti kui vene keeles. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 653 2556, e-posti aadressil manni@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele
Korraldame lasteaiarühmadele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid
– uuemaid lasteraamatuid
– raamatukogu Lastelehte
– mängime lapsi arendavaid Miti mänge
Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal. Lisainfo koolituse sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 655 9718, e-posti teel manniku@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.
Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad). Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogu poolt pakutavad teematunnid 2020. aastal:
Raamatukogutunnid koolinoortele
Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
– tutvustame e-raamatuid,
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– tutvustame raamatukogu andmebaase.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.
Korraldame raamatukogutunde eesti ja vene keeles.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad)
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nomme@nulltln.lib.ee või telefonil 672 3858
Ohoo, koomiksid!
Tutvustame koomiksi ajalugu ja tegelasi ning lahendame koomiksitegelaste viktoriini.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame eesti ja vene keeles lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
– saab vaadata põnevaid ja lõbusaid nukuetendusi
– õpime kasutama teadmiskirjandust Kass Nuti viktoriini abil
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463
Raamatukogutunnid koolinoortele
Korraldame eesti ja vene keeles koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles:
– tutvustame e-raamatuid
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
– tutvustame raamatukogu andmebaase
– pakume abi uurimistööde vormistamiseks
– mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463
Raamatukogutunnid õpetajatele
Korraldame õpetajatele raamatukogutunde, milles tutvustame:
– uudiskirjandust
– e-raamatuid ja e-raamatukogu OverDrive
– e-kataloogi ESTER ja iseteeninduskeskkonda Minu Ester
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463
Raamatukoguekskursioonid
Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Soovijatel palume endast teada anda e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpetame kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge
Raamatukogutunnid koolinoortele
– tutvustame e-raamatuid
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
– tutvustame raamatukogu andmebaase
Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressil pelgu@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0931.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
– õpetame raamatuid õigest kohast üles leidma
Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.
Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele
Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga ning õpime kasutama e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE. Lisaks tutvume uuema noortekirjandusega.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Saame tuttavaks raamatukoguga, õpime kasutama elektronkataloogi ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest.
Avastame koos raamatukogu Lastelehte ning teeme tutvust uute toredate lasteraamatutega. Lõpetuseks mängime toredat raamatubingot!
Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Kirjandustunnid algklassidele ja põhikooli noorematele klassidele
Vahel on ju tore viia kirjandustund läbi hoopis raamatukogus – kõik raamatud on kohe kohapeal näha ja tutvumist ootamas! Lisaks parasjagu koolis läbitavale teemale saame raamatukogus antud teema kohta ka pisut laiemalt teada. Tunni lõpetame lõõgastava (aga asjakohase) mängu või viktoriiniga.
Lisainformatsioon, teema ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele
Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga, tutvume uuema eakohase kirjandusega ning mängime raamatute tundmisel põhinevat raamatubingot.
Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Infootsingu koolitused põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele
Õpime kasutama e-kataloogi ESTER ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest. Kinnistame õpitu vastavate ülesannete lahendamisega.
Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid. Õpime tundma e-kataloogi ESTER ja sealt ka ise raamatuid otsima. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal.
Eesti ja vene keeles.
Palume eelnevalt kokku leppida telefonil 601 9153, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid koolinoortele
Korraldame raamatukogutunde, kus tutvustame:
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja klassidele
Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.
Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 683 0990, e-posti teel saase@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus räägime ja tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 674 8647, e-posti aadressil tondi@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal. Korraldame lasteiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde ja ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu, selle teenuseid. Viime läbi uudiskirjandust tutvustavaid tunde ja meisterdame. Soovi korral viime läbi temaatilisi raamatukogutunde (Madalmaade muinasjutud, „Lohed ja draakonid“, ookeanid ja mereelukad, õudsed muinasjutud, „Kapielukad ja salasõbrad“ jne). Viime läbi viktoriine ja mängime Miti mänge. Raamatukogutöötaja aitab soovi korral koostada soovitusliku kirjanduse nimekirju. 4.-6. klassidele Tutvustame elektronkataloogi ESTER. Tutvustame uudiskirjandust. Korraldame temaatilisi üritusi (Inkad ja Peruu muinasjutud, rüütlid, kriminaalsed lood jne). 7.-9. klassidele Tutvustame elektronkataloogi ESTER ja ISE. Tutvustame andmebaase. – raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid, – õpime kasutama e-kataloogi ESTER, Korraldame põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiklasside noortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles räägime ja tutvustame: – e-raamatuid Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 674 0933, e-posti aadressil oismae@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.
Lisainfo torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113
– tutvustame uuemaid lasteraamatuid,
– lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.
Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde.
– e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
– raamatukogu andmebaase
– tutvustame raamatukogu teenuseid.