OverDrive’i e-raamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogu pakub raamatukogu lugejatele võimalust lugeda inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning kuulata audioraamatuid. Meie OverDrive’i e-raamatukogu veebilehte saab kasutada inglis- või venekeelsena,
kasutajatele suunatud abiinfo OverDrive´i lehel on ingliskeelne.

Mis on OverDrive?

OverDrive Inc. on USA ettevõte, mis pakub raamatukogudele üle maailma e-raamatukogu loomise ja haldamise teenust alates 2003. aastast. Teenusega on liitunud üle 30 000 raamatukogu rohkem kui 40 riigist. 

Mida võimaldab OverDrive’i e-raamatukogu?

 • E-teavikuid saab laenata tasuta ning lugeda ja kuulata arvutist ja erinevatest nutiseadmetest. Laenatud e-teavikuid saab lugeda/kuulata internetibrauseris, seadmesse installeeritud OverDrive’i või Libby rakenduses ning Adobe Digital Editions tarkvara vahendusel. Allalaaditud e-teavikuid saab tagastustähtaja saabumiseni kasutada internetiühenduseta.
 • Laenatud e-teavikut on võimalik alla laadida üks kord.
 • Korraga saab laenata kuni viis (5) e-teavikut (e-raamatud ja audioraamatud) 21 päevaks.
 • Juurdepääs laenatud, sh alla laetud e-teavikutele kaob tagastustähtaja saabudes automaatselt.
  E-teavikuid on võimalik tagastada ka enne tagastustähtaega.
 • Enamikel e-teavikutel meie OverDrive’i e-raamatukogus on olemas näidised, mida saab enne laenamist lugeda või kuulata. Selleks vajuta nupule “Read a Sample” või “Listen to a sample”.
 • Välja laenutatud e-teavikutele saab end panna ootejärjekorda. Korraga saab ootejärjekorda lisada kuni viis (5) e-teavikut.
  Lugejakonto sätete all on vaikimisi määratud, et kui ootejärjekorda pandud e-teaviku järjekord jõuab lugejani, siis laenatakse see talle automaatselt. Kui lugeja seda ei soovi, tuleb eemaldada linnuke kastist “Automatic hold checkout” (My account -> Settings -> General). Lugejale saadetakse e-kirjaga teade, kui järjekord on jõudnud temani ja e-teavik on talle laenatud või laenamiseks olemas. E-posti aadressi küsitakse iga raamatu järjekorda lisamisel. Kui automaatset laenamist ei ole valitud, siis hoitakse e-teavikut lugejale laenamiseks reserveerituna 48 tundi.
 • Raamatukogule saab saata soovitusi e-teavikute ostmiseks. Soovitamiseks peab olema OverDrive’i sisse logitud. Lugeja saab 14 päeva jooksul saata raamatukogule viis e-teaviku soovitust.

   Kuidas saata raamatusoovitusi?

Mida on vaja teada OverDrive’i e-raamatukogu kasutamiseks?

 • E-teavikute laenamiseks ja lugemiseks/kuulamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja ning olema tutvunud e-teavikute laenutamise korraga.
 • E-teavikuid saavad laenata kehtiva lugejakaardiga lugejad, kellel ei ole Tallinna Keskraamatukogus võlgnevusi, vt www.keskraamatukogu.ee/eeskirjad.
 • OverDrive’i sisselogimiseks (Sign in) tuleb sisestada järgmised andmed:
  • isikukood või lugejakaardi number
  • salasõna (raamatukogu lugejaks registreerumisel antud salasõna; sama, mida kasutad Minu ESTERisse sisselogimisel).
 • OverDrive’i kontole sisselogimiseks kasutage palun alati üht kasutajatunnust (isikukoodi või lugejakaardi numbrit), et laenutuste ajalugu ja järjekordasid kuvataks korrektselt.

Kuidas kasutada OverDrive’i e-raamatukogu?

E-teavikuid saab lugeda/kuulata nii veebibrauseris kui rakenduses. Kui soovid laenatud e-teavikuid lugeda ka internetiühenduseta, siis on selleks vaja rakendust OverDrive või Libby. Rakenduse saab tasuta alla laadida oma seadme rakenduste poest, lehelt app.overdrive.com (OverDrive’i rakendus) või meet.libbyapp.com (Libby rakendus).

 1. Külasta meie OverDrive’i e-raamatukogu aadressil: https://keskraamatukogu.overdrive.com. Kui soovid kasutada rakendust, siis leia ja salvesta sealt Tallinna Keskraamatukogu kogu. Sisselogimiseks kasuta isikukoodi või lugejakaardi numbrit ja Minu ESTERi salasõna.
 2. Sirvi meie kogusid või kasuta soovitud nimetuste leidmiseks otsingut. Laena või lisa end huvipakkuvatele e-teavikutele järjekorda.
 3. Laenatud e-teavikud ilmuvad lugeja OverDrive’i laenutuste (Loans) lehele. Siit edasi on valikud:
  1. Lugemiseks igal ajal ja igal pool, laadi laenatud nimetused alla oma OverDrive’i või Libby rakenduse raamaturiiulile (Bookshelf ja Shelf).
  2. Otse veebibrauserist saad laenatud e-teavikuid lugeda või kuulata ilma alla laadimata.

Rohkem informatsiooni ja abimaterjale.

  Lisainfo saamiseks või probleemide tekkimisel kirjuta: overdrive@nulltln.lib.ee.

 

Laadi Libby rakendus alla   


Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is

(Windows 10+)

Laadi OverDrive’i rakendus alla


Rakendus Google play's
Rakendus App Store'is
Rakendus Mac'ile
Rakendus Windows 8 ja 10

 

Rakendus Chrome'i veebipoes
Rakendus Amazonis