Lugemissaal, internet

Avatud

E–R 10–19

L 10–17

Kontakt

Liivalaia 40

683 0962

vls@nulltln.lib.ee

kolm inimest istuvad lauaarvutite taga
Lugejatele on 7 internetiarvutit, mille kasutamiseks saab eelregistreeruda kohapeal või telefoni teel. Lugejate käsutuses on kõik arvutid kontoritarkvaraga Libre Office. Kõikides arvutites on ID-kaardi lugeja kasutamise võimalus.

Abistame lugejaid artiklite ja õigusaktide otsingul ning vastame teemapäringutele.

Õueraamatukogu

Ilusa ilma korral on avatud õueraamatukogu, kus on värskes õhus võimalik lugeda ajalehte, ajakirja või raamatut. Õueraamatukogu kasutamiseks on vajalik lugejakaart.

Perioodika

Lugemissaalis on võimalik kohapeal kasutada suurt valikut erinevates keeltes ajakirju ja ajalehti. Täpsem ülevaade tellitud perioodikast.

E-teenindus

Vastame teemapäringutele, faktipäringutele ja lühipäringutele trükiste olemasolu kohta meie kogus e-posti aadressil.

Koolitused

Korraldame koolitusi nii üksiklugejatele, kui ka gruppidele.

Pakume vanemaealistele arvutikasutamise algõpet ja info otsimise koolitust e-kataloogist ESTER. Samuti korraldame Facebooki kasutamise koolitusi, pilditöötlemise koolitusi, tahvelarvutite kasutamise koolitusi ja vastavalt vajadusele ka muid arvutikoolitusi. Eelregistreerimine ja lisainfo telefonil 683 0962.

Raamatukogudevaheline laenutus

On võimalik kasutada ka raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenust. Meie raamatukogu lugejad saavad tellida teavikuid teistest Eesti raamatukogudest (v.a Tallinn). Tellimusi vormistatakse lugemissaalis. RVL-iga saabunud kirjandust koju ei laenutata ning lugejatel on võimalik sellega kohapeal tutvuda 30 päeva jooksul.

Kaart