Raamatukogutunnid

Tallinna Keskraamatukogu kõik haruraamatukogud ja teenindusosakonnad pakuvad koolitusi, raamatukoguekskursioone ja -tunde õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Koolituste, ekskursioonide ja tundide  sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga (eelnev lugejaks registreerimine ei ole vajalik).

Huvi korral palume ühendust võtta teile sobiva raamatukoguga. Osalemine on tasuta!

KONTAKTID

Elektroonilise joonistuslaua kasutamine klassidele

Raamatukogu arvutiklassis on kuni kümnel õpilasel võimalik kasutada elektroonilist joonistamislauda erinevate pilditöötlusprogrammide võimalustega tutvumiseks ja vabakäelise joonistamise harjutamiseks.

Oodatud on õpilased koos õpetajaga nii koolide kunsti- kui arvutiõppe tundide raames, samuti rühmad huviringidest koos juhendajaga.

Lisainfot elektrooniliste joonistamislaudade kasutamisvõimaluste kohta eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduse e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

Kirjanduslikud raamatukogutunnid 9.-12. klassile

Korraldame 9. – 12. klassi õpilastele raamatukogutunde, mille raames tutvustame:

– uuemat Eesti ilukirjandust (sh auhinnatud teosed) ja uuemat noortekirjandust;
– e-raamatuid ja e-raamatukogusid ELLU, Overdrive ja RBdigital;
– mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot.

Raamatukogutunde võime läbi viia ka inglise keeles.
Kui Te olete raamatukogu külastamisest huvitatud, siis palun andke oma soovist ning Teile sobivast kuupäevast ja kellaajast teada e-posti aadressil eo@nulltln.lib.ee.

Kirjanduslikud raamatukogutunnid õpetajatele

Korraldame õpetajatele raamatukogutunde, mille raames tutvustame:

– uuemat Eesti ilukirjandust (sh auhinnatud teosed) ja uuemat noortekirjandust;
– e-raamatuid ja e-raamatukogusid ELLU, Overdrive ja RBdigital.

Kui Te olete raamatukogu külastamisest huvitatud, siis palun andke oma soovist ning Teile sobivast kuupäevast ja kellaajast teada e-posti aadressil eo@nulltln.lib.ee.

Uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitused

Põhikooli- ja gümnaasiumiklassidele mõeldud koolitused, mis keskenduvad raamatukogu andmebaaside kasutamisele ja infootsingualaste oskuste värskendamisele uurimistööde koostamise abistamiseks. Andmebaaside valik ja koolituse sisu kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Vajadusel viime uurimistööde koostamise ja infokirjaoskuse koolitusi läbi ka inglise keeles.
Lisainfo koolituste sisu ning toimumisaegade kohta eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaali e-posti aadressil ls@nulltln.lib.ee.

Kliki pildil ja vaata, kuidas süsteemselt ja läbimõeldult uurimistööd koostada:pilt-uurimistoo-juhend1

Sibulatuur

sibulatuur2Tutvustame Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) keldrist pööninguni. Sibulatuur on saanud oma nime raamatukogu kauaaegse direktori Aleksander Sibula järgi, kes töötas ja ka elas raamatukogus aastatel 1921-1951.
Sibulatuur kestab u 35-45 minutit.
Palume klasside külastused eelnevalt registreerida eestikeelse kirjanduse osakonnas kohapeal, telefonil 683 0917, 683 0920 või e-posti aadressidel ls@nulltln.lib.ee, eo@nulltln.lib.ee.

 

Miti mängud

Lasteaedade vanematele rühmadele mõeldud Miti mängudel saab uusi teadmisi raamatutest, kirjanikest ja raamatukogust. Miti mängudel õpime koos lastega tähestikku, räägime erinevatest kirjanikest ja arvame ära raamatutegelasi. Miti mängud kestavad umbes 30 minutit. Pärast Miti mänge saab tutvuda ka raamatukoguga ja uurida iseseisvalt erinevaid raamatuid.

 

Kuu täht

Tähe- ja sõnaavastamismängud lasteaiarühmadele. Igal kuul tutvustame vähemalt ühte kirjatähte, näiteks jaanuarikuus j-tähte. Ettepanekud konkreetse tähe osas on lasteaialt igati oodatud. Raamatukogutunnis mängime põnevaid mänge, loeme jutte ja lahendame salavõtit, kus peategelaseks on soovitud täht, samas leiame ka koos sõnu, mis algavad, mille keskel või lõpus on soovitud täht. Ootame avastama põnevat kirjatähtede ja sõnade maailma.

 

Interaktiivne raamatukohvik

Interaktiivse raamatukohviku käigus „maitseme“ erinevaid raamatuid saades selle läbi lühikese aja jooksul tuttavaks mitmete erinevate žanrite, autorite ja raamatutega.

Raamatukogutund selgitab välja klassi lemmikžanrid, -raamatud, -teemad kirjanduses jpm. Arutleme selle üle, mis teeb ühe raamatu heaks ning mis on olulised teemad noortekirjanduses.

PS! Oleks hea kui osalejatel oleks nutivahend (telefon, tahvelarvuti vms) kaasas. Kui seda võimalust ei ole, palume sellest enne teada anda ja kohandame tunni vastavalt sellele.

Raamatukogutund toimub eesti keeles ja on mõeldud 1.-12. klasside õpilastele. Kohtumise kestvus on 45 minutit.

E-kataloogi ESTER otsimismäng

Raamatukogu elektronkataloogi tundma õppimiseks koostatud otsimismäng, kus osalejad peavad leidma vastuseid küsimustele erinevates raamatukogu teenindussaalides olevatest raamatutest. Mängu jooksul tutvutakse raamatukogu elektronkataloogi, raamatukogu teenindussaalide ning raamatute paigutusega riiulites. Mängu on võimalik vajadusel kohandada ka mõnele teemale. Sobib mängimiseks igale vanusele. Mängu kestvus minimaalselt 30 minutit.

Raamatukoguteenuste tutvustus

Läbi aktiivse otsimismängu ja nuputamisülesannete õpivad osalised tundma raamatukogu erinevaid teenuseid. Koos avastatakse raamatukogu erinevaid nurki ja võimalusi koostööks oma grupiga. Eesmärgiks ongi arendada koostööd, loogikat ja tähelepanu. Tund on mänguline ja selle lõppedes on osalejatel hea ülevaade raamatukogu tegevustest ja võimalustest raamatute lugemiseks ja laenamiseks ning mida peale raamatu veel laenata saab.
Raamatukogutund toimub eesti keeles ja on mõeldud 2.-12. klasside õpilastele.
Kohtumise kestvus: 45 minutit.

Rollimänguline raamatukogutund

„Mõrvamüsteerium“ on rollimäng, kus osalejatele jagatakse rollid koos tegelaskuju iseloomustuse ja lahendust vajava situatsiooni kirjeldusega. Mängu käigus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid ja mõistatusi ning loogilist mõtlemist ja vihjeid kasutades tabada mõrvar. „Mõrvamüsteerium“ arendab koostööd ja loogikat, paneb proovile nupukuse ja tähelepanuvõime ning on hea vahend erinevate teemade käsitlemiseks. Mängimiseks vajalik vähemalt 6 inimest ning sobib õpilastele alates 3. klassist. Mängu kestvus minimaalselt 1,5 tundi. NB! Vajalik on ettevalmistusaeg kuni 2 nädalat.

Lahendada saab näiteks järgnevaid müsteeriume: „Chicago“, „Eesti 100“, „Keskaegne Inglismaa“, „Keskaegne Tallinn“, „Malev“, „Muinasjutumaailm“. Kuid vastavalt soovile saame koostada ka täiesti uuel teemal müsteeriumi.

Kirjanduslik orienteerumine vanalinnas

Seome omavahel kokku kirjanduse, liikumise ja kõigile armsa vanalinna vahvas orienteerumismängus. Kirjanduslik orienteerumine on võistluslik mäng, kus pool klassi alustab orienteerumist Tallinna Keskraamatukogust (Estonia pst 8) ja lõpetab Kalamaja raamatukogus (Kotzebue 9). Teine pool klassist läbib marsuudi alustades Kalamaja raamatukogust ja lõpetades Tallinna Keskraamatukogus. Mõlemad grupid saavad samasugused ülesanded ning nende eesmärk on vanalinnas orienteerudes ja ülesandeid täites jõuda lõpppunkti. Soovi korral klassi poolitama ei pea ja siis on ka orienteerumine võistlusevaba.
NÄITEKS: Harry Potteri teemaline orienteerumine avab vanalinna ajaloo mitmeid kihte – nii mugude kui ka võlurite ajalugu andes ühtlaselt informatsiooni nii Harry Potteri Võlumaailma kohta kui ka vanalinna ajaloo kohta.
NÄITEKS: Noortekirjanduse teemaline orienteerumine tutvustab noortekirjanduse uusimaid ja parimaid palasid hoopis uuest küljest samal ajal näidates vanalinna hoopis teistsuguses valguses.

Kirjanduslikud orienteerumised toimuvad eesti keeles ja on mõeldud 6.-12. klasside õpilastele. Kohtumise kestvus: 1,5 tundi.

„Vaba valik!“ ehk raamatukogutund soovitud teemal

Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindus pakub raamatukogutunde ka õpetaja ja õpilaste valitud teemal. Kui on soov lähemalt käsitleda mõnd kirjanikku, teost või raamatusarja, tutvuda uudiskirjandusega või saada teadmisi mõnes muus põnevas valdkonnas, siis koostame just teie soovidele vastava raamatukogutunni. Sobib nii lasteaialastele kui kooliõpilastele. NB! Hea tunni loomiseks vajavad raamatukoguhoidjad ettevalmistusaega kuni 2 nädalat.

NB! Kõik tunnid toimuvad Tallinna Keskraamatukogu peamajas Estonia pst. 8 ja on osalejatele tasuta. Soovi korral lisame tunnile raamatukogu tutvustuse. Vajalik on eelregistreerimine e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0914.

Muusikalised raamatukogutunnidAxl_Rose_150x182Louis_Armstrong_150x105

Vaata rohkem infot tundide kohta muusikaosakonna lehelt.

Tundide toimumise ajad ning teemad saab kokku leppida muusikaosakonna telefonil 683 0912 või e-posti teel: muusika@nulltln.lib.ee

Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid lasteaiarühmadele ning algklassidele

Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise, prantsuse või saksa keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Õpime raamatukogus käitumise põhitõdesid. Tutvume põnevate raamatutega ja õpime raamatukogust vajalikke raamatuid üles leidma. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või 683 0961

Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Korraldame soovijatele eesti, vene, inglise, prantsuse saksa või keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Tutvume raamatukogu ja selle kasutamispõhimõtetega. Õpime koolitööks vajalikke materjale üles leidma ja elektronkatalooge kasutama. Tutvume erinevat sorti kirjandusega. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.
Lisainfo: vko@nulltln.lib.ee või 683 0961

Skype raamatuklubi

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema sarjas „Skype raamatuklubi“. Kohtumiste eesmärgiks on viia noored Skype-i vahendusel kokku eakaaslastega teistest Eesti linnadest või välisriikidest, panna neid kirjandusest rohkem huvituma ja mõtlema selle üle, mis kujundab meid ja meie arusaamu just selliseks nagu need on.
Loe rohkem…

Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee või 683 0961

Venekeelsed nukuetendused

Võõrkeelse kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid venekeelseid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel.
Eelregistreerimine: Olga.Losakova@nulltln.lib.ee või 683 0963

Reedeti on raamatukogubussi võimalik külla kutsuda lasteaedadesse, koolidesse, huvi- ja päevakeskustesse ning teistesse asutustesse. Raamatukogubussi mahub korraga uudistama kuni 25 last.
Lisainfo: registreerimine ja vabad ajad

 

katarinajee

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele eesti- ja ingliskeelseid raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus räägime ja tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.

Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 601 3420, e-posti aadressil kadrioru@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

–    Tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid
–    Mängime arendavaid Miti mänge

Raamatukogutunnid 4.-6. klassi õpilastele

–    Tutvustame e-kataloogi ESTER
–    Kinnistame teadmisi praktiliste ülesannete täitmisega

Infootsingumäng 7.-9. klasside õpilastele

–    Tutvustame e-raamatukogu ELLU ning OverDrive´i

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti keeles. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal. Palume eelnevalt kokku leppida telefonil 638 0970 või kalamaja@nulltln.lib.ee

Raamatukogult õppurile

Korraldame 6.-12. klasside noortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles räägime ja tutvustame:
–    e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
–    e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
–    raamatukogu andmebaase
–    anname lühiülevaate uuemast Eesti ilukirjandusest (sh auhinnatud teosed) või uuemast noortekirjandusest (sh tõlkekirjandus)
–    pakume abi uurimistööde vormistamiseks

Raamatukogutunnid ja -ekskursioonid lasteaiarühmadele ja klassidele

Korraldame soovijatele eesti ja vene keeles raamatukogutunde ja -ekskursioone. Õpime raamatukogus käitumise põhitõdesid. Tutvume põnevate raamatutega ja õpime raamatukogust vajalikke raamatuid üles leidma. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale teemale.

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil kannukuke@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0951

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge,
– lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.

Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 635 0020, e-posti aadressil laagna@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

 

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
– tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– tutvustame raamatukogu andmebaase,
– pakume abi uurimistööde vormistamisel.

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressillaagna@nulltln.lib.ee või telefonil 635 0020

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:

– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– tutvume raamatukogu Lastelehega.

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, kus tutvustame:
– e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
– e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– raamatukogu andmebaase.

Üritused toimuvad nii eesti kui vene keeles. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 653 2556, e-posti aadressil manni@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele

Korraldame lasteaiarühmadele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid
– uuemaid lasteraamatuid
– raamatukogu Lastelehte
– mängime lapsi arendavaid Miti mänge

Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal. Lisainfo koolituse sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 655 9718, e-posti teel manniku@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.

Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad). Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogu poolt pakutavad teematunnid 2019. aastal:

 • jaanuar – Loomad ja linnud talvel
 • veebruar – Eesti
 • märts – Teater
 • aprill – Ametid, elukutsed
 • mai – Sipelgad
 • september – Leiutised
 • oktoober – Ettelugemispäev: Kalju Kangur “Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid” 50
 • november – Mardipäev ja Kadripäev
 • detsember – Jõulud

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi:
– tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU,
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE,
– tutvustame raamatukogu andmebaase.

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

Korraldame raamatukogutunde eesti ja vene keeles.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil

Soovi korral viime tunni läbi Teile sobival teemal (näiteks tähtpäevad, pühad, muud õppekavas käsitletavad teemad)

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil nomme@nulltln.lib.ee või telefonil 672 3858

Ohoo, koomiksid!

Tutvustame koomiksi ajalugu ja tegelasi ning lahendame koomiksitegelaste viktoriini.

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame eesti ja vene keeles lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
– saab vaadata põnevaid ja lõbusaid nukuetendusi
– õpime kasutama teadmiskirjandust Kass Nuti viktoriini abil

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame eesti ja vene keeles koolinoortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles:
– tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
– tutvustame raamatukogu andmebaase
– pakume abi uurimistööde vormistamiseks
– mängime kirjanduse tundmisel põhinevat raamatubingot

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463

Raamatukogutunnid õpetajatele

Korraldame õpetajatele raamatukogutunde, milles tutvustame:

– uudiskirjandust
– e-raamatuid ja e-raamatukogusid ELLU, Overdrive ja RBdigital
– e-kataloogi ESTER ja iseteeninduskeskkonda Minu Ester

Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463

Raamatukoguekskursioonid

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Soovijatel palume endast teada anda e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefonil 632 7463.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpetame kasutama e-kataloogi ESTER
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge

Raamatukogutunnid koolinoortele

– tutvustame e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
– tutvustame e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
– tutvustame raamatukogu andmebaase

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Palume eelnevalt kokku leppida e-posti aadressil pelgu@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0931.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde, kus:
– tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– tutvustame lasteaedade vanematele rühmadele raamatukogu Miti mängude abil
– õpetame raamatuid õigest kohast üles leidma

Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde. Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.

Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga ELLU ning õpime kasutama e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE. Lisaks tutvume uuema noortekirjandusega.
Lisainfo koolituste sisu ning kokkulepe toimumisaegade kohta e-posti aadressil pirita@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0955.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Saame tuttavaks raamatukoguga, õpime kasutama elektronkataloogi ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest.
Avastame koos raamatukogu Lastelehte ning teeme tutvust uute toredate lasteraamatutega. Lõpetuseks mängime toredat raamatubingot!

Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Kirjandustunnid algklassidele ja põhikooli noorematele klassidele

Vahel on ju tore viia kirjandustund läbi hoopis raamatukogus – kõik raamatud on kohe kohapeal näha ja tutvumist ootamas! Lisaks parasjagu koolis läbitavale teemale saame raamatukogus antud teema kohta ka pisut laiemalt teada. Tunni lõpetame lõõgastava (aga asjakohase) mängu või viktoriiniga.

Lisainformatsioon, teema ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Raamatukogutunnis teeme tutvust e-raamatukoguga ELLU, tutvume uuema eakohase kirjandusega ning mängime raamatute tundmisel põhinevat raamatubingot.

Soovi korral on võimalik alati raamatukogutunni sisu vastavalt vajadusele kohandada. Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Infootsingu koolitused põhikooli ja gümnaasiumi klasside noortele

Õpime kasutama e-kataloogi ESTER ning leidma vajalikke raamatuid raamatukogu riiulitest. Kinnistame õpitu vastavate ülesannete lahendamisega.

Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 680 3495, e-posti teel paaskula@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu teenuseid ja uuemaid lasteraamatuid. Õpime tundma e-kataloogi ESTER ja sealt ka ise raamatuid otsima. Soovi korral viime tunni läbi teile sobival teemal.
Eesti ja vene keeles.
Palume eelnevalt kokku leppida telefonil 601 9153, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid koolinoortele

Korraldame raamatukogutunde, kus tutvustame:

 • e-raamatuid
 • E-raamatukogusid ELLU ja OverDrive
 • e-kataloogi ESTER
 • artiklite andmebaasi ISE
 • raamatukogu andmebaase

Infootsingu koolitused gümnaasiuminoortele

Gümnaasiumiklassidele mõeldud koolitused, õpetamaks, kuidas leida uurimistöödeks vajalikku informatsiooni kasutades e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE, soovi korral ka inglisekeelseid teadusartikleid sisaldavat litsentsiandmebaasi EBSCO. Koolituse sisu kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Lisainfo koolituste sisu ning toimumisaegade kohta e-posti aadressil saase@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0990.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja klassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:
– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid
– õpime kasutama e-kataloogi ESTER
– lasteaedade vanematele rühmadele lapsi arendavaid Miti mänge.

Lisainformatsioon ja aja kokkuleppimine telefonil 683 0990, e-posti teel saase@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Raamatukogutunnid lasteaiarühmadele ja algklassidele

Korraldame lasteaiarühmadele ning algklassidele raamatukogutunde ja -ekskursioone, kus räägime ja tutvustame raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid. Vajadusel võime raamatukogutunni sisu kujundada vastavalt õpetaja soovile ja keskenduda mõnele kindlale valdkonnale.

Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 674 8647, e-posti aadressil tondi@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Korraldame lasteiarühmadele ja algklassidele raamatukogutunde ja ekskursioone, kus tutvustame raamatukogu, selle teenuseid.

Viime läbi uudiskirjandust tutvustavaid tunde ja meisterdame.

Soovi korral viime läbi temaatilisi raamatukogutunde (Madalmaade muinasjutud, „Lohed ja draakonid“, ookeanid ja mereelukad, õudsed muinasjutud, „Kapielukad ja salasõbrad“ jne). Viime läbi viktoriine ja mängime Miti mänge. Raamatukogutöötaja aitab soovi korral koostada soovitusliku kirjanduse nimekirju.

4.-6. klassidele

Tutvustame elektronkataloogi ESTER. Tutvustame uudiskirjandust. Korraldame temaatilisi üritusi (Inkad ja Peruu muinasjutud, rüütlid, kriminaalsed lood jne).

7.-9. klassidele

Tutvustame elektronkataloogi ESTER ja ISE. Tutvustame andmebaase. Tutvustame ELLUt.
Lisainfo torupilli@nulltln.lib.ee, 600 9113

Korraldame lasteaiarühmadele ja algklassidele koolitusi, kus räägime ja tutvustame:

– raamatukogu teenuseid ning uuemaid lasteraamatuid,

– õpime kasutama e-kataloogi ESTER,
– tutvustame uuemaid lasteraamatuid,
– lasteaedade vanematele rühmadele ja algklassidele lapsi harivaid esitlusi raamatukogutundide raames.
Soovi korral on tähtpäevade raames võimalik korraldada ka temaatilisi raamatukogutunde.

Korraldame põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiklasside noortele raamatukogutunde ja koolitusi, milles räägime ja tutvustame:

–    e-raamatuid ja e-raamatukogu ELLU
–    e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE
–    raamatukogu andmebaase
–    tutvustame raamatukogu teenuseid.

Korraldame raamatukogu ekskursioone eesti ja vene keeles. Lisainfo koolituste sisu kohta ja aja kokkuleppimine telefonil 674 0933, e-posti aadressil oismae@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.