NB! Andmebaase saad kasutada raamatukogus kohapeal.
EBSCOhost andmebaasidest leiad erinevate kirjastuste ajakirju, suur osakaal on teadusajakirjadel.
Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
NB! Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad andmebaasi kasutada ka raamatukoguväliselt. Kasutajanime ja salasõna saamiseks pöördu raamatukogu poole e-postil ls@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0917.
Õigusinfosüsteemist ESTLEX Eesti õigusaktid vene keeles saad otsida olulisemate seaduste, seadustike ja mõne Vabariigi Valitsuse määruste tõlkeid vene keelde. Andmebaasist leiad ka Riigi Teatajas avaldatud riiklike õigusaktide eestikeelseid terviktekste alates 16.11.1988. Õigusaktide juures on lingid sama valdkonda reguleerivate Läti õigusaktide inglisekeelsetele tõlgetele. Samuti leiad sealt Euroopa Liidu Teatajas alates 2004. a avaldatud üldisemat huvi pakkuvaid ja avaldamiseks kohustuslikke Euroopa Liidu õigusakte.
Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks pöördu raamatukoguhoidja poole.
Keelevara sõnastike andmebaasist leiad 30 erinevat sõnastikku, näiteks võõrsõnastik, eesti kirjakeele seletussõnaraamat, eesti-norra sõnaraamat, inglise-eesti füüsika sõnastik, vene-eesti sõnaraamat. Otsingut on võimalik teha nii ühe sõnastiku piires kui ka valides mitu sõnastikku.
Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Muusikaandmebaas Oxford Music Online saad tutvuda järgmiste teatmeteostega:
Mitmete artiklite juurest leiad noote ja helinäiteid.
Andmebaasi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Äripäeva teabevara keskkonnast leiad infot ja nõuandeid erinevates valdkondades. Teabevarasid koostavad oma ala eksperdid, kes neid pidevalt täiendavad ja infot kaasajastavad. Tekste ilmestavad audio- ja videomaterjalid ning näidiseid lepingute, aruannete, eeskirjade jms kohta. Kui Sa teabevarast vastust ei leia või jääb midagi arusaamatuks, on keskkonnas võimalus nõu küsida oma ala spetsialistidelt.
Tallinna Keskraamatukogus saad kasutada järgnevaid teabevarasid:
Teabevara saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Äripäeva teemaveebist ITuudised leiad artikleid, podcaste ja videoid erinevatel IT teemadel, näiteks küberturvalisus, tehisintellekt, IT sektori areng.
Teemaveebi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Äripäeva teemaveebist foundME leiad idufirmadega seotud olulised artiklid, podcastid ja videod.
Teemaveebi saad kasutada kõikides Tallinna Keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes. Kasutamiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
NB! Digiajalehti saad lugeda raamatukogus kohapeal. Lugemiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Delfi (eesti- ja venekeelne)
NB! Digiajakirju saad lugeda kõikides teenindusosakondades ja haruraamatukogudes (kui nimetuse juurde ei ole märgitud teisiti). Lugemiseks ole oma nutiseadme või arvutiga raamatukogu WiFi võrgus või kasuta raamatukogu lugejaarvuteid.
Ehitaja ja ehitusuudised.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.
Personali Praktik ja personaliuudised.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.
Raamatupidamise Praktik ja raamatupidaja.ee saad kasutada eestikeelse kirjanduse osakonnas.
Naxose muusikakogudest leiad e-audiokogud klassikalises ja džässmuusikas, lisaks videokogu (klassikalise muusika live-kontserdid, ooperid, muusikadokumentaalid jne).
Tallinna Keskraamatukogu OverDrive’i e-raamatukogus saad lugeda võõrkeelseid e-raamatuid ja ajakirju ning kuulata eesti- ja võõrkeelseid audioraamatuid. Meie OverDrive’i e-raamatukogu veebilehte saad kasutada inglis- või venekeelsena.
Arhiivi infosüsteem ehk AIS on Rahvusarhiivi ja Tallinna Linnaarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta. Olemuselt on AIS sarnane raamatukogude elektrooniliste andmebaasidega, mille abil saab raamatuid üles leida.
Digitaalarhiiv DIGAR – Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. DIGARist leiab raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid ja postkaarte. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja RRis loodud bibliograafiliste andmebaaside kaudu.
DIGARi Eesti artiklite portaali eesmärgiks on koondada ühte keskkonda ja pakkuda juurdepääsu kõigile läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt sündinud ja digiteeritud ajalehtedele (alates 1821.aastast) ning ajakirjadele jm perioodilistele väljaannetele (alates 2017. aastast).
Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia sisaldab Eesti-ainelisi artikleid 20. sajandi esimesest poolest.
Eesti artiklite andmebaasi “Index Scriptorum Estoniae ISE” koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal. Alates 1.01.2017 koostatakse valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt. Aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded.
Eesti eElurikkus koondab ühte portaali Eesti eluslooduse andmed. Talletatud on üle 25 600 liigi.
Eesti Entsüklopeedia internetiversioon on veebipõhine teabevaramu, mis sisaldab üle 60 000 illustratsiooni ja 90 000 artikli. Teabevaramu on üles ehitatud teemavaldkondadena ja jaguneb märksõnaartikliteks. Artiklite hulgas on nii lühikesi mõisteseletusi, isikuartikleid kui ka pikemaid teemakäsitlusi.
Eesti Filmi Andmebaas EFIS– Kõige täielikum avalikkusele kättesaadav Eesti filmi ja filmikultuuri varamu. Eesti filmi andmebaas hõlmab Eesti filmiloojate loomingut alates aastast 1912.
Eesti Ilukirjanduse Andmebaas sisaldab infot eesti kirjanike ja nende poolt kirjutatud ilukirjanduslike teoste kohta, mida on peale kasutajaks liitumist võimalik arvustada ning hinnata.
Eesti Keele Instituudi kohanimedeandmebaas – otsida on võimalik Eesti ja välisriikide kohanimesid, samuti infot maailma keelte, kirjade ning rahvaste kohta
Eesti Muuseumide Infokeskus annab ülevaate näitustest, kavandatavaist üritustest jm olulisemast Eesti muuseumides.
Eesti Muuseumide veebivärav – võimaldab kõigil huvilistel tutvuda muuseumide infosüsteemiga MuIS liitunud muuseumide kogudega.
Eesti mänguasjade andmebaas on Tartu Mänguasjamuuseumil valminud digiarhiiv, mis sisaldab infot Eestis toodetud mänguasjade kohta ja palju pilte vanadest tuttavatest lapsepõlvesõpradest.
Eesti rahvaluule andmebaas sisaldab erinevaid eesti-, inglise- ja saksakeelseid
folklooriteemalisi andmebaase.
Eesti rahvusbibliograafia andmebaas sisaldab Eestis ja eesti keeles mis tahes infokandjal ilmunud raamatuid, perioodilisi väljaandeid, kaarte, noote jne.
Eesti Spordi Biograafiline leksikon, Sporditulemuste andmebaas, Sporditulemuste register jpm
Eesti Statistika andmebaas koosneb statistika andmebaasist ja regionaalarengu andmebaasist.
Estonica – entsüklopeedia Eestist (eesti, vene ja inglise keeles)
E-kataloog ESTER on Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloog. E-kataloog ESTER sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta.
Euroopa Nõukogu e-raamatukogust on võimalik alla laadida erinevaid ingliskeelseid trükiseid ning postkaarte ja plakateid hariduse, inimõiguste, demokraatia ja seaduste, tervishoiu, internetiohtude, kultuuri, spordi ja jpm teemadel. Näiteks on olemas alajaotus noortele lugejatele või õpetajatele mõeldud väljaannetega.
E-varamu portaali eesmärgiks on kätte saadavaks teha Eesti mäluasutuste: raamatukogude, arhiivide ja muuseumide digiteeritud ressursse.
Andmebaasi ISIK on sisestatud ca 7000 isiku ligi 20 000 erinevat pseudonüümi.
Kirjandusmuuseumi virtuaalne kelder – saab tutvuda osaga Eesti Kirjandusmuuseumi ulatuslikest kogudest, mis hõlmavad Eesti rahvaluulet, kirjakultuuri ja kultuurilugu
Kodulooportaal on Eesti rahvaraamatukogude ühine koduloolise info talletamise süsteem. See võimaldab otsida eri paikkondi puudutavaid artikleid ja teavikuid, tutvuda pikemate tekstide ja entsüklopeedilise materjaliga.
Kreutzwaldi sajand – interaktiivne teabekeskkond, mis tutvustab eesti kultuuriajalugu alates 19. sajandi algusest kuni Eesti Vabariigi loomiseni 1918. aastal
Riigi Teataja sisaldab seadusi, üleriigilisi määrusi, Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Riigikogu otsuste kõiki muudatusi sisaldavaid terviktekste ning erinevaid algtekste.
ROAD andmebaas koondab erinevate riikide avatud juurdepääsuga teadusväljaandeid.
Underi ja Tuglase kirjanduskeskus. Tuglase novelliauhind on Eesti kõige vanem järjepidevalt välja antav auhind. Veebilehel on kättesaadavad mitmeid auhinna võitnud novellid.
VAU – virtuaalne uurimissaal on Rahvusarhiivi kliente teenindav virtuaalne uurimissaal, mis koondab kõiki arhiivikasutajatele suunatud arhiivide veebiressursse ning olulist arhiiviteavet.