OverDrive’i e-raamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu pakub raamatukogu lugejatele võimalust lugeda inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning kuulata audioraamatuid. Meie OverDrive’i e-raamatukogu veebilehte saab kasutada inglis- või venekeelsena,
kasutajatele suunatud abiinfo OverDrive´i lehel on ingliskeelne.

Mis on OverDrive?

OverDrive Inc. on USA ettevõte, mis pakub raamatukogudele üle maailma e-raamatukogu loomise ja haldamise teenust alates 2003. aastast. Teenusega on liitunud üle 30 000 raamatukogu rohkem kui 40 riigist. 

Mida võimaldab OverDrive’i e-raamatukogu?

 • E-teavikuid saab laenata tasuta ning lugeda ja kuulata arvutist ja erinevatest nutiseadmetest. Laenatud e-teavikuid saab lugeda/kuulata internetibrauseris, seadmesse installeeritud OverDrive’i või Libby rakenduses ning Adobe Digital Editions tarkvara vahendusel. Allalaaditud e-teavikuid saab tagastustähtaja saabumiseni kasutada internetiühenduseta.
 • Laenatud e-teavikut on võimalik alla laadida üks kord.
 • Korraga saab laenata kuni viis (5) e-teavikut (e-raamatud ja audioraamatud) 21 päevaks.
 • Juurdepääs laenatud, sh alla laetud e-teavikutele kaob tagastustähtaja saabudes automaatselt.
  E-teavikuid on võimalik tagastada ka enne tagastustähtaega.
 • Enamikel e-teavikutel meie OverDrive’i e-raamatukogus on olemas näidised, mida saab enne laenamist lugeda või kuulata. Selleks vajuta nupule “Read a Sample” või “Listen to a sample”.
 • Välja laenutatud e-teavikutele saab end panna ootejärjekorda. Korraga saab ootejärjekorda lisada kuni viis (5) e-teavikut.
  Lugejakonto sätete all on vaikimisi määratud, et kui ootejärjekorda pandud e-teaviku järjekord jõuab lugejani, siis laenatakse see talle automaatselt. Kui lugeja seda ei soovi, tuleb eemaldada linnuke kastist “Automatic hold checkout” (My account -> Settings -> General). Lugejale saadetakse e-kirjaga teade, kui järjekord on jõudnud temani ja e-teavik on talle laenatud või laenamiseks olemas. E-posti aadressi küsitakse iga raamatu järjekorda lisamisel. Kui automaatset laenamist ei ole valitud, siis hoitakse e-teavikut lugejale laenamiseks reserveerituna 48 tundi.
 • Raamatukogule saab saata soovitusi e-teavikute ostmiseks. Soovitamiseks peab olema OverDrive’i sisse logitud. Lugeja saab 14 päeva jooksul saata raamatukogule viis e-teaviku soovitust.

   Kuidas saata raamatusoovitusi?

Mida on vaja teada OverDrive’i e-raamatukogu kasutamiseks?

 • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks/kuulamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
 • E-teavikuid saavad laenata kehtiva lugejakaardiga lugejad, kellel ei ole Tallinna Keskraamatukogus võlgnevusi, vt www.keskraamatukogu.ee/eeskirjad.
 • OverDrive’i sisselogimiseks (Sign in) tuleb sisestada järgmised andmed:
  • isikukood või lugejakaardi number
  • salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel).
 • OverDrive’i kontole sisselogimiseks kasutage palun alati üht kasutajatunnust (isikukoodi või lugejakaardi numbrit), et laenutuste ajalugu ja järjekordasid kuvataks korrektselt.

Kuidas kasutada OverDrive’i e-raamatukogu?

E-teavikuid saab lugeda/kuulata nii veebibrauseris kui OverDrive’i rakenduses. Kui soovid laenatud e-teavikuid lugeda ka internetiühenduseta, siis on selleks vaja OverDrive’i rakendust. Rakenduse saab tasuta alla laadida oma seadme rakenduste poest või lehelt app.overdrive.com.

 1. Külasta meie OverDrive’i e-raamatukogu aadressil: https://keskraamatukogu.overdrive.com. Kui soovid kasutada OverDrive’i rakendust, siis leia ja salvesta sealt Tallinna Keskraamatukogu kogu.
 2. Sirvi meie kogusid või kasuta soovitud nimetuste leidmiseks otsingut. Laena või lisa end huvipakkuvatele e-teavikutele järjekorda.
 3. Laenatud e-teavikud ilmuvad lugeja OverDrive’i laenutuste (Loans) lehele. Siit edasi on valikud:
  1. Lugemiseks igal ajal ja igal pool, laadi laenatud nimetused alla oma OverDrive’i rakenduse raamaturiiulile (Bookshelf).
  2. Otse veebibrauserist saad laenatud e-teavikuid lugeda või kuulata ilma alla laadimata.

Rohkem informatsiooni ja abimaterjale.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: overdrive@nulltln.lib.ee.

 

Laadi rakendus alla


Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is
Rakendus Mac'ile
Rakendus Windows 8 ja 10

 

Rakendus Chrome'i veebipoes
Rakendus Amazonis