OverDrive’i e-raamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu pakub raamatukogu lugejatele võimalust lugeda inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning kuulata audioraamatuid. Meie OverDrive’i e-raamatukogu veebilehte saab kasutada inglis- või venekeelsena,
kasutajatele suunatud abiinfo OverDrive´i lehel on ingliskeelne.

Mis on OverDrive?

OverDrive Inc. on USA ettevõte, mis pakub raamatukogudele üle maailma e-raamatukogu loomise ja haldamise teenust alates 2003. aastast. Teenusega on liitunud üle 30 000 raamatukogu rohkem kui 40 riigist. 

Mida võimaldab OverDrive’i e-raamatukogu?

 • E-teavikuid (e-raamatuid ja audioraamatuid) saab laenata tasuta ning lugeda ja kuulata arvutist ja erinevatest nutiseadmetest. Laenatud e-teavikuid saab lugeda/kuulata internetibrauseris, seadmesse installeeritud OverDrive’i või Libby rakenduses ning Adobe Digital Editions tarkvara vahendusel. Allalaaditud e-teavikuid saab tagastustähtaja saabumiseni kasutada internetiühenduseta.
 • Laenatud e-teavikut on võimalik alla laadida üks kord.
 • Korraga saab laenata kuni viis (5) e-teavikut (e-raamatud ja audioraamatud) 21 päevaks.
 • Juurdepääs laenatud, sh alla laaditud e-teavikutele kaob tagastustähtaja saabudes automaatselt.
  E-teavikuid on võimalik tagastada ka enne tagastustähtaega.
 • Enamikel e-teavikutel meie OverDrive’i e-raamatukogus on olemas näidised, mida saab enne laenamist lugeda või kuulata. Selleks vajuta nupule “Read a Sample” või “Listen to a sample”.
 • Välja laenutatud e-teavikutele saab end panna ootejärjekorda. Korraga saab ootejärjekorda lisada kuni viis (5) e-teavikut.
  Lugejakonto sätete all on vaikimisi määratud, et kui ootejärjekorda pandud e-teaviku järjekord jõuab lugejani, siis laenatakse see talle automaatselt. Kui lugeja seda ei soovi, tuleb
  eemaldada linnuke kastist “Automatic hold checkout” (My account → Settings → General).
  Lugejale saadetakse e-kirjaga teade, kui järjekord on jõudnud temani ja e-teavik on talle laenatud või laenamiseks olemas. Kui automaatset laenamist ei ole valitud, siis hoitakse e-teavikut lugejale laenamiseks reserveerituna 48 tundi. E-posti aadressi küsitakse esimese raamatu järjekorda lisamisel. E-posti aadressi saab muuta igal järjekorda lisatud e-teavikul
  eraldi (My account → Holds). Peale e-posti aadressi vahetamist järjekorda lisatud e-teavikute järjekorrateated saadetakse viimasena sisestatud e-posti aadressile.
 • Raamatukogule saab saata soovitusi e-teavikute ostmiseks. Soovitamiseks peab olema OverDrive’i sisse logitud. Lugeja saab 14 päeva jooksul saata raamatukogule viis e-teaviku soovitust.
Kuidas saata raamatusoovitusi

Mida on vaja teada OverDrive’i e-raamatukogu kasutamiseks?

 • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks/kuulamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
 • E-teavikuid saavad laenata kehtiva lugejakaardiga lugejad, kellel ei ole Tallinna Keskraamatukogus võlgnevusi, vt www.keskraamatukogu.ee/eeskirjad.
 • OverDrive’i sisselogimiseks (Sign in) tuleb sisestada järgmised andmed:
  • isikukood
  • salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel).
 • NB! Alates 26.08.2019 kehtib OverDrive’i kontole logimisel kasutajatunnusena isikukood, salasõna ei muutu. Lugejatel, kes seni kasutasid sisselogimiseks lugejakaardi numbrit, on
  võimalik ühendada varasem konto uue kontoga. Ühendamise järel on näha laenatud e-teavikud, laenutuste ajalugu ja järjekorda lisatud e-teavikud. Kontode ühendamiseks palun
  logige OverDrive’i e-raamatukokku isikukoodi ja Minu ESTERi salasõnaga; seejärel saatke aadressile overdrive@nulltln.lib.ee oma isikukood ja lugejakaardi number.

Kuidas kasutada OverDrive’i e-raamatukogu?

E-teavikuid saab lugeda/kuulata nii veebibrauseris kui rakenduses. Kui soovid laenatud e-teavikuid lugeda ka internetiühenduseta, siis on selleks vaja rakendust OverDrive või Libby. Rakenduse saab tasuta alla laadida oma seadme rakenduste poest, lehelt app.overdrive.com (OverDrive’i rakendus) või meet.libbyapp.com (Libby rakendus).

 1. Ava veebilehitsejas või seadmes OverDrive’i e-raamatukogu. Sisselogimiseks kasuta isikukoodi ja Minu ESTERi salasõna.
 2. Raamatuid saab leida teemade järgi või kasutada otsingut. Laena või lisa end huvipakkuvatele e-teavikutele järjekorda.
 3. Laenatud e-teavikud ilmuvad lugeja OverDrive’i laenutuste (Loans) lehele. Siit edasi on valikud:
  1. Lugemiseks igal ajal ja igal pool, laadi laenatud nimetused alla oma OverDrive’i või Libby rakenduse raamaturiiulile (Bookshelf ja Shelf).
  2. Otse veebibrauserist saad laenatud e-teavikuid lugeda või kuulata ilma alla laadimata.

Rohkem informatsiooni ja abimaterjale.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: overdrive@nulltln.lib.ee.

Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is

(Windows 10+)

Laadi OverDrive’i rakendus alla


Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is
Rakendus Mac'ile
Rakendus Windows 8 ja 10

 

Rakendus Chrome'i veebipoes
Rakendus Amazonis